Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

13thcaesar pisze:Na BGG pod tym linkiem https://boardgamegeek.com/image/2448023/tmlturby są już zdjęcia wszystkich kart z Fear Itself oraz skan instrukcji ;)


Jednak się myliłem, karty odkryte przez efekt Uru-Enchanted Weapons trafiają na spód Adversary Deck, a nie z powrotem na wierzch.
Tak właśnie myślałem, bo psułoby to i ułatwiało trochę rozgrywkę. Dobrze, że przenoszą się na spód.
13thcaesar pisze: Wygląda na to ze ten dodatek jest skierowany raczej do graczy grających multiplayers, gracze grający solo mogą się zawieść (jeden z Plotów jest przeznaczony dla 2+ graczy, a wiele efektów Allies działa przy większej liczbie graczy
Jak całe Villains zresztą, więc się zgadza wszystko.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Musza a jakie wrażenia z podstawki i Paint The Town Red, podoba ci się granie "dobrymi"?

Ja rozegrałem już partie Fantastic Four vs Mole Man, Guardians Of The Galaxy vs Supreme Intelligence of the Kree, Spider-man Friends vs Carnage, X-Force vs Stryfe, Marvel Knights vs Mephisto, X-Men vs Mr Sinister i Venom/Sabretooth/Juggernaut/Colossus/X-Force Wolverine vs Apocalypse. Wszystkie zwycięskie poza konfrontacją z Apocalypse, ciężki Mastermind.

Podoba mi się ze każdy dodatek wprowadza jakąś nową mechanikę. Ogólnie jestem zadowolony z każdego dodatku :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

13thcaesar pisze:Musza a jakie wrażenia z podstawki i Paint The Town Red, podoba ci się granie "dobrymi"?

Ja rozegrałem już partie Fantastic Four vs Mole Man, Guardians Of The Galaxy vs Supreme Intelligence of the Kree, Spider-man Friends vs Carnage, X-Force vs Stryfe, Marvel Knights vs Mephisto, X-Men vs Mr Sinister i Venom/Sabretooth/Juggernaut/Colossus/X-Force Wolverine vs Apocalypse. Wszystkie zwycięskie poza konfrontacją z Apocalypse, ciężki Mastermind.

Podoba mi się ze każdy dodatek wprowadza jakąś nową mechanikę. Ogólnie jestem zadowolony z każdego dodatku :)
Sporo musisz mieć czasu, ja niestety jeszcze nic nie zdążyłem rozegrać :oops: dopiero dzisiaj mam nadzieję przysiądę.

EDIT_ Rozegrałem przed chwilką partyjkę solo. Cała gra zeszła z rozkładaniem zamknęła się w ok. 35 min, nigdy tak szybko nie rozegrałem partii w Legendary. Zagrałem przeciw Carnage i wziąłem do drużyny Scarlet Spider z dwoma pajęczymi kobitkami z PtTR. Muszę stwierdzić, że średnio mi się podobało niestety. Tryb solo i PtTR wydaje się dużo łatwiejszy i mniej ekscytujący, ale być może też sam setup (mastermind/plot) był stosunkowo łatwy. Ja mam przy stole masochistyczne skłonności, bo lubię jak gra daje w kość. Muszę pomyśleć nad jakimś usprawnieniem tego trybu, bo w nim dużo szybciej nasz deck staje się silniejszy. Na starcie w trybie multiplayer, kiedy inne osoby przy stole ciągną kartę z Villain decku mając podstawową talię Agentów S.H.I.E.L.D nie są w stanie nic jeszcze zrobić. Kiedy przychodzi nasza kolejka (lub odwrotnie) została już odsłonięta większa liczba Villainów z którymi marna szansa, żeby ktoś się był w stanie uporać na początku. Dzięki temu zanim zbudujemy silne decki na stole już roi się od złych i niedobrych. Do gry solo za często nie będę zasiadał z tego powodu, żeby sobie nie psuć zabawy i frajdy odkrywania nowych kart/combosów, ale dam jej jeszcze szansę w jakimś trudniejszym ustawieniu.

Zmieniam zdanie za to co do planszy, bolało mnie na początku, że nie ma maty w wersji "dobrych", ale dzięki sztywnej planszy mogłem się wygodnie rozłożyć na łóżku 8)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Musza pisze:
13thcaesar pisze:Musza a jakie wrażenia z podstawki i Paint The Town Red, podoba ci się granie "dobrymi"?

