Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mate00 »

Runner może użyć kilku lodołamaczy przeciwko jednej karcie
lodu, ale rzadko będzie to korzystne. Runner nie może użyć siły
jednego lodołamacza do łamania przy użyciu zdolności innego.
Tak, kojarzę ten fragment, ale on właśnie nie dotyczy tego, o co pytalem. Tutaj jest użycie siły jednego programu żeby łamać lód innym programem. A mnie chodziło o użycie zdolności jednego programu żeby "wspomóc" drugi.

Dzięki za wyjaśnienia!

Intermis, przejrzę w domu karty, które wypisałeś, żeby to sobie zwizualizować. :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Inermis »

Ahhhhhhhhhhh.. W ogóle jakoś nie przyszło mi do głowy, że o to mogło chodzić :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: kamron6 »

Troszkę grając wpadłem na dwie wątpliwości w sumie, jak dotąd przeglądając losowe pytania i odpowiedzi, widzę, że graliśmy zgodnie z zasadami, ale jeszcze dwie rzeczy mnie niepokoją:
1) Czy jak pisze 1 Kredyt: +1 siła jest to na stałe dla takiego lodołamacz, jeśli tak to jak się to zaznacza?
2) Kartę Tinkering można używać w czasie skoku? W jakimś okienku akcji płatnych? Czy po prostu to jest event który musi klik-ować przed skokiem?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

1)Instrukcja, strona 16:
"Wiele lodołamaczy pozwala chwilowo zwiększyć ich siłę przez wydanie kredytów. Pomaga to runnerowi radzić sobie z silniejszym lodem, pod warunkiem, że może za to zapłacić. Ten wzrost siły trwa tylko podczas bieżącego spotkania z lodem, chyba że zdolność karty mówi inaczej. Po zakończeniu spotkania z lodem, siła lodołamacza wraca do wartości przedstawionej na karcie. Dotyczy to również innych modyfikatorów siły, zapewnionych przez lodołamacze."

2) Tinkering jest eventem, czyli do jego zadania musisz rozpocząć akcję. Skok też jest akcją. Nie możesz rozpocząć jednej akcji podczas trwania innej = nie możesz zagrać tinkering podczas skoku.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: kamron6 »

Dzięki, tak właśnie myślałem i graliśmy, ale przeciwnik myślał, że ma za trudno ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Witam : ). Jestem tutaj nowy wiec chcialbym sie na poczatku przywitac :).
Dopiero zaczynam swoja przygode z netrunner wiec pozwolicie, ze jak bede mial pytania to Was troche pomecze. Poki co mam takie watpliwosci do:
(A)Łamacz kodów z Lemurii. Po zaplaceniu klika i 1 kredytu przy zalozeniu, ze przeprowadzilem udany skok na HQ moge ujawnic 1 karte. Pytanie brzmi :
Ktora karte jestem w stanie ujawnic? Kazda, ktora jest niezrezowana? Jak np niezrezowany LOD ? albo np karte na serwerze zdalnym ktora moze byc projektem/aktywa/upgradem ?
Czy moge ujawnic np góra karte z R&D ? albo z HQ ?
Czy moge ujawnic zakryta karte w archiwach ?

(B) Karta Femme Fatal : Po zainstalowaniu femme fatale wybieram zainstalowany LOD. LOD ten jak rozumiem nie musi byc zrezowany? Aczkolwiek jak wybiore w ciemno(LOD bedzie niezrezowany) to troche ta karta traci na wartosci bo nieznam wtedy podprogramow tego LOD'a? Czy gdy juz wybiore LOD a Korporacja w swojej turze odinstaluje ten wybrany przeze mnie LOD to rozumiem,ze ja jako Runner nie moge wybrac innego LOD'a a moja femme fatale juz nie moze wybrac sobie innego LOD'a w celu omijania jego podprogramow? CZy w takim razie istnieje jakas mozliwosc odinstalowania femme fatale tak by mozna bylo jeszcze raz zainstalowac ta sama karte by znow podczas istalowania jej wybrac inny LOD?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Inermis »

Witamy :)

1) tylko zainstalowane karty. Zatem bez kart w archiwum / hq / Rd.
2) tak to działa jak opisałeś. Karta "scavenge" umożliwia Ci to o co pytasz :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Dziekuje za szybka odpowiedz : ). Nasunely mi sie kolejne watpliwosci :

