Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pamek
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2014, 16:08

Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: pamek »

Cześć,
poszukuję gry dla dwóch graczy, bo już się pogubiłem, ustalone wymagania:
- 2 graczy - głównie, może być więcej,
- dobra mechanika,
- nieskomplikowane zasady, czyli coś z czegoś wynika (nie trzeba pamiętać o przesuwaniu kilku pionków na kilka tur),
- do 1,5h (jeżeli w tym czasie zdążymy zagrać z dwie partie też będzie dobrze),
- wiele możliwości/różne sposoby na wygraną,
- duża interakcja pomiędzy graczami
- gra może być planszowa/ karciana z tym nie ma problemu.
- po polsku, chyba, że gra jest niezależna językowo
Odpadają wszystkie kooperacje.

Mamy doświadczenie w Arkham/Eldritch Horror(dobre w większym gronie), Zakazana Wyspa(zbyt łatwa, nawet po zmianie zasad/ułożeniu planszy), Osadnicy: NI(podobało nam się, przydała by się większa interakcja), Stone Age(blokowanie surowców) i rodzinne gierki w stylu Wsiąść do pociągu, Monopoly itp. Z góry dziękuję za wszystkie propozycję.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: ramar »

Moje propozycje to gry Carla Chudyka. Nie grałem w "Na chwałę Rzymu", ale "Innowacje" wg mnie mogą się sprawdzić. Interakcja jest olbrzymia, czym bliżej gry tym bardziej negatywna. Cel by wygrać zawsze jest ten sam - dominacja. Można dominować na powiedzmy dwa sposoby, ale to jak do tego dojść to już bardziej rozbudowana kwestia.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: misioooo »

+ Innowacje. Mnóstwo interakcji, wiele dróg do wygranej ("kombosów" karcianych)...
Uwaga - gra potrafi być naprawdę wredna - jak ktoś lubi się obrażać niech nie siada... 100% elementu "a masz!" - co czasami potrafi baaardzo wyczyścić stół oponentowi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: nanautzin »

Ankh morpork spełnia chyba Twoje wszystkie wymagania plus działa również dobrze na 3-4 osoby :) osobiście polecam.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: Chaaber »

+1 dla "Na chwałę Rzymu"
Dróg do zwycięstwa sporo, bo można albo cisnąć opór towarów do skarbca, albo budować pierdyliard budynków, albo kończyć grę jak najszybciej przez katakumby albo forum chyba, gdzie wystarczy mieć odpowiednią liczbę towarów i klientów w puli. Do tego interakcji sporo, bo praktycznie każda karta działa w super sposób, rzadko zdarza się, że karty mają badziewne działanie. Można podbierać sobie dobra, jest wspólna pula kart, którą można fajnie manipulować. Mi gra się bardzo podoba i polecam serdecznie.
pamek
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2014, 16:08

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: pamek »

Dziękuję za propozycję, właśnie rozważam wszystkie wymienione przez was gry i zastanawiam się, którą zakupić jako pierwszą.
Co myślicie o 51 stan Nowa era? Jest w ogóle ona dostępna w sklepach?
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: klpt12 »

pamek pisze:Dziękuję za propozycję, właśnie rozważam wszystkie wymienione przez was gry i zastanawiam się, którą zakupić jako pierwszą.
Co myślicie o 51 stan Nowa era? Jest w ogóle ona dostępna w sklepach?
A nie lepiej osadników narodziny imperium kupić?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: uday »

+1 dla "Na chwałę Rzymu". Sposobów na wygraną jest wiele i nawet w tym najbardziej podstawowym można punkty zdobywać na wiele sposobów. Interakcja zarówno bezpośrednia (akcja legionisty, niektóre efekty budynków) jak i pośrednia (co tu zabrać z puli, żeby najbardziej zabolało przeciwnika).

51/NE/Winter a O:NI to to samo mięso, tylko w innym sosie. To które będzie lepsze, a które gorsze to się indywidualnie okaże dla każdego, jak już zagra.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: orzeh »

+1 Innowacje - co za gra!!
Osadnicy:NI też są świetni
pamek
Posty: 21
Rejestracja: 15 gru 2014, 16:08

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: pamek »

Dziękuję za porady, zamówiłem Świat Dysku, a jak znajdę to zakupię jeszcze Innowację.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 2 graczy różne sposoby na wygranie

Post autor: romeck »

Von90 pisze:Moja ulubiona grą na nudę jest także gra memory, wszelkie odsłony:-)
Taaa.

Powiedz proszę - co będziesz niebawem reklamować?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ODPOWIEDZ