Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

espresso pisze:Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę: czy jeżeli przedsprzedaż trwa do 15 września, to znaczy, że pomimo przyśpieszenia terminu wysyłki, będzie można się jeszcze dorzucić w pierwszej połowie września i zgarnąć bonusy?
Przedsprzedaż trafiła akurat na sezon urlopowy, myślę że trochę osób podejmie decyzję po przeliczeniu budżetu po powrocie z wypoczynku ;)

Nie nie, przedsprzedaż skończy się w dzień kiedy dobijemy do daty ustalonej przez aktualnie obowiązujący "próg". W tenże dzień cała akcja zniknie. Także na chwilę obecną jest to 6 września, ale jesteśmy na progu 1 września i data ta pewnie będzie płynna. Polecam więc nie czekać do samego końca, choć argument wakacyjny jest niewątpliwie mocny :-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tomb »

ignus pisze:partie u mnie zwykle trwały koło 45 minut i często kończyły się już po skończeniu się kart w talii.
Identycznie u nas. Trudno nam zejść do 30 minut i chyba zawsze gra kończyła się końcówką "szachową".
Czy ktoś ma podobnie? Może turniejowcy kończą wcześniej?
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Polecam aplikacje zegara szachowego, ustawiamy sobie limit czasu i w ciągu godziny można rozegrać kilka partii.
Fuser

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser »

mi sie cos pomylilo czy lista wczoraj skonczyla sie na numerze 43. i dzisiaj doszła jedna osoba?
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Fuser pisze:mi sie cos pomylilo czy lista wczoraj skonczyla sie na numerze 43. i dzisiaj doszła jedna osoba?
nic Ci się nie pomyliło.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Summoner Wars

Post autor: espresso »

Krwawisz pisze: Nie nie, przedsprzedaż skończy się w dzień kiedy dobijemy do daty ustalonej przez aktualnie obowiązujący "próg". W tenże dzień cała akcja zniknie. Także na chwilę obecną jest to 6 września, ale jesteśmy na progu 1 września i data ta pewnie będzie płynna.
To mam sugestię, żeby dodać tę informację do regulaminu, bo w tej chwili wynika z niego, że nabywca może nabyć grę do 15 września, a tylko termin wysyłki jest zmienny.
Celem Akcji jest przedsprzedaż produktu ,,Summoner Wars. Master Set. Edycja Polska'' w okresie 30 czerwca 2014 – 15 września 2014. [...] Nabywca – osoba, która złożyła zamówienie na grę ,,Summoner Wars. Master Set. Edycja Polska.'' w okresie 24 czerwca 2014 – 15 września 2014,
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

mulek18 pisze:
Fuser pisze:mi sie cos pomylilo czy lista wczoraj skonczyla sie na numerze 43. i dzisiaj doszła jedna osoba?
nic Ci się nie pomyliło.
Spokojnie :-) Przez weekend przelewy "nie chodzą" także nie ma co wyciągać pochopnych wniosków ;-) W przyszłym tygodniu ruszamy z kolejną ofensywą - ja jestem dobrej myśli :-)
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Summoner Wars

Post autor: xYowza »

Karh pisze:Tak się zastanawiam, pare dni temu w Czechowice-Dziedzicach odbył się turniej 4os...czy nie powinna być jakaś minimalna liczba graczy aby uznać turniej "ligowym"? I drugie pytanie, które wynika z pierwszego - czy jak pojadę sobie na urlop w rodzinne strony, gdzie bez problemu znajdę 4osoby do gry... zarejestrujecie taki turniej?Albo 2?
Może trochę po czasie, ale wypowiem się na ten temat jako organizator tego mini-turnieju, a zarazem właściciel nowo powstałego sklepu w miejscowości Czechowice - Dziedzice.

Zacznę od tego, że rozumiem zasadność pytania i także uważam, że w miarę wzrostu liczby osób grających jakieś oddolne, ograniczenia ilościowe powinny być.
Sklep w Czechowicach - Dziedzicach został niedawno otwarty, więc jeszcze szuka sobie miejsca na rynku. Pomimo, że większość osób nie kojarzy nazwy miejscowości, to jednak nie jest ona aż taką dziurą (35.000 mieszkańców), a w bezpośrednim sąsiedztwie Bielsko Biała - czy to wystarczająca liczba mieszkańców? - czas pokaże.
Turniej w Summoner Wars zrodził się niejako w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności, gdzie inicjatywa była po stronie grających. Aktualnie w Czechowicach - Dziedzicach gra 8 osób (o których mi wiadomo). Na turniej z różnych przyczyn nie wszyscy dotarli. Są to same osoby "świeże" (dopiero utworzyłem im profile). Wcześniej rozgrywane były turnieje niesankcjonowane na których z turnieju na turniej było więcej osób. A wszystko zaczęło się od jednej osoby, która po przetestowaniu, kupiła zestaw startowy, a potem zaczęły wciągać się następne i następne osoby.

