(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Trojan pisze:myślę że odbiegacie od meritum sprawy...
jaką jest znalezienie lokalu. to jest najważniejsza rzecz w ulotce informacyjnej.
Przecież został już znaleziony, teraz dyskutujemy o rzeczach które można jeszcze zmienić, dlatego taki komentarz uważam za zupełnie nietrafiony :evil:
nazwa... jeżeli w grupie uczęszczjącej na te spotkania pojawia sie silne głosy o zmianie to napewno nie nie będzie stało na przeszkodzie aby to uczynić. ale narazie wydaje mi się że ten temat można zostawić na lepsze czasy
no przecież jesteśmy właśnie tą grupą, nawet jeśli ostatnio nas nie było, a o sile naszych głosów to chyba nie będziemy dyskutować :?
a co do lepszych czasów, jeśli teraz tego nie ustalimy, to później nikomu już się do tego nie będzie chciało wracać, bo i po co
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

W sumie chyba faktycznie już "po ptokach", więc nie ma o co kruszyć kopii. Dwa dni w tygodniu- bomba, szczególnie, że Guma jeszcze zostaje. Artykulik, jasne, najlepiej w Echu Miasta bądź Metrze, myśle, że na GW nie ma szans. Mam znajomych w EM, więc zagadam do nich co nieco.

Co do fantastyki- dlatego nie chcę mieszać tego z planszówkami, bo potem mogą pojawiać się osoby z karciankami i figurkami, a to jest coś, czego ja definitywnie nie chcę na naszych spotkaniach. Oczywiście przeciwko fantastycznym planszówkom, po prostu boje się, że zaleją nas kolekcjonerzy i fani miarek:D.
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Artykuły, ogłoszenia, ulotki? Jeszcze dobrze nie ruszyło, a już takie plany... To przypomina troszkę dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu. Z tego co zrozumiałem, nie wiadomo jeszcze jaka będzie sala, to dopiero pokaże perspektywę z jakiej patrzeć na rozwój klubu.

PS Jednak pasują mi pon i czw, więc w sam raz.

PS2 Nie ma jak troszkę ponarzekać!
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Nie oszukujmy się, praktycznie każda sala powinna być lepsza od Gumowej :D
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Ej ej ej, nie ma złego mówienia o Gumie! A tak serio to jako miejsce do planszówek faktycznie może nie jest dobra (albo raczej- nie nadaje się), ale mieliśmy tam w sumie fajne traktowanie ze strony załogi baru.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

miałem na myśli tylko i wyłącznie warunki stolikowo oświetleniowe 8)
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Post autor: Piotro »

Pewno kelnerka ci się nie podobała.
Kamil, Maciek, stałem się szczęśliwym posiadaczem Shoguna :D
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Shogun to dobra, dobra gra:) Mnie ostatnio podoba sie bardzo Leonardo Da Vinci i Feudo, ale Feudo dostać nigdzie nie można...
Trojan
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trojan »

ja za sprawą promocji rebelowej zakupiłem
Struggle of empire
Periklesa

wpierwszej odsłonie strrugla :) wzieło udział 7 osób, i tak sie nakręciliśmy że dnia dzisiejszego uruchomilismy PBEMa :)

perikles jeszcze nie zagrany

mam też zamówionego El Grande decennial edition w którego graliśmy na spotkaniu w gumowej. Czekam aż dojdzie ..... Hobbit miał... potem miał mieć za 3 tygodnie, a teraz mówią że ponoć będzie dodruk po Essen i wtedy dostaną
Zamówiłem w Bardzie. Zobaczymy czy oni mi go przyślą...

