Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Achaja

Post autor: aspo »

Jeśli to pytanie już padło to przepraszam, ale - czy Achaja będzie dostępna w regularnej sprzedaży po zakończeniu kampanii?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Lord Voldemort »

Tycjan pisze:
Gra "Achaja", której mamy przyjemność patronować, w ciągu jednego dnia zdobyła ponad 50% wymaganej kwoty potrzebnej na jej wydanie. Ale wydawca (RedImp) oraz jej autor (Krzysztof Wolicki) nie próżnują i wpadli na tylko z pozoru szalony pomysł... Przeczytajcie jak obniżyć kolejne progi gry oraz zobaczcie jak wygląda jedna z kart w grze. Zegar tyka... :)
Więcej informacji na temat "Wyzwanie 72 godzin": http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... -medialny/
No 30000 PLN w 3 dni zebrac (i to od graczy), to bedzie prawdziwy wyczyn. Milo widziec, ze w koncu jakas akcja uda sie bez kroplowki, a mozna jedynie czynic zaklady do ktorego poziomu dojdzie (wszak jeszcze caly miesiac przed nami).

Trzymam kciuki :!:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Dodam, że zostało już tylko 5 gier Achai w cenie 129 zł (limit 100). Po wyczerpaniu ten puli cena regularna na wspieram.to wyniesie 139 zł. No i brakuje nam już tylko 5k do 100%, a jak się to uda to wszystkie następne progi RedImp obniży nam o 5k :D
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Yes!Yes!Yes!
Informacja z ostatniej chwili.
Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Achaja

Post autor: matio2007 »

RedImp pisze:Yes!Yes!Yes!
Informacja z ostatniej chwili.
Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
Oczywiście jest to dobra informacja dla wszystkich wspierających, ale chyba bardziej elegancko byłoby, gdyby to wsparcie za prawie 5k pojawiło się po upływie 72h wyzwania. Nie traktujcie tego jako marudzenie, życzę wielkiego sukcesu zbiórki, ale słabo to wyszło w tym konkretnym aspekcie (rano ogłoszone wyzwanie, a po południu zamknięte jedną dużą wpłatą)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Gambit »

RedImp pisze:Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
Nie, żebym był jakimś marudą i ogólnym czarnowidzem...ale czy tylko ja widzę pewien powtarzający się schemat udanego fundowania polskich gier na Wspieram.to?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Achaja

Post autor: xelos80 »

Mąkę ze tutaj byśmy ufundowali bez Sfery. Ale w 72 godziny było by ciężko.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Achaja

Post autor: Kolejarz »

Można było poczekać z ogłoszeniem takiej informacji, ponieważ i tak niewiele brakowało, prawdopodobnie grę udałoby się niedługo ufundować, ale przecież wsparcie od Strefy to nie jest element kampanii. Znalazł się sklep zainteresowany większym wsparciem, to RedImp się chwali. Oczywiście też chętnie zobaczę w końcu kampanię, gdzie taka pomoc nie będzie potrzebna - ale Achaja miała świetny start i chyba nie musi jeszcze bardziej udowadniać, że nie jest wielbłądem. Crowdfunding w Polsce działa coraz lepiej, i to mimo różnych niepowodzeń, które mogły być zniechęcające.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Achaja

Post autor: Drakkainen »

