Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: rastula »

Firenski pisze:Niezbyt przepadam za grami historycznymi. A szczególnie takimi, które traktują o historii Polski. Po prostu nie lubię zmieniać biegu historii w grach ;)

wystarczy przegrywać ;D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Firenski »

Hmm, mocne ;) Może jednak nie zawsze :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Pan_K »

Firenski pisze:Hmm, mocne ;) Może jednak nie zawsze :)
W gruncie rzeczy - raczej rzadko nawet.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Dreadnought »

Dla moich kolegów niesamowicie odpychająca jest tematyka "euro" . Typu koleje, przemysł, zarządzanie farmą. Wręcz odmawiają gry - co ciekawe nie chodzi o to, że preferują gry ameritrashowe. Po prostu ciagną ich gry, których świat znają i lubią typu Warhammer, Zew Cthulhu, Marvel czy DC comics - mechanika jest jakby drugorzedna. No chyba, że jest naprawdę słaba to wtedy nawet uniwersum Star Wars nie pomoże :)
Awatar użytkownika
krys
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2011, 17:38

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: krys »

Seasons, Tash-kalar - jak widzę wszelkie magiczne pojedynki, to zniechęcam się na wejście. Do tego gry odwołujące się do książek/filmów, których nie znam (np. wszystko o Cthulu).

Właśnie sobie uświadomiłem specyficzną preferencję - gry o współczesnym miastach bardzo nie, a o średniowiecznych bardzo tak ;-).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Pierzasty »

Dungeon Petz. Odrzuca mnie klimat pokemonów/hodowania dziwnych stworzonek. A szkoda, bo z tego co słyszałem mechanicznie przednia i podobał mi się Dungeon Lords.

Do tego wszystkie bitewniaki o tematyce historycznej. Raz że gram w to dla taktyki i nie mam ochoty się zastanawiać jakiego koloru kołnierze mieli szwedzcy rajtarzy osobistego regimentu Gustawa Adolfa II itp., a dwa że to jest dla mnie trochę jak odgrywanie już napisanej sztuki, albo rozegrasz "poprawnie" (historycznie) albo równie dobrze możesz zagrać w coś niehistorycznego (co już robię).

Gry "życiowe" gdzie głównym celem jest zdobywanie kasy/statusu społecznego/robienie kariery. Jakbym tego chciał, to bym realizował się w ten sposób w życiu, po co mi jeszcze gra o tym?
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: idha »

W sumie zagram prawie we wszystko - bardzo lubię zarówno BSG (chociaż serial zobaczyłam na siłę po roku grania w grę), Starcrafta (chociaż nie miałam zielonego pojęcia, że to na podstawie gry komputerowej) jak i Napoleon's Triumph, nie wspominając o całej masie eurosucharów, które mam w swojej kolekcji. Jednakże zawsze jest jakieś ale... Nienawidzę gier w klimatach westernowych. Matko! Mam uraz z dzieciństwa - nigdy, przenigdy nie należy kazać oglądać swojej 5-letniej siostrze Dobrego, złego i brzydkiego i jeszcze kilku innych spaghetti westernów... Dlatego mimo iż mój luby bardzo sobie ceni Carson City (nawet dodatek kupił), byłam w stanie zagrać w to raz. Po prostu gra mnie odpycha.
Wspomniana Agricola i wszelkiego rodzaju gry rolnicze są trafnym przykładem. Ciężko się zmotywować do gry o hodowli bydła, obsiewaniu pola itd.
Ależ hodowla bydła jest fascynująca! Widać nigdy nie byłeś przy cieleniu się krowy ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 384 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: walkingdead »

Mnie w sumie odpychają trochę gry związane z budowaniem zamków, mostów w Wenecji i hodowaniem bydła.
Nie jestem też przekonana do gier jak Wiochmen czy np U Koryta. Tutaj na niekorzyść dziala nawet okładka.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Quetzalcoatl »

Też mam dosyć już gier przede wszystkim o budowaniu zamków, handlowaniu przyprawami czy spełnianiu zachcianek władców. A jeśli to wszystko robimy przeliczając od razu na PZ, to tym bardziej. No chyba, że jest to Martin Wallace, on świetnie oddaje ducha epoki w regułach gier, czuje klimat jego tytułów. Taki Automobile chociażby.
No i nie znoszę zombie, steam-/ cyberpunka i dziecinnego fantasy. Natomiast nigdy dość kosmicznego s-f.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Nadis »

Nie lubię tematyki Dzikiego Zachodu, także Colt Express czy inni Apacze i Komacze odpadają. I na gry o zombie też zupełnie nie zwracam uwagi, lubię za to historyczne, fantasy.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: vojtas »

walkingdead pisze:Nie jestem też przekonana do gier jak Wiochmen czy np U Koryta. Tutaj na niekorzyść dziala nawet okładka.
U koryta to nietypowy przykład frustracji społeczno-politycznej.
Rudzielca
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2015, 04:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Rudzielca »

Mnie osobiście odpycha klimat Neuroshimy Hex! Nie mogę tego pojąć, bo uwielbiam post-apo...
Może to dla tego, że te grafiki kojarzą mi się ze stylistyką lat 80-tych i to w takim wydaniu, którego nie trawię? Sama nie wiem :/
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Dreadnought »

Rudzielca pisze:Mnie osobiście odpycha klimat Neuroshimy Hex! Nie mogę tego pojąć, bo uwielbiam post-apo...
Może to dla tego, że te grafiki kojarzą mi się ze stylistyką lat 80-tych i to w takim wydaniu, którego nie trawię? Sama nie wiem :/