1.Dzin. Dzin moze hostowac do 3 jednostek pamieci programow oprocz lodolamaczy. Wymagania pamieciowe hostowanych programow nie wliczaja sie do twojego limitu pamieci. Kiedy w takim razie moge wybrac, ktore programy chce hostowac przez dzina? W momencie instalacji ? Czy np moge zainstalowac dzina a potem odpalic jego platna umiejetnosc za klika i 1 kredyt -> wyszukac wirusa ze stosu i dodac go do garci po czym zaistalowac i zahostowac przez dzina? Rozumiem, ze dzin moze hostowac do 3 jednostek pamieci wiec moge dajmy na to zahostowac 3 programy po 1 jednosce pamieci albo dwa programy wsrod ktorych jeden bedzie mial 2 JP a drugi 1 JP albo 1 program za 3 JP ? :)

2. Wyldside. Czy gdy ma ta karte zainstalowana to zawsze musze z niej skorzystac? Powiedzmy, ze nie chce dobierac tych 2 kart a bardziej bedzie mi potrzebny klik zas nie chce tez odistalowywac tego zasobu? I w ogole czy jest mozliwosc odistalowywania zasobow albo sprzetu ? Bo wiem ze program moge odinstlowac w momencie instalacji innego programu i ten koszt jest darmowy.

3. Sidla! Rozumiem, ze dzialaja one tez w serwerze zdalnym kiedy runner uzyska do nich dostep a ja jako korporacja zrezuje ta karte?

4. Czy gdy gram jako korporacja i dajmy na to runner zaistalowac na moim LOD'zie pasozyta i ma on 3 znaczniki wirusa plus do tego ma program Medium i na nim ma 2 znaczniki wirusa to czy uzywajac w fazie akcji trzech klików usuwam te wszystki znaczniki wirusow? (3 z pasozyta i 2 na medium?). Czy tylko te wszystkie ktore hostuja karty korporacji w tym wypadku LOD (3 znaczniki wirusa pasozyta) a te dwa znaczniki na medium juz nie? Wydaje mi sie, ze wszystkie a wiec 5 :P ale wole sie upewnic :).
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: hsiale »

krukoslaw pisze:1.Dzin. Dzin moze hostowac do 3 jednostek pamieci programow oprocz lodolamaczy. Wymagania pamieciowe hostowanych programow nie wliczaja sie do twojego limitu pamieci. Kiedy w takim razie moge wybrac, ktore programy chce hostowac przez dzina? W momencie instalacji ? Czy np moge zainstalowac dzina a potem odpalic jego platna umiejetnosc za klika i 1 kredyt -> wyszukac wirusa ze stosu i dodac go do garci po czym zaistalowac i zahostowac przez dzina? Rozumiem, ze dzin moze hostowac do 3 jednostek pamieci wiec moge dajmy na to zahostowac 3 programy po 1 jednosce pamieci albo dwa programy wsrod ktorych jeden bedzie mial 2 JP a drugi 1 JP albo 1 program za 3 JP ? :)
Wybierasz w momencie instalacji. Gdy instalujesz program, decydujesz, później już nie możesz tej decyzji zmienić. Mogą to być programy wyszukane przez Dżinna ale nie muszą, to są dwie oddzielne zdolności i można korzystać z jednej albo drugiej.
krukoslaw pisze:2. Wyldside. Czy gdy ma ta karte zainstalowana to zawsze musze z niej skorzystac? Powiedzmy, ze nie chce dobierac tych 2 kart a bardziej bedzie mi potrzebny klik zas nie chce tez odistalowywac tego zasobu? I w ogole czy jest mozliwosc odistalowywania zasobow albo sprzetu ? Bo wiem ze program moge odinstlowac w momencie instalacji innego programu i ten koszt jest darmowy.
Efekt Wyldside jest obowiązkowy i nie można z niego zrezygnować. Zasady nie dają możliwości kasowania zasobów lub sprzętu bez użycia efektów kart. Najbardziej popularną metodą pozbywania się Wyldside, gdy już nie jest potrzebne, jest Lombard Aesopa.
krukoslaw pisze:3. Sidla! Rozumiem, ze dzialaja one tez w serwerze zdalnym kiedy runner uzyska do nich dostep a ja jako korporacja zrezuje ta karte?
Działają. Sidła! działają wszędzie oprócz archiwum, i nie muszą być w tym celu zrezowane.
krukoslaw pisze:4. Czy gdy gram jako korporacja i dajmy na to runner zaistalowac na moim LOD'zie pasozyta i ma on 3 znaczniki wirusa plus do tego ma program Medium i na nim ma 2 znaczniki wirusa to czy uzywajac w fazie akcji trzech klików usuwam te wszystki znaczniki wirusow? (3 z pasozyta i 2 na medium?). Czy tylko te wszystkie ktore hostuja karty korporacji w tym wypadku LOD (3 znaczniki wirusa pasozyta) a te dwa znaczniki na medium juz nie? Wydaje mi sie, ze wszystkie a wiec 5 :P ale wole sie upewnic :).
Usuwając wirusy za trzy kliki usuwasz wszystkie znaczniki wirusa na wszystkich kartach, nawet jeśli runner ma 15 wirusów i po 10 znaczników na każdym ;)
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Dzieki za odpowiedzi !! : ). Nasunelo mi sie kolejne easy pytanie :).

