Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: skanna »

A ja polecam zainstalowanie sobie Keldona i wypróbowanie po kolei gry z dodatkami (starymi, tam nie ma AA). Grałabym po kolei - z pierwszym, z pierwszym i drugim, z pierwszym, drugim i trzecim (to jest moja ukochana wersja optymalna).

http://keldon.net/rftg/
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: yosz »

skanna pisze:A ja polecam zainstalowanie sobie Keldona i wypróbowanie po kolei gry z dodatkami (starymi, tam nie ma AA).
Od jakiegoś miesiąca jest AA (ale bez Orba, po prostu granie kartami z dodatku). Problemem jest trochę to, że Gathering Storm daje mało kart (są cele, jest robot solo), a bez niego raczej nie polecałbym dodawania kolejnych dodatków. Cena GS vs niewielka liczba kart które dochodzą mogą zniechęcić.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: skanna »

O patrz, dawno nie zaglądałam. To może w końcu wypróbuję. Z relacji tych, co grali wiem, że orb mnie nie interesuje ;), za to karty chętnie sprawdzę.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: costi »

Karty z AA są fajne, ale z racji braku wielu mechanizmów (z celami i prestiżem na czele) powoduje, że strategia consume-produce jest dominująca.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

costi pisze:Karty z AA są fajne, ale z racji braku wielu mechanizmów (z celami i prestiżem na czele) powoduje, że strategia consume-produce jest dominująca.
Masz na myśli teorio-grową definicję strategii dominujacej (patrz na przykład http://pl.wikipedia.org/wiki/Strategia_dominuj%C4%85ca )? Wtedy taka teza jest nie do udowodnienia.
Czy uzywasz potocznego znaczenia i po prostu opisujesz swoje doświadczenia? Opierasz takie zdanie na subiektywnych wrażeniach z rozgrywki, czy masz jakieś statystyki?

Ja zagrałem ponad 50 partii RFTG:AA i nie zauwazyłem dominacji strategii consume/produce.
Wrecz przeciwnie jest sporo kart wspierajacych:
- zniżki w settle
- "militar"
- trade - w róznych wariantach
- zniżki w developmnet i development rush
Inna sprawą jest to że w RFTG:AA C/P wydaje się dużo ciekawszy niż w podstawce i podstawce + GS.

Tak naprawdę to żadna czysta strategia w RFTG nie jest dominująca w ścisłym sensie. W róznych zestawach pewne strategie mają lepsze lub gorsze wsparcie i statystycznie osiagaja lepsze lub gorsze wyniki. Ale tak naprawde wygrywa strategia elastyczna.

A tak patrząc z drugiej strony to właśnie prestiż wydaje mi się skierowany pod strategie CP - akcja prestiżowa bardzo czesto jest wybierana jako consume *3. A wiele celów jest opartych na żetonach i na IV-V
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: costi »

Ale te wszystkie karty wspierające siadają przy tym, że jest mało szóstkowych developów i nie idzie ugrać sensownych ilości punktów. Już pomijam to, że połowa z nich wspiera C/P (szczególnie, że w AA jest sporo zniżek do Settle).
Jak ktoś odpali silniczek Produce - consume x2 to jest nie do dogonienia.

BTW. na setki rozegranych partii w różnych konfiguracjach osobowych nigdy nie widziałem użycia akcji prestiżowej do consume x3. Poza tym to jest jedna akcja na grę, nie przeceniałbym jej wpływu.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: skanna »

costi pisze: BTW. na setki rozegranych partii w różnych konfiguracjach osobowych nigdy nie widziałem użycia akcji prestiżowej do consume x3.

Eeee, toś chyba mocno śpiący był - toć to ulubione zastosowanie prestiżu przez mojego małżonka :)

Natomiast ogólnie rzecz biorąc, to jednorazowe wzmocnienie akcji nie jest zdecydowanie najistotniejszym elementem grania z prestiżem i na prestiż. To drobiazg w porównaniu z innymi możliwościami, które dają te śliczne różowe żetoniki.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Konsumpcja x3 robi się piekielnie mocna, gdy chcemy szybko skończyć grę przez wyczerpanie VP w puli.

