Lords of Xidit dla 2 osób?

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Nekocia
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2015, 03:55

Lords of Xidit dla 2 osób?

Post autor: Nekocia »

Ponieważ zakochałam się w klimacie gry Seasons zaczęłam zastanawiać się nad zakupem Lords of Xidit, jednak jest jeden problem, a mianowicie brak trzeciego gracza.
Stąd też moje pytanie - czy istnieje jakiś wariant rozgrywki dwuosobowej, czy jest to zupełnie niemożliwe?
Piesek Kotek 123
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:41

Re: Lords of Xidit dla 2 osób?

Post autor: Piesek Kotek 123 »

Ja robie to tak: stosuje żetony dla gry 4osobowej, (do gry 3osobowej żetony miast maja tylko 4 pola na jednostki) i gra trwa tak jak normalna. Bez gracza wirtualnego gra się lepiej. Na koniec przy punktacji zliczamy kto miał więcej punktów (sława wpływy bogactwo). Czyli jesli mam wiecej wplywów, i wiecej bogactwa, to wygrywam, choc moj przeciwnik miał więcej sławy.
n242
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2012, 19:27

Re: Lords of Xidit dla 2 osób?

Post autor: n242 »

Ja grałem na razie 2 razy w układzie 2 osobowym. Wykładam po 3-4 zagrożenia i 3 dyski rekrutacji na plansze [żetony dla 3 graczy], rozgrywka bez gracza wirtualnego. Co do wyłaniania zwycięzcy, to wygrywa ten kto wygra w 2 z 3 kategorii .
Jak więc widać również z wypowiedzi Pieska Kotka zdaje się, że grę można z powodzeniem przeskalować na 2 osoby wg własnego upodobania
ODPOWIEDZ