co do figurkowców i karciarzy... szansa że sie pojawią jest bardzo nikła....
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze: Dlatego jestem za lepszą nazwą, a nie taką, którą chcecie zapomnieć już na pierwszym spotkaniu :lol:
Ja nie zapomne o nazwie na pewno, tak jak i Ci którym ona odpowiada. Ci którym się nie podoba, albo o niej zapomną albo ja zaakceptują.
Trojan pisze:myślę że odbiegacie od meritum sprawy...
jaką jest znalezienie lokalu. to jest najważniejsza rzecz w ulotce informacyjnej.
lokalizacja - doskonała. każdemu pasuje. czas - podobnie. 2 możliwe dni - po prostu rewelacja. chylę czoła przed organizatorami :)
nazwa... jeżeli w grupie uczęszczjącej na te spotkania pojawia sie silne głosy o zmianie to napewno nie nie będzie stało na przeszkodzie aby to uczynić. ale narazie wydaje mi się że ten temat można zostawić na lepsze czasy :)
j.w. Nic dodać, nic ująć.
Dusso pisze:
Trojan pisze:myślę że odbiegacie od meritum sprawy...
jaką jest znalezienie lokalu. to jest najważniejsza rzecz w ulotce informacyjnej.
Przecież został już znaleziony, teraz dyskutujemy o rzeczach które można jeszcze zmienić, dlatego taki komentarz uważam za zupełnie nietrafiony :evil:
Nie można zmienić. Pismo jest podpisane, a ja nie będę latał co drugi dzień do szkoły i prosił Panią Dyrektor, żeby podpisywała mi nowe podania, bo mamy kaprys raz w tygodniu zmieniać nazwę. Jest jak jest i koniec krpka. Głosowanie było, nazwa została wybrana większością głosów bioracych udział w "ankiecie" i tyle na ten temat. Ewentualność zmiany nazy przewiduję w momencie jak wyklaruje się ilość ludzi, którzy będą przychodzić regularnie na spotkania i mocno protestować przeciwko "Koloseum".
steady pisze:Co do fantastyki- dlatego nie chcę mieszać tego z planszówkami, bo potem mogą pojawiać się osoby z karciankami i figurkami, a to jest coś, czego ja definitywnie nie chcę na naszych spotkaniach. Oczywiście przeciwko fantastycznym planszówkom, po prostu boje się, że zaleją nas kolekcjonerzy i fani miarek:D.
Spokojna głowa - ja też sobie tego nie życzę. Dlatego też jesteśmy Klubem Gier PLANSZOWYCH :!:
Avandrel pisze:Artykuły, ogłoszenia, ulotki? Jeszcze dobrze nie ruszyło, a już takie plany... To przypomina troszkę dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu. Z tego co zrozumiałem, nie wiadomo jeszcze jaka będzie sala, to dopiero pokaże perspektywę z jakiej patrzeć na rozwój klubu.

PS Jednak pasują mi pon i czw, więc w sam raz.

PS2 Nie ma jak troszkę ponarzekać!
Zgadzam się. Panowie, proszę o odrobinę rozsądku. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Dzięki temu unikniemy sytuacji w której na spotkanie zacznie przychodzić 80 osób, a to nie jest porządane zjawisko jak narazie.
Piotro pisze:Pewno kelnerka ci się nie podobała.
Kamil, Maciek, stałem się szczęśliwym posiadaczem Shoguna :D
Pogratulować, genialny zakup 8)
Trojan pisze:ja za sprawą promocji rebelowej zakupiłem
Struggle of empire
Periklesa

wpierwszej odsłonie strrugla :) wzieło udział 7 osób, i tak sie nakręciliśmy że dnia dzisiejszego uruchomilismy PBEMa :)

perikles jeszcze nie zagrany
MAM WINOWAJCĘ :!: :twisted: To Ty niedobry człowieku wykupiłeś mi moje upatrzone gry :!: Strzesz się, albowiem nie będzie Ci to wybaczone :evil: :lol: :wink:

Perikles - super. Gra bardzo klimatyczna, ciekawe rozwiązanie systemu walki, troche blefu, sporo kombinowania. Dla mnie BOMBA 8)

Konkrety z IXtki:

Dostaliśmy salę 51 (wstępnie) o ile nie wystapią jakies nieprzewidziane trudności zostanie ona na stałę. Miło by było bo to bardzo dobra sala :wink: Informacja wisi już w szkole, a także w Ogrynie na prośbę kierownika sklepu, który to sam jest podobno zapalonym planszówkowcem :twisted:

Konkrety od Magmy :lol:

Dzisiaj do Wrocławia z wizytacją przyjeżdża Pędrak. Będzie u nas wieczorem, także jeżeli byli by chętni na spotkanie proszę o kontakt telefoniczny (numer już podawałem kilka postów wyżej :wink: ).
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

To od kiedy będzie można grać w IX? od poniedziałku? :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze:To od kiedy będzie można grać w IX? od poniedziałku? :)
Tak. poniedziałek 15 października 2007 o godzinie 16:00 w sali 51 odbędzie się pierwsze soptkanie :wink:
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Czas na kanoniczne pytanie- kto bedzie dzis i w co gramy? Ja biore na 100% Sienę, mogę dorzucić coś jeszcze. Maciek- nie wiem, czy dam radę do 16 odświeżyć sobie reguły AoEIII, ale jak możesz, to i tak weź.

Mylse, ze dobrym wyjsciem byloby uelektronicznienie swoich list gier, najlepiej na BGG- bedzie mozna latwiej sie dogadac, co do tego co wziac:)
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

U nas dziś growy wieczór w zaciszu domowym (Doom i GoT). Ale na czwartek się szykuję.

