Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

ivan2k5 pisze:Jacku czy ja dobrze pamiętam że Grywałeś w "Deadlands`a" jeszcze jak Jaro prowadził Fantasy w Czewie ? Czy mi się coś pomyliło i zbieżność imion :)
Trochę prywaty :D Tak to ja.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Zaczynamy spoilerowanie kart z dodatku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Nie lubię takich drogich bosiorów. Póki nie ma żadnego konkretnego counterspella by ich chronić to nie przejdzie. Dosyć łatwo wyłączyć ją z walki, a huckster 2 również nie uzasadnia kosztu.

Jedyne co mi się podoba to piątka na sztonie, ale to jeszcze jeden powód, żeby nie wysyłać jej do walki.

+
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Myśle że cały myk z jej umiejką będzie polegał na wzywaniu właściwych kolesi do posse. To dopiero pierwsza karta :) A swoja droga zobaczymy jak Alderac w ECG będzie komponował dodatki.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Vilk »

Z taką grafiką i umiejętnością powinna być damą pik :wink:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Was też Rebel straszy, że gra dotrze z wielkim opóźnieniem? Cały mój tajny plan z wyprzedzeniem Conquesta może nie wypalić. :roll: Się zobaczy.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Też jestem w szoku co Rebel wyprawia, biorąc pod uwagę że inne sklepy nie miały problemów - wykluczając tutaj kwestię cła, ale nie widzę problemu w dopłacie :) Szczerze mówiąc mam nadzieję jutro wyskoczyć z pracy do mojej kochanej grywalni żeby uściskać kierownika i pudełeczko :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Z najnowszych wieści - dodruk będzie dostępny w listopadzie :D Mam nadzieję że nie dotyczy to zamówienia Rebela. Wychodzi na to że gra tak zeszła w USA, że do europy mniej wysłali :) Czy coś takiego.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Wiadomo jakie bywają początki, ale najważniejszy pierwszy krok. Dlatego zapraszam na świeżutką, jeszcze ciepłą i nowością pachnącą polską stronę o DTR - jak również z tematycznym forumem :D
http://www.doomtown.pl/
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Przykro mi ale się pochwalę :)
Moje drżące łapki trzymają cudne pudełko, świeżo odebrane z Hobbitów, które działają jak należy ;)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Darboh pisze:Przykro mi ale się pochwalę :)
Moje drżące łapki trzymają cudne pudełko, świeżo odebrane z Hobbitów, które działają jak należy ;)
Moje będą jutro. :twisted:
+ (BGG)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: przemoo99 »

SeeM pisze:
Darboh pisze:Przykro mi ale się pochwalę :)
Moje drżące łapki trzymają cudne pudełko, świeżo odebrane z Hobbitów, które działają jak należy ;)
Moje będą jutro. :twisted:
Moje były wczoraj ;)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

przemoo99 pisze:
SeeM pisze:Moje będą jutro. :twisted:
Moje były wczoraj ;)
Wyprowadził się na wyspę i szpanuje. :lol:
+ (BGG)
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wosho »

Widziałem że planszostrefa sprzedała swój premium, czy gdzieś można go kupić w pl?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Wosho pisze:Widziałem że planszostrefa sprzedała swój premium, czy gdzieś można go kupić w pl?
Podobnież jest informacja że sklepy jak chciały to dostawały po jednym. Chyba Dragonus krakowski pisał na fb (w grupie DTR) że ma.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gambit »

Po ile stały w Polsce premiumy? 500, czy więcej?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

Darboh pisze:
Wosho pisze:Widziałem że planszostrefa sprzedała swój premium, czy gdzieś można go kupić w pl?
Podobnież jest informacja że sklepy jak chciały to dostawały po jednym. Chyba Dragonus krakowski pisał na fb (w grupie DTR) że ma.
Potwierdzam, że sklepy mogły kupić po jednym egzemplarzu.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wosho »

