Gra 2/4 osoby ;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: YashaKun »

Hey - przez ostatnie pare dni mam mega rozkmine odnosnie zakupu kilku gier ;)

Tak jak w temacie szukam czegos co bedzie chodzic na 2 i 4 osoby. Glownie do grania z dziewczyna + do grania przynajmniej raz w miesiacu ze znajomymi.
Dlatego tez jesli chodzi o tematyke - odpadaja SCI-FI + hardkorowe Fantasy.
+ poziom trudnosci srednio-ciezki. Chodzi o to by prog wejscia nie byl za wysoki ale tez zebym ja sie nie nudzil zbyt mocno...
Gry ktore dzialaly w dobrze: Belfort / Pokolenia / Ticket to Ride / Sabotazysta / Stone Age / 7 cudów / CV / Tokaido / Kolejka / King of Tokyo
+ Najlepiej jesli gra jest ladnie wykonana ;)

Na chwile obecna do kolekcji dodalem: Agricola (2player) / Osadnicy NI / Camel Up

Rozmyslam nad zakupem 1-2 gier z tej listy:
- Suburbia (1 wybrana)
- Deus (?)
- Istanbul
- Levis & Clark
- Pupile Podziemi

Mile widziane komentarze na temat podanych gier // jakies ciekawe propozycje? :)

// Edit - w liscie wpisalem ktora na 100% kupie
Odrzucone -> King of NY (nie dziala zbyt dobrze na 2 graczy) // Five Tribes - zbyt duzy downtime na 4 graczy
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 22:22 przez YashaKun, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: kwiatosz »

Deus raczej nienajlepszy, King of NY na 2 osoby nie ma sensu. Suburbia w obu konfiguracjach jest fajna, w pozostałe dwie nie grałem. Plotka głosi, że grając w 4 osoby w Five Tribes można upić się i wytrzeźwieć między swoimi kolejkami, więc zależy czy planujesz granie z konsumpcją ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: Pixa »

Suburbia się bardzo fajnie skaluje. W Five Tribes jak nie grasz z myslycielami to też bedzie spoko.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: Bea »

Osadnicy NI to dobry wybór. Polecam też Pory Roku. Z krótszych i lżejszych Splendor, Augustus, Dominion.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 932
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 70 times

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: louiscyphre »

Proponuję:
Abyss, Świat Bez Końca, Alchemicy, Pupile Podziemi, Lewis&Clark
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: YashaKun »

OK - to wstepnie King of NY spada / identycznie Five Tribes.

Pory roku gralem - i po jakis 20 grach znudzilismy sie nia niestety ;x
Dominiona gralem i niestety dziewczynie nie podchodzi jakos ta gra...
Splendor - myslalem o tym ale za lekkie sie wydaje (lekkich gier przerywnikowych mam troche)
Abyss - ogladalem filmiki od tego i jakos nie porwala mnie ta gra... taka banalna sie wydaje o_O
Swiat bez konca - chcialem ale nie podeszla dziewczynie T_T

Augustus + Alchemicy - oblookam nie znam ;x
Pupile podziemi + Lewis&Clark sa wpisani w rezerwe :) Jak to dziewczyna stwierdzila - nie ma szalu ale jak nic innego nie bedzie to ok.

Jedynie pozostaje jeszcze Deus i Istanbul - ktory mnie mega ciekawi i jakos rozkminiam je mocno...

Suburbia - wchodzi do zakupu. I od was i od znajomych same pozytywne opinie wiec powinna byc ok :)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Gra 2/4 osoby ;)

Post autor: glocked »

Powiem tak,

Five Tribes >>> Istanbul mimo że ten też jest super(ja nie lubie bo to jedna z gier w którą nigdy nie mogę wygrać...)

Aczkolwiek istanbul jest szybszy niż five tribes.

Na 2-6 osoby polecam też Keyflower bardzo przejmna gierka instrukcja jest W PL na necie.

Dodatkowo podobne do suburbii sa zamki maciusia, ale z tego co dziś przeczytałem to wyjdą w sierpniu. Jakby co to mogę Ci sprzedać jedną kopię z wspieram.to z dodatkowymi elementami z racji, że wziąłem więcej dla siebie.

Btw. słyszałem że subdivision > suburbia ale nie grałem ani w to ani w to.
ODPOWIEDZ