Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Gab »

Witam,
Szykuje mi się dłuższy wyjazd poza granice naszej RP(min.8 miesięcy), wyjazd będzie 3 osobowy. Wieczorkami planujemy pogrywać w planszówki. Wszyscy trzej jesteśmy fanami fantasy, lubimy ładne figurki do tego fajnym aspektem jest rywalizacja. Z tytułów które przypadły nam do gustu: Magia i Miecz, Descent, Arcadia Quest, Zombicide, Horror w Arkham.

Warunki do spełnienia:
1. Cena nie może przekraczać 200zł
2. Gra musi chodzić bardzo dobrze zarówno na 2 jak i na 3 graczy
3. Może występować negatywna interakcja ale bez przesady nie chcę, aby ktokolwiek potem rozpamiętywał pół dnia, że na ostatniej prostej dostał cios w plecy "od kolegi"
4. Zależy mi na samej podstawce bez dodatków z uwagi na ograniczone miejsce w samochodzie.
5. Fajne figurki będą dodatkowym plusem aczkolwiek w ramach oszczędzania przestrzeni nie są elementem koniecznym.
6. Gra/gry muszą być cholernie regrywalne
7. Jako, że na miejscu będziemy szprechac po angielsku warunkiem koniecznym jest aby gra była po polsku-chcemy przynajmniej wieczorami pogadać i pośmiać się w swoim ojczystym języku ;).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: misioooo »

Zamiast Horror w Arkham wrzuć na listę Eldritch Horror - znacznie przyjemniejszy. I nie bardzo wpisuje się w Twoje wymagania - nie ma figurek, rozgrywka jest na kilka godzin.
Talizman (magia i miecz) - to nie ta półka co inne wymienione tytuły. Podobnie jak Horror - gra na długi czas i turlanie, turlanie i turlanie kostkami...

Ja bym Descenta poszukał - używane w dobrej cenie teraz hulają, bo wyszła Star Wars Imperial Assault i część graczy "wymienia" starszego Descenta na nowe IA ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: detrytusek »

moja propozycja nie wpisuje się idealnie w Twoje oczekiwania ale świetnie się skaluje ma 2, 3 osoby. Jest dużo tańsza. Po polsku. Daje ogromną satysfakcje z wygrania (to dlatego, że głównie w nią przegracie:) ), a do tego może scalić grupę jeszcze mocniej....werble...Robinson Crusoe
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Gab »

Może niezbyt jasno się wyraziłem-tytuły, które przypadły nam do gustu mamy już ograne, szukamy czegoś nowego :)
Nad Eldritch poważnie się zastanawiam ;)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: crus221 »

Eldritch +1
Robinson -1
Może magia i mysz? Osobiście bym polecił ankh morpork ale przez 8 miesięcy pewnie wam się przeje.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: misioooo »

A cóż to za kraj, gdzie na miejscu nie można zakupić gier planszowych? Jest sporo tytułów niezależnych językowo :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Gab »

Kraj to Szwajcaria i jasne mają wszystko potrzebne do grania ale:
1. Zależy mi na wersji PL
2. Ceny mają takie że w Polsce mogę spokojnie 3-4 gry kupić za identyczną kwotę.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Moniczka.s »

crus221 pisze: Może magia i mysz? Osobiście bym polecił ankh morpork ale przez 8 miesięcy pewnie wam się przeje.
Magia i myszy źle działa na 3 osoby. Poza tym dosyć powtarzalna. Mam nadzieję, że wydadzą dodatki po polsku.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: kwiatosz »

Neuroshima Hex - bz figurek, ale w jednym pudle zmieści się podstawka i multum dodatkowych armii. Tryb dwuosobowy jest w oczywisty sposób rewelacyjny, na trzy osoby tryb wampir jest super :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: sirwei »

Przez 8 miesięcy ciągłego grania każdy tytuł się przeje. Ja bym postawił na posiadłość szaleństwa i kreatywność jednego z graczy przy tworzeniu nowych historii. 5 startowych scenariuszy starczy na kilka długich wieczorów. Do tego dorzuciłbym ttr Szwajcaria i może Dracula? Jeden tytuł to zdecydowanie za mało...
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: misioooo »

Może podręcznik Warhammer Fantasy Roleplay i jazda? Nam się przez kilka ładnych lat nie znudziło nic a nic, a łupaliśmy dobre kilkanaście godzin/tydzień, często więcej.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Gab »

Planuje kupić ze 2-3 pozycje. Posiadłość Szaleństwa odpada niestety z racji zbyt małej ilości dostępnych historii ( nie sprawdzałem w necie ile jest dostępnych historii do podstawki, mówię tylko o tych z głównego pudła).
Póki co w naszych klimatach z tego co wymieniliście jest Eldritch, mała powtarzalność, dobrze działa przy 3 osobach posiada wersje PL. Robinson świetny tytuł itp ale zupełnie nie nasze klimaty niestety :(
Czekam na więcej pomysłów ;)
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Dyso »

Neuxs Ops- Dużo figurek, negatywna interakcja lecz w języku angielskim. Dobrze chodzi na 3 osoby.
Runewars- Używany czasami można dostać poniżej 200zł, masa figurek, świat fantasy, solidna pozycja.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Rafalm »

Gdybyś miał dopiero wchodzić w temat, to rzeczywiście poleciłbym EH, ale jak masz ograny Arkham Horror, to myślę że Eldritch możesz sobie odpuścić.