Ja rozegrałem już partie Fantastic Four vs Mole Man, Guardians Of The Galaxy vs Supreme Intelligence of the Kree, Spider-man Friends vs Carnage, X-Force vs Stryfe, Marvel Knights vs Mephisto, X-Men vs Mr Sinister i Venom/Sabretooth/Juggernaut/Colossus/X-Force Wolverine vs Apocalypse. Wszystkie zwycięskie poza konfrontacją z Apocalypse, ciężki Mastermind.

Podoba mi się ze każdy dodatek wprowadza jakąś nową mechanikę. Ogólnie jestem zadowolony z każdego dodatku :)
Sporo musisz mieć czasu, ja niestety jeszcze nic nie zdążyłem rozegrać :oops: dopiero dzisiaj mam nadzieję przysiądę.

EDIT_ Rozegrałem przed chwilką partyjkę solo. Cała gra zeszła z rozkładaniem zamknęła się w ok. 35 min, nigdy tak szybko nie rozegrałem partii w Legendary. Zagrałem przeciw Carnage i wziąłem do drużyny Scarlet Spider z dwoma pajęczymi kobitkami z PtTR. Muszę stwierdzić, że średnio mi się podobało niestety. Tryb solo i PtTR wydaje się dużo łatwiejszy i mniej ekscytujący, ale być może też sam setup (mastermind/plot) był stosunkowo łatwy. Ja mam przy stole masochistyczne skłonności, bo lubię jak gra daje w kość. Muszę pomyśleć nad jakimś usprawnieniem tego trybu, bo w nim dużo szybciej nasz deck staje się silniejszy. Na starcie w trybie multiplayer, kiedy inne osoby przy stole ciągną kartę z Villain decku mając podstawową talię Agentów S.H.I.E.L.D nie są w stanie nic jeszcze zrobić. Kiedy przychodzi nasza kolejka (lub odwrotnie) została już odsłonięta większa liczba Villainów z którymi marna szansa, żeby ktoś się był w stanie uporać na początku. Dzięki temu zanim zbudujemy silne decki na stole już roi się od złych i niedobrych. Do gry solo za często nie będę zasiadał z tego powodu, żeby sobie nie psuć zabawy i frajdy odkrywania nowych kart/combosów, ale dam jej jeszcze szansę w jakimś trudniejszym ustawieniu.

Zmieniam zdanie za to co do planszy, bolało mnie na początku, że nie ma maty w wersji "dobrych", ale dzięki sztywnej planszy mogłem się wygodnie rozłożyć na łóżku 8)

Na brak czasu nie narzekam bo jestem na chorobowym, a jako że żona i syn w Polsce, a ja nie mogę zjechać, to mam nadmiar wolnego czasu ;)

Fakt podstawka jest bardzo łatwa w porównaniu do Legendary Villains, jednak gdy gra się ze wszystkimi dodatkami i losowo przygotowuje setup to potrafi być wyzwaniem. Ja na przykład ostatnio gram losując setup za pomocą Legendary Wheel Of Fate (kilka postów wcześniej podałem ci linka). Jest tam opcja Exclude pozwalająca wyłączyć wybrane karty z losowania. Dzięki temu rozegrałem już rozgrywki przeciw wszystkim Masterminds/Commanders i grałem wszystkimi Heroes/Allies. Po wylosowaniu rozgrywki za pomocą Exclude wyłączam z następnego losowania karty Masterminds/Commanders, Scheme/Plots, Heroes/Allies które zostały wylosowane podczas danego losowania. Dzięki temu każdą rozgrywkę rozgrywam nowymi kartami.

Rozgrywki potrafią wtedy być bardziej wymagające, a pozatym poznaje karty Heroes/Allies i zależności pomiędzy dowolnymi kombinacjami Heroes/Allies.

