Mikolajki w przedszkolu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Don Simon »

Doradzicie co mozna zapronowac jako prezent dla grupy 4-5 latkow w przedszkolu?

Jest szansa na zakup planszowek - budzet 30-40 pln za sztuke, 25 sztuk pewnie. Najlepiej cos, co wyszlo niedawno lub nie jest latwo dostepne w marketach - wieksza szansa, ze zaden maluch nie bedzie juz tego mial w domu.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Maxxx76 »

Szukaj wśród gier Granny, Egmontu, Trefla. Mają spory katalog gier dla 4-5 latków :-)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Lothrain »

Po głowie w tym przedziale cenowym chodzi mi głównie "Kto pozmywa" Granny, albo "Duuuszki" Egmontu. Obie na tyle świeże, że dzieciaki mieć nie powinny.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Don Simon »

No wiem, ze maja, ale wolalbym sprawdzone podpowiedzi. :)

Duuuszki sa od 8 lat na pudelku - nie beda za trudne?

Kto pozmywa wydaje sie choc pod tym wzgledem odpowiednie...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Maxxx76 »

Potwory do Szafy, Nogi Stonogi, Pędzące Żółwie, Kierowcy!, Za Siedmioma Górami, Jaki to Zwierz, Grzybobranie. Nie pamiętam jak cenowo te gry się prezentują, ale na i-szop.pl pewnie znajdziesz je w rozsądnych cenach:-)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Don Simon »

Ale wiekszosc z nich jest dlugo na rynku i jest duza szansa, ze juz sa na polkach w domach.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Maxxx76 »

Dlatego polecałem wydawnictwa a nie tytuły :-)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Don Simon »

No tak, ale jak sprawdzic co wyszlo niedawno i jest dobre? :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: poooq »

Może coś od HABA? Bardzo dobre jakościowo i w większości przemyślane puzzle i gry.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Lothrain »

Don Simon pisze:No wiem, ze maja, ale wolalbym sprawdzone podpowiedzi. :)

Duuuszki sa od 8 lat na pudelku - nie beda za trudne?

Kto pozmywa wydaje sie choc pod tym wzgledem odpowiednie...
W Duuuszki gram z pięciolatkiem i daje spokojnie radę w wariant podstawowy, więc te 8 lat to trochę na wyrost, albo dla trybów trudniejszych. A gra jest dobra. Kto pozmywa też nie powinno sprawić problemów dzieciakom, a tytuły są dość uniwersalne płciowo (że tak powiem). I świeże na rynku. Wyszły też niby Muffinki, ale nie grałem i nieszczególnie mnie ten tytuł przekonuje.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: kdsz »

Znajomym przedszkolakom z powodzeniem wciskałem "Nogi stonogi". Ale to oczywiście stara gra i może być u kogoś w domu.
Na Narodowym grałem w znacznie nowszych "Rycerzy i zamki" i wydaje mi się, że to dobry strzał. Fajna, prościutka gra, trochę w stylu dr Knizii. Możesz też przyjrzeć się pozostałym grom z cyklu "Dobra gra w dobrej cenie". Z tego worka (poza Rycerzami) grałem z córką w "Znikające ciasteczka" i to była tragedia, ale oboje nie lubimy memory
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Mikolajki w przedszkolu

Post autor: Rahu »

Nie miałem dotyczenia z grami przeze mnie wymienionymi, także nie powiem czy polecam ale poszukałem trochę na temat gier dla dzieci i te mogą być odpowiednie:
Potwory do Szafy
Nogi Stonogi
Budowa Zamku
Bitwa Na Śnieżki!
ODPOWIEDZ