(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Picek
Posty: 182
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:46

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Picek »

Jak będą jeszcze jacyś chętni to ja z przyjemnością dołączę do 7 cudów (o ile nie ma składu jeszcze). Będę chwilkę po 18.
7% zniżki w 3trolle - chętnie się podzielę, jak ktoś chce :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:@Jax: skoro już wywołujesz mnie do tablicy, powiem, że nie rozumiem, dlaczego tak się zraziłeś do gry (Kanban) o tak umiarkowanie złożonej mechanice...
Tu nie chodzi o ‘umiarkownie złożoną mechanikę’ (wg mnie jest bardziej niż ‘umiarkowanie’ złożona), ale gra mi się po prostu nie podoba. Ma prawo? :)
Micelius pisze:przy grze na reguły zaawansowane... a na jakie Ty grałeś? :wink:
Nie mam pojęcia.
Micelius pisze: Co zaś się tyczy Dominant Species, to szkoda, że nie zauważyłeś, jak zapowiadam szybką grę przez całą partię - ostatnia migracja natomiast pochłania dużo czasu, o ile ma się w niej dużo ruchów, taka już jej specyfika. Cóż więc powiedziałbyś na mały challenge w DS: mierzmy sobie czas i ten z nas dwóch, kto będzie grał dłużej (czas łączny), niech straci 20 punktów...
Nie mam szansy zauważyć co zapowiadasz przed partiami DS., bo jedyny raz kiedy graliśmy w to razem to 30.01.2012.
I na żadne challenge nie mam ochoty :)

Powodzenia w szybkiej partyjce Kanbana :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

Picek pisze:Jak będą jeszcze jacyś chętni to ja z przyjemnością dołączę do 7 cudów (o ile nie ma składu jeszcze). Będę chwilkę po 18.
skład póki co to Ja, Jax i Ty, natomiast partia raczej będzie na deser, czyli po 20...
Picek
Posty: 182
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:46

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Picek »

Spoko, wcześniej pod coś się pewnie też podepnę - jak będzie pod co :)
7% zniżki w 3trolle - chętnie się podzielę, jak ktoś chce :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Mam Age of Steam i Midgard, niech będzie Firenze o 17:15 a potem zobaczymy.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

W Firenze mogę zagrać; wygląda na to, że na cięższe rzeczy nie ma większych szans...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze rozgrywki w Firenze i Aquasphere. Nieco burzliwe, gdy nawet spokojni ludzie tracili nerwy ;) ale mimo wszystko pozytywne :)
Był to mój pierwszy kontakt z wychwalanym Aquasphere. Cóż, gra jak gra, nic nadmiernie słabego ale i nic powalającego. Ot przyszedł anonimowy projektant i zrobił sobie grę. Ale hola hola, nie! To nie anonim! To Feld! Ano właśnie..

A. to gra dość nie-feldowska. VPki zdobywa się z różnych dziwnych źródeł (a nie z typowych pieczołowicie rozwijanych feldowskich ścieżek), trzeba rzeźbić żeby a to tu coś uszczknąć a to tam. Pod tym względem wrażenie jest jak w w Lunie (choć mechanicznie to oczywiście kompletnie różne gry). Sporo przypadku (a to tu mnie wypchną z sektora a to tam i nie zdobędę przewagi w ilości sektorów albo np. stracę 2VP bo akurat wróci mi ludzik i zasłoni pole na mojej planszy gracza), trochę mocno ograniczonego (bo ścieżki są wąskie i mało rozgałęzione) planowania, trochę bieżącego chapania punktów (a to zabicie kilku ośmiornic a to wzięcie karty czy stateczku), trochę mniej bieżącego (zbieranie literek) i tyle. Błysku geniuszu nie zauważyłem, raczej przyziemną poprawność.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

no cóż można powiedzieć, mało brakowało... :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:no cóż można powiedzieć, mało brakowało... :lol:

Obrazek
I to bez udziału Miceliusa :lol:

(nie, nie wywołuję Cię Michale do tablicy :mrgreen: )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Przepraszam poniosło mnie jako że w tym przypadku cofnięcie zmieniało wynik. Przespałem się i wiem już ze zamiast rzucać kurwami powinienem grać lepiej i narzekać mniej. Kajam się.

Aquasphere bardzo dobre i chyba chcę więcej, firenze dobre ale nie dla mnie: bardzo eleganckie i w miarę lekkie ale duży downtime + trochę za dużo losowosci no i u nas wyszedł kingmaking.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

zrób mi tą przyjemność, cofnij ruch jeszcze jeden raz... :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Dodatek do Terry bardzo fajny, naprawił kilka prostych rzeczy: kolejność, wybór ras (nie trzeba było do tego dodatku, ale i tak dobrze, że tak się stało). Trafiła mi się nowa rasa, której nikt nie chciał i okazała się bardzo dobra. Przeglądałem pozostałe i też chętnie bym je wypróbował. Nowa mapa też fajna.
Ogólnie przed dodatkiem moja chęć grania w terrę była znikoma, a teraz to bym pograł.

