[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Wlasnie sie dowiedzialem, ze moja dzisiejsza obecnosc na planszowkowaniu stoi pod wielgachnym znakiem zapytania...
Będę albo nie bedę - a jesli bede, to zupelnie nie wiem o której (najwcześniej o 20.00). Kurde no. :evil:
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

no szkoda wielka. może ci się uda, miejmy nadzieję. Ale wiadomo - ważniejsze sprawy najpierw.


A przychodzi ktoś wcześniej wogóle?

pzodrawiam
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuluk »

Ja będe o 18.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Mam pytanie - jak mogę się dopisać do listy gier? Czy ktoś prowadzi listę i jemu się to zgłasza czy jak sądze udostęniany jest plik na google documents i można samemu edytować?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Najlepiej zwróć się do Marka (edrache).
A co było grane w czwartek?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

rokter: co do ostatniego czwartku to jak zapewne wiesz było mało gier :)

A gralismy standardy: cytadela była, bang! i zagraliśmy także w Industrię.

No i oczywiście nieśmiertelni Warcraftowcy.

Masz jakieś plany co do gier na jutro?

pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

jutro będę, chyba że zatrzymają mnie jakieś niespodziewane wydarzenia i wezmę jeszcze niegrane (chyba, że obudzę żonę i da się namówić na partyjkę) Marvel Heroes :D
AnKot
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2007, 15:39
Lokalizacja: czasem Poznań, czasem nie...

Post autor: AnKot »

Witam :)
Będę miała jutro (dzisiaj) Mississippi Queen. Czy ktoś będzie chętny?
Przyznam się że jeszcze nie grałam i jutro z rana zabieram się za instrukcję. Wydaje się proste, więc nie powinno być większych problemów (może jedynie trochę miejsca). Tak więc jeśli są chętni to będziemy (tzn ja z chłopakiem) jutro ok 20-tej z grą.
Pozdrawiam,
AnKot
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Siata z grami będzie dzisiaj od 18.00, a ja od 19.30.

do zobaczenia ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

nikt nic nie pisze, to ja coś skrobnę, coby postronni potencjalni i przyszli poznańscy planszówkicze wiedzieli, że spotkania wciąz się odbywają i mają się dobrze.
ostatnio na przykład po raz pierwszy od dłuższego czasu zabrakło miejsc do siedzenia i oczu do patrzenia (to ostatnie za sprawą nadliczbowej ilości kobiet, które zwabione złą sławą naszego matecznika zdecydowały się podnieść jego walory estetyczne pojawiając się na spotkaniu).

Co było grane? Tak z pamięci: Cash&Guns (w mojej grupie bardzo udane, mimo, że - kurna - nie wygrałem :-) ), Filary Ziemi (z pewnością mniej udane, bo nie grałem), Samurai (dla mnie pewniak jakich mało NA KAŻDYM spotkaniu, z KAŻDĄ ilością graczy), Missisipi Queen (nie grałem i chętnie usłyszałbym jakie były wrażenia), Marvel Heroes (podobno dużo trudniejsze niż na to wygląda... a wygląda tak, że chciałbym mieć to cacuszko wystawione w szklanej gablotce i wcale nie musialbym w to grać), poza tym jak zwykle Kaker Laken Poker, Inna Gra z Karaluchami Wpadającymi do Sałatki Warzywnej, Której Nazwy Nie Pamiętam, Mission Red PLanet i pewnie coś jeszcze, bo przyszedłem dopiero koło 20.00 więc kilka rzeczy mnie ominęło.

Słowem - żyć, nie umierać! (i przychodzić do Barda co najmniej tak tłumnie jak ostatnio).

p.s.
A brakiem miejsc siedzących nie ma się co martwić. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać (oby!), kilka krzeseł się dokupi (ja stawiam).
Poza tym, ile można móżdżyć i pracować wyłącznie głową? Nogi też mają prawo do odrobiny wysiłku, który nasze czwartkowe spotkania mogą im teraz zapewnić bez żadnych dodatkowych opłat!
A więc: BE FIT - BE BOARDGAMEGEEK!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

rokter: widzę, że niezłą kampanię robisz :) Tak trzymać. Graliśmy też w nową edycję Neuroshimy Hex, ale nie mogę za dużo powiedzieć o różnicach w stosunku do starej, bo grałem pierwszy raz. Ogólnie gra jest wg mnie dobra, ale nie powalająca. Musiałbym zagrać jeszcze ze 2 razy, aby wyrobić sobie ostateczną opinie.

