czy to ciekawe gry dla dzieci?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
annam
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2015, 13:02

czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: annam »

chcę kupić dzieciom- chłopakom (6 i 8 lat) jedną z gier- którą wybrać?, czy są ciekawe dla dzieci?
- pędzące żółwie, pędzące jeże, pojedynek robotów lub "pewnego razu" ...?
interesuje mnie opinia na temat tych 4 gier. gdyby ktoś znał ŚWIETNĄ grę dla dzieci (nie drogą- dzieci psują gry)- to też o tytuł poproszę... dzięki. A.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: Tomzaq »

Pędzące żółwie to dobry pomysł. W pozostałe nie grałem :)
Pomyśl o Carcassonne - mój sześciolatek pięknie śmiga :)
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: kdsz »

Na "Pewnego razu" są za starzy :). "Pojedynek robotów" to gra czysto logiczna. Dobra, ale nie wszystkim podpasuje. "Pędzące żółwie" to powinien być dobry wybór.
Od siebie dodam "Potwory w Tokio", "Wsiąść do pociągu", "Carcassonne", "Małego księcia", "Metropolię" i "Hobbita" Egmontu. Ale generalnie ciężko coś polecać gdy nie zna się gustu chłopców, nawet w zarysie.
annam
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2015, 13:02

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: annam »

W Carcasson obaj grają ale mamy sporo dodatków- co wydłuża grę i po 40 minutach się nudzą.... wolę krótkie a dynamiczne gry dla nich...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: vinnichi »

Zafunduj im Jungle speeda z tego się nie wyrasta a dynamiki jest aż nadto.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: Relo »

Pędzące żółwie, na pewno są w porządku, lepiej gdy gra się w większym gronie niż w parze (według mnie weselej), aczkolwiek jeśli chodzi o rozgrywkę na parę to nikt nie wie którym gra żółwiem

Pojedynek robotów, tak jak pisane wyżej to gra logiczna. Całkiem fajna, lecz nie wiem czy starszy nie będzie miał delikatnej przewagi w rozgrywce

W Pędzące jeże i W pewnego razu nie grałem - nie wypowiem się.

Z moich obserwacji takiej grupy wiekowej mogą przypaść do gustu:
- Aaarr! - polskie wydanie, polskich twórców (Lupo) dwuosobowej gry w której walczymy w morskim pojedynku. Też do główkowania, jednak losowość kart może popsuć taktykę najlepszemu strategowi. Chłopaki lubią te klimaty

- Kajko i Kokosz : Przygody Wojów - lekka gra karciana w której dobieramy karty ze skarbami bądź ze zbójami z popularnej niegdyś serii komiksów. Gra szybka, w której podejmujemy decyzję, czy już wystarczy nam skarbów czy jeszcze dobierzemy kolejne bądź w przypadku braku szczęścia stracimy wszystko

Metropolia jest w porządku, lecz u mnie schodzi około godzinki jedna partia, lecz dzieciaki lubią w nią grać.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: krzyss »

Moj synek bardzo lubi Pociagi: Europa i Szalone autka. Ma 6 lat.Pogrywa tez w gre Rio 2 i wszelkiej masci chinczyki itp gry.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: Bary »

Zamiast Jungle speed lepiej spróbować Dobble- jest bardziej zróżnicowane i dynamiczne.
Zamiast Wsiąść do pociągu z kolei lepsi w odczuciu moich dzieciaków są Osadnicy z Catanu (6 latek może mieć problem z ogarnięciem miast i wybraniem sensownych biletów).
Oczywiście polecam też klasyki: Pędzące żółwie i Carcassonne. Z przygodowych pozycji maluchom podoba się Talizman.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: ma_rio »

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić grę Ucieczka: Świątynia Zagłady. Gram z synem (5,5)od jakiegoś czasu i naprawdę mu się podoba, a co najlepsze podoba się też mnie. W zasadzie Jest to chyba jedyna gra, przy której nie ma znaczenia czy gram z synem czy z dorosłymi. Zasady są na tyle proste, że dzieciak bez problemu ogarnia, a do tego jest to cooperacja, co przy graniu z dzieckiem (moim zdaniem) jest dużym plusem.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: genek »

ja polecam Pszczółki, dla dorosłych to też dobra gra
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: Qlaqs »

+1 "Pszczółki" z G3.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
leśny człowiek
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2014, 09:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: czy to ciekawe gry dla dzieci?

Post autor: leśny człowiek »

Grałem z dzieciakami i w Pędzące Żółwie i w Pędzące Jeże.
Jeże moim zdaniem są ciekawsze
ODPOWIEDZ