Royals.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 858
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Royals.

Post autor: for2players »

Mieliśmy przyjemność zagrać w kolejną nowość z tegorocznego Essen - Royals.
Gra oparta jest na dwóch mechanizmach: area control oraz card drafting. (...) Royals to gra, którą łatwo wytłumaczyć. Omówienie zasad zajmuje z 5-10 minut. Można w sumie to zrobić przygotowując planszę do gry i rozkładając wszystkie elementy. Rozgrywka jest płynna i dynamiczna. Czasem można przegapić, kiedy zbliżamy się do końca poszczególnych okresów. Polecam to grę każdemu. Można w nią grać swobodnie w rodzinnym gronie. (...) Gra daje różne możliwości strategiczne. Czy sprawuje się lepiej w większym czy mniejszym gronie? Zależy to tylko od zawodników i tego, czego oczekują po rozgrywce. Gra ta z całą pewnością umili czas w gronie znajomych i rodziny.
Dla ciekawskich. Pełna recenzja tutaj: http://www.for2players.pl/2014/12/royal ... ictwa.html
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Royals.

Post autor: idha »

Mieliśmy przyjemność zagrać w kolejną nowość z tegorocznego Essen - Royals.
Przyjemność? W takim razie musicie być masochistami. ;) A może po prostu graliśmy w dwie różne gry?

Ta gra zrobiła na mnie tak złe wrażenie, że aż musiałam napisać zdanie niewnoszące nic do dyskusji (poza informacją, że mi się bardzo nie spodobała) :) Grałam w nią na 2 osoby i po rozgrywce starałam się o niej jak najszybciej zapomnieć.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Royals.

Post autor: palladinus »

Nam gremialnie gra przypadała bardzo do gustu, o czym Przemek "woj_settlers" wspomina w recenzji na naszym blogu CiekaweGry

Spiel Essen 2014 – Zagrałem w Royals
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6488
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 612 times
Been thanked: 971 times

Re: Royals.

Post autor: Odi »

Recenzja na GF wkrótce, ale również uważam, że to całkiem solidny tytuł w swoim gatunku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Royals.

Post autor: kwiatosz »

Recenzja Royals także w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6488
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 612 times
Been thanked: 971 times

Re: Royals.

Post autor: Odi »

No, to "wkrótce" trochę trwało, ale wreszcie jest :)

Recenzja Royals na GF
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Royals.

Post autor: syfon »

Jestem już po kilku rozgrywkach i wreszcie mogę się wypowiedzieć.

Po pierwsze - Szkoda że gra przeszła bez echa, bo jest naprawdę dobra.
Po drugie - Oto dlaczego uważam że jest dobra: Proste zasady (ciągniesz 3 karty albo 1 kartę i kartę przewrotu, za karty danego koloru kładziesz 1 kostkę na planszy i 1 na korespondującej postaci, plus kilka zasad dot. punktowania, tyle), dobrze zbalansowana, dobrze się skaluje, nie frustrująca doza losowości i bardzo dobre wykonanie komponentów.
Jedyną prawdziwą wadą jaką widzę jest brak innowacyjności i fakt że w sumie to kolejna area control o przesuwaniu drewna po mapie.
Mimo to gra się w Royals bardzo przyjemnie i całkiem sprawnie (3-osobowa rozgrywka bez grymaszenia to dokładnie 60 minut). Polecam.

Pytanie: Kojarzycie jakie koszulki na karty do Royals by były najodpowiedniejsze?
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Royals.

Post autor: pegzi »

ODPOWIEDZ