Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: vegathedog »

Różnice są ogromne,bo przecież poza dwoma kartami w talii,każda postać ma zestaw dedykowanych skilli.
Quebrith
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze 2014, 08:16
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mage Knight

Post autor: Quebrith »

vegathedog pisze:Różnice są ogromne,bo przecież poza dwoma kartami w talii,każda postać ma zestaw dedykowanych skilli.
Z ust mi to wyjąłeś :D
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Quebrith pisze:Ja strzelę zupełnie z czego innego - nowa postać do mage knight?
W sumie chodzi mi o to czy ktoś próbował zrobić taki swój ala fanowski dodatek?
Na BGG znajdziesz fanowską bohaterkę - Zeline.
Quebrith
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze 2014, 08:16
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mage Knight

Post autor: Quebrith »

hmmm...
No popatrz a myślałem że już wszystko na BGG oblookałem...
Gdzieś to musi być głębiej zakopane w takim razie :P <poleciał szukać>
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: Vel O' Sevens »

Warto kupić z myślą o grze solo? Gra jest tak obszerna, że jak próbuje znaleźć filmik tłumaczący co tam się robi to pełnometrażowe filmy wyskakują .. Ale po tym co widziałem jestem mocno zaciekawiony :)
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3360
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

Vel O' Sevens pisze:Warto kupić z myślą o grze solo? Gra jest tak obszerna, że jak próbuje znaleźć filmik tłumaczący co tam się robi to pełnometrażowe filmy wyskakują .. Ale po tym co widziałem jestem mocno zaciekawiony :)
Osobiście nie grałem ale z tego co wiem jest to jedna z najlepszych gier solo na caluśkim świecie,więc chyba warto :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Vel O' Sevens pisze:Warto kupić z myślą o grze solo? Gra jest tak obszerna, że jak próbuje znaleźć filmik tłumaczący co tam się robi to pełnometrażowe filmy wyskakują .. Ale po tym co widziałem jestem mocno zaciekawiony :)
Oczywiście, że warto. Sam rozegrałem dziesiątki gier solo (przy czym prawie wszystkie przez Vassala, bo zazwyczaj nie chciało mi się rozkładać gry) i gra jeszcze mi się nie znudziła.

Przygotuj się jednak na relatywnie wysoki próg wejścia.
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

Mamy i polecamy !!!
Jeśli znasz angielski na średnim poziomie to polecam filmiki na yt użytkownika Ricky Royal. Tłumaczy tak dokładnie że instrukcja staje się zbędna. Rozgrywka solo to 14 filmów po 10 minut.
Czy macie może jakieś informacje na temat nowego dodatku??
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mage Knight

Post autor: karawanken »

Naprawdę warto Najczęściej gram właśnie solo Trzeba czasami bardzo sie powstrzymywać aby nie oszukiwać ;) i gra nie jest aż tak skomplikowana Owszem ma sporo zasad i zwłaszcza walka początkowo odbywa sie z nosem w instrukcji ale dwóch grach wszystko zaczyna ładnie się zazębiać
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: Vel O' Sevens »

Super, dzięki za podpowiedzi, no nic, pozostaje rzucić portfelem w monitor ..
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: premek »

Na pewno nie będziesz żałował bo rewelacyjna gra.
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

Nie ma aż tak źle! Sprawdź sklep Morgad z Zawoi. Mają teraz na promocji (promocja trwa już chyba z rok;d) Gra jest warta swojej ceny. Dodatków nie musisz kupować przez najbliższe 30 partii. Potem są dostępne 2 po angielsku.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mage Knight

Post autor: Pan_K »

karawanken pisze:Naprawdę warto Najczęściej gram właśnie solo
Ale w więcej niż jeden scenariusz poza wprowadzającym? Mi jakoś nie podeszła ta gra, choć to raczej kwestia klimatu, którego nie lubię. Mechanika świetna, więc jak komuś klimat odpowiada, to polecam. Natomiast wydawało mi się, że poza scenariuszem wprowadzającym do gry solo dedykowany jest tylko jeden: co przeoczyłem?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mage Knight

Post autor: karawanken »

Faktycznie mnie klimat tej gry bardzo odpowiada Każdy scenariusz kooperacyjny można rozgrywać solo
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: inshade »

Niestety w instrukcji jest tylko jeden scenariusz dla jednego gracza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w resztę (oprócz dwoma, czysto konkurencyjnymi) również grać solo. Zresztą, MK tak naprawdę ma jeden scenariusz i to jest właśnie podbój w dwóch wariancjach - błyskawiczny i pełny. Czuć to w każdym innym scenariuszu, które powinno się traktować bardziej jak ciekawostkę, gdyż mechanika jest po prostu skonstruowana do podbijania miast, inaczej nie czuć tej mocy. Nie, że te scenariusze nie dają zabawy - jasne, można zagrać po kilka razy każdy scenariusz (co już daje na pewno bite 20 godzin gry), ale prawdziwą siłę MK czuć w podboju :) Sam rozegrałem grubo ponad 60 partii MK, przy czym może ~4-5 razy sięgnąłem po scenariusz inny niż podbój. Dopiero pierwszy duży dodatek wprowadza dwa równie ciekawe nowe scenariusze.

