MYTH: The Boardgame

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

MYTH: The Boardgame

Post autor: skolo »

Czy ktos z forumowiczow pledżował?

http://www.kickstarter.com/projects/1700755582/myth-0

Obrazek


Dobry deal był. Za okolo 113 usd - 150+ figurek (swietne skulpty do tej pory), sporo kafli i kart, ciekawa mechanika "Ciemności"
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 11:09 przez skolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: [KS] MYTH

Post autor: Galatolol »

Zastanawiam się kiedy im się znudzą kolejne figurkowe kooperacje na Kickstarterze, różniące się od pozostałych jedną "ciekawą" mechaniką.
A najgorsze jest to, że mimo wszystko mnie na swój sposób pociągają, mimo świadomości, że nawet jakbym którąś kupił, to zadręczałbym się myślą, że nie mam wszystkich ludków KS Exclusive :evil:
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] MYTH

Post autor: skolo »

dopoki beda nowe pomysly, duzo figurek ;-) i dobra cena, dopoty US beda kupowac kontenerami :)
akurat przy okazji tego tytulu duzo rzeczy KS exclusive nie ma.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: skolo »

przykładowe skulpty bohaterów i potworów Ciemności

Obrazek
Obrazek
Obrazek


razem wyszło ponad 5500 backersów, prawie 1mln USD zebranych :)
Ponoć ma wyjść wczesniej niz planowane Jan 2014.
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Reid666 »

Dla zainteresowanych, wydawca udostępnił możliwość złożenia zamówienia wszystkim "spóźnialskim" :

Wiecej informacji tutaj:
http://www.kickstarter.com/projects/170 ... sts/487338

Cena tak jak w czasie kampanii: 100$ + 13$ przesyłka, wysyłka z Niemiec, nie ma problemu z cłem.
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Barbus »

Ktoś ma i ogarnął, jak w to grać? Ja przechodzę ciężkie chwile z instrukcją :/
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: GoldenDragon »

W sieci jest mnóstwo anglojęzycznych filmików jak grać :)
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Barbus »

A znasz jakieś konkretne godne polecenia?
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: MYTH [Już wydane ;-)]

Post autor: Raltay »

Gra dostępna już w polskich sklepach internetowych. Kwestia instrukcji oraz fakt, że questy itp. często odnoszą się do elementów których w podstawce nie ma trochę odstraszają, ale mam nadzieję że te 280 zł okaże się warte wydania :wink:
tomaz866
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:30

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: tomaz866 »

Czy ktoś z posiadaczy może napisać jakie są wrażenia z gry i czy da się zagrać solo, skoro to w pełni kooperacyjna gra ??
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: skolo »

a dostawa KS wciaz plynie/leci z Chin. czesc ludzi sie wycofala tracac cierpliwosc
hype juz zdechl, moze bedize lepiej jak juz bede trzymac pudelko KS exclusive w rekach...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Krwawisz »

Czy będzie lepiej, to nie wiem - ja zagrałem parę razy w egzemplarz, który dość dawno temu dostałem od wydawcy i generalnie jakoś szału w naszej grupie nie zrobiło. Chyba troszkę zbyt mało intuicyjne i zbyt długie jak na to co oferuje. Ale jest duża szansa, że wielkim fanom przygodówek się spodoba - ja się do takich nie zaliczam, choć lubię.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: skolo »

z czytanych recenzji gra jest swietna. wkurzajaca jest jednak sytuacja kiedy ludzie z US i czesc europy moze grac a ja jak cymbał, mimo ze backer, czekam na swoja kopie, i jeszcze GenCon wiec kazdy ma w tyle teraz jakiekolwiek wysylki
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Krwawisz »

Prawda. Dlatego ja wciąż mam spore opory przed robieniem dużych zamówień na KS, bo bardzo często zdarza się, że gra jest wcześniej w sklepach. Więcej bonusów = niestety dłuższy czas produkcji i oczekiwania...
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Barbus »

No mnie ta gra wcale nie podeszła, mimo że przygodówki, dungeon crawlery i co-opy bardzo lubię. Sprzedaję ją po trzech rozgrywkach bo nie widzę nadziei na to, żeby mi się spodobała, chociaż bardzo chciałem ją polubić (jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na priv, gra jest w idealnym stanie). Reguły są strasznie napisane. Mnóstwo niedopowiedzeń i nieścisłości. 3 dni zajęło mi ogarnięcie na tyle dobrze aby zacząć grę - i to dopiero po przeczytaniu wszystkich errat, FAQ i obejrzeniu filmików. Najwięcej niedopowiedzeń jest w kwestii setupu i dlatego ciężko zacząć granie. Jest na przykład quest, w którym trzeba zapalać jakieś pochodnie, ale nigdzie nie napisali gdzie je położyć i ile. Sporo rzeczy trzeba się domyśleć samemu. Dużym problemem jest też to, że kiedy gracze wchodzą do jakiegoś nowego pomieszczenia, to praktycznie w całości decydują o tym, co się w nim znajdzie. Jak chcecie, to możecie sobie wstawić leże potworów, a jak nie, to nie. W praktyce wyglądało to tak, że jak wchodziliśmy z ekipą do nowego pokoju, to pierwszym pytaniem, jakie padało, było: "Ok, to co tu ustawiamy?". Twórcy gry twierdzą, że to zamierzony zabieg, bo chcą, żeby gracze sami tworzyli grę, ale jak dla mnie przegięli. Uzależniając tyle elementów od woli graczy wyeliminowali całkowicie element zaskoczenia. Ponadto gra wcale nie jest taktyczna ani tak kooperacyjna, jak twierdzą co po niektórzy. Każdy bohater jest tak samo skuteczny przeciwko potworom. Przebijamy się po prostu prze góry mięcha i tyle. No i oczywiście kwestia brakujących elementów - przede wszystkim chodzi o brakujących 15 kart questów, których brak sprawia, że niektóre questy z gry są niekompletne. Pierwszy raz spotykam się z takim brakiem profesjonalizmu i szacunku dla klienta.
Poza świetnym wykonaniem spodobało mi się bardzo nie wiele. Przede wszystkim to, że postacie w grze diametralnie się od siebie różnią. Talią każdego bohatera rządzi jakaś unikalna mechanika, która sprawia, że prowadzi się go zupełnie inaczej niż innych... ale to i tak nie ma dużego znaczenia, bo każdy zabija potwory z taką samą skutecznością. Przypadły mi do gustu niektóre mechanizmy związane z aktywacją potworów. Z pozytywów to tyle. Podsumowując: największy planszowy zawód, jaki sobie przypominam. Szczerze odradzam zakupu tego shitu, chyba że ktoś byłby zainteresowany moim egzemplarzem ;)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Borek224 »

