Kulami

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Kulami

Post autor: dumspirospero »

Jeszcze świeżutka recenzja z Board Times:
http://boardtime.pl/2014/04/kulami-logi ... enzja.html

A sama gra, jak można przeczytać - mistrzostwo świata.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 08:45 przez dumspirospero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Kulami

Post autor: Dr_Kecaj »

zastanawia mnie czy w praktyce mimo, że jest to gra logiczna to gra się w nią na zasadzie
"tu położe, tam położe, a pod koniec gry się zliczy. A nóż wygram"

czy ktoś miał z tą grą styczność? Przez to zaznaczanie co chwile, że gra mistrzowska w swym mistrzostwie podchodzę sceptycznie do recenzji. Pisana jakby pod wpływem emocji :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Kulami

Post autor: dumspirospero »

Początkowo to dokładanie i wygrywanie niejako mimochodem jest możliwe. Po rozegraniu jednak kilku pojedynków i wejściu na 3 poziom zliczania punktów (punktowanie kafli, największego zwartego obszaru i jeszcze linii) już nie jest tak różowo i nie jest to kwestia, że "coś tam będę miał". Jeśli na zbyt dużo pozwolisz przeciwnikowi i nie będziesz kontrolował jego ruchów, przegrasz.
plazmonik
Posty: 38
Rejestracja: 08 wrz 2010, 22:49

Re: Kulami

Post autor: plazmonik »

Grałem kilka razy - bardzo przyjemna rozrywka (chociaż dopiero z recenzji dowiedziałem się o "stopniach wtajemniczenia" - grałem tylko w punktowanie kafli).
Oczywiście, pierwszą grę zawsze się gra na zasadzie "podokładamy a potem się zobaczy" ale tak gdzieś w połowie już widać, o co chodzi, i gra zaczyna pokazywać pazur. Potem zaczyna się walka o obszary, kombinowanie, czy już kończyć, czy jeszcze nie - cud miód orzeszki po prostu. No i dzięki losowości przy układaniu kafelków nie da się "nauczyć planszy" - każda gra jest inna.

Minusy - bardzo łatwo zgubić kulki.

Acha - łatwo wypróbować grę rysując planszę po prostu na kartce papieru w kratkę, i zaznaczając ruchy kółkiem i krzyżykiem!
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Kulami

Post autor: dumspirospero »

ODPOWIEDZ