Złote historie i Srebrne historie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Złote historie i Srebrne historie

Post autor: FortArt »

Złote historie
Tym razem nie czarne, a złote bo w klimacie nie kryminalnym a przygodowo-historycznym.

Przykładowa karta:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 12:38 przez FortArt, łącznie zmieniany 2 razy.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Złote historie

Post autor: Kolejarz »

Po tej karcie można wnioskować, że klimat doklejony na siłę. ;)
Nie znam rozwiązania, ale wszystko wskazuje na to, że historia mogłaby być o Kowalskim podbierającym jabłka z sadu Nowaka.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Złote historie

Post autor: FortArt »

Ja też nie widziałem tylniej strony tej karty. Ale historia z całą pewnością nie jest o złupieniu sadu Nowaka. :) To historyczne wydarzenie z roku 390 pne.

Zatem rozwiązanie powinno być takie:
Spoiler:
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Złote historie

Post autor: bubu »

Jak dla mnie w pytaniu "dlaczego mimo to zasadzka się nie udała" jest błąd- w treści karty nie ma mowy o żadnej zasadzce tylko o napadzie a to różnica.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złote historie

Post autor: LordDisneyland »

Czy poziom wszystkich zagadek jest zbliżony? Skoro moja 10-letnia córka znała odpowiedź, może to gra quasi-edukacyjna, zaprojektowana specjalnie dla dzieci?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Złote historie

Post autor: FortArt »

Nic nie wiem o reszcie - gra jest dopiero w przedsprzedaży.
Z tyłu pudełka jest napis "Czarne Historie - Junior", taki sam jaki był na Białych Historiach (o duchach). A sama gra jest ponoć od 8 lat. Wygląda na coś przydatnego nauczycielom historii w SP na zielonych szkołach czy jakiś luźniejszych lekcjach.

Są jeszcze "Srebrne historie" o tematyce okołokosmicznej ("międzygalaktyczne zagadki nie z tego świata").
Ale z ujawnionej karty trudno cokolwiek wywnioskować:
Spoiler:
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złote historie i Srebrne historie

Post autor: LordDisneyland »

Rozwiązanie jest banalnie proste- Zosia piła wcześniej metanol :lol: Najpierw zaburzenia percepcji- stąd "dziwny" język w pociągu, a potem - ślepota...dlatego zrobiło się ciemno dziewczęciu nieszczęsnemu.
Obrazek
ODPOWIEDZ