Jako organizator turnieju zamieszczam go w systemie ligowym, głównie ze względu na jego promocję (która odbiła się echem, aż tutaj). Każdy fan Summoner Wars, gdy chce się dowiedzieć, co ciekawego w sprawie SW dzieje się w okolicy, to odwiedza właśnie zakładkę turniejową. Zdaję sobie sprawę z bazy graczy w moim regionie, ale ogłaszając turniej nie mam zagwarantowane, że będzie tyle i tyle uczestników. Jako, że teraz w oficjalnym regulaminie nie ma dolnego limitu graczy, to nie mogę powiedzieć tym 4 osobom co przyszły, że nie stworzę im ligowego turnieju, dla którego tu są. Abstrahuję już od tego, że gdyby przyszły tylko 3 osoby to bym tego turnieju nie przeprowadził, bo w moim osobistym przekonaniu, patrząc na liczbę graczy SW poza Poznaniem i Krakowem to 4 jest właśnie tą minimalną liczbą (bo przecież 2-3 osoby to po prostu meczyk). Wtedy na stronie nie pojawiłby się wyniki i wszyscy pokiwaliby tylko głową, że "to się nie mogło udać", a dyskusja pewnie toczyłaby się w zupełnie innym kierunku. Wydaje mi się, że liczba graczy na tym turnieju nie była szokująco mała, biorąc pod uwagę przytoczone wcześniej turnieje w DUŻO większych aglomeracjach.

Warto też zauważyć jak istotną rolę sankcjonowane turnieje pełnią w popularyzacji SW. Bo przecież, każdy gracz tego rodzaju gier, gra w nie m.in. po to aby porównać się z innymi i być od nich lepszy. To jest coś co motywuje do następnych gier i rozwoju własnej strategii gry. Takie turnieje poniekąd podtrzymują życie, gry i bez nich ten zapał może w końcu osłabnąć lub zgasnąć całkowicie. Turnieje o przysłowiową pietruszkę już nie pełnią takiej funkcji, bo wielu graczom nie chodzi o możliwość wygrania pieniędzy czy jakiś towarów, a właśnie o wspinanie się w lidze i porównywanie się na tle innych. I tu z pomocą przychodzi system ELO, który jak wiemy skonstruowany jest tak, że nie da się "wbić" wysokiego elo ogrywając cały czas tych samych przeciwników, bo wystarczy jedna wpadka z niskim elo i już lecimy na łeb na szyję.

Kończąc już chcę powiedzieć, że moim zdaniem w szeroko pojętym interesie zarówno wydawnictwa, jak i samych graczy SW leży organizacja takich turniejów, bo im więcej osób gra w SW tym większa frajda w np. wygraniu Grand Prix, bądź mistrzostw.

A czy turnieje w Czechowicach mają przyszłość to czas pokaże, bo do stracenia nie ma nic a do zyskania co najmniej paru graczy SW.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
Z podziemnych głębin wyłaniają się Krasnoludy. Trzecia frakcja z zestawu Master Set.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 10:04 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 3 razy.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Z moich doświadczeń wynika, że czas rozgrywki może być skrajnie różny. Z dużej mierze zależy to od układu frakcji w danym meczu i stylu gry.
Jeżeli jeden z graczy mocno szarżuje swoim summonerem (np. grając Sneeksem kontra Abua) to może się "nadziać" na CON +COH i - przy dobrych rzutach - zostaje zabity w ciągu dwóch tur. Niekiedy mniej doświadczeni gracze niedostatecznie chronią Eliena grając przeciw szybkim frakcjom (Elfy Dżungli, Płaszcze) i też mogą zostać szybko pokonani, Z drugiej strony, jeśli spotkają się Elfy Feniksa z np. Krasnoludami i na dodatek obie strony turtlują to gra się naprawdę długo - najczęściej aż do wyczerpania zasobów kart i many czyli pewnie jakieś 45 minut.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Turniejowo jeszcze żadna z moich walk Tundrowymi Orkami nie zakończyła się w czasie dłuższym niż 45 minut. Grając domowo, towarzysko, zdarza się grać i po 1,5h ze względu na częste douczanie przeciwnika (staram się wciągnąć wiele nowych osób) bądź po prostu przez luźny klimat przy piwku i rozmowach.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Bendersi :)
http://www.summonerwars.pl/ranking/frakcje
Mnóstwo kombinowania, szalenie wymagająca frakcja - polecam serdecznie. I wcale nie do pokonania, za mało mieliście chyba z nią wspólnego ;).
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Wiesz, że ich pierwsze miejsce w tym zestawieniu nic nie znaczy? ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
Lubicie zabawę z murami? Poznajcie bagienne Orki - czwartą frakcję z zestawu Master Set.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal75 »