Deus odpalony po raz kolejny, po raz kolejny świetne wrażenia. Polecam przynajmniej spróbować.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

Dla tych co kojarzą temat: chętny po Shipwrightów zgłosił się 2 godziny po wystawieniu ;P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jirian pisze:Dla tych co kojarzą temat: chętny po Shipwrightów zgłosił się 2 godziny po wystawieniu ;P
Lucky you ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze:Dzięki za wczorajsze rozgrywki w Firenze i Aquasphere. Nieco burzliwe, gdy nawet spokojni ludzie tracili nerwy ;) ale mimo wszystko pozytywne :)
Był to mój pierwszy kontakt z wychwalanym Aquasphere. Cóż, gra jak gra, nic nadmiernie słabego ale i nic powalającego. Ot przyszedł anonimowy projektant i zrobił sobie grę. Ale hola hola, nie! To nie anonim! To Feld! Ano właśnie..

A. to gra dość nie-feldowska. VPki zdobywa się z różnych dziwnych źródeł (a nie z typowych pieczołowicie rozwijanych feldowskich ścieżek), trzeba rzeźbić żeby a to tu coś uszczknąć a to tam. Pod tym względem wrażenie jest jak w w Lunie (choć mechanicznie to oczywiście kompletnie różne gry). Sporo przypadku (a to tu mnie wypchną z sektora a to tam i nie zdobędę przewagi w ilości sektorów albo np. stracę 2VP bo akurat wróci mi ludzik i zasłoni pole na mojej planszy gracza), trochę mocno ograniczonego (bo ścieżki są wąskie i mało rozgałęzione) planowania, trochę bieżącego chapania punktów (a to zabicie kilku ośmiornic a to wzięcie karty czy stateczku), trochę mniej bieżącego (zbieranie literek) i tyle. Błysku geniuszu nie zauważyłem, raczej przyziemną poprawność.

W końcu , jako ostatni o tych partiach :)
Dzięki za grę- było fajnie choć stałęm się ogniskiem zapalnym.
Przepraszam, tak naprawdę to moja wina, bo specjalnie cofnąłem ten ruch-głównie,żeby cofnąć.Na chłodno patrząc na plansze graczy, też bym tak zrobił (Siepu nie miał możliwości rozbudowy laboratorium w tej akcji, więc mogłem z tym poczekać)
W sumie mogło się skończyć gorzej :)
Co do samych gier- Firenze, chyba trochę zbyt losowa jak dla mnie i rzeczywiście się ciągnie-poza tym bardzo fajna-czyli zgadzam się z Siepu
Aquasphera-w 3 osoby gra mi się jednak lepiej-jest większa kontrola nad tym co się dzieje.Z drugiej strony w 4 osoby wszyscy poszliśmy w laboratorium i było tu rzeczywiście gorąco
Cieszy mnie ocena Jacka-6 dla gry Felda i właściwie bez specjalnych zarzutów to baaaardzo pozytywnie u tego gracza :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jakieś plany na jutro? Co wrzucacie do toreb? ;)
Ja Essen (poza 1 tytułem) mam już przetestowane, więc mogę wrócić i do starszych pozycji :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Będę, pewnie z Age of steam jak zwykle.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Ja mogę zacząć jutro nawet o 16. Z chęcią bym usiadł do Patchistory. Może też ktoś na Nations był by chętny?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja postaram sie byc, ale najwczesniej o 19:00, a pewnie blizej 20:00. Brac cos mojego?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja z kolei raczej o 19:00-19:30 będę kończył, więc coś 1,5h od 17:00 będzie ok.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

siepu pisze:Będę, pewnie z Age of steam jak zwykle.
A gra będzie z trybem cofania ruchów? ;)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jingowawa pisze:
siepu pisze:Będę, pewnie z Age of steam jak zwykle.
A gra będzie z trybem cofania ruchów? ;)
'staszkowania' tym razem nie będzie... :lol:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: garg »

sillue pisze:
jingowawa pisze:
siepu pisze:Będę, pewnie z Age of steam jak zwykle.
A gra będzie z trybem cofania ruchów? ;)
'staszkowania' tym razem nie będzie... :lol:
Złośliwcy... :lol: :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
rustoja
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:02

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: rustoja »

Wspierał ktoś może Magnatów? Bo chętnie bym pograł :P
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Oko jak nikt dziś wcześniej nie wpada to też na 17 będę - wrzucę do torby pewnie Glory to Rome, Greed i Nations.
ODPOWIEDZ