Place 1 klik + 2 kredyty bo tyle kosztuje zagranie wydarzenia "Roboty od wewnatrz" i teraz mam pytanie. Czy musze zaplac kolejny jeden klik za przeprowadzenie akcji skoku ? Czy jest on darmowy ze wzgledu na dzialanie tej karty ?
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

Nie musisz. Skok inicjuje sie z Inside Job tak jak mówi treść karty.
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Dziekuje za odp :)
1. Grajac wczoraj , runner zagrał wydarzenie " Infiltracja" obierajac za cel moj niezrezowany LOD. Czy ujawniajac moj LOD pozostaje juz on na stałe zrezowany ? Czy ujawnia tylko na chwile by sobie podejrzec co tam sie kryje i ja jako Korp i tak musze zaplacic za zrezowanie go w momencie kiedy podchodzi do tego LOD'a ?

2.Rozumiem, ze gdy runner ma 3 karty w garsci a ja zagrywam "Spalona ziemia" zadajac tym samym mu 4 obrazen cial to runner musi odrzucic 4 karty(a ma 3) i tym samym zostaje wyplaszczony i przegrywa gre?

3. Czy grajac Korporacja/Runnerem moge nie wykorzystac wszystkich klikow i pozostawic je do wykorzystania w turze swojego przeciwnika by np aktywowac zdolnosci platne które to kosztuja np jeden klik?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

1) Karta pozwala obejrzeć LOD, a nie go rezować. Z resztą jaki byłby sens dla runnera marnować klika na to, żeby zrezować za darmo LOD korporacji? Runner ogląda kartę, po czym odkłada ja na miejsce niezrezowaną.

2) Dokładnie tak, jest to bardzo popularna strategia (choć bardziej popularna to Wtyczka w SEA i 2x Spalona Ziemia w jednej turze). Dlatego właśnie należy pilnować się tych 4ch kart na ręku, tak samo jak nie biega się na ostatnim kliku ;)

3) Można nie używać wszystkich klików, ale nie przechodzą one na następną turę tylko przepadają.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mate00 »

mat_eyo pisze:tak samo jak nie biega się na ostatnim kliku ;)
O, a dlaczego? Są jakieś karty korporacyjne, które mogą mi wtedy zaszkodzić? Pamiętam, że jest taki lód, który mówi, że runner traci klik jeśli może. Rozumiem, że jeśli nie może, to nie traci? :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Przeciw HB posiadanie klika może Ci pomóc w złamaniu ich LODów. Choć najważniejszym powodem są karty typu Kruk Danych albo Sidła! Jeśli wbiegniesz w nie na ostatnim kliku to nie zdejmiesz już taga i korporacja będzie miała całą turę, żeby z tego skorzystać i Cię skrzywdzić ;)
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Witam.

1.Mając zaistalowany projekt "Prywatny oddział ochrony" moge skorzystać z jego zdolności platnej (za klika zadaj 1 obrazenia ciała) dopiero gdy ten projekt zostanie zapunkowany i znajdzie sie w mojej strefie punktacji ? Czy cos pokrecilem?:).

2. Karta Tożsamości "Jazgot" , korporacja kasujac wierzchnia karte z R&D kładzie ja odkrytą czy zakrytą do archiwow ?

3."Cyberzłącze" rozumiem, ze ten 1 odnawialny kredyt mozna wykorzystac raz na ture?

