The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8790
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

A tymczasem dziś pojawił się zapierający dech w piersiach trailer Opening Cinematic, czyli filmik początkowy z gry wideo.
https://www.youtube.com/watch?v=FcogCjLymeI
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rockas »

Tym razem artykuł poświęcony questom. Zatem wszystko będzie polegało na "zdobądź x i zanieś do y"
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5148
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Podobno gra miała byc na PGA Byl ktoś, widział, grał Jak wrażenia Z dotychczasowych opisów wyłania się ponury obraz maszynki do wyciągania pieniędzy z fanów wiedźmina Mam nadzieję że się mylę
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dabi »

Relacje osób grających w wersję demo z forum FFG są również mocno zniechęcające. Generalnie, że niby gra ok ale zero interakcji, brak jakiegokolwiek motywu przewodniego i przez to klimat taki sobie.
Wspaniałość gry wieszczona po poznaniu autora może niestety okazać się na wyrost.

Szkoda jakby Wiedźmin miał ponownie dostać nie tak dobrą grę na jaką zasługuje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Dabi pisze:Relacje osób grających w wersję demo z forum FFG są również mocno zniechęcające. Generalnie, że niby gra ok ale zero interakcji, brak jakiegokolwiek motywu przewodniego i przez to klimat taki sobie.
Wspaniałość gry wieszczona po poznaniu autora może niestety okazać się na wyrost.

Szkoda jakby Wiedźmin miał ponownie dostać nie tak dobrą grę na jaką zasługuje.
Beta wersji PC dostała ostatnio potężne uaktualnienie. Język polski i pominięte wcześniej zadania współpracy. Nie będę oceniał przed ręcką. Jeśli ktoś chce spróbować mogę dać na dzień lub dwa dane do konta gog (mam 2 konta więc i zagrać mogę).
Jakby co PW.

edit: aktualnie konto udostępnione koledze skolo
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, 22:53 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lendalian »

hmm... Jak to zawsze bywa u nas... wszyscy narzekają, a i tak kupią, ja kupuje jak tylko pojawi się pre, bo nie dość, że wiedzmina lubie, to gry Trzewika przemawiają do mnie bardzo. Minusy gry mogą polegać na tym, że (nie wiem czy CDPR czy FFG)wydawca okroił bardzo grę z tego co Trzewik im dostarczył, przynajmniej sam autor tak mówił na Portalkonie, więc jak zwykle samą grę naprawią dodatki, jeśli naprawdę (w co nie wierze) jest taka Sucha i Drętwa jak mówią Ci co zagrali
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Myślę, że podstawowy "problem" z WGP jest taki, że to nie jest gra dla planszówkowych wyjadaczy. To po prostu troszkę bardziej złożony Talizman. Talizman, nie Robinson. Weterani nie tego oczekują po Trzewiku, nieprawdaż? ;)

Co do publicznej zamkniętej bety wersji cyfrowej: zastanawiam się, czy nie był to strzał nieco samobójczy. Wiele osób wyrobiło sobie mylną opinię na podstawie wczesnej (a więc mocno niedopracowanej) wersji. Myślę, że WGP to gra, która mocno zyskuje przy stole, zwłaszcza jeśli towarzystwo zna prozę Sapkowskiego, a więc można stworzyć fajny klimat. Na razie jestem umiarkowanym optymistą, ale na pewno nie kupię w ciemno. Mam nadzieję, że gra będzie dostępna na Hall of Games we Wrocławiu - nie omieszkam podzielić się wrażeniami po rozgrywce.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: schizofretka »

Myślę, że trochę strzałem w stopę było wypięcie się trzewika na fandom ;) Daleki jestem od bojkotowania, Tajemnicze Domostwo jest zajebiste, ale przestaję z automatu kupować ich gry tylko dlatego, że są dobre. Nie wiem, czy kupiłbym wiedźmina sobie, ale kilka na prezenty gwiazdkowe na pewno. Teraz jak przy innych tytułach spokojnie poczekam na recenzje i nie będę preferował Portalu za bycie polską firmą.