Grałem też w Filary Ziemi. Niestety nie udało nam się ukończyć rozgrywki, ale tyle co zagraliśmy, to mogę stwierdzić, że zagrałbym jeszcze raz z chęcią.

Natomiast co do Missisippi Queen - jest to typowy wyścig z ciekawą mechaniką. Jednak chyba tematyka nie za bardzo przypadła mi do gustu. ;) Być może też dlatego, że jestem jeszcze mało ograny ogólnie w gry i jest masę tytułów w które bym zagrał najpierw.

Pytanie do ludzi na forum: Czy jest ktoś, kto sprowadza jakieś tytuły z Niemiec lub innego kraju u nas niedostępne? Np. coś co było na targach i jeszcze u nas nie ma?

I drugie pytanie. Kiedy następne spotkanie? Rozumiem, że w ten czwartek odpada, bo są święta?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Rokter chwała ci za podtrzymywanie tematu!
Spotkanie było bardzo udane, z tym ze ciezko bylo sie skupic na grze (z powodów wymienionych przez roktera).
Jesli chodzi o gry z Niemiec to dwukrotnie zdarzylo mi sie kupowac w playme.de. Tak sie sklada, ze centrala mojej firmy jest w Niemczech, wiec przesylka jest darmowa (przesylki zawsze odbieram ja lub ktos, kto akurat tam jedzie). Jesli ktos bylby zainteresowany, to piszcie. Mozemy uskladac wspolne zamowienie (pow. 50 EUR przesylka jest darmowa w ramach DE)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

cannehal: tak, pewnie spotkamy się dopiero w przyszły czwartek.

hamanu: ja byłbym chętny na zamówienie z Niemiec, ale muszę znaleźć chwilkę, żeby przeglądnąć ofertę tego sklepu (czytaj: swoje typy mógłbym zgłosić najwczesniej w przyszły czwartek).

w przyszłym tygodniu wymieniam zawartość mojej torby: tym razem wlecą do niej starsze, zapomaniane tytuły takie jak Pirate's Cove, Shadows Over Camelot, San Marco, Mall of Horror i takie tam + ewentualnie na co tam macie ochotę ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: memnos »

Shadows over Camelot?! Gdzie można zarezerwować miejsce :>? Nie wybaczę sobie jak mi ucieknie okazja zagrania w tę grę.

Co do gier, które były grane to rokter nie wspomniał o Palazzo, For sale i czymś jeszcze, czemu nie miałem okazji się przyjrzeć.

Jeśli chodzi o nową Neuroshimę Hex - od "jedynki" różni się tylko wyglądem, żadnych zmian mechanicznych nie zauważyłem (ale w sumie dawno nie grałem, a fanem nigdy nie byłem, więc może coś przeoczyłem). Są co prawda dodatkowe pola, których tyczą się jakieś specjalne zasady, ale w standardzie bez zmian. Graficzna oprawa gry średnio przypadła mi do gustu. Duża prostokątna plansza roztapia się dla mnie wśród X innych gier - znacznie bardziej wolałem ten mały charakterystyczny kawałek tektury nad którym pochylali się wszyscy gracze. Zniknęły też obracane znaczniki obrażeń - kolejny charakterystyczny i bardzo fajny element. Słowem, wygląda bardziej "standardowo" - dla mnie spory minus.

Mississippi Queen zaś to, jak już napisał cannehal, wyścig. Gra w sumie przyjemna, towarzyska. Jak dla mnie trochę za mało emocjonująca (chociaż to może wina naszego ułożenia rzeki - pod koniec nie było żadnych pasażerek, poza tym dość wcześnie było już pewne kto wygra). Najbardziej emocjonujące okazało się rzucanie kością gdzie dołoży się następny element rzeki - czy się zmieścimy na stole, czy nie :wink: .

PS: Mój pierwszy post na forum - pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

memnos pisze: Shadows over Camelot?! Gdzie można zarezerwować miejsce :>? Nie wybaczę sobie jak mi ucieknie okazja zagrania w tę grę.
Rezerwacja potwierdzona. Wybierz formę płatności.
memnos pisze:
PS: Mój pierwszy post na forum - pozdrawiam!
No witamy, witamy :-) A propos. Ostatnio docierają do mnie słuchy o większej ilości osób z Poznania i okolic, które zaglądają na nasze forum, nie pozostawiając po sobie choćby jednego wpisu. Ludzie - nie wstydajcie się majestatu i zostawcie po sobie ślad dla potomnych. Zobaczmy, ilu nas naprawdę jest i czy jest sens zakładania własnej partii przed nastepnymi wyborami. Nasze motto: SPOTKAJMY SIĘ PRZY OKRĄGŁYM STOLE, bo to najlepszy mebel do grania w Jungle Speed!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie kuć ściany w Bardzie i powiększyć salę. ;) I muszę koniecznie zagrać w końcu w Jungle Speed.

