Pathfinder czy Shadowrun?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Pathfinder czy Shadowrun?

Post autor: vinnichi »

Witam serdecznie
Chodzi za mną od jakiegoś czasu karciana przygodówka. Głównie do gry 2 osobowej ewentualnie od święta solo. Pomóżcie proszę wybrać. Najbardziej skłaniam się do pierwszego Pathfindera ze względu na klimat ale ta seria jest już zamknięta więc może ta piracka część? O Shadowrunie myślałem ze względu na świeżość. Tylko nie zawsze nowe oznacza lepsze, więc proszę o pomoc? Drugoplanową kwestią jest tłumaczenie bo będę musiał przygotować wersję PL, więc proszę też o podpowiedź która z gier ma przystępniejszy język. Jeśli ktoś miał okazję zagrać w 2 czy 3 z tych gier to prosiłbym o porównanie. Jak wypada regrywalność czy w ogóle grywalność poszczególnych pozycji Rahdo chwali i to i to jak to Rhado :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pathfinder czy Shadowrun?

Post autor: rattkin »

Po prawdzie, odradzalbym obydwie. Pathfinder to taki Munchkin na sterydach i to w dodatku brzydki jak noc, a Shadowrun: Crossfire nie ma w sobie za wiele przygody, ma za to desginerow którzy odwalili badziew i bronia go jak niepodległości.

Zobacz może na LOTR LCG, Dead of Winter, Android albo WoW: The Adventure Game.

Rahdo chwali wszystko a jak coś mu sie nie podoba. to z absurdalnych powodów. Jego recenzje trzeba traktować z przymrużeniem oka - za dużo "ideologii", za mało chłodnego spojrzenia na mechanikę.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pathfinder czy Shadowrun?

Post autor: vinnichi »

Dzięki, ostudziłeś trochę zapał :) liczyłem na przemycenie rpg do planszówkowych rozgrywek ale jeśli to aż tak biedne tytuły to szkoda byłoby inwestować czas i pieniądze. Muszę obejrzeć więcej filmików z rozgrywek no i zerknę na WoWa w sumie nigdy nie czytałem nic na jego temat. Dzięki za podpowiedź.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ArSaghar
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2010, 20:42
Lokalizacja: Palędzie

Re: Pathfinder czy Shadowrun?

Post autor: ArSaghar »

Mam obie.
Shadowrun jest naprawdę słaby, nie kupuj.
Natomiast Pathfinder, to arcydzieło jeśli chodzi o przeniesienie RPG do planszowek!
Jak lubisz RPGi kupuj w ciemno, będziesz mega zadowolony!
Jest losowość, jest rozwój pistacji, jest moze sprzętu, potworów, umiejetność itd.
Jest wszytko co w porządnym RPGu, tyle ze w planszowce!

I zacznij wlasnie od Rise ... A potem zbieraj "piratów".

Odradzam mocno Wiedźmina - gra śliczna, ale cholernie nudna.
Podobnie jak Talismany, lotr i inne.
Poza tym, ze ciągną sie w nieskończoność te partie, to nie ma ciagłości fabularnej, rozwoju itd.
Gram w gry, bo życie to gra!
Moja kolekcja:http://goo.gl/Szb52w
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pathfinder czy Shadowrun?

Post autor: vinnichi »

Dzięki za opinię, właśnie jakiejś przygodówki brakuje mi w kolekcji. Po sprzedaniu Talismana i Eldritch horror zostały same eurosuchary :-) a fajnie byłoby trochę ponabijać xp. W tym miesiącu Rhado "naciągnął" mnie już na Kashgar ale czerwiec/lipiec to będzie dobry czas na nową wakacyjną miłość :)
Czy natrafiłeś może gdzieś w sieci na skany lub pdfy kart? Zobaczyłbym jak idzie mi tłumaczenie.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