Wiele osób lubiących Fallouta czy MadMaxa tak ma z neuroshimą. Ja bardzo się zawiodłem światem Neuroshimy w RPG. Byłem mocno napalony jakieś 9 lat temu jak kupowałem ten podręcznik i przeczytałem może 25 stron. To w bardzo humorystycznym świetle było ukazywane...
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Monk »

"Kosmiczne" gry mnie przyciągają tematyką, ale odpychają oprawą. Ponadto odrzucają mnie wszelkie gry o PRL'u, o superbohaterach, Star Treku czy GW.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Vester »

Łykam wszystko, ale mam blokadę psychiczną na Tanto Cuore. Boję się, że jeśli to kupię, będzie rozwód i dożywotnia opinia zboczeńca.
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Bombloslav »

Z założenia nie podchodzę do gier z superbohaterami/komiksowych. Przykładowo Marvel Dice Masters jest spalone na starcie, wersja D&D z kolei bardzo mi odpowiada. Ciężko mnie zmusić też do wszelkiej maści eurosucharów rolniczych/produkcyjnych/transportowych itd. Na sam widok mnie odrzuca.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Tomzaq »

Potwory w Tokio - straszny nonsens
Who is John Galt?
Posiadam
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: alagor »

Jak zaczynałem swoją przygodę z grami planszowymi, wszedłem na BGG i sprawdziłem top100 to wymiękłem ;) Na pierwszych miejscach gry o hodowaniu zwierzątek, oraniu pól, budowaniu sieci elektrycznej, uprawianiu trzciny cukrowej... Kto gra w takie nudy! :wink: No kto!?!

Okazuje się, że ja :wink: Odkąd poznałem Agricole, Power Grida, Zamki Burgundii itp., i okazało się, że mechanika dla mnie ważniejsza jest niż temat to żadna "otoczka" nie jest mi straszna -zagram w każdą grę, niezależnie od tematu :wink:

Nie przepadam jednak za "imprezowymi" grami typu Cards Against Humanity, Swing. Jak dla mnie mało zabawne, na granicy dobrego smaku, bez polotu, bez gry. Niechęć nie jest jednak podyktowana tylko tematem.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: okon »

O ile bardzo lubię gry ekonomiczne to na prawdę nie rozumiem fenomenu Wysokiego napięcia ( nuda do potęgi nic się nie dzieje non stop monotonia ) i suburbi ( to ma być city bulding ? zagrać zielony obok szarego i czerwonego wez 3 p itd.)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: elayeth »

okon pisze:O ile bardzo lubię gry ekonomiczne to na prawdę nie rozumiem fenomenu Wysokiego napięcia ( nuda do potęgi nic się nie dzieje non stop monotonia ) i suburbi ( to ma być city bulding ? zagrać zielony obok szarego i czerwonego wez 3 p itd.)
No to możemy o tym pogadać, bo z 70 gier, które mam najbardziej lubię Wysokie Napięcie. ;-)

Za sam temat odrzuciłem grę Dead of Winter... mimo, że ma świetne oceny... może dlatego, że Zombicide całe moje towarzystwo (chyba 7 chłopa, 2 próby) uznało za gniot, łącznie ze mną.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: adam_k27 »

Mnie bardziej niż tematyka odpycha wykonanie. Ale jeśli chodzi o tematykę to manga i anime jest dla mnie kompletnie nie do przełknięcia. Dlatego Potwory w Tokio mnie kompletnie odrzucają.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: Dexterus »

elayeth pisze:Za sam temat odrzuciłem grę Dead of Winter... mimo, że ma świetne oceny... może dlatego, że Zombicide całe moje towarzystwo (chyba 7 chłopa, 2 próby) uznało za gniot, łącznie ze mną.
Spróbuj kiedyś gdzieś z kimś jakoś zagrać - zobaczysz, że zombiaki są tam tylko tłem, które można by zastąpić czymś dowolnie innym. Kwintesencja, czyli rozpaczliwe szukanie dóbr, wspólne ale jednak egoistyczne dążenie do celu, szukanie zdrajcy we własnych szeregach jest miodne. Ja też należę się do osób nomen omen potwornie już zmęczonych tematyką chodzących trupów, a w DoWa zagrywam się jak dzika świnia :D
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: c08mk »

Mnie zniechęcają gęby z filmów na kartach do gry. Takiej gry jeszcze ani jednej nie mam.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: kwiatosz »

c08mk pisze:Mnie zniechęcają gęby z filmów na kartach do gry. Takiej gry jeszcze ani jednej nie mam.
Generalnie Cię to zniechęca, czy nie wyszło po prostu nic z żadnego interesującą Cię licencją?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gry, które was zniechęciły swoją tematyką

Post autor: c08mk »

Lubię np. filmy Władcę Pierścieni, Star Wars czy Battlestar Galactica i tematy na gry są fajne. Ale jak widzę gęby z filmów na kartach to od razu koniec zainteresowania tematem.

Raczej to wynika z tego, że lubię ładne grafiki, najlepiej rysowane, czasem też komputerowe. W grach bardziej do mnie przemawia rysunek niż kadry z filmów.

No i jest jeszcze "racjonalny" powód. Wydaje mi się twórcy gry dając ujęcia z filmów idą po prostu na łatwiznę po najmniejszej linii oporu.
ODPOWIEDZ