Tak czy inaczej, warto jak najbardziej biec po swoje pudełko MK.
s7ven
Posty: 80
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Mage Knight

Post autor: s7ven »

Witam. Może ktoś napisać mniej więcej ile trwa gra solo, a ile w innych kombinacjach osobowych (2-4) ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

s7ven pisze:Witam. Może ktoś napisać mniej więcej ile trwa gra solo, a ile w innych kombinacjach osobowych (2-4) ?
Zależy. Solówkę kręciłem w godzinkę do półtorej. Natomiast przy większej liczbie graczy zależy od scenariusza i samego gracza. Bywało że scenariusz podstawowy w 4 osoby graliśmy 7 godzin. Bywało, że w 6 osób rozbiliśmy las druidów w 4-5 godzin. Bywało, że jeden z graczy potrafił myśleć nad zagraniem kart w ataku około 40 minut. Mage Knight wymyka się szufladkowaniu.
s7ven
Posty: 80
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Mage Knight

Post autor: s7ven »

Bywało, że jeden z graczy potrafił myśleć nad zagraniem kart w ataku około 40 minut. Mage Knight wymyka się szufladkowaniu.
Jest to spowodowane brakiem doświadczenia w grze (początkujący) czy trudnością gry? Jak w najszybszy sposób skumać zasady? Czy przeczytanie instrukcji od deski do deski pomoże czy są lepsze sposoby żeby to ogarnąć? Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

s7ven pisze:
Bywało, że jeden z graczy potrafił myśleć nad zagraniem kart w ataku około 40 minut. Mage Knight wymyka się szufladkowaniu.
Jest to spowodowane brakiem doświadczenia w grze (początkujący) czy trudnością gry? Jak w najszybszy sposób skumać zasady? Czy przeczytanie instrukcji od deski do deski pomoże czy są lepsze sposoby żeby to ogarnąć? Dzięki za odpowiedzi.
Było to spowodowane faktem, że akurat ten gracz lubi mysleć nad ruchem, a dodatkowo chciał wyciągnąć jak najwięcej z kart, które można zagrać na kilka sposobów.

Mage Knight ma dwie instrukcje. Jedna to swego rodzaju samouczek i od niego się w sumie zaczyna.
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: inshade »

Kwestia ogrania. U mnie w dwie osoby błyskawiczny podbój potrafił trwać godzinę.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight

Post autor: kucyk »

Ja solo grałem sobię kampanię stworzoną przez Artura Tojzę - Łzy Zapomnianych.
Mimo, że autor ma problemy z dodawaniem nowych etapów w realnym czasie to całość jest bardzo fajna.
Fabularnie i zadaniowo sprawia dużo radości.

http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2013 ... anych.html
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Mage Knight to niezła gra, ale jeśli ktoś szuka przygody w której dochodzi do sytuacji zaskakujących i nieprzewidywalnych to tutaj tego nie znajdzie. Mechanika MK jest ciekawa, fajnie działa, a gracz ma spore pole do popisu nad optymalizacją swoich działań. I to jest osią gry, a otoczka przygodowa została zgrabnie dołączona. Wariant solo sprawdza się, ale w WP LCG jest duuużo lepszy. Oceniam MK na 4/5 w rozgrywce jednoosobowej i na pewno warto mieć go w kolekcji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

RUNner pisze:Wariant solo sprawdza się, ale w WP LCG jest duuużo lepszy.
Tych dwóch gier nie ma co porównywać. Dwie zupełnie różne pozycje. MK to rozbudowana przygodówka, a WP LCG, to klimatyczne karciane puzzle :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Hiu »

Gambit pisze:
RUNner pisze:Wariant solo sprawdza się, ale w WP LCG jest duuużo lepszy.
Tych dwóch gier nie ma co porównywać. Dwie zupełnie różne pozycje. MK to rozbudowana przygodówka, a WP LCG, to klimatyczne karciane puzzle :)
Bardzo sluszna uwaga...tym bardziej, iz z Gambitem sie zgadzamy, ze w te gre (MK) da sie grac czerpiac przyjemnosc z przezywanych przygod - nawet na 3-4 graczy - a nie tylko dla czystej kalkulacji ;)
Solo takze jest bardzo dobra.
A jak jest "za przyjemnie" to zawsze mozna postawic sobie pana z laska - czyli Volkaire'a :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

Gambit pisze:Tych dwóch gier nie ma co porównywać. Dwie zupełnie różne pozycje. MK to rozbudowana przygodówka, a WP LCG, to klimatyczne karciane puzzle :)
Bardziej pasjans niż puzzle, aczkolwiek solo dostarczają podobnej ilości rozrywki oraz podobne dylematy występują: użyć tej karty już teraz czy dostać 1 ranę i zostawić na cięższe starcie :)
ODPOWIEDZ