Jasne, że gra jest skierowana do szerszego grona, ale mam wrażenie, że przy braku szerokiej promocji w branży to my jesteśmy tymi, którzy kupują pierwsze egzemplarze i prezentują je innym, co w okresie gwiazdkowym może być zauważalne przy przesuniętej premierze gry komputerowej.

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

Z jednej strony się zgadzam co do zasady "na fanów się nie wolno obrażać" z drugiej nie wiem na ile ogranicza trzewiki umowa i czy jego wypięcie się na forum jakby dziecinne nie było, można nazwać "olaniem fandomu". Jest w końcu blog, vlog itd. T. nie zniknął w niebycie ;).
Ale jego milczenie grze absolutnie nie służy i jest coraz bardziej dziwne.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 11:05 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

CD Projekt zlecając tworzenie gry na pewno nie myślał o fanach gier planszowych tylko o fanach komputerowych ewentualnie o fanach ksiazki Gra pewnie będzie dostępna w każdym miejscu gdzie zdołają ją upchnąć Strach będzie lodówkę otworzyć Kiedy 8 lat temu kupiłem swoja pierwszą dużą planszówkę Runebounda kierowałem sie przede wszystkim wyglądem pudełka Podobnie jak ojcowie którzy w szale przedświątecznych zakupów będą kupować Wiedźmina swoim syna którzy jeszcze nie maja ps4 ani xbox1
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8790
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

karawanken pisze:Podobno gra miała byc na PGA Byl ktoś, widział, grał Jak wrażenia Z dotychczasowych opisów wyłania się ponury obraz maszynki do wyciągania pieniędzy z fanów wiedźmina Mam nadzieję że się mylę
Nie dałem rady się wczoraj dopchać, ludzi jak mrówek. Autentycznie po PGA nie dało się poruszać bez przepychania. Zrezygnowałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Rok temu również zrezygnowałem z chodzenia po PGA za dużo gimnazjum :D W tym roku niestety wczoraj w pracy a dzisiaj impreza rodzinna wiec nawet nie dałem rady iść A szkoda bo wydaje mi się że wiedźmina najlepiej będzie zobaczyć na własne oczy i przetestować Może nie jest aż taki straszny i taki fan ameri jak ja znajdzie coś dla siebie Chociaż wczoraj próbowałem przeczytać post na FFG i szczerze mówiąc umarłem w połowie Strasznie to eurowato wygląda
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kolejarz »

Strona euro jest silna u Trzewika, tego się nie przeskoczy. Poza tym to autor ceniony za gry dla zaawansowanych graczy, a Wiedźmin ma być dla masowego odbiorcy. Jeśli dodatkowo wydawca coś mieszał przy grze i ją obciął, to nie wróży dobrze. Wyobraźcie sobie tak "usprawnionego" Robinsona.
Szkoda, że trafia akurat na polską grę i to z Wiedźminem, ale zimny prysznic przy głośnym tytule też się czasem przyda. Gra powinna się bronić sama, a nie marketingową maszyną ruszoną na rok przed wydaniem.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Przecież tam chodzi o komercyjny sukces. Mamy tam FFG, Wiedźmina, Trzewika i lekką grę. Więcej nie trzeba żeby to się sprzedawało.
A że kilku geek'ów nie kupi? I tak będzie schodzić lepiej niż Osadnicy (z Catanu).
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kolejarz »

Po co Trzewik, jeśli gra nie jest adresowana do geeków?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Żeby i geeków coś nęciło ;)

