Blood Bowl - komputerowo i online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: sugai »

Z tego co widziałem to już jesteś dopisany. Pewnie Dąbi się z Tobą kontaktował.

Tak czy inaczej zapraszam wszystkich na to forum zdecydowanie ułatwi to nam umawianie się na mecze.
Tak czy inaczej wszytkie wiadomości będą również i na tym forum podawane.

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich chętnych lista jest jeszcze otwarta.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Dziś jest ostatni dzień zapisów.

Miejsca są jedynie warunkowe. Dziś też Liga ruszy i zostanie założony nowy wątek.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: vder »

Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Vincent »

Gracie jeszcze?

Ja gram w jednej lidze online, tyle że ogólnoeuropejskiej, chętnie pogram z kimś z forum :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Kończy się Liga.
Trwa przed ostatnia kolejka.

Jak będziemy organizować nową Ligę to zapraszam.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Vincent »

Ktoś z forum chciałby czasem sobie pyknąć jakiś pojedynczy meczyk?
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ostatnio natknąłem się na grę Dungeonbowl, niby ma podtytuł blood bowl http://eu-cyanide.gamesplanet.com/shop/dungeon-bowl. Grał ktoś? Warto kupić?
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Vincent »

Ja nie gralem, ale po screenach nie przypadlo mi do gustu :) w rzeczywistosci jest to zwykly blood bowl tylko ze zmodyfikowane boiska i inna liczba zawodnikow. Ja jednak preferuje klasyczne bb :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Olgierdd »

Dębowy Puchar zakończony, jesienią startujemy z nową ligą! Tymczasem w wakacje startujemy z mini ligą Holiday Cup, w której będziemy testować grę w trybie eliminacji.

Chętnym polecam śledzenie powyższego wątku jak również zerknięcie to tematu o Dębowym Pucharze
Nehan
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, 23:59

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Nehan »

Osobiście wolę FUMBBL, może graficznie prezentuje się jakby gorzej, ale Bloodbowl Cyanide'a ma fatalny, zabugowany silnik i jeszcze gorszy system gry multiplayerowej (np. po wykrzaczeniu się gry podczas meczu nie można już do niego dołączyć i trzeba od nowa grać - to szczególnie w ligach stanowi problem).
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Vincent »

Nehan pisze:Osobiście wolę FUMBBL, może graficznie prezentuje się jakby gorzej, ale Bloodbowl Cyanide'a ma fatalny, zabugowany silnik i jeszcze gorszy system gry multiplayerowej (np. po wykrzaczeniu się gry podczas meczu nie można już do niego dołączyć i trzeba od nowa grać - to szczególnie w ligach stanowi problem).
To akurat już poprawili, dawno nie miałem tak, by do windowsa mi wyszło. Ale fakt, kilka bugów jest. Nie mniej na fumbblu mechanizm gry (dobierania przeciwnikow itp) też mi się nie podoba :P Dlatego tutaj gram tylko w lidze i nie ma z tym problemu.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Potwierdzam - z silnikiem gry pomimo jakiś tam bugów nie ma większych problemów. A wygoda, użytkowania oraz jednak coby nie mówić przyjemność płynąca z gry rekompensuje te minusy.

Jakby nie było Cyanidowej wersji to pewnie bym grał na innym kliencie. Gra na to zasługuje.
Nehan
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, 23:59

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Nehan »

Cóż, ja mam głównie złe doświadczenia z Cyanidem. Grałem w kilku ligach, i na palcach jednej ręki mogę policzyć mecze, w których nie było żadnych problemów - a to z połączeniem (słynny randomowy błąd portów), a to podczas gry (bugi, zwiechy, rozłączenia).

System dobierania przeciwników pozaturniejowo też nie jest IMO najlepszy - łączenie w pary tylko przez podobny TV ma wiele wad. Przede wszystkim zespoły takie jak halflingi czy gobliny, które polegają na inducementach (kociołek/łapówki), są z góry w, że tak powiem, dupie. Ponadto ten sposób promuje przycinanie TV jak się tylko da. Rzadko widuje się drużyny mające więcej niż 11-12 zawodników czy z linemanami posiadającymi więcej niż block.