A gram solo, ale na dwie ręce, więc setup jest dla dwóch graczy.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

13thcaesar pisze:
Musza pisze:
13thcaesar pisze:A gram solo, ale na dwie ręce, więc setup jest dla dwóch graczy.
Dobry pomysł, dzisiaj przetestuję sobie set Marvel Knights vs. Kingpin na dwie ręce. Mam nadzieję, że będzie ciekawiej, a nie ma powodów, żeby nie było :wink:

Przez tą naszą rozmowę nakręciłem się i zamówiłem FF, GotG (mimo, że ich nie trawię :roll:). Wygląda na to, że wpadłem i już każdy dodatek będę kupował, choćby, żeby mieć :mrgreen:

Próbowałeś może Encounters?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W Encounters nie grałem, ale to właśnie przez Encounters trafiłem na Marvel - chciałem go zakupić, jednak nie mogłem znaleźć sklepu który ma go na stanie, później jeden z graczy na tym forum dał mi cynk że jest dostępny w jednym z sklepów, ale było już za późno, bo się pośpieszyłem i kupiłem Marvela w lokalnym sklepie. Stwierdziłe że pogram sobie z synem, który jest fanem Marvela. Jednak jak widać, mi samemu ta gra się tak spodobała że zakupiłem odrazu wszystkie dostępne dodatki ;) I tak wsiąkłem że nawet Władca Pierścieni LCG, którego zbieram i w którego gram od początku jak się tylko ukazał poszedł w odstawkę, i to tak że nawet Fear Itself bardziej mnie ciekawi i bardziej go wyczekuje niż kolejnych dodatków do WP LCG. Pewnie za kasę jaką wydałem na dodatki do Marvel już dawno miałbym Encounters, ale jak wejdę w jakąś grę i mi się spodoba to chce mieć wszystko co do niej wyszło :) Może zakupie w przyszłości Encounters, zwłaszcza że planują wydać Predators, ale mimo że podobno jest kompatybilne z Marvel to sam ososbiście nie widzę siebie mieszającego te dwa "światy" i traktuje Marvel oraz Encounters jako dwa odrębne produkty.

Co do FF i GOTG to mają fajną mechanikę (Focus i Shards), i fajnych Mastermind'ów - Thanos'a dotąd nie udało mi się jeszcze ani razu pokonać.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

13thcaesar pisze:W Encounters nie grałem, ale to właśnie przez Encounters trafiłem na Marvel - chciałem go zakupić, jednak nie mogłem znaleźć sklepu który ma go na stanie, później jeden z graczy na tym forum dał mi cynk że jest dostępny w jednym z sklepów, ale było już za późno, bo się pośpieszyłem i kupiłem Marvela w lokalnym sklepie. Stwierdziłe że pogram sobie z synem, który jest fanem Marvela. Jednak jak widać, mi samemu ta gra się tak spodobała że zakupiłem odrazu wszystkie dostępne dodatki ;) I tak wsiąkłem że nawet Władca Pierścieni LCG, którego zbieram i w którego gram od początku jak się tylko ukazał poszedł w odstawkę, i to tak że nawet Fear Itself bardziej mnie ciekawi i bardziej go wyczekuje niż kolejnych dodatków do WP LCG. Pewnie za kasę jaką wydałem na dodatki do Marvel już dawno miałbym Encounters, ale jak wejdę w jakąś grę i mi się spodoba to chce mieć wszystko co do niej wyszło :) Może zakupie w przyszłości Encounters, zwłaszcza że planują wydać Predators, ale mimo że podobno jest kompatybilne z Marvel to sam ososbiście nie widzę siebie mieszającego te dwa "światy" i traktuje Marvel oraz Encounters jako dwa odrębne produkty.

Co do FF i GOTG to mają fajną mechanikę (Focus i Shards), i fajnych Mastermind'ów - Thanos'a dotąd nie udało mi się jeszcze ani razu pokonać.
Ja zamówiłem Encounters w planszomanii, ale czuję się, jakbym wsparł projekt na kickstarterze. Mija już ponad miesiąc (czas oczekiwania był od 7-30 dni), ale zmienił się kilka dni temu na "niedostępny". Mam nadzieję, że jak dojdzie dostawa to od razu z Fear Itself i zdążę zareagować zanim wyślą paczkę.