Prawdopodobnie powód był bardzo prozaiczny - CDP zwrócił się do najbardziej znanego polskiego designera. Chociaż ja na ich miejscu raczej uderzyłbym do Chvátila.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Nie chodzi o to że eurosucharu są złe W jakieś mniej skomplikowane sam czasem zagram A biorąc pod uwagę grupę docelową tej gry i fakt mieszania wydawcy w mechanice aby jak najwięcej sprzedać nie można oczekiwać niczego więcej niż prostej gry na poziomie powiedzmy Runebounda Chociaż tradycyjnie nie widziałem wiec sie wypowiadam
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Jan Madejski »

sqb1978 pisze:Prawdopodobnie powód był bardzo prozaiczny - CDP zwrócił się do najbardziej znanego polskiego designera.
Tak i nie :) Trzewik wspominał na swoim bogu, że inicjatywa gry planszowej wyszła od niego. Potwierdza to CD Projekt RED w wywiadzie dla ZnadPlanszy:
wywiad Tycjana pisze:Czy od razu wydawnictwo wiedziało, że autorem musi być Ignacy Trzewiczek?

Zawsze chcieliśmy zrobić grę planszową, ale skupialiśmy się na tworzeniu gier video. To Ignacy przyszedł do nas z pomysłem i od razu wiedzieliśmy, że to właściwy człowiek :)

A dlaczego to właśnie On?

Ignacy jest świetnym projektantem, a chcemy pracować tylko z najlepszymi, do tego zna i rozumie świat Wiedźmina, co ma kolosalne znaczenie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

rastula pisze:Ale jego milczenie grze absolutnie nie służy i jest coraz bardziej dziwne.
Piłeczka jest po stronie CDPR, Ignacy nie jest upoważniony do jakichkolwiek działań marketingowych na własną rękę. Jeśli CDPR nie chce angażować Trzewika, to przecież nie będzie się wcinał przed szereg - zwłaszcza że grożą za to ściśle określone konsekwencje. Jeśli Red zdecyduje, że warto go użyć w kampanii promocyjnej, to zapewne przemówi niepytany. Tak czy siak powstał dysonans; Trzewik poza Wiedźminem jest wydawcą, który pracuje inaczej, testuje inaczej i promuje się bardzo aktywnie. Portal jest konkretny; wie, czego chce i nie marnuje czasu. CDPR jest skupione marketingowo na grze komputerowej, więc planszówka siłą rzeczy jest nieco w cieniu. To oczywiście błąd, który szkodzi produktowi, ale co zrobić? Mam nadzieję, że gra się sprzeda na tyle dobrze, że pojawi się dodatek. Z dodatkiem wzrasta szansa na rozwinięcie rozgrywki. Mam nadzieję, że w kierunku dodania nowego trybu, który zwiększy interakcję, a nie tylko dostarczy więcej tego samego.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Tak w ogóle to wiadomo coś o dacie premiery Czy bedzie jeszcze w tym roku Oraz czy polska wersja będzie od razu z angielska czy pól roku później ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

karawanken pisze:Tak w ogóle to wiadomo coś o dacie premiery Czy bedzie jeszcze w tym roku Oraz czy polska wersja będzie od razu z angielska czy pól roku później ;)
W tym roku. Polska wersja zostnie wydana równo z ENG. Byłby niezły shitstorm, gdyby świat miał pierwszeństwo. ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zakwas »

vojtas pisze:
karawanken pisze:Tak w ogóle to wiadomo coś o dacie premiery Czy bedzie jeszcze w tym roku Oraz czy polska wersja będzie od razu z angielska czy pól roku później ;)
W tym roku. Polska wersja zostnie wydana równo z ENG. Byłby niezły shitstorm, gdyby świat miał pierwszeństwo. ;)
Dziwnym nie jest. ;)

Orientacyjna cena? Zamkniemy się w przedziale 150-200? Sobie pewnie nie kupię, ale znajomy ostrzy zęby... :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Na stronie FFG stoi 59.95 zielonych Wiec raczej ponad 200 Spodziewałem sie bardziej ceny Talizmana
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Hmm chociaż Talizman ma taką samą cenę u amerykańców wiec nie jest jednak tak zle
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Ciekawe czy będą dodatki :D Kch kch znaczy miałem na myśli DLC :D Oczywiście obowiązkowo małe z nowymi bohaterami oraz duże zawierające dodatkowe rozszerzenie planszy :D
ODPOWIEDZ