Z moich doświadczeń poleciłbym następujące tytuły (wszystkie dobrze działają na 2 i 3 osoby i przynajmniej u mnie są mocno regrywalne):
Red7 - szybka rozgrywka i proste zasady powodują, że można grać praktycznie w każdej sytuacji. Brak wersji PL, ale znajomość angielskiego sprowadza się do zapamietania 7 zdań
Splendor - fajny filerek, do niedawna omijałem tą grę, bo wydawała mi się nudna, ale zagrałem i... strasznie wciąga
Osadnicy: Narodziny Imperium - karciany euros, świetnie wyskalowany, w podstawce macie 4 frakcje, każdą gra się inaczej, więc duża regrywalność gwarantowana.
Last Night on Earth - tu z kolei trochę ameritrashu. Dośc duża losowość (kostki, karty), ale klimat horroru klasy B wylewa się z pudełka. Jak dla mnie najlepsza gra w klimatach zombie. Niestety tylko wersja ENG.
Pupile podziemi lub Tzolkin - to średnio-ciężkie eurosy, ja posobiście preferuję PP, ale w obie chętnie zagram.
Mimo wszystko Posiadłość Szaleństwa - wprawdzie w podstawce tylko 5 scenariuszy, ale każdy w trzech wersjach historii, więc de-facto macie 15 różnych rozgrywek. Na necie można znaleźć też fanowskie scenariusze, ale uwaga, czasami wymagają dodatków.

Jak coś przyjdzie mi jeszcze do głowy to dopiszę.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 22:24 przez Rafalm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: sirwei »

Ją zacząłem czytać opowiadania Lovecrafta i myśleć nad własnymi scenariuszami. Poleceń żeby wczuć się w klimat...
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: genek »

Co do RED7 to jest pdf do ściagniecia i wydrukowania, więc jak komus chce sie bawić to można nawet przetłumaczyć na polski samemu :)
Ja bym polecił jeszcze Hansa Teutonica, jest wiele dróg do zwycęstwa, wiec szybko sie nie nudzi i akurat najlepiej grać na 3 lub 5 graczy.
Ale swoja drogą to jak będziecie grać w 2-3 gry przez8 miesiecy to w końcu wam sie znudzi każdy tytuł.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: misioooo »

misioooo pisze:Może podręcznik Warhammer Fantasy Roleplay i jazda? Nam się przez kilka ładnych lat nie znudziło nic a nic, a łupaliśmy dobre kilkanaście godzin/tydzień, często więcej.
Dlatego powyższe +1 :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gra chodząca doskonale zarówno na 2 jak i 3 osoby.

Post autor: Błysk »

Tyle że do RP trzeba mieć "wytrzymałą" ekipę i dobrego MG. ;) U nas zawsze z MG był problem, bo każdy wolał grać. Dopiero jak rozjechaliśmy się po całej europie, to kolega zaczął prowadzić innej grupie :( Ale jak chcecie, to też polecę Warhammera RP, z cięższych Wampira/ Apokalipsę (gra Wilkołakiem albo Wampirem to fajna sprawa), z lżejszych Wolsung: Magia Wieku Pary.


Z planszówek nie padł tutaj Mage Knight- ta gra wygląda jakby była stworzona na 3 osoby, na 2 działa świetnie natomiast na 4 trochę słabiej. Jest regrywalna- mam ją od roku i jeszcze czasem gramy. Regrywalność zapewnia kilka (chyba koło 10, a w necie pewnie też są) różnych scenariuszy, losowe rozłożenie pól mapy (tutaj też jest minus, bo nie widać całej mapy od początku i czasami może trafić się "lepsza" strona), dobieranie umiejętności. W grze jest wszystko co powinno być w dobrej przygodówce, ale mówię to jako gracz dosyć początkujący. Mamy odkrywanie mapy, zdobywanie zaklęć, artefaktów, zdobywanie poziomów bohatera itp. Minusy są zasadniczo 2 lub 3.
Co do interakcji negatywnej. W teorii można zaatakować gracza przeciwnika, ale na kilkadziesiąt partii zdarzyło się to u nas 2-3 razy, można się umówić, że gramy bez PvP, co wprawdzie wyklucza 1 scenariusz, ale gra raczej na tym nie traci, moim zdaniem nawet zyskuje (bo wiadomo, że zaatakuje się gracza, który właśnie wypadł z kart do walki). Poza walkami istnieją karty, które przeszkadzają przeciwnikowi, a pomagają tobie typu: ukradnij manę przeciwnikom, każ odrzucić przeciwnikom kartę, wybierz jedną z odrzuconych na rękę.

Co do ceny, w sklepach kiedyś była 190-230 zł, ale ja np. używaną w idealnym stanie (poza 1 figurką, której coś głowa w wyprasce słabo leżała bez kleju) kupiłem chyba za 170 zł, a tutaj na forum widziałem chyba jeszcze taniej.


1. Instrukcje. Gra ma 2 instrukcje i trzeba zagrać kilka razy zanim całość się ogarnie i nie będzie o niczym zapominało.
2. Niektórym może przeszkadzać czas gry. Zależnie od tego jak długo ktoś myśli, ale na 3 graczy to koło 3h pewnie się gra.
3. Te losowe kafle mapy, które moim zdaniem mogą wygrać/ przegrać komuś grę.
ODPOWIEDZ