Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Jak już w innym wątku zauważył sorfal, Lacerta opublikowała aktualizację planów wydawniczych. Dla Mage Knight-a wiadomości nie są dobre. No ale przynajmniej wydawnictwo w końcu cokolwiek napisało.
Fuser

Re: Mage Knight

Post autor: Fuser »

fajnie, miesiąć temu kupiłem polską wersję.
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

Cześć, powiedzcie jak wygląda połączenie Podstawki PL i LL w wersji ANG. Chodzi mi np o talie zaawansowaną (nie ma różnic w tyłach kart, żetonach) ???

Pier...le, kupuję wersję angielską.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mage Knight

Post autor: Blacksad »

maniek26 pisze:Cześć, powiedzcie jak wygląda połączenie Podstawki PL i LL w wersji ANG. Chodzi mi np o talie zaawansowaną (nie ma różnic w tyłach kart, żetonach) ???

Pier...le, kupuję wersję angielską.
Gdzieś czytałem na BGG, że odcienie kart nie różnią się od siebie, ale ile w tym prawdy...

Też się zastanawiam żeby taki myk zrobić, bo na obecną chwilę według słów Lacerty i WizKids rok 2014 odpada, ewentualnie w Europie, ale podejrzewam że wtedy gra najwcześniej by ujrzała światło dzienne I kwartał 2015. I to jeszcze przy dobrych wiatrach, bo jeśli koszty produkcji będą zupełnie nieadekwatne to Lacerta odpuści. I ja to rozumiem.
Przyjdzie poczekać na moment kiedy kilka wersji językowych zbierze się do kupy i wtedy wydawnictwa podejmą decyzję o edycji. Jak na mój nos trzeba czekać rok, najmniej rok (abo dużej).
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

pinata pisze:Jak już w innym wątku zauważył sorfal, Lacerta opublikowała aktualizację planów wydawniczych. Dla Mage Knight-a wiadomości nie są dobre. No ale przynajmniej wydawnictwo w końcu cokolwiek napisało.
Aktualnie strona lacerta.pl nie działa, możesz podać o jakie informacje chodzi?
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mage Knight

Post autor: to tylko ja »

Misio205 pisze:Aktualnie strona lacerta.pl nie działa, możesz podać o jakie informacje chodzi?
Proszę bardzo:
Rozszerzenie gry Mage Knight - Lost Legion: Niezbyt dobra informacja, którą w końcu otrzymaliśmy od WizKids brzmi "We've reviewed the second half of 2014 production schedule and have no plans for printing lost legions". Obecnie sprawdzamy, czy byłoby możliwe (i uzasadnione ekonomicznie) przeniesienie produkcji do Europy wyłącznie na potrzeby polskiej edycji. Jeśli WizKids się zgodzi, a cena nas nie powali na kolana, to podejmiemy się druku w Europie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

maniek26 pisze:Cześć, powiedzcie jak wygląda połączenie Podstawki PL i LL w wersji ANG. Chodzi mi np o talie zaawansowaną (nie ma różnic w tyłach kart, żetonach) ???

Pier...le, kupuję wersję angielską.
Z tego co pamiętam ANG dodatek był drukowany razem z PL podstawką i kolory są identyczne.
Mam taki zestaw w wolnej chwili mogę zrobić jakieś foto.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: piton »

Kurczę :? no to jednak angielski dodatek biorę. wieeelka lipa
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

Jeśli możesz to zrób proszę porównanie tylow kart plus ew potworów☺
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: okon »

na fb lacerta podała informacje że walczy jeszcze o możliwość drukowania LL w pl także nie skreślajcie ich zbyt szybko ja wierze do końca
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

okon pisze:na fb lacerta podała informacje że walczy jeszcze o możliwość drukowania LL w pl także nie skreślajcie ich zbyt szybko ja wierze do końca
Obstawiam, ze wtedy już na pewno pojawią się różnice w odcieniach rewersów.
Sam na PL edycje czekałem, mimo posiadania ANG.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mage Knight

Post autor: grabash4u »

Ja niestety po zapowiedziach Lacerty wycofałem się z oczekiwania na polską wersję Lost Legion. Zamówiłem dziś angielską i zrobię sobie tłumaczenie. Może będzie gorzej wyglądało od dedykowanej wersji PL ale będzie "po ludzku". Szkoda, że się nie udało doczekać polskiej edycji. No ale nic to.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Mage Knight

Post autor: projekt8 »

okon pisze:na fb lacerta podała informacje że walczy jeszcze o możliwość drukowania LL w pl także nie skreślajcie ich zbyt szybko ja wierze do końca
Ja również liczę na to, że polskie wydanie ujrzy światło dzienne.
pan_satyros pisze: Obstawiam, ze wtedy już na pewno pojawią się różnice w odcieniach rewersów.
W najgorszym wypadku można zakoszulkować w kolorowe deckprotectory - powinno zredukować negatywne doznania wizualne.
Uprzedzając potencjalny flejm - wiem, że to dodatkowy koszt, że nie każdy jest fanem koszulek i że dodatek powinien po prostu pasować do podstawki bez dodatkowych ulepszeń.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: sorfal »

Ja też z decyzją wstrzymuję się do czasu ogłoszenia oficjalnej decyzji - może jednak druk w Europie jest możliwy - bodajże Agricolę drukuje się w Niemczech, a cena jest przecież do zaakceptowania.
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: premek »

Ja też czekam na wersję PL, zwłaszcza że od kilku dni mam dopiero MK więc z LL aż tak mi się nie spieszy.