a mnie ciekawi jaki jest przedział wiekowy graczy SW...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Rafal75 pisze:a mnie ciekawi jaki jest przedział wiekowy graczy SW...
U mnie w domu 12-44.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

W poznaniu zdarzaja sa gracze zarowno w wieku 7-11 jak i 50+ takze przedzial jest szeroki
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Summoner Wars

Post autor: Raltay »

A ja miałbym pytanie - jestem wstępnie zainteresowany kupnem Master Seta (od razu wraz z trzema dodatkami rozszerzającymi obecne w Master Secie frakcje o elementy deckbuildingu), aczkolwiek mam wrażenie, że 6 frakcji to troszeczkę mało :wink: Znając moją duszę kolekcjonera pewnie prędzej czy później nabędę wszystko po polsku (jeżeli zdecyduję się ostatecznie wejść w SW :wink: ), aczkolwiek czy "starzy wyjadacze" SW mogliby mi zasugerować jakąś jedną, może dwie dodatkowe frakcje które nie byłyby kalkami obecnych w Master Secie i dobrze "uzupełniały" frakcje z Mastera? Czy może przesadzam i te 6 wystarczy?

Z Góry Dziękuję i Pozdrawiam,
Raltay
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hmm, generalnie frakcje Master Setowe całkiem dobrze się uzupełniają. Masz i frakcje siłowe (Orki, Vargaci), i kombinacyjne (Krasie - magia, Władcy Umysłów- kontrola), i frackję defensywną (Gobliny) i szybką (Elfy). Brakuje typowego rushu jak choćby w Jaskiniowych Goblinach oraz nie ma frakcji, która przypominalaby trzy poniższe, bo są one raczej unikatowe i trudno je przyrównać do jakiejkowleik innej frakcji SW: Elfy Feniksa (bezpośrednie obrażenia), Straż Przednia (Leczenie), Upadłe Królestwo (przywracanie do życia)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Na dzień dobry powinno wystarczyć ci 6 nowych frakcji z MS, zanim je ograsz chwila minie i będziesz wiedzieć jak chciałbyś grać (chyba, że już wiesz) - ofensywnie, defensywnie, taktycznie, z leczeniem, etc. Talie z MS wydają się bardziej skomplikowane od swoich poprzedniczek. Ja do tej pory zgromadziłem wszystko co wyszło i daje to sporo frajdy a zacząłem od podstawki i 2 dodatkowych talii, ograło się i dalej już poszło :)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Do unikatowych talii zdecydowanie zaliczyć można Plugastwo z ich mutacjami. Zresztą moim zdaniem w SW nie ma dwóch takich samych ras. Każda jest w jakiś sposób wyjątkowa
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Flogiston pisze:Wiesz, że ich pierwsze miejsce w tym zestawieniu nic nie znaczy? ;)
Jasne :)
Ale frakcji gdzie myślenie włączone jest od doboru do budowania magii jest niewiele. Albo inaczej - jest bardzo wiele talii z jedną taktyką na wszystkich, więc łatwo się na nich przygotować. Bendersi muszą grać z każdą inaczej - były już partie gdzie rushowali (!) - piękny pojedynek z krasnoludami gildii zakończony trzema atakami w summonersa za łączną siłę 11 :).
Jednak partie turniejowe to zupełnie inna historia, zupełnie inne emocje i skupienie niż luźne partie - polecam serdecznie :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Obrazek
Z górskich stoków, niczym lawina pędzą Vargaci - piąta frakcja z zestawu Master Set.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 08:12 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Kolejny próg pękł :-) Zapraszamy do wspierania, bo zostało już tylko kilka miejsc w kolejnym! A przecież nie mamy zamiaru na tym poprzestać, prawda? :-)

http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Summoner ... ierowo/878
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 13:31 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

53 egzemplarze wykupione :) O dziwo aż 8 przez jedną osobę.
W kontekście tego zakupu zastanawiam się czy małe sklepiki nie powinny się w ten sposób zaopatrzyć, coby też miały MS w sprzedaży we wcześniejszym terminie.
ODPOWIEDZ