A w ogóle to prestiż jest słodki i seksowny. :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Pixa pisze:Wybaczcie, że nie dałem rady przeczytać 110 stron wątku i być może moje pytanie już padło, ale:
Który dodatek do RftG jest najlepszy (i najmniej miesza w mechanice)? Który warto zakupić jako pierwszy? Czy wszystkie sa wydane po PL? Dopiero ogrywam podstawke, ale gra jest super i na pewno kupie jakis dodatek.
Zaden nie wyszedł po polsku i pewnie żaden się nie zapowiada... :(
A co do polecenia to przewrotnie polecam Xeno Invasion. W ciemno :). Będzie za jakieś pól roku... w porywach do 2 lat :)
Naprawdę polecam zagranie w podstawkę do bardzo dobrego poznania. Tak przynajmniej z 50-100 razy.
A z obecnie dostepnych dodatków to polecam Alien Artifacts jako lepszy dodajacy wiecej kart do gry przy mniejszym "mieszaniu".
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: RunMan »

W końcu poznałem RftG, przejrzałem instrukcję, siadłem do Keldona i jestem nieco zawiedziony... Pewnie rozegrałem jeszcze zbyt mało partii żeby dobrze poznać grę, ale po kilkunastu gra wygląda dla mnie na nieco schematyczną i uzależnioną od dociągu. Przykładowa sytuacja, która najbardziej mnie trapi: przeciwnik szybko zbudował 1-2 światy produkcyjne, a później jakąś kartę ze zdolnością konsumpcyjną. Potem tłucze pętle Produce -> Consume x2. Jakoś nie widzę zbytnich możliwości powstrzymania go przed odjeżdżaniem na punkty, zwłaszcza jeżeli nie dojdą dobre karty.

Domyślam się, że gra nieprzypadkowo zajmuje tak wysokie miejsce i temat o niej ma 110 stron. Czego w takim razie nie widzę? Trzeba się po prostu pogodzić, że niektóre partie skazane są na porażkę i grać do 2-3 wygranych, czy jest jakiś sposób na powyższy silniczek?

Grałem z AI i tylko z podstawką, może spróbuję pooglądać mecze zaawansowanych graczy na BGG, bo pewnie to keldonowe AI nie jest zbyt mocne :)

@edit: pewnie docelowo zapoznam się z dodatkami, na razie chciałbym solidniej ograć podstawkę - mam pytanie czy dodatki wprowadzają jakąś interakcję? Bo spodziewałem się ostrego śledzenia poczynań przeciwnika (w stylu Innowacji czy GtR), a tutaj się okazuje, że praktycznie nie zwracam żadnej uwagi na to co robi rywal
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: piton »

Przeszło 3 lata temu kumpel (Zolti pozdro) pokazał mi rejsa, nie skumałem i pomyślałem dno. Ze 3 lata temu kumpel (Czarek pozdro) pokazał rejsa mojej żonie, nie skumała i powiedziała dno.
<minęły trzy lata, słychać szum wiatru lub przelatujących przez galaktykę statków> RFTG wpadł nam ponownie w ręce...
i już posiadamy rejsa, zakochaliśmy się w tej grze :D jak nie lubię karcianek (nie mylić z brydżem, planowaniem i tichu) to Race jest genialną grą. Teraz w robocie kombinuje jakie dobre comba można skleić albo co zrobić żeby zneutralizować przeciwnika. Gramy narazie w podstawkę i jesteśmy naprawdę zachwyceni. Oczywiście dodatki już na radarze ;)

Polecam pograć, jak nie wejdzie, to poczekać i wejdzie ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: tomb »

@RunMan - a jakie masz wyniki z Keldonem? Bo może jesteś supertalentem i grę szybko przejrzałeś (nie kpię, pytam serio)? Mi zajęło trochę czasu, żeby zacząć wygrywać i teraz nadal zdarzają się porażki, bo jak komuś karty się sprzęgną to nie ma siły. Ale zamiast gadać o pechu to warto po prostu zagrać rewanż.

Pokazałem w pracy Rejsa na Board Game Arena. Koledzy najpierw nie wiedzieli co się dzieje, początkowo dostawali bęcki raz za razem (sam mistrzem nie jestem, na BGA kręcę się na poziomie "Dobrego gracza", czyli nie dno, ale też daaaleko do Mistrza), a po kilkudziesięciu partiach gramy na równym poziomie. Jednemu koledze tak się spodobało, że w dwa miesiące trzasnął ponad tysiąc partii.