Moja lista gier
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Russ prosił, bym wziął Wysokie Napięcie, więc będzie też :)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Pierwsze spotkanie w szkole. Sala w porządku, na pierwszym piętrze, więc blisko do palarni. Brak piwa nie był zbyt uciążliwy:).

Grane były:
- 6 nimmt: dziwna jest ta gra. Raczej OK, ale jednak nie widzę tam żadnej strategii.
- Blafuj: jak zawsze dobry. Przyjemność bycia przegranym odczuł Russ.
- Wysokie Napięcie: odpuściłem sobie, ale napiszę- wygrał Dusso.
- Zaginione Miasta: przyjemne, ale trochę mnie już nudzi.
- Siena: znów nie udało mi się wygrać, ale partia była dosyć emocjonująca. Kamil był kilka punktów przede mną i wygrał. A gra z każdą partią podoba mi się bardziej i bardziej:)

Oprócz tego grane były Carcassonne i Fiordy.

Spotkanie udane, zobaczymy jak będzie w czwartek:).
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Sala jest super, moim zdaniem zdecydowana zmiana na lepsze :)
Co do 6 nimmt mam zupełnie inne zdanie, grałem w to pierwszy raz, ale jest to chyba najbardziej strategiczna z lekkich karcianek, jakie miałem dotąd okazję poznać (tak sobie właśnie tłumaczę fakt, ze wygrałem ;) )

Mam zamiar pojawiać się częściej niż w Gumowej, szczególnie ze względu na terminy 8)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Avandrel pisze:Ale na czwartek się szykuję.
Mam nadzieję :twisted:
steady pisze:- 6 nimmt: dziwna jest ta gra. Raczej OK, ale jednak nie widzę tam żadnej strategii.
Pograsz jeszcze troche to ją zobaczysz :wink:
Dusso pisze: Co do 6 nimmt mam zupełnie inne zdanie, grałem w to pierwszy raz, ale jest to chyba najbardziej strategiczna z lekkich karcianek, jakie miałem dotąd okazję poznać (tak sobie właśnie tłumaczę fakt, ze wygrałem ;) )
Może to troche za duzo powiedziane, ale gra ma w sobie coś co mnie "nimmt" :lol: Muszę was uświadomić, że graliśmy w wersję skróconą, ponieważ normalnie gra się cała talią :P Na następnym spotkaniu to nadrobimy :twisted: Myślę, że wtedy gra pokaże całe swoje oblicze :wink:

Jeżeli chodzi o nowe miejsce, to cieszy mnie fakt, że się wam podoba. Jak widać będzie trzeba poczekać na nowych ludzi, ale myślę, że wszystko przyjdzie z czasem :) Ja jestem bardzo zadowolony z pierwszego spotkania, chociaż za dużo sobie nie pograłem :evil: :wink:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Magma pisze:
Dusso pisze:To od kiedy będzie można grać w IX? od poniedziałku? :)
Tak. poniedziałek 15 października 2007 o godzinie 16:00 w sali 51 odbędzie się pierwsze soptkanie :wink:
Zapomniałem dopisać, że jest mała zmiana w naszych nowych spotkaniach, mianowicie będą się one odbywać na 1 piętrze IX LO w sali nr 14 i/lub 15. :!:

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Ausir
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2004, 01:35

Post autor: Ausir »

A czy dzisiaj jest spotkanie w Gumowej Róży?
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Miało być, ludzie się wczoraj umawiali. Sam już raczej do Gumowej chodził nie będę, przynajmniej we wtorki.. :)
Awatar użytkownika
russ
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: russ »

Pierwsze spotkanie w liceum było dobre! Czesię się, że grupa znalazła to miłe drugie miejsce, nawet z dość dobrym światłem! Poza tym, miło że grałem w "Bug Bluff" i "Wysokie Napęcie" znowu, mimo to że przegrałem fatalnie. :)

Ale ja i Anna nie będziemy tam do końcu listopada, bo będziemy na wakacjach w Essen i potem w Stanach, hura. Więc do zobaczenia!
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Jeśli miałbym coś zabrać ze swoich tytułów to dajcie znać jeszcze dziś, cobym rano do pracy zabrał (bo prosto z pracy będę jechał do szkoły). Lista moich tytułów w moim poprzednim poście.
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!

Na jutro zapowiedziało się sporo osób, więc dajcie znać co mamy przynieść z Asią. Mam nadzieję, że partia Age Of Empires jest aktualna, bo jest nas dwóch chętnych bardzo. Jeżeli starczy czasu, to z chęcią pyknę jutro w Im Schatten Des Keisers.

Do Zo!
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

No więc zabrałem:

DOOM
Tikal
Cytadela
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
ODPOWIEDZ