matio2007 pisze:
RedImp pisze:Yes!Yes!Yes!
Informacja z ostatniej chwili.
Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
Oczywiście jest to dobra informacja dla wszystkich wspierających, ale chyba bardziej elegancko byłoby, gdyby to wsparcie za prawie 5k pojawiło się po upływie 72h wyzwania. Nie traktujcie tego jako marudzenie, życzę wielkiego sukcesu zbiórki, ale słabo to wyszło w tym konkretnym aspekcie (rano ogłoszone wyzwanie, a po południu zamknięte jedną dużą wpłatą)
Chciałem grę wesprzeć na wypłacie majowej, ale skusiłem się wyzwaniem i rano wsparłem. Teraz czuję się oszukany bo jak się okazuje moja wpłata nie miała żadnego wpływu na realizację wyzwania. A miałem napisać laurkę za świetny początek :roll:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Gambit pisze:
RedImp pisze:Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
Nie, żebym był jakimś marudą i ogólnym czarnowidzem...ale czy tylko ja widzę pewien powtarzający się schemat udanego fundowania polskich gier na Wspieram.to?
Nikt nie ma wątpliwości, że Achaja udałaby się jeszcze dzisiaj w pełni za pomocą wspierających. Dlaczego strefa dorzuciła swoje pięć groszy teraz a nie pod koniec akcji? A no dlatego, że dzięki temu obniży się kwota wszystkich celów dodatkowych, dzięki czemu gra będzie jeszcze lepsza.

Nikt nie odbierze tego że Achaja została ufundowana dzięki wspierającym tylko dlatego, że jedna firma kupiła pakiet o wartości 1/6 całej obecnie zebrane kwoty.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: misioooo »

Swoją drogą co w tym złego, że gra zostałaby ufundowana przez jedną wpłatę w wysokości 90% nawet?
Na tym zyskają tylko gracze! Bo czy przez wspieram.to zakupię grę czy nie - zawsze będę mógł chociażby w takiej Sferze zakupić ;P

To teraz wyścig po streczgole!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Achaja

Post autor: Kolejarz »

Platformy do crowdfundingu zwykle pobierają około 10%. Jeśli ktoś jest w stanie ufundować 90% przedstawionego celu, to jest w stanie dostarczyć 100% potrzebnych środków. Po co wtedy crowdfunding? Gra będzie tylko później na półkach.
Najprostsza definicja crowdfundingu jest zawarta w nazwie. Co to za crowdfunding, jeśli finansuje tylko jeden podmiot? :)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Achaja

Post autor: matio2007 »

Wspieram.to pisze: Dlaczego strefa dorzuciła swoje pięć groszy teraz a nie pod koniec akcji? A no dlatego, że dzięki temu obniży się kwota wszystkich celów dodatkowych, dzięki czemu gra będzie jeszcze lepsza.
Nikt nie odbierze tego że Achaja została ufundowana dzięki wspierającym tylko dlatego, że jedna firma kupiła pakiet o wartości 1/6 całej obecnie zebrane kwoty.
Nie w tym rzecz. chodzi o to, że można było spokojnie ta wpłatę ustalić na jutro i jutro to ogłosić (jeżeli wyzwanie miałoby się nie udać, to tuż przed końcem dodać wpłatę od Strefy, a jeżeli było by udane, to już po zakończeniu wyzwania). Wtedy byłby jeszcze większy hype, wpłacający byli by zadowoleni, pisali by tutaj pozytywne komentarze itd, ogólnie według mnie zbiórka by tylko zyskała na tym.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

Jeżeli się nie mylę to 72h właśnie dziś upływały i tuż przed końcem tego czasu dokonano wpłaty na ufundowanie gry.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

matio2007 pisze:
Wspieram.to pisze: Dlaczego strefa dorzuciła swoje pięć groszy teraz a nie pod koniec akcji? A no dlatego, że dzięki temu obniży się kwota wszystkich celów dodatkowych, dzięki czemu gra będzie jeszcze lepsza.
Nikt nie odbierze tego że Achaja została ufundowana dzięki wspierającym tylko dlatego, że jedna firma kupiła pakiet o wartości 1/6 całej obecnie zebrane kwoty.
Nie w tym rzecz. chodzi o to, że można było spokojnie ta wpłatę ustalić na jutro i jutro to ogłosić (jeżeli wyzwanie miałoby się nie udać, to tuż przed końcem dodać wpłatę od Strefy, a jeżeli było by udane, to już po zakończeniu wyzwania). Wtedy byłby jeszcze większy hype, wpłacający byli by zadowoleni, pisali by tutaj pozytywne komentarze itd, ogólnie według mnie zbiórka by tylko zyskała na tym.
Wyzwanie trwało dzisiaj do godz 12:00 i polegało na uzyskanie 100% - dlatego ta wpłata miała miejsce teraz. Bez wejścia strefy cele by się nie zmieniły, a tak będziemy mieli cele niższe o 5k. Jakby wyzwanie trwało do jutra 12:00 to by już było ze 110% i strefa by mogła (jak dla mnie) wpłacić w ostatnimi dniu.
misioooo pisze:Swoją drogą co w tym złego, że gra zostałaby ufundowana przez jedną wpłatę w wysokości 90% nawet?
Na tym zyskają tylko gracze! Bo czy przez wspieram.to zakupię grę czy nie - zawsze będę mógł chociażby w takiej Sferze zakupić ;P

