Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Co do metalowych monet widzę ze w tym momencie jest ograniczenie, tylko 2 zestawy można kupić. Po osiągnięciu 200 000 plastikowe będą zastąpione metalowymi. Ale dokupić już będę mógł tylko 1 zestaw. Tak to zrozumiałem. Czy dobrze?
Wolałbym chyba jednak mieć te plastikowe i dokupić 2 zestawy metalowych. Miałbym więcej monet do różnych innych gier wtedy. 5 dolarów za takie monety to jest prawie jak darmo. Normalnie ok 100 zł trzeba wydać za 100 monet + przesyłka z zagranicy.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: veljarek »

Widzę ze w sklepiku Hobbity pojawiła się przedsprzedaż Age o Discovery, jednakże moje pytanie czy w sklepiku pojawi się dodatek dla tych którzy posiadaja już swoją wersję Age of Empieres, który to jest również na kickstarterze.
JT
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

gafik pisze:Czyli nowa plansza plus nowe żetony towarów i nowe zasady są jako add-on za 17 dolców? Z możliwością obniżenia ceny do 10$ jeśli dojadą do 250K$?
Tak.
gafik pisze:Jak u hobbitów można zamówić ten add-on?
Koło wtorku ruszy przedsprzedaż.
BartP pisze:Czy nowa plansza zmienia coś w rozgrywce (pod względem zasad) czy po prostu wygląda inaczej?
Czy nowe żetony towarów coś zmieniają?
Czego mniej więcej dotyczą nowe zasady?
Dokładniejsze informacje podamy po otrzymaniu kompletu plików od Eagle Games.
xelos80 pisze:Co do metalowych monet widzę ze w tym momencie jest ograniczenie, tylko 2 zestawy można kupić. Po osiągnięciu 200 000 plastikowe będą zastąpione metalowymi. Ale dokupić już będę mógł tylko 1 zestaw. Tak to zrozumiałem. Czy dobrze?
Wolałbym chyba jednak mieć te plastikowe i dokupić 2 zestawy metalowych. Miałbym więcej monet do różnych innych gier wtedy. 5 dolarów za takie monety to jest prawie jak darmo. Normalnie ok 100 zł trzeba wydać za 100 monet + przesyłka z zagranicy.
Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu metalowe monety zastąpią plastikowe. Jak się nic złego nie wydarzy będziemy mieli w sprzedaży pewną partię dodatkowych kompletów metalowych monet.
veljarek pisze:Widzę ze w sklepiku Hobbity pojawiła się przedsprzedaż Age o Discovery, jednakże moje pytanie czy w sklepiku pojawi się dodatek dla tych którzy posiadaja już swoją wersję Age of Empieres, który to jest również na kickstarterze.
JT
Można już zamawiać: http://www.hobbity.pl/empires-age-of-di ... grade.html.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Hobbity.eu pisze:
Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu metalowe monety zastąpią plastikowe. Jak się nic złego nie wydarzy będziemy mieli w sprzedaży pewną partię dodatkowych kompletów metalowych monet.

Czy wiadomo w jakich reguł będzie sprzedaż i za ile? Czy monety będzie mógł kupić każdy? Czy tylko do zakupionej gry. I jak tylko do zakupionej gry to czy będzie limit jak na KS?
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

Rozpoczęła się przedsprzedaż dodatku Empires: Age of Discovery: World - zapraszamy: http://www.hobbity.pl/empires-age-of-di ... world.html.
xelos80 pisze:
Hobbity.eu pisze:
Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu metalowe monety zastąpią plastikowe. Jak się nic złego nie wydarzy będziemy mieli w sprzedaży pewną partię dodatkowych kompletów metalowych monet.

Czy wiadomo w jakich reguł będzie sprzedaż i za ile? Czy monety będzie mógł kupić każdy? Czy tylko do zakupionej gry. I jak tylko do zakupionej gry to czy będzie limit jak na KS?
Metalowe monety będą kosztować około 20$ czyli mniej więcej 70 zł. Zbieramy wstępne zamówienia na nie. Każdy kto zamówił grę otrzyma monety w zestawie (o ile kampania osiągnie 200k $). Ilość zestawów, które trafią do sprzedaży (niezależnej od kampanii) będzie ograniczona.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Wassago »

A dla tych co kupują AoD będą po 5$ jak na kampanii?
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

Wassago pisze:A dla tych co kupują AoD będą po 5$ jak na kampanii?
Wspierający kampanię mogą zakupić w cenie 5$ jeden, dodatkowy komplet metalowych monet. Jeden komplet otrzymają gratis, gdy kampania przekroczy 200k $.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