W tej grze zagrać 10 razy to jak nic nie zagrać. Każda gra to nowe doświadczenie i nie ma utartych schematów. Dwa terminy są tu kluczowe - elastyczność (bo takim trzeba być) i wyścig (bo to jest wyścig).

Co do dodatków to się nie wypowiem, bo na razie gram tylko z pierwszym, ale obserwacja stołu przeciwnika to w grze świadomej podstawa. Nie patrzy się stale na czyjeś karty, ale wyczuć czyjś ruch i się wstrzelić - bezcenne.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: WRS »

Święte słowa.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: RunMan »

No to mi jeszcze w takim razie daleko do wyrobienia się w kończeniu partii, bo jak Keldonowi siądą karty, to nie jestem w stanie powstrzymać produce-consume. Nie jest tak że gra mi się nie podoba, ale nie lubię, gdy w grze widzę po 3-4 turach że jestem już na przegranej pozycji i do końca mogę już tylko patrzeć na to, jak rywal odjeżdża mi w VP. Będę grał więcej, mam nadzieję że z czasem uda mi się znaleźć jakiś sposób, żeby chociaż podjąć w takiej sytuacji walkę, bo obecnie sytuacja wygląda tak, że wygrywa ten komu siądzie dobre combo. Pewnie z czasem zacznę zauważać mniej oczywiste zależności, bo teraz dostrzegam tylko kilka, najbardziej oczywistych strategii.
TomB pisze:@RunMan - a jakie masz wyniki z Keldonem? Bo może jesteś supertalentem i grę szybko przejrzałeś (nie kpię, pytam serio)? Mi zajęło trochę czasu, żeby zacząć wygrywać i teraz nadal zdarzają się porażki, bo jak komuś karty się sprzęgną to nie ma siły. Ale zamiast gadać o pechu to warto po prostu zagrać rewanż.
No właśnie chodzi o to, że wygląda na to, że talentem żadnym nie jestem :) Nie umiem w żaden sposób bronić się przed produce-consume Keldona, jeżeli mi samemu nie dojdą karty, które dałoby się skleić w jakieś kombo. Aktualnie po jakichś ~20 partiach wygrywam tak z 1/3 gier.

Czyli generalnie, czasem trzeba pogodzić się z tym, że danej partii nie mamy szansy wygrać i tyle? Szkoda :(
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

RunMan pisze:No to mi jeszcze w takim razie daleko do wyrobienia się w kończeniu partii, bo jak Keldonowi siądą karty, to nie jestem w stanie powstrzymać produce-consume. Nie jest tak że gra mi się nie podoba, ale nie lubię, gdy w grze widzę po 3-4 turach że jestem już na przegranej pozycji i do końca mogę już tylko patrzeć na to, jak rywal odjeżdża mi w VP. Będę grał więcej, mam nadzieję że z czasem uda mi się znaleźć jakiś sposób, żeby chociaż podjąć w takiej sytuacji walkę, bo obecnie sytuacja wygląda tak, że wygrywa ten komu siądzie dobre combo. Pewnie z czasem zacznę zauważać mniej oczywiste zależności, bo teraz dostrzegam tylko kilka, najbardziej oczywistych strategii.
TomB pisze:@RunMan - a jakie masz wyniki z Keldonem? Bo może jesteś supertalentem i grę szybko przejrzałeś (nie kpię, pytam serio)? Mi zajęło trochę czasu, żeby zacząć wygrywać i teraz nadal zdarzają się porażki, bo jak komuś karty się sprzęgną to nie ma siły. Ale zamiast gadać o pechu to warto po prostu zagrać rewanż.
No właśnie chodzi o to, że wygląda na to, że talentem żadnym nie jestem :) Nie umiem w żaden sposób bronić się przed produce-consume Keldona, jeżeli mi samemu nie dojdą karty, które dałoby się skleić w jakieś kombo. Aktualnie po jakichś ~20 partiach wygrywam tak z 1/3 gier.