W ostateczności za rok jak ciągle nie będzie PL to kupię ENG
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Mage Knight

Post autor: Blacksad »

projekt8 pisze:
Ja również liczę na to, że polskie wydanie ujrzy światło dzienne.
pan_satyros pisze: Obstawiam, ze wtedy już na pewno pojawią się różnice w odcieniach rewersów.
W najgorszym wypadku można zakoszulkować w kolorowe deckprotectory - powinno zredukować negatywne doznania wizualne.
Uprzedzając potencjalny flejm - wiem, że to dodatkowy koszt, że nie każdy jest fanem koszulek i że dodatek powinien po prostu pasować do podstawki bez dodatkowych ulepszeń.
Pal licho te protektory, myślę że sporo osób przełknęłoby ten problem byle zobaczyć wersję PL. Sam się waham, ale poczekam chyba na decyzję co z drukiem w EU, jeśli to nie wypali to zdecyduję się na ENG.
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

LL i Krang w wersji angielskiej juz do mnie jedzie. Doszedlem do wniosku ze nawet jak wydadzą to na przełomie 2014/2015 to na rynku będzie dostępny już kolejny dodatek i itak kupie go w angielskiej wersji językowej. Mieć 1 czy 3 dodatki po angielsku, co za różnica...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Ja czekam. Jest tyle rzeczy do ogrania że MK bez dodatku przez najbliższy rok na pewno nie ucierpi.

Ale jeśli ktoś gra sporo w tę grę to rzeczywiście ma prawo narzekać. Plus taki, że jak wersja angielska będzie schodzić, to może szybciej zrobią dodruk.
A wtedy i polska się załapie :)
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zentiriusz »

Może my byśmy jakąś akcje zorganizowali? Wysłali petycje do WIZKID z podpisami, Zrobili akcje typu wspieramto. Nie może tak być ze nie mamy dodatku i wygląda na to żę nie będziemy go mieć!!!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

sqb1978 pisze:Ja czekam. Jest tyle rzeczy do ogrania że MK bez dodatku przez najbliższy rok na pewno nie ucierpi.
)
Mam podobne zdanie. Poza tym, zagrałem dopiero w 2 scenariusze więc jeszcze trochę przede mną! I też mam w kolejce pełno gier więc może się okazać, że nawet jak wyjdzie LL PL, to nieprędko się skuszę na zakup.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: TTR_1983 »

Zentiriusz pisze:Może my byśmy jakąś akcje zorganizowali? Wysłali petycje do WIZKID z podpisami, Zrobili akcje typu wspieramto. Nie może tak być ze nie mamy dodatku i wygląda na to żę nie będziemy go mieć!!!
bez jaj. tak jak niektórzy tutaj słusznie zauważyli można poczekać, podstawka starcza na długo. Na szczęście nie jest to jedyna gra na rynku, żeby cały czas w to samo grać.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Zentiriusz pisze:Może my byśmy jakąś akcje zorganizowali? Wysłali petycje do WIZKID z podpisami, Zrobili akcje typu wspieramto. Nie może tak być ze nie mamy dodatku i wygląda na to żę nie będziemy go mieć!!!
Nie chciałbym cię martwić, ale moim zdaniem ten dodatek nie ukaże się w wersji polskiej. Takie mam odczucia widząc postępowanie wydawcy. I wcale mnie to nie dziwi bo z biznesowego punktu widzenia, może to być przedsięwzięcie o dużym ryzyku niepowodzenia. Nie wiem ile sztuk MK PL zostało sprzedanych, ale ciężko przewidzieć czy dodatek się rozejdzie w rozsądnej ilości? Sam nie jestem jeszcze przekonany czy LL jest mi potrzebny do szczęścia. Widziałem też sporo ofert sprzedaży MK, bo nie da się ukryć, gra jest dosyć kontrowersyjna i nie każdemu się spodoba. Z tego wnioskuję, że jednak nie każdy rzuci się na dodatki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

RUNner pisze:Widziałem też sporo ofert sprzedaży MK, bo nie da się ukryć, gra jest dosyć kontrowersyjna i nie każdemu się spodoba. Z tego wnioskuję, że jednak nie każdy rzuci się na dodatki.
Oferty sprzedaży są w dużej części właśnie następstwem braku w bliskiej perspektywie (jeśli wogóle) LL po polsku.
Pomimo tego, że naszej ekipie gra wyjątkowo przypasowała to już parę razy byłem bliski sprzedania swojego egzemplarza, żeby zaraz kupić wersję angielską i dodatek.
RUNner pisze:Z tego wnioskuję, że jednak nie każdy rzuci się na dodatki.
W sprawie wydania/przyspieszenia wydania dodatku dołączyłbym do petycji.
RUNner pisze:Sam nie jestem jeszcze przekonany czy LL jest mi potrzebny do szczęścia.
http://www.youtube.com/watch?v=Vngvzbl1 ... -2eGU6j9cO
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: sorfal »

RUNner pisze:Z tego wnioskuję, że jednak nie każdy rzuci się na dodatki.
Dlatego myślę, że kiedy już Lacerta dostanie zgodę na druk w Europie, to niech niech wrzuci LL na wspieram.to czy inny podobny portal. Będą chętni - będzie dodatek.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 20:25 przez sorfal, łącznie zmieniany 1 raz.
Łowca anegdot
Fuser

Re: Mage Knight

Post autor: Fuser »

mysle, ze za duzo zwlekali i już spora część osób przestawiła się na eng.
ODPOWIEDZ