Dzięki zamówiłem :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Muszę powiedzieć że po otwarciu jestem po wrażeniem jednej rzeczy, na którą to wcześniej zupełnie nie zwróciłem uwagi. Zapomniałem że to produkt AEG :) a nie od FFG.
Przyzwyczajony do kupowania LCG od FFG gdzie w dużym pudełku głównie kupowało się powietrze zapakowane w tekturę, czyniąc pudełko po rozpakowaniu mało użytecznym, tak tutaj otwieram jeszcze większe pudło, ale ze świetną plastikową wypraską. Dwie duże komory na karty, w które spokojnie wejdzie core set X 4, czyli w sumie około tysiąca kart, 3 przegródki na żetony. Normalnie szok! :)
Pod tym kątem pobili High Command od Privatter Press.
Zdjęcie poglądowe :)
Obrazek
Tak się powinno wydawać gry! :D

PS. Pomijam już dopieszczenie mnie dwiema twardymi, tekturowymi planszami do gry i dobrą jakością kart :)
Tak, czuję się dopieszczony :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Darboh pisze:Dwie duże komory na karty, w które spokojnie wejdzie core set X 4, czyli w sumie około tysiąca kart, 3 przegródki na żetony. Normalnie szok! :)
A ludzie i tak będą trzymać karty w klaserze. Pudełka są rzeczywiście przerośnięte ponad wszelki standard FFG, ale wypraska jest porządna i świetnie zachęca do kupna dodatków.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

SeeM pisze:
Darboh pisze:Dwie duże komory na karty, w które spokojnie wejdzie core set X 4, czyli w sumie około tysiąca kart, 3 przegródki na żetony. Normalnie szok! :)
A ludzie i tak będą trzymać karty w klaserze. Pudełka są rzeczywiście przerośnięte ponad wszelki standard FFG, ale wypraska jest porządna i świetnie zachęca do kupna dodatków.
O tototo! Aż się prosi zapełnić :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: RUNner »

Wypraska żywcem wzięta z Thunderstone Advance :d Warto powielać swoje dobre patenty!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

RUNner pisze:Wypraska żywcem wzięta z Thunderstone Advance :d Warto powielać swoje dobre patenty!
Czyli trzymają poziom :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: RUNner »

Co jest fajnego w tej grze że tak się jaracie jak flota Stannisa czy jak mu tam było? ;) Przekonajcie mnie do zainwestowania szmalu w ten projekt! Nie chce mi się przebijać przez cały wątek, ale mogę się skusić na zakup bo kocham gry karciane.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

RUNner pisze:Co jest fajnego w tej grze że tak się jaracie jak flota Stannisa czy jak mu tam było? ;) Przekonajcie mnie do zainwestowania szmalu w ten projekt! Nie chce mi się przebijać przez cały wątek, ale mogę się skusić na zakup bo kocham gry karciane.
To jest karcianka ze starej szkoły (1998 rok). To był złoty okres dla kart, praktycznie do każdego uniwersum pojawiała się kolekcjonerska gra karciana. Totalnie wszędzie grali w jakieś karcianki: Magic, Battletech, Doomtown, Star Trek, Babylon5, Middle Earth, itd... Sporo ludzi kupowało kilka. Wychodziły świetnie wydane czasopisma poświęcone tylko i wyłącznie karciankom jak Duelist, ale na polskim poletku też dużo pisano o MtG. To były naprawdę niezłe gry, ale format CCG był dla mnie finansowo poza zasięgiem, więc kupowałem boosterki do Magica co jakiś czas.

Przede wszystkim jest bardzo wymagająca. To nie jest ani filer, ani gra dla początkujących. Trzeba pamiętać sporo zasad i tury potrafią przebiegać nietypowo (zwłaszcza, że nie ma tu czegoś takiego jak moja tura - twoja tura, tylko moja akcja - twoja akcja, trochę jak w niektórych bitewniakach). Ja właśnie szukałem czegoś nieszablonowego, co nie będzie n-tym Magikiem, w którego się już swego czasu nagrałem. Myszkowałem trochę w poszukiwaniu starych boosterpaków, starterów i wiader commonów. A tu nagle Doomtown wychodzi w formacie LCG. Zupełnie przypadkowo: właściwa gra we właściwym czasie.
+ (BGG)
ODPOWIEDZ