Hobbity.eu pisze:
Wassago pisze:A dla tych co kupują AoD będą po 5$ jak na kampanii?
Wspierający kampanię mogą zakupić w cenie 5$ jeden, dodatkowy komplet metalowych monet. Jeden komplet otrzymają gratis, gdy kampania przekroczy 200k $.
1? Czy 2? Na KS jest powiedziane ze jeśli nie przekroczy 200 to dają możliwość kupna 2. Jak przekroczy to 1 jest gratis a 2 za 5$. oczywiście zakładam ze przekroczy ale jeśli broń boże nie udalo się to jak będzie z tym kupnem u was?
Bez zakupionej gry koszt monet to 20$.
Kiedy będzie można dokupić monety do juz kupionej gry? Dzięki modem chyba się skuszę na samą grę. 350 za grę bym nie dał ale 375 za grę i 2 zestawu monet to już niezła okazja.
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Kheldar »

Przedsprzedaż będzie do końca kampanii KS czy trochę dłużej?
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

xelos80 pisze:
Hobbity.eu pisze:
Wassago pisze:A dla tych co kupują AoD będą po 5$ jak na kampanii?
Wspierający kampanię mogą zakupić w cenie 5$ jeden, dodatkowy komplet metalowych monet. Jeden komplet otrzymają gratis, gdy kampania przekroczy 200k $.
1? Czy 2? Na KS jest powiedziane ze jeśli nie przekroczy 200 to dają możliwość kupna 2. Jak przekroczy to 1 jest gratis a 2 za 5$. oczywiście zakładam ze przekroczy ale jeśli broń boże nie udalo się to jak będzie z tym kupnem u was?
Bez zakupionej gry koszt monet to 20$.
Kiedy będzie można dokupić monety do juz kupionej gry? Dzięki modem chyba się skuszę na samą grę. 350 za grę bym nie dał ale 375 za grę i 2 zestawu monet to już niezła okazja.
Na każdego wspierającego przypadają maksymalnie dwa komplety metalowych monet:
Wariant a) Jeden zestaw monet otrzymają wspierający gratis, gdy kampania przekroczy 200 tys $. Wówczas wspierający mogą kupić dodatkowo jeden zestaw monet za 5$.
Wariant b) Jeśli kampania nie przekroczy 200 tys $, nadal w grę wchodzą maksymalnie dwa komplety monet na jednego wspierającego, każdy po 5 $.
Kheldar pisze:Przedsprzedaż będzie do końca kampanii KS czy trochę dłużej?
W tej cenie nie dłużej niż do końca kampanii. Jednakże można grę zamówić teraz i umówić się z nami na późniejszy termin płatności.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: schizofretka »

Hmm...komplet to cały czas sto sztuk? Prepraszam za liczykrupstwo, ale jako posiadacz 1ed nie byłem początkowo zainteresowany kupnem, ale te monety nawet w plastiku są jedne z najlepszych w grach w ogóle i zastanawiam się, czy nie kupić nowej wersji tylko dla opcji zakupu dwóch pakietów tych monet...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: veljarek »

A ja mam takie pytanie:
Czy posiadając już swój egzemplarz Age of Empires III i jak dokupie pakiet: BUILDER (DELUXE UPGRADE) za 59$ to czy w efekcie będę miał to samo co pakiet COLONIST (pełna wersja ze wszystkimi strech goals) ?
Prośba o informacje. Bo z tego co czytam to tak jest, a chcę się upewnić :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: xelos80 »

A ja mam pytanie kolejne. Na KS jest opcja rezygnacji z pewnych streach goli i zwrotu pieniędzy za nie. Czy będzie taka możliwość tutaj? I 2 pytanie jak jak dokupie dodatkową mapę a ks osiągnie 250 tys to czy dostanę zwrot 7 $?
krecik
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2009, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: krecik »

Kolejne pytanie:
Jeżeli już złożyłem zamówienie, to w jaki sposób można zapisać się na komplet złotych figurek ($15) oraz na dodatkowy komplet monet ($5) i jaka będzie ich cena w PLN?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: veljarek »

Jest już 200 000$
Czy wydawnictwo odpowie na pytania ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gafik »

Przydałoby się, żeby hobbity zrobiły jakąś tabelkę, "co, jak i za ile", bo zaczynam gubić się w tym wszystkim.

Zaczynam znowu się zastanawiać, czy nie łatwiej będzie wesprzeć wprost sam projekt, bo osiągnął już całkiem sporo, a z kolejnymi wsparciami może dojechać do kolejnych streczy. Widzę, że add-ony mają free shipping do PL. Hmm Brass za 130 zeta zamiast 230 ? Brzmi kusząco.

