Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Gra jest dla dwóch osób i to co znajdziemy w pudełku nadaje się wyłącznie do rozgrywki dwuosobowej.

Dociekliwi znajdą w ramach wcześniejszych edycji fanowskie i oficjalne wariacje pozwalające na grę solo lub >2 osób, ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

mig pisze:Takie pytanie: wg opisu na BGG SH jest tylko na 2 osoby. Ale w opisach sklepowych tego nowego wydania kojarzę, że było info 2-4. Ktoś może coś więcej o skalowalności napisać? Są jakieś scenariusze (grywalne) na więcej niż 2 osoby?
Dla mnie to max. 3 osoby. Jeden gracze genokrady, dwoch marinami, kazdy prowadzi wlasny oddzial.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Space Hulk.

Post autor: mig »

A sporo jest scenariuszy na więcej niż parę? To raczej warianty 2 vs 2 czy 3 vs 1? Jest to raczej gra drużynowa, czy są również scenariusze, gdzie marines (lub genokrady) ze sobą konkurują?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

mig pisze:A sporo jest scenariuszy na więcej niż parę? To raczej warianty 2 vs 2 czy 3 vs 1? Jest to raczej gra drużynowa, czy są również scenariusze, gdzie marines (lub genokrady) ze sobą konkurują?
Wieksza czesc to scenariusze na dwa sklady marines. Misje podstawowe to gra druzynowa - 1 vs 1 albo 2 vs 1. Mozna kombinowac, ze dwoch graczy dzieli sie pula genokradow, ale w moim przypadku to sie nie sprawdzalo... Na sieci mozna znalezc fanowskie misje gdzie marines ze soba konkuruja - na przyklad kto pierwszy dotrze do jakiegos pokoju z artefaktem. Mozna tez wprowadzic terminatorow chaosu i inne rasy z 40stki...

Zainteresowani niech wpisza w gugla - Advanced Space Hulk i cos sie na ten temat znajdzie.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Space Hulk.

Post autor: mig »

A jakiś bardziej dokładny link, gdzie można znaleźć dodatkowe scenariusze (zwłaszcza multi)? Jest jakaś strona, gdzie takie rzeczy są (poza bgg;)?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Sarkiel
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2012, 11:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: Sarkiel »

Elrond pisze:Orientuje się ktoś, gdzie można jeszcze kupić Space Hulka? W Rebelu już nie ma :(
Tutaj:
http://www.superserie.pl/gra-planszowa- ... -2894.html

http://vanaheim.pl/pl/warhammer-40000/7 ... -hulk.html

i chyba tutaj:
http://www.gnom-sklep.pl/produkt,4406,w ... -hulk.html
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: raphaell7 »

(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

mig pisze:A jakiś bardziej dokładny link, gdzie można znaleźć dodatkowe scenariusze (zwłaszcza multi)? Jest jakaś strona, gdzie takie rzeczy są (poza bgg;)?
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 55613.page
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Elrond »

Dzięki Panowie, znalazłem na Hobbitach i tam zamówiłem :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

W sumie to miło popatrzeć, jak z każdą chwilą przybywa na forum posiadaczy mojej ulubionej gry ;-)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

To kiedy gramy?:)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Rascone
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2014, 10:46

Re: Space Hulk.

Post autor: Rascone »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Mam pytanie czy ktoś dysponuje może plikami PDF z dodatkowymi misjami do SH. Wszystkie linki tego rodzaju na dakkadakka niestety są już nieaktywne, a chciałbym wydrukować sobie plansze.

Z góry dzięki!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Gdzie można tego whitedwarfa dorwać, najlepiej wysyłkowo lub w centrum warszawy? W znanych mi sklepach internetowych i i-szopie nie ma.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

schizofretka pisze:Gdzie można tego whitedwarfa dorwać, najlepiej wysyłkowo lub w centrum warszawy? W znanych mi sklepach internetowych i i-szopie nie ma.
A w firmowym sklepie GW w Zlotych Tarasach sprawdzales?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Smoku »

schizofretka pisze:Gdzie można tego whitedwarfa dorwać, najlepiej wysyłkowo lub w centrum warszawy? W znanych mi sklepach internetowych i i-szopie nie ma.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
W strategiacg.shoper.pl http://strategiacg.shoper.pl/pl/p/Space-Hulk/7778 nie mają wystawionego WD, ale telefonicznie otrzymałem informację że można zamówić u nich.
Domówiłem do innego zamówienia. Koszt : 10zł.+ wysyłka
Może jeszcze mają.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Space Hulk.

Post autor: pattom »

ivan2k5 pisze:Gdyby ktoś potrzebował ;)

http://dw4.convertfiles.com/files/00124 ... ewd033.pdf
Nie działa.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Space Hulk.

Post autor: sewhoe »

pattom pisze:
ivan2k5 pisze:Gdyby ktoś potrzebował ;)

http://dw4.convertfiles.com/files/00124 ... ewd033.pdf
Nie działa.
Pozostaje Ci wujek torrent, tudzież wszelakie Złote tarasy ;)
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ivan2k5 »

Rascone
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2014, 10:46

Re: Space Hulk.

Post autor: Rascone »

Panowie, czy mógłby ktoś podać linka do zasad gry solo? Znalazłem na internecie kilka wątków niestety jako początkujący gracz nie do końca ogarniam całą kwestię.
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Amholen »

schizofretka pisze:Gdzie można tego whitedwarfa dorwać, najlepiej wysyłkowo lub w centrum warszawy? W znanych mi sklepach internetowych i i-szopie nie ma.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
http://vanaheim.pl/pl/white-dwarf/7331- ... eekly.html


SH zamówiony ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Space Hulk.

Post autor: janekbossko »

ja swojego SH juz mam :)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Elrond »

Mój w drodze, pewnie jutro będzie :)
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: azz »

Wintermute pisze:
schizofretka pisze:Gdzie można tego whitedwarfa dorwać, najlepiej wysyłkowo lub w centrum warszawy? W znanych mi sklepach internetowych i i-szopie nie ma.
A w firmowym sklepie GW w Zlotych Tarasach sprawdzales?
W firmowym WD jest na pęczki. Jutro powinni mieć SH "na stanie", ale sprzedawca radził być obecnym w momencie otwarcia sklepu.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Moja zatrzymała się w sortowni także pewnie w pon będzie :cry: .
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

ghostartur pisze:Moja zatrzymała się w sortowni także pewnie w pon będzie :cry: .
stary, jak chlopaki z sortowni odkryja co w paczce to sie zgubi :)
ODPOWIEDZ