Oczywiście poziom wizualny jest znacznie wyższy niż w FUMBBL, ale dla mnie ma to znaczenie drugorzędne.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Vincent »

O ile kojarze, to teraz mozna swobodnie grac z kim sie chce. Jest kilka oficjalnych "roomow", kazdy charakteryzuje sie innymi zasadami gry i dobieraniem przeciwnikow. W niektorych dobor jest automatyczny, w niektorych nie (choc sam osobiscie tam nie gram, wiec na 100% glowy nie daje).

Co do crashow i connection lost to prawda, kiedys to bylo nagminne, teraz jednak juz nie pamietam kiedy mialem to po raz ostatni.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Olgierdd »

Więcej informacji znajdziecie na forum Wargamer.pl w dziale Inne gry

Obrazek
udostępnione dzięki uprzejmości Domingo
Lyskie
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2012, 22:23

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Lyskie »

O jest już plakat. Fajnie. Jakby ktoś chciał się zapisać, albo więcej coś poczytać to na wspomnianym wyżej forum jest już dostępny osobny topic. Dla wszystkich, którzy nie mają cierpliwości w przekopywaniu forum wklejam bezpośredni link - Dębowy Puchar II edycja. Zapraszamy do udziału. Miejsca jeszcze są.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Odp: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Pako »

Zapisy drużyn już trwają - zapraszamy!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Ano to prawda.
Liga rusza już niebawem. Zachęcam do udziału a jak nie do udziału to chociaż do kibicowania.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

III Edycja najprawdopodobnie najciekawszej ligi komputerowego Blood Bowla w Polsce właśnie się zaczyna...

Każdy trener który czuje się na siłach może spróbować swoich sił.

Obrazek

Kliknięcie w ten piękny plakat powoduje przejście do wątku rekrutacyjnego :)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Borek224 »

Zapowiedziano wersję Blood Bowl-a na tablety: http://www.bloodbowl-game.com/game-bb-tablet.html

i oczywiście Blood Bowl 2 w drodze - niestety tylko 8 drużyn na start :/
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Borek224 »

Wyszedl BB na androida i iPhona. Jest to port wersji PC.
Podstawka 18zl. - orki i ludzie. Kazda nastepna druzyna 11zl. Narazie dostepne sa krasnale, chaos, skaveni i lesne elfy. Co do jakosci wypowiem sie za jakis czas.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Borek224 »

To tak w skrócie (gram na Androidzie 7,9 cala):
- single player skłąda się z meczu towarzyskiego, kampanii i turnieju (czyli do wersji komputerowej brakuje "trybu historii")
- multiplayer - łączysz się z tym samym kontem które jest na wersji komputerowej - widzisz nawet swoje stare drużyny - ale jak nie masz wykupionych ras to nie możesz nimi grać. Wszytko wygląda jak na PC.
- usunięta opcja gry Blitz (w czasie rzeczywistym)
- ekrany zarządzania drużyną itp. między meczowe zmienione aby łatwiej się używało na małych ekranach
Mecz:
- grafiki, animacje i dźwięki są dokładnie te same jak na PC (grafiki w minimalnej jakości)
- gra działa wolno - w meczu multi 2 minuty na rundę kilka razy ledwo starczyły - czas się nie pauzuje w czasie animacji.
- kamera jest niewygodna - w przybliżeniu jest tylko pod kątem - co przy zatłoczonym boisku sprawia że ciężko "kliknąć tam gdzie chcemy" - widok pionowo z góry jest tylko w maksymalnym oddaleniu - czyli pola staja się małe a modele trudno rozpoznawalne.

Ogólnie jestem raczej zawiedziony :/ niby fajnie że przeniejści BB na tablety bo to idealna platforma dla tego typu gier, ale cena (łączna za gra + rasy) + nie wygodne sterowanie sprawiają że trochę żałuję wydanych pieniędzy (na razie tylko podstawka) bo gra raczej nie będzie grana.
Czekam na BB2 na PC.
ODPOWIEDZ