Czyli generalnie, czasem trzeba pogodzić się z tym, że danej partii nie mamy szansy wygrać i tyle? Szkoda :(
RFTG AI to genialne narzędzie do nauki gry i treningu. Szczególnie do rozgrywania końcówek. Spróbuj po rozegranej partii przegranej kilkoma punktami cofnąc ostania runde i zastanowić się czy przy innej stategii ostania runda moze jednak inaczej sie potoczyc. Taka analiza przydaje sie potem w "pradziwych" rozgrywkach, gdzie mozna próbówac oceniac ile punktów kazdy gracz może uzyskach w poszczególnych fazach.
Ale jak pokazuje praktytyka nawet cale lata trenizngu z AI nie pomogą na ludzkiego przeciwnika który ma szczeście i bywa bardziej nieprzewidywalny.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: jax »

RunMan pisze: Czyli generalnie, czasem trzeba pogodzić się z tym, że danej partii nie mamy szansy wygrać i tyle? Szkoda :(
Tak.
Ale postaw sobie cel żeby te 'dane partie' nie zdarzały się np. co trzeci raz a co dziesiąty ;) Da się.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: RunMan »

Rafal_Kruczek pisze:Spróbuj po rozegranej partii przegranej kilkoma punktami cofnąc ostania runde i zastanowić się czy przy innej stategii ostania runda moze jednak inaczej sie potoczyc. Taka analiza przydaje sie potem w "pradziwych" rozgrywkach, gdzie mozna próbówac oceniac ile punktów kazdy gracz może uzyskach w poszczególnych fazach.
Nie pomyślałem o tym, dzięki.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wygląda na to, że nie pozostaje nic innego jak maltretować raz po raz Keldona ;)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: skanna »

MisterC pisze:Jak ktoś zaczyna grać w Rejsa, to co partię tłucze na okrągło pętle Produce, Consume x2. Do czasu, aż przeciwnik nie wyrobi się w kończeniu partii, zanim maszynka produkcyjna na dobre się rozkręci.
A ponieważ keldonowe AI uczy się szybko, to i szybko sielanka się kończy.
Produce/Consume x2 nie jest najczęstszą strategią wygrywającą, zdecydowanie większe znaczenie mają szóstkowe developy i bonusy z nimi związane.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Race for the galaxy

Post autor: SeeM »

skanna pisze:zdecydowanie większe znaczenie mają szóstkowe developy i bonusy z nimi związane.
Dla mnie jeszcze większe znaczenie ma Improved Logistics na sile militarnej i militarne alien windfalle na ręce. :)

+
+ (BGG)
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Odp: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

SeeM pisze:
Dla mnie jeszcze większe znaczenie ma Improved Logistics na sile militarnej i militarne alien windfalle na ręce. :)

+
A jak do tego trafi ci się 6dev New Galactic Order i jeszcze zdążysz wyłożyć Alien Tech Institute...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: piton »

Czy są jakieś dobre koszulki, które nie pozostawiają dużo powietrza?
Ostatnio chciałem zakoszulkować karty - pakowałem w Arcane Tinmen - i po włożeniu w koszulkę jest mnóstwo miejsca wolnego, z boku dołu i po bokach.
Czy FFG się lepiej sprawdzają? w co pakujecie karty? Dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 09:45 przez piton, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Odp: Race for the galaxy

Post autor: dustptb »

piton pisze:Czy są jakieś dobre koszulki, które nie pozostawiają dużo powietrza?
Ostatnio chciałem zakoszulkować karty - pakowałem w Arcane Tinmen - i po włożeniu w koszulkę jest mnóstwo miejsca wolnego, z boku po bokach.
Czy FFG się lepiej sprawdzają? w co pakujecie karty? Dzięki za pomoc
Ja mam właśnie w koszulkach od FFG i pasują prawie idealnie - jedynie z góry zostaje odrobina powietrza ale to zupełnie nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Odp: Race for the galaxy

Post autor: piton »

dustptb pisze:Ja mam właśnie w koszulkach od FFG i pasują prawie idealnie - jedynie z góry zostaje odrobina powietrza ale to zupełnie nie przeszkadza.
podziękował! szykuję zakup hurtowy koszulek :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Olgierdd »

Mayday standard premium są na styk, nic nie odstaje.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Wosho »

Rtfg wystąpił w najnowszym filmie Finchera ;)
ODPOWIEDZ