Cieszę się, że jest nas coraz więcej i że sam od niedawna stałem się szczęśliwym członkiem forum i grupy poznańskiej.

Ostatnie dostaliśmy z żoną "Carcassonne - The City", więc jeśli ktoś chciałby spróbować trochę innego Carcassonne'a z budowaniem murów wokół miasta, stawianiem na nich strażników, stawianiem wież przy murach i dosyć ciekawymi modyfikacjami zasad to mogę przynieść następnym razem.

Ktoś się ostatnio pytał o Industrię? Jak się znajdą chętni (3-4 osoby), to też przyniosę, ale najpierw niech przeczytają instrukcję, wtedy się łatwiej tłumaczy. No i oczywiście wersja niemiecka, ale niektórzy już przerobili nazwy na polskie :) (np. Kunstoff, to Krzysztof)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: memnos »

cannehal pisze:Ktoś się ostatnio pytał o Industrię?
To też ja byłem :) . Instrukcję przejrzę, choć mniej więcej już wiem o co chodzi, po obserwacji Waszej poprzedniej rozgrywki.

Jeszcze z jeden chętny się pewnie znajdzie, nawet jak się tu nie potwierdzi, więc możesz spokojnie przynosić grę ;).
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

to widzę, że będzie trzeba przyjść na 18, aby się wyrobić w te wszystkie gry :)

Zabiorę obie gry w takim razie. A w "Shadows over camelot" też bym chętnie zagrał. Muszę tylko przestudiować instrukcję, bo widzę, że jest co czytać w tym przypadku.

pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

ok, zagrałem i w czwartek mogę wytłumaczyć zasady do Marvel Heroes (a nie udawać, że tłumaczę) :)
Niestety maksymalna ilość graczy to 4, więc brakuje 3 osób. Najlepiej, gdybyśmy zaczęli ok. 18:00. Zasad jest sporo (o czym niektórzy już wiedzą ;)), ale po jednej rundzie wszystko powinno być jasne. Jeżeli ma ktoś ochotę to zachęcam do przeczytania instrukcji - jest bardzo ładna :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Będę z grami między 19.00 a 19.30.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Nikt sie nie odezwal w sprawie MH - ostatnia "gra" musiala byc zabojcza dla "grajacych" i obserwujacych. Jezeli nie bedzie chetnych na forum na MH, to pojawie sie ok. godz. 19:00 (zdaze cos zjesc :)), ale gre oczywiscie wezme
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Ja chcialbym zagrac w MH, ale nie mam czasu zeby przeczytac manual, nie wiem o ktorej bede i nie wiem czy w ogole bede, wiec nie mozesz na mnie liczyc.

Jesli chodzi o zamowienie z Niemiec, to jesli ktos chce cos zamowic, to 29.11 bedzie darmowy transport gier do Polski, wiec jesli ktos chce cos zamowic to trzeba sie spieszyc. Z tego co wiem, to korzystnie mozna kupic w milano-spiele.de lub playme.de, wiec wybieramy jeden z tych sklepow. Zamowienia przyjmuje do 19.11.
Czy ktos ma karte rozliczana w EUR? Moja jest niestety w USD, wiec kurs wymiany bedzie mniej korzystny.
Zainteresowani - PW lub email.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

edrache: przynies MH koniecznie. O ktorej bedziesz?
Ostatnio gralo sie rewelacyjnie.
Przy czterech graczach rozgrywka moglaby sie nieco dluzyc, a przy trzech bylo w sam raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cannehal »

Są już jakieś plany na następny czwartek (oprócz MH)? Planuje ktoś przyniesienie jakiegoś smaczku nad którego instrukcją będzie trzeba spędzić wieczór? ;)

Ja bym chętnie kiedyś zagrał w El Grande, bo dużo czytałem o tym i zastanawiałem się kiedyś nad kupnem, ale najpierw wolałbym sprawdzić.

Poza tym chętnie zagrałbym też w Wysokie Napięcie lub inny ekonomiczny klasyk z górnej półki. Ale co to sam do końca nie wiem :)

Pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

przyniosę Marvel Heroes na pewno, ale niestety dopiero w następnym tygodniu :(
Zablokowany