doom - the boardgame

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Nie 'popsuło' to kostki? Dalej ma szansę 1/6 na każdą ścianę? ;]
Ja się zastanawiałem nad zrobieniem w kostkach wyżłobień urządzeniem do grawerki na szkle i wypełnienie tego farbą. Ale właśnie boje się 'rozregulowania' kostki
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Oklejałem bo potrzebowałem czytelnych kostek w mniej niż pół godziny,
a toczą się tak jak przedtem i naklejałem na innych k6 nie na tych z dooma :D

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

FFG sle kostki za darmo :) Wystarczy im powiedziec w czym problem a przysla 2 komplety - takich jak w pudle z gra, bo tamte ze sklepu sa niescieralne. Co do sposobow... ja moje okleilem przezroczysta tasma, mozna rowniez pomalowac lakierem - takim jak stosuje sie do figurek.
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

No to kolejne pytanie/wątpliwość, tym razem dotycząca samej gry.

Czy zmienialiście w jakiś sposób zasadę umiejętności 'Knockback'? W instrukcji jest napisane, że można przesuwać figurkę w dowolnym kierunku, nie tylko 'na logikę' do tyłu. Powoduje to dziwne sytuacje, np:

O <- obcy
X <- marine

Po zastosowaniu przez obcego ataku z Knockbackiem:

start

XO

1 pole

O
X

2 pole

OX

3 pole

O X
Czyli jakby, odepchnięcie marine'a za plecy. Mam trochę wątpliwości co do takiego rozwiązania ale gramy w ten sposób.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Nic nie zmieniałem. O ile nie grasz z modem super shotguna to nie ma problemu. Nie ma ponieważ jedynym invaderem z knockbackiem jest hellknight, on wali z łapy więc równie dobrze mógłby złapać marina i rzucić nim za siebie - i pamiętaj, że model na którym użyto działania knockback uważany jest za będący w " powietrzu" co znaczy, że można nim rzucić przez inne modele i blocking obstackle, i jedynie ostatnie pole na którym kończy jest polem uważanym za takie na które wstąpił (ważne gdy chciałbyś użyć knockbacka przy demonie z umiejętnością watchful, wtedy ta umiejętność zadziała tylko raz, na ostatnie pole)
I tak jak pisałem problem jest z shotgunem. Jeśli damy mu knockback abilty to dziwnie wygląda gdy marin strzela do invadera, przesuwa go do siebie i kończy z piły :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Kto ich tam wie tych marines? Może faszerują potwora metalem, a potem włączają elektromagnes zamontowany w kolbie :D
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

hehe... mozliwe to najtwardziejsiejsi z najtwardziejsiejszych w calym ukladzie slonecznym :)
miki30095
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2011, 17:27

Re: doom - the boardgame

Post autor: miki30095 »

Mam pytanie czy jest jakiś spolszczenia kart do duma bo kiepsko u mnie z angielskim :!:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: doom - the boardgame

Post autor: donmakaron »

Może być ciężko. Jakiś rok temu porwałem się na homeprint dooma i ściągnąłem na dysk wszystko co było chociażby lekko z nim związane. Niestety spolszczenia kart ani widu ani słychu. Ale może przez rok się coś zmieniło, albo ktoś wykonał na własne potrzeby i trzyma w szufladzie.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: doom - the boardgame

Post autor: Smoku »

Na BGG jest tłumaczenie kart Marines.
też w instrukcji ,którą dołączały "Gry Planszowe" są tłumaczenia kart podstawki i dodatku dla marines i potworów.
ODPOWIEDZ