Nie wiem co robić. Hobbity, pomóżcie w decyzji, żeby wziąć od Was i zróbcie jakieś podsumowanie, co można u Was zamówić i za ile?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

Francis Drake w dobrej cenie tez byłby mile widziany, np. w zestawie z dodatkiem.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Borek224 »

Dziwny ten KS. Po tym jak ogłosili że minłęłi 200k (KS + jakiś niemiecki odpowiednik) ludzie zaczęli wycofywać pieniądzę (chyba tylko te przeznaczone na komplet monet) i w ciągu dnia suma zebrana spadła o 8k$.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: 8janek8 »

Nie wycofali, tylko kombinowali z niemiecką zbiórką. Najpierw dodali do KS ok. 10k$ z germańskiej zbiórki, a potem wycofali. Informacja o całkowitej kwocie znajduje się na stronie głównej kampanii (zaraz pod filmikiem):
"Total Pledge Amount Update:

As of March 2, at 11PM (MST--Arizona), Spieleschmiede (our German pledge-raising sister site) has raised $16,089 (USD) from 132 Backers. So our total pledges raised is $207,733 from 1601 Backers."
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

Przepraszam za brak kontaktu, ostatnie dni byłem w podróży. Jeszcze dziś otrzymacie odpowiedzi na Wasze pytania.

Marek
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

schizofretka pisze:Hmm...komplet to cały czas sto sztuk? Prepraszam za liczykrupstwo, ale jako posiadacz 1ed nie byłem początkowo zainteresowany kupnem, ale te monety nawet w plastiku są jedne z najlepszych w grach w ogóle i zastanawiam się, czy nie kupić nowej wersji tylko dla opcji zakupu dwóch pakietów tych monet...
Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Tak.
veljarek pisze:A ja mam takie pytanie:
Czy posiadając już swój egzemplarz Age of Empires III i jak dokupie pakiet: BUILDER (DELUXE UPGRADE) za 59$ to czy w efekcie będę miał to samo co pakiet COLONIST (pełna wersja ze wszystkimi strech goals) ?
Prośba o informacje. Bo z tego co czytam to tak jest, a chcę się upewnić :)
Tak.
xelos80 pisze:A ja mam pytanie kolejne. Na KS jest opcja rezygnacji z pewnych streach goli i zwrotu pieniędzy za nie. Czy będzie taka możliwość tutaj?
Nie.
xelos80 pisze:I 2 pytanie jak jak dokupie dodatkową mapę a ks osiągnie 250 tys to czy dostanę zwrot 7 $?
Tak.
krecik pisze:Kolejne pytanie:
Jeżeli już złożyłem zamówienie, to w jaki sposób można zapisać się na komplet złotych figurek ($15) oraz na dodatkowy komplet monet ($5) i jaka będzie ich cena w PLN?
Proszę o kontakt na @ z numerem zamówienia.

Oto zestawienie tego co można zamówić bezpośrednio:
Empires: Age of Discovery Gra podstawowa - http://www.hobbity.pl/empires-age-of-discovery.html
Empires: Age of Discovery World - http://www.hobbity.pl/empires-age-of-di ... world.html
Empires: Age of Discovery Upgrade - http://www.hobbity.pl/empires-age-of-di ... grade.html
Dodatkowo, drogą @:
Złote figurki - 59,89 zł
Zestaw dodatkowych monet - 18,89 zł (tylko dla klientów, którzy zamówili grę.) - Niestety monety już się skończyły.

Dodatkowe komplety monet będą w sprzedaży dopiero około czerwca/lipca.

Kampania kończy się za 7 dni. Nasza przedsprzedaż kończy się w tym samym momencie.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2015, 15:34 przez Hobbity.eu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: veljarek »

A co z zakupem gier typu Brass po cenach z kickstartera (dla kupujących w Hobbity) ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Hobbity.eu »

veljarek pisze:A co z zakupem gier typu Brass po cenach z kickstartera (dla kupujących w Hobbity) ?
Brass: 189 zł
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Wassago »

Jest może ktoś, kto kupuje u E:AoD i nie planuje dokupić dodatkowych monet :)? Jeżeli tak, to poproszę o wiadomość na PW
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: veljarek »

Hobbity.eu pisze:
veljarek pisze:A co z zakupem gier typu Brass po cenach z kickstartera (dla kupujących w Hobbity) ?
Brass: 189 zł
Nie chce pytać o inne gry pojedynco, wiec prośbą o ceny innych gier które są jako add: Fransis Drake z dodatkiem (74$), itd....
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
ODPOWIEDZ