4. " Deja Vu" czy runner musi pokazac korporacji ta 1 karte albo te dwie karty wirusów, które odszuka za pomoca tej karty?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Inermis »

1. tak
2. zakrytą
3. tak. odnawialne kredyty, odnawiają się na początku Twojej następnej tury
4. karty w śmietniku runnera są jawne, zatem zawsze korporacja wie którą kartę wyciągasz.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

Dziekuje za odp : ).

Ostatnio widzialem jakis filmik z gry netrunnera i tam runner przeprowadzil trzy skoki jeden po drugim na R&D. Da sie tak ? Nawet jesli pierwsza wierzchnia karta bedzie dajmy na to LOD, ktorego nie da sie wykrasc/skasowac ? Bo w instrukcji jest napisane, ze Runner musi zakonczyc dostep do kazdej przegladanej karty (wykrasc, zaplacic zeby skasowac itd)zanim uzyska dostep do nastepnej? Wiec jesli jest LOD no to go sie nie za zapunkowac ani skasowa. Help :).Czy moze poprostu np przegabilem jakas karte na stole ktora daje runnerowi dostep do wiekszej ilosci kart do R&D :) .
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: donmakaron »

To że runner musi zakończyć dostęp do jednej karty, zanim uzyska dostęp do następnej oznacza jedynie, że nie może mieć dostępu do kilku kart na raz, a co najwyżej po kolei.

Dostęp nie musi się skończyć wykradzeniem czy kasowaniem karty. Oglądasz ice, odkładasz na miejsce i po dostępie. W żaden sposób nie wpływa to na twoje kolejne akcje.
krukoslaw
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 14:14

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: krukoslaw »

donmakaron pisze:To że runner musi zakończyć dostęp do jednej karty, zanim uzyska dostęp do następnej oznacza jedynie, że nie może mieć dostępu do kilku kart na raz, a co najwyżej po kolei.

Dostęp nie musi się skończyć wykradzeniem czy kasowaniem karty. Oglądasz ice, odkładasz na miejsce i po dostępie. W żaden sposób nie wpływa to na twoje kolejne akcje.
Ok to rozumiem :). Ale czy w takim razie jak runner przeprowadzi skok i uzyska dostep do pierwszej wierzchniej karty z R&D i bedzia nia karta ktorej nie da sie zapunktowac ani skasowac dajmy na to LOD to czy robiac drugi skok na R&D w tej samej turze bedzie mogl zobaczyc druga karte w R&D znajdujaca sie pod tym LOD'em ktorego ujrzal przed chwila w swoim pierwszy skoku ? czy znow natrafi na pierwsza wierzchnia karte jaka jest ten wspomniany wczesniej LOD ? :) Sorry za takie trywialne pytanie i za meczenie w piatek po 21 :P.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: pattom »

Trafia na tą samą kartę jeśli ma dostęp tylko do jednej kart.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mate00 »

Zdarzyła mi się taka sytuacja:
- runner nie miał żadnej karty w ręce, przeprowadził skok i wykradł projekt, zdobywając tym samym siódmy punkt,
- korporacja to Jinteki, zatem po stracie projektu zadaje runnerowi obrażenie ciała i go wypłaszcza.

Czy runner wygrał? Wydaje mi się, że tak, bo instrukcja mówi, że gdy w dowolnym momencie gry runner zdobywa siódmy punkt, to natychmiast wygrywa. Czyli korporacja "nie zdąży" go wypłaszczyć. Mam rację?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: pattom »

mate00 pisze:Zdarzyła mi się taka sytuacja:
- runner nie miał żadnej karty w ręce, przeprowadził skok i wykradł projekt, zdobywając tym samym siódmy punkt,
- korporacja to Jinteki, zatem po stracie projektu zadaje runnerowi obrażenie ciała i go wypłaszcza.

Czy runner wygrał? Wydaje mi się, że tak, bo instrukcja mówi, że gdy w dowolnym momencie gry runner zdobywa siódmy punkt, to natychmiast wygrywa. Czyli korporacja "nie zdąży" go wypłaszczyć. Mam rację?
Najpierw punkty później net demage.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Tak. Dodatkowo jeśli dwa efekty odpalają się w jedym momencie, to gracz aktywny decyduje o kolejności ich zachodzenia. Czysto teoretycznie runner mógłby zdecydować, że najpierw daje się wypłaszczyć ;)


Btw skoro korp to Jinteki, to chyba jednak nie zadaje obrażeń CIAŁA? ;)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

Zgadza się.
ODPOWIEDZ