To teraz wyścig po streczgole!
Tutaj się nie zgodzę. Crowdfunding to finansowanie przez ludzi, a nie podmioty/firmy - one mogą i są mile widziane w crowdfudingu, ale utrzymujemy proporcje co najmniej 70% (ludzie) - 30% ( firmy)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Achaja

Post autor: sqb1978 »

Gratulacje! :) również wsparłem.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Achaja

Post autor: YuZ »

Gratulacje, ale czy to oznacza, że znowu tak jak z PLO Sfera będzie miała monopol an sprzedaż sklepową?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Achaja

Post autor: matio2007 »

Wspieram.to pisze:
matio2007 pisze:
Wspieram.to pisze: Dlaczego strefa dorzuciła swoje pięć groszy teraz a nie pod koniec akcji? A no dlatego, że dzięki temu obniży się kwota wszystkich celów dodatkowych, dzięki czemu gra będzie jeszcze lepsza.
Nikt nie odbierze tego że Achaja została ufundowana dzięki wspierającym tylko dlatego, że jedna firma kupiła pakiet o wartości 1/6 całej obecnie zebrane kwoty.
Nie w tym rzecz. chodzi o to, że można było spokojnie ta wpłatę ustalić na jutro i jutro to ogłosić (jeżeli wyzwanie miałoby się nie udać, to tuż przed końcem dodać wpłatę od Strefy, a jeżeli było by udane, to już po zakończeniu wyzwania). Wtedy byłby jeszcze większy hype, wpłacający byli by zadowoleni, pisali by tutaj pozytywne komentarze itd, ogólnie według mnie zbiórka by tylko zyskała na tym.
Wyzwanie trwało dzisiaj do godz 12:00 i polegało na uzyskanie 100% - dlatego ta wpłata miała miejsce teraz. Bez wejścia strefy cele by się nie zmieniły, a tak będziemy mieli cele niższe o 5k. Jakby wyzwanie trwało do jutra 12:00 to by już było ze 110% i strefa by mogła (jak dla mnie) wpłacić w ostatnimi dniu.
A to przepraszam za pomyłkę, w tej sytuacji zwracam honor i cieszę się już bez zahamowań! :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Achaja

Post autor: ozy »

Piękny wynik, gratuluję! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Spróbujemy odnieść się do Waszych komentarzy wyjaśniając pewną kwestię i może w ten sposób rzucimy trochę światła na intencje wpłaty ze strony Strefy.

Trzeba zacząć od tego, czym będzie się różnić gra dostępna w dystrybucji od tej dostępnej w akcji na portalu wspieram.to? Oczywiście zawartością pudełka. Wersja dystrybucyjna będzie zawierać to, co jest wymienione poniżej:
Obrazek

A wersja, jaką zakupiła Strefa będzie zawierać dodatkowo wszystkie osiągnięte cele. Będzie to wersja taka jak na wspieram.to czyli kolekcjonerska o większej wartości od zwykłej dystrybucyjnej. Nic dziwnego, że po ogłoszeniu akcji związanej z ufundowaniem gry w ciągu 72h w interesie Strefy jest to, aby gra miała jak najbogatsza zawartość a cele były obniżone o 5 tyś. zł. Pamiętajcie, że sklep wspierający akcje crowdfundingowe zamraża kasę na spory okres czasu.

