(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Paskudnik »

Ja też mógłbym wpaść. Jeśli będzie staszek, przyniósłbym Imię róży. Jeśli nie to next time jakoś.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

jax pisze:
Andreus pisze:
jingowawa pisze:czy ktoś planuje się pojawić w najbliższy poświąteczny poniedziałek?
Ja planuję się pojawić koło 16 :)
Też mogę być o 16:00. Coś szybkiego planujemy?
Nie mam jakiś szczególnych planów, zapewne koło 17 do czegoś ciężkiego dołączył. Do tego czasu coś szybkiego jak najbardziej :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1191
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 292 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Będę koło 17.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balif »

Mały brzydki pędrak pisze:Chętnie zagrałbym w A study in Emerald.
Ja także.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Lothrain »

To przyniosę Ci balif Hekate. Znajdź mnie przy stoliku Adika.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Cześć. Może Kanban; np. do Andreusa mówię :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 406 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Paskudnik pisze:Ja też mógłbym wpaść. Jeśli będzie staszek, przyniósłbym Imię róży. Jeśli nie to next time jakoś.
I ja bym chętie zagrał bardzo, ale będę pewie dopiero ok 19:00-19:30.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

adikom5777 pisze:To i ja :)
Chętny na Asię? Jeśli tak, to czy wytłumaczysz, bo ja nie grałem prawie rok i o której zaczynamy? Mogę wziąć Mythotopię i Venus by było tematycznie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

@Jax: z lekkich tytułów na godzinę chętnie zagram w Kingdom Buildera albo Greed
@Micelius: niestety mam już komplet chętnych na Kanbana :(
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

schizofretka pisze:
adikom5777 pisze:To i ja :)
Chętny na Asię? Jeśli tak, to czy wytłumaczysz, bo ja nie grałem prawie rok i o której zaczynamy? Mogę wziąć Mythotopię i Venus by było tematycznie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Schizofretka, jestem umówiony na Kanbana i więcej nie dam rady w nic zagrać w ten wieczór. Ale w AsiE chętnie następnym razem, zwłaszcza przy komplecie graczy. Gra wtedy rozwija skrzydła.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Paskudnik »

Ja jednak jeszcze jutrzejszy dzień muszę odpuścić... To następnym razem w takim razie.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Wezmę własny egzemplarz Kanbana. Jestem poważnie zaniepokojony, bo bardzo się nastawiałem na zagranie i z trudem ustawiłem dzień tak, by móc przyjść na gry :?
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Fajnie, że tyle osób po świętach się pojawi;)
Ja tacham ze sobą Bora Bora i 2 gry Dorna plus Wallace'a w realiach PRL-u;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Andreus pisze:@Jax: z lekkich tytułów na godzinę chętnie zagram w Kingdom Buildera albo Greed
KB spakowałem, ale na 30-45min mam Vendors (jesteś dyrektorem IT i wdrażasz systemy informatyczne, pojawiają się problemy techniczne (stałe negatywne efekty) etc etc, trzeba obsługiwać jak najwięcej klientów na koniec gry).
Ze 2 średnio-ciężkie tytuły euro też wezmę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

Ja bede, ale nie mam przy sobie nic a nic, bede liczyc ze jednak moje Ancient-cosie dojechaly ew. mnie ktos przygarnie ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze rozgrywki.

Na rozgrzewkę Vendors. Całkiem grywalna pozycja ze światka IT :) Sillue przywiodła na myśl (poniekąd słusznie) Magnatów. Tylko że w Vendors jest, tak na oko, 10x więcej kontroli.
W obu pozycjach występują licytacje w ciemno za pomocą stałej puli kart z określoną siłą. Z tym, że w Vendors można - zamiast stałej puli - użyć kart z większą siłą (ale wówczas jednorazowo), które wcześniej pozyskaliśmy a używając ich w licytacji, nie użyjemy ich w innym celu. Świetny patent, bo pozwala dużym kosztem wygrywać kluczowe dla nas licytacje. Jest kontrola.
Dodatkowy koszt użycia takich super-kart to pojawiające się u nas w związku z tym ‘problemy techniczne’ (negatywne stałe efekty). Coś za coś – wygrywam ważne licytacje i piętrzą mi się problemy (bo zajmuję się pozyskiwaniem dostawców zamiast dbać o istniejące w mojej firmie systemy IT :) ). Wczoraj grałem tą strategią.
Znów – jest kontrola, kalkulowane ryzyko i wybór. Nie to co w Magnatach – gdy w jednej rundzie zagrałem w licytacjach w ciemno 8 najsilniejszych kart (od 6 do 13) i zyskałem absolutne… ZERO kart urzędów/wydarzeń. Żenada.

Fajne pomysły ze ‘zwinnym dostawcą’, niekompatybilnościami etc i wyszła, o dziwo, całkiem solidna, szybka pozycja (może ciut za bardzo heremetyczna gdyby ktoś chciał się wgryzać w tekst kart i zastanawać się co to takiego np. Open Source ;) ).

Potem Carson City z dodatkiem Gold and Guns. Wygrał pędrak mając najsłabszą ekonomię i wcale nie nadzwyczajną siłę ognia. Gra nie przestaje mnie zadziwiać i zachwycać. Trzeba umieć znaleźć tę zwycięską ścieżkę. Nie jest to wcale oczywiste i łatwe. Szczególnie gdy przed każdą rozgrywka losuje się 7 innych postaci i wychodzą kompletnie różne gry za każdym razem. Uwielbiam takie replayability.
Carson City uświadomił mi jeszcze inną rzecz – muszę być bardziej okrutny dla swoich gier. Wydawało mi się że grałem trochę w CC a tymczasem po sprawdzeniu okazało się że ostatnio grałem w niego 1,5 roku temu. Prawie zawsze tak się okazuje - za rzadko gram w świetne tytuły.
Zatem trzeba być okrutnym dla ‘mniej świetnych’ tytułów i się ich pozbyć. Okazuje się że 130 sprzedanych gier + 20 dodatków to zdecydowanie za mało. Trzeba zająć się dalszą optymalizacją i kurczeniem kolekcji.