Wieść o planach wydania Predators to najlepsza wiadomość tego dnia, a dopiero 2:15 rano :mrgreen:

a przy okazji też wpadłem jak śliwka w kompot i poza wszystkimi dodatkami już rozpocząłem wchodzić w Marvel Dice Masters. Jak tak dalej pójdzie to będę jadł karty i spał na kostkach, a do roboty nie pójdę, bo przecież trzeba pokonać Masterminda :roll:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jeszcze nie trafił mi do rąk Fear Itself, a tu już na horyzoncie zapowiedź kolejnego dodatku Secret Wars, i to w dodatku większego od Dark City:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

Portfel ma niewiele czasu na regenerację hehe, ale może do tego czasu poczuję akurat potrzebę nowych wrażeń. Póki co po zakupie wszystkiego prawie na raz, przeraża mnie mnogość opcji i nie wykorzystałem nawet 1/4 zawartości.

Przy okazji dostałem informację od planszomani, że w tym tygodniu ma się pojawić Legendary Encounters w sklepie, jakby ktoś szukał :wink:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Poniżej kilka grafik oraz krótkie info o Legendary Encounters: Predator
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W Legendary Encounters Predator będą trzy tryby gry:

* Wszyscy gracze grają ludźmi przeciwko Predators.
* Wszyscy gracze grają Predatorami przeciwko ludziom.
* Jeden gracz gra Predatorem, a reszta graczy ludźmi .

Oczywiście będzie to kompatybilne z Legendary Encounters Alien, więc będziemy mogli zapolować Predatorami na Obcych.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

Oj to chyba będzie z deczka bardziej gore od Aliena ^^

Daim, i kolejne 2 stówy+ mają pójść się kochać? Dlaczego mi to robicie!? Dlaczego robicie takie fajne gry? ;)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

13thcaesar pisze:W Legendary Encounters Predator będą trzy tryby gry:

* Wszyscy gracze grają ludźmi przeciwko Predators.
* Wszyscy gracze grają Predatorami przeciwko ludziom.
* Jeden gracz gra Predatorem, a reszta graczy ludźmi .

Oczywiście będzie to kompatybilne z Legendary Encounters Alien, więc będziemy mogli zapolować Predatorami na Obcych.

ale to już chyba dla fanatyków serii :). O ile Encounters dają mi sporo frajdy to temat Predators chyba odpuszczę bez żalu. Zwłaszcza że koszt będzie pewnie całkiem spory a w sumie to będzie nadal ta sama/b. podobna gra.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Będzie dodatek do Legendary Encounter Alien :o
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

13thcaesar pisze:Będzie dodatek do Legendary Encounter Alien :o
to dobrze, bo dzisiaj dotarło do mnie Encounter :twisted:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

to dobrze, bo dzisiaj dotarło do mnie Encounter :twisted:
Ja właśnie się zastanawiam czy go kupić, mogę mieć go już jutro tylko że za 263 zł.
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Legrad »

Musza pisze:
13thcaesar pisze:Będzie dodatek do Legendary Encounter Alien :o
to dobrze, bo dzisiaj dotarło do mnie Encounter :twisted:
A ja dalej czekam na przesylke z planszomanii :(
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

Legrad pisze:
Musza pisze:
13thcaesar pisze:Będzie dodatek do Legendary Encounter Alien :o
to dobrze, bo dzisiaj dotarło do mnie Encounter :twisted:
A ja dalej czekam na przesylke z planszomanii :(
Skoro do mnie już wysłali to i do Ciebie lada moment wyślą. Może warto się przypomnieć w mailu?
13thcaesar pisze:
to dobrze, bo dzisiaj dotarło do mnie Encounter :twisted:
Ja właśnie się zastanawiam czy go kupić, mogę mieć go już jutro tylko że za 263 zł.
Sporo, bo w planszomani po rabacie wyszło 211, więc prawie na dodatek jeszcze zostaje. Może warto się wstrzymać?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Fakt, wstrzymałem się. Co do newsów to wychodzi na to ze w tym roku ukażą się cztery produkty: Latem Legendary Marvel: Secret Wars, w lipcu Legendary Encounter: Predator, w październiku ukaże się dodatek do Marvela (możliwe ze Age Of Ultron), i w tym roku dostaniemy też dodatek do Legendary Encounter Alien
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

Podsumowując, chyba muszę zmienić pracę na lepiej płatną... :mrgreen: (a i tak przecież jestem zainteresowany tylko "kosmicznymi" częściami)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Szlag...za dużo...portfel płacze w kącie.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Acaraje »

Nie mogę się doczekać dodatku Secret Wars :D
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Musza »

Gambit pisze:
Data :)
:roll:
ODPOWIEDZ