Za mną "gra chodziła" przez pewien czas ale po filmach od rahdo doszedłem do wniosku że szkoda pieniędzy.
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Bielski »

grał ktoś w to jeszcze i może się wypowiedzieć ? poprawili coś czy dalej jest słabo tak jak Barbus pisał ?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: skolo »

jak KSowcy dostana swoje kopie to dopiero bedzie mozna powiedziec czy jest dobre czy nie za te cene.
bo za 100 usd mam 3 razy tyle figurek co retail i kupe bonusów jeszcze.
moze warto przelknac niektore rzeczy, z biegiem czasu poprawią i bedzie git.

sam jeszcze nie mam pudła wiec nie wiem co i jak jeszcze
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Hiu »

zakladajac, ze nastawiasz sie na figurki modelarskie a nie na gre...

;)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Panowie, dajcie już spokój z tymi kikstarterowymi bublami. Dorośli ludzi a lecą jak chorzy na kilka plastikowych ludków z doklejonymi zasadami. Niby każdy wydaje na to własne pieniądze, ale czasami przerażenie bierze ile ludzie wpuszczają w niegrywalne kupki bofajniewygląda projekcji w których testowanie mechaniki jest na miejscu szacunkowo przedostatnim. W Myth nie grałem i mam nadzieję że przynajmniej obeszło się bez obowiązkowych zombie. Tak daleko sięga mój kredyt zaufania dla tej konkretnej produkcji.
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: tommifon »

Z ciekawości tylko spytam, czy ten tytuł ma coś wspólnego z grą komputerową, która była wydana w zamierzchłych czasach? Chodzi mi głównie o jakieś wątki fabularne. Pamiętam, że uwielbiałem tę grę jako dzieciak!
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: ghostartur »

Jeśli ktoś lubi malować figurki i wartość gry w której są one zawarte jest atrakcyjna to nie rozumiem twojego problemu. Jeśli cena za pudło figurek jest atrakcyjna to dla niektórych może być to dobra oferta. Nawet wtedy gry gra ma słabą mechanikę. Jedni wolą mechanikę a inni figurki...kwesta gustu i jak sam powiedział pieniędzy które każdy z nas może przeznaczyć na co tylko chce.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Wszystko fajnie tyle, że sporo osób napala się jednak z tego co zauważyłem, na grę, która na obrazku wywołuje ślinotok, a po odpakowaniu gorzkie żale, że jakiemuś Mietekowi że szwagrem nie chciało się testować jak to działa w praniu. Gra bubel, instrukcja do ich zrozumienia też bubel, zostają figurki. "Atrakcyjność cenową" zmilczę, chociaż aż mnie korci, posłużę za to dobrą radą: polecam częstsze wizyty w sklepach zabawkowych, tam często sprzedają je nieco taniej.
Awatar użytkownika
Pax
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:15

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: Pax »

tommifon pisze:Z ciekawości tylko spytam, czy ten tytuł ma coś wspólnego z grą komputerową, która była wydana w zamierzchłych czasach? Chodzi mi głównie o jakieś wątki fabularne. Pamiętam, że uwielbiałem tę grę jako dzieciak!
To było także i moje pierwsze skojarzenie :) Choć z drugiej strony, nie wiem, czy mówimy o tej samej grze. Pamiętam jedynie, że w tej mojej na początku biegało się po pokładzie statku w nocy, trzaskała błyskawica i zabijało się nacierające szkielety, ucinając im głowy. Zdawało się to trwać w nieskończoność, póki raz po prostu nie zabiłem ostatniego i trafiłem do kolejnego, zupełnie innego układu. Tylko tyle pamiętam, ale było na tyle intrygująco, że po ponad 20 latach wciąż mam to przed oczami :)
Sorka za off-top.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MYTH [jeszcze nie wydane]

Post autor: skolo »

ghostartur pisze:Jeśli ktoś lubi malować figurki i wartość gry w której są one zawarte jest atrakcyjna to nie rozumiem twojego problemu. Jeśli cena za pudło figurek jest atrakcyjna to dla niektórych może być to dobra oferta. Nawet wtedy gry gra ma słabą mechanikę. Jedni wolą mechanikę a inni figurki...kwesta gustu i jak sam powiedział pieniędzy które każdy z nas może przeznaczyć na co tylko chce.
tez tego nie rozumiem. a co do rozgrywki to sie wypowiem jak dostane. zassac sobie mozna cala biblioteke i najnowsze zasady tutaj:
http://megacongames.com/games/myth/
ODPOWIEDZ