Cyklady z Tytanami na dwóch graczy

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Anna Kolak
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2015, 18:50

Cyklady z Tytanami na dwóch graczy

Post autor: Anna Kolak »

Mam pytanie, czy ktoś kiedyś może próbował grać w Cyklady z Tytanami na dwóch graczy? Macie może jakieś sprawdzone home-rules? Np. granie na starej planszy z Tytanami? Albo jakieś modyfikacje na nowej, żeby dostosować do dwóch graczy? Ja na razie próbowałam jedynie grania w taki sposób, że jest dwóch graczy i każdy ma po dwa różne kolory. Reszta zasad jak w rozgrywce drużynowej na 4-osoby. Działało dość dobrze, tyle, że partia trwała około 3 godzin. Ktoś ma jakieś inne pomysły? Na bgg też nie znalazłam żadnych konkretów w tym temacie...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cyklady z Tytanami na dwóch graczy

Post autor: misioooo »

Z Tytanami bardzo fajnie gra się na dwóch graczy. Masz wszystko w instrukcji.
Zastosuj po prostu wariant drużynowy zgodnie z instrukcją (2vs2 albo 3vs3 jak lubisz hardcore) :)
Grając w gronie liczniejszym przy tych wariantach gra jest praktycznie identyczna jak 1vs1 gdzie każdy kontroluje 2/3 nacje.
Nam się najbardziej podobał wariant 2vs2 (przy dwóch graczach).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyklady z Tytanami na dwóch graczy

Post autor: michalldz90 »

a grał ktoś w systemie 2 vs 2 vs 2 tylko w trzech graczy ? bo jeśli wariant 2 osoby działa na zasadach 4 graczy to tutaj też powinno wypalić choć ciekaw jestem jak wygląda wtedy czas rozegrania takiej partii.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cyklady z Tytanami na dwóch graczy

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie na 3 graczy można spokojnie grać "normalnie", bez drużyn. W przypadku 2v2v2 podejrzewam, że rozgrywka będzie nieco krótsza niż przy 6 graczach w tym wariancie (nie trzeba z kolegą omawiać strategii i uzgadniać swoich ruchów).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