Na zakończenie 2-osobowy Kingdom Builder. Wygrałem przewagą doświadczenia, ale o włos. Mój pływający stateczek (z Crossroads) całkiem się przydał i przeważył szalę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Wczoraj nie doczekałem się na A study in Emerald. Czas spożytkowałem na pogawędkach i piciu piwa:)
Na szczęście mogłem dołączyć do jaxa i zagrać w Carson City. Klimaty westernu jak najbardziej ok. Gra nie należy do kategorii sucharów. Jest tu miejsce na negatywną interakcję i faktyczną rywalizację. Poza tym znaczna różnorodność akcji, brak oczywistych strategii i mocno ograniczone optymalizowanie. Bardzo chętnie wrócę do tego tytułu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Przepraszam bardzo, dojechałem późno i wszyscy już grali, więc nie czekałem. Następnym razem (adam proponował za tydzień) proponuję od razu 19 czy jak tam wyjdzie koniec pierwszej partii.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:Dzięki za wczorajsze rozgrywki.

Na rozgrzewkę Vendors. Całkiem grywalna pozycja ze światka IT :) Sillue przywiodła na myśl (poniekąd słusznie) Magnatów. Tylko że w Vendors jest, tak na oko, 10x więcej kontroli.
Jacku, chyba za bardzo oparłeś opinię o grze na swoim wyniku...
10x więcej kontroli od Magnatów to masz w rosyjskiej ruletce powiedzmy... Vendors niestety więcej kontroli nie oferuje...
początkowa licytacja oparta o trzy wartości (1-3) w pięciu rzędach i czterech graczach, przy remisach dających nic... masa kontroli... :lol:
masz szczęście i coś wygrasz, nie masz szczęścia i trzy kolejki w plecy... a strata na początku, to cytując klasyka "kibel"...
zlikwidowałbym albo zmodyfikował kulę śniegową z dodatkowych klientów za bycie liderem na rynku...
każda gra dodająca punkt liderowi po każdej rundzie wywołuje u mnie lekki niepokój... lekko mówiąc... :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:
jax pisze:Dzięki za wczorajsze rozgrywki.

Na rozgrzewkę Vendors. Całkiem grywalna pozycja ze światka IT :) Sillue przywiodła na myśl (poniekąd słusznie) Magnatów. Tylko że w Vendors jest, tak na oko, 10x więcej kontroli.
Jacku, chyba za bardzo oparłeś opinię o grze na swoim wyniku...
10x więcej kontroli od Magnatów to masz w rosyjskiej ruletce powiedzmy... Vendors niestety więcej kontroli nie oferuje...
początkowa licytacja oparta o trzy wartości (1-3) w pięciu rzędach i czterech graczach, przy remisach dających nic... masa kontroli... :lol:
Też zremisowałem i nic nie dostałem oprócz problemu technicznego - na początku. Ale się wygrzebałem - zatem nie dramatyzuj :)
sillue pisze: masz szczęście i coś wygrasz, nie masz szczęścia i trzy kolejki w plecy... a strata na początku, to cytując klasyka "kibel"...
Nie miałem 3 kolejek w placy mimo początkowego kibla.
Po prostu, nie mydlijmy sobie oczu, nie nadajesz się na dyrektora IT :D Zostań ty już przy tej twojej biologii, Open Source to nie na twoja głowę :mrgreen:
sillue pisze:zlikwidowałbym albo zmodyfikował kulę śniegową z dodatkowych klientów za bycie liderem na rynku...
każda gra dodająca punkt liderowi po każdej rundzie wywołuje u mnie lekki niepokój... lekko mówiąc... :D
Do sprawdzenia co z tą kulą, ale musisz czuć, man, że wdrożenie to wdrożenie, ma być szybkie a nie powolne :lol:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:
Też zremisowałem i nic nie dostałem oprócz problemu technicznego - na początku. Ale się wygrzebałem - zatem nie dramatyzuj :)
jakoś w Magnatach się nie wygrzebałeś... a dramatyzujesz do dziś... :lol:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:
jax pisze:
Też zremisowałem i nic nie dostałem oprócz problemu technicznego - na początku. Ale się wygrzebałem - zatem nie dramatyzuj :)
jakoś w Magnatach się nie wygrzebałeś... a dramatyzujesz do dziś... :lol:
Mam wrażenie że nie pierwszy raz stosujesz tę pokrętną logikę :)
Ale rozsądnie myśląc - skoro się nie wygrzebałem w M. -> można dramatyzować :idea:
Ale nieważne - wstawię się za posadą co najmniej serwisanta drukarki dla ciebie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze: Ale nieważne - wstawię się za posadą co najmniej serwisanta drukarki dla ciebie.
świetnie, będę stosował metodę naprawy zachowując poziom kontroli z Vendors...

wyrzucę każdą przez okno, jak się naprawi, to dobrze, jak nie, to też nieźle... :lol:
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

O czym Wy tu rozmawiacie jak gry nawet na bgg nie ma. Ona w ogóle istnieje? ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

pingus pisze:O czym Wy tu rozmawiacie jak gry nawet na bgg nie ma. Ona w ogóle istnieje? ;)
Skoro w rebelu możesz ją kupić, to chyba istnieje ;)

@sillue - nadajesz się na kapitalistę, przez okno będziesz mógł wyrzucać pracowników, jeśli będzie z nimi problem :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