Nie bardzo wiem, dlaczego mielibyśmy zakazywać wpłaty jakiemukolwiek podmiotowi ryzykując wycofanie korzystnej dla wszystkich oferty.

Po doświadczeniach na KS możemy powiedzieć, że tam jest bardzo podobnie. Sporo sklepów kupuje pakiety napędzając osiąganie celów i gwarantując sobie otrzymanie produktów, na których zarobią więcej, lecz tam różnicą jest to, że kwota 30k osiągana jest w bardzo krótkim czasie.

Odpowiadając na pytanie YuZ - takie wsparcie nie daje wyłączności.

Dziękujemy wszystkim za gratulacje i lecimy dalej z akcją - jest sporo do osiągnięcia.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 14:20 przez RedImp, łącznie zmieniany 1 raz.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: adamo »

Bardzo dobrze, że cel został osiągnięty w 72 h, przestańcie marudzić maruderzy, należy się cieszyć !!! Ja wsparłem grę i jeden z dodatków i wesprę inne dodatki jeśli będą dostępne mnie cieszy, że się udało i nieważne kto i ile dopłacił bo przecież o to chodziło aby ktoś dobił do 30 tys. PLN :)

Mam jedno jedynie pytanie wsparłem projekt czyli grę podstawową za cenę wskazaną tj. 129 PLN oraz jeden dodatek za cenę wskazaną tj. 55 PLN czy jeszcze coś mam dodać - zapłacić za przesyłkę ? Pytam bo nie wiem.
Dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1034 times

Re: Achaja

Post autor: Trolliszcze »

Gambit pisze:
RedImp pisze:Centrum Hobbystyczne STREFA z Bielska-Białej kupuje pakiet za 4950zł.
Udało Wam się. Mamy nadzieję, że jeszcze inne sklepy zdecydują się na wsparcie.
Nie, żebym był jakimś marudą i ogólnym czarnowidzem...ale czy tylko ja widzę pewien powtarzający się schemat udanego fundowania polskich gier na Wspieram.to?
Jeżeli to rzeczywiście jest schemat (miejmy nadzieję!), to marudzenie i czarnowidztwo wydaje się zupełnie bez sensu, bo przynajmniej mamy gwarancję ufundowania kolejnych projektów. W czym kłopot?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Achaja

Post autor: xelos80 »

Pranie do wydawnictwa. Mam nadzieję że nie planujecie robić figurki Achaji w 2 częściach? Zamek w PLO to była wg mnie porażka. Ta wielka szczelina w ścianie wulkanu.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

adamo pisze:Bardzo dobrze, że cel został osiągnięty w 72 h, przestańcie marudzić maruderzy, należy się cieszyć !!! Ja wsparłem grę i jeden z dodatków i wesprę inne dodatki jeśli będą dostępne mnie cieszy, że się udało i nieważne kto i ile dopłacił bo przecież o to chodziło aby ktoś dobił do 30 tys. PLN :)

Mam jedno jedynie pytanie wsparłem projekt czyli grę podstawową za cenę wskazaną tj. 129 PLN oraz jeden dodatek za cenę wskazaną tj. 55 PLN czy jeszcze coś mam dodać - zapłacić za przesyłkę ? Pytam bo nie wiem.
Dziękuje za odpowiedź.
Każda nagroda podstawowa zawiera już koszt przesyłki, w Twoim przypadku nie ma potrzeby dokupowania czegokolwiek. Przesyłką trzeba dokupić w momencie kiedy interesuje Cię jedynie dodatek, wówczas musisz wesprzeć projekt kwotą 10 zł która traktowana jest jako koszt przesyłki.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Figurkę Achai będziemy wykonywać inną technologią i mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie na wielki +.

A tak na marginesie ujawnił się nowy cel w kampanii ;)
https://wspieram.to/4395-achaja-gra-planszowa.html
ODPOWIEDZ