Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: motti »

Faktycznie kaszana. Być może właśnie mnie powstrzymałeś przed popełnieniem błędu...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Masakra. Wymieniajcie je bo za tą cenę takie ubytki nie mogą mieć miejsca!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: motti »

Ciekaw jestem czy to nadal q-workshop robi, czy teraz FFG gdzieś korzystając jedynie z ich projektu, bo firma miała jakąś renomę chyba i szkoda byłoby to zmarnować :(
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: awawa »

wygląda mi to na 'horror' z q-workshop..co więcej sprawdziłem teraz swoje bezowy kosci i tez zauważyłem małe odpryski farby z cyfr, choć nie jest jeszcze aż tak źle.
Granie na Bemowie
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Mail poszedł. Warto zbierać paragony z zakupów i to bynajmniej nie loterię. Jako konsument w zasadzie zawsze mamy prawo do jednorocznej gwarancji na wady fabryczne.

Co do producenta kości trolle na stronie mają wymienione FFG, rebel ma Q-Workshop. Zielone mam z trolli, a kolorowe z rebela. Kolorowe się trzymają. Dodatkowo mam 2 zestawy "Cthulhu" też z Q-Workshop, malowane, i też się trzymają.

Na razie zobaczę jaką obsługę po sprzedażową mają trolle, do tej pory mam tylko doświadczenia z rebelem który wymienia i uzupełnia wszystko praktycznie od ręki. W ostateczności zostanie mi, co było sugerowane, kontakt bezpośrednio z FFG.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

c08mk pisze:Mail poszedł. Warto zbierać paragony z zakupów i to bynajmniej nie loterię. Jako konsument w zasadzie zawsze mamy prawo do jednorocznej gwarancji na wady fabryczne.
Nie wynika to z gwarancji (tą zapewnia producent i nie jest obligatoryjna) tylko rękojmi (dawniej niezgodności towaru z umową - odpowiedzialności sprzedawcy za towar), która nie jest jednoroczna, ale dwuletnia (przy założeniu, że przez pierwszy rok w przypadku wystąpienia wady jest domniemanie, że wada istniała już już przy zakupie i jeśli sklep się z tym nie zgadza to musi powołać biegłego, który to podważy). Pamiętajmy też, że po zgłoszeniu reklamacji do sklepu (przy wykorzystaniu niezgodności towaru z umową) ma on obowiązek poinformować nas o swojej decyzji w terminie dwóch tygodni. Jeśli tego nie zrobi w sposób nie budzący wątpliwości (pisemnie), to jest to równoznaczne z jego akceptacją warunków reklamacji (choćbyśmy przynieśli produkt ewidentnie uszkodzony z naszej winy). Sorry za mały off-top, może komuś się przyda info. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

c08mk pisze:Swoją drogą w grze się dobrze sprawdzają. Nie trzeba sprawdzać każdej kości po kolei czy ma 5-ki i 6-ki tylko na pierwszy rzut oka widać ile jest sukcesów.
c08mk - powiedz mi prosze, ze tutaj sobie tylko zartowales, albo chociaz maly trolling uprawiles.
po jednym rzucie okiem, nie jestes w stanie okreslic czy na (zwyklej) kosci wypadlo 5 czy 6??

a odnosnie jeszcze tych kosci.
czyli te q-workshopowe sa ok i sie nie niszcza, tak?
bo sie zastanawialem nad zakupem tylko nie wiedzialem czy brac od q-w czy od ffg.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Morsereg pisze:
c08mk pisze:Swoją drogą w grze się dobrze sprawdzają. Nie trzeba sprawdzać każdej kości po kolei czy ma 5-ki i 6-ki tylko na pierwszy rzut oka widać ile jest sukcesów.
c08mk - powiedz mi prosze, ze tutaj sobie tylko zartowales, albo chociaz maly trolling uprawiles.
po jednym rzucie okiem, nie jestes w stanie okreslic czy na (zwyklej) kosci wypadlo 5 czy 6??

a odnosnie jeszcze tych kosci.
czyli te q-workshopowe sa ok i sie nie niszcza, tak?
bo sie zastanawialem nad zakupem tylko nie wiedzialem czy brac od q-w czy od ffg.
Jak rzucam dziewięcioma czy jeszcze większą ilością to na pierwszy rzut oka nie widzę, tylko sprawdzam każdą kość po kolei. Dużo cyferek, każda w inną stronę, itp. Zazwyczaj wtedy grupuję sukcesy na jedną stronę a resztę kości na drugą. Z tymi kostkami automatycznie widzę ile sukcesów wypadło.

Nie wiem na ile informacje o wydawcy na stronach sklepów są prawdziwe. Jeżeli jest tak jak w opisach to wygląda na to że Q-Workshop robi lepsze. Ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: awawa »

Ta cała seria kości jest od q-workshop na licencji od ffg - wszelkie wątpliwości powinno rozwiać opakowanie o ile je jeszcze posiadasz.

http://3trolle.pl/653-Horror-w-Arkham-Z ... elony.html (w opisie ffg a na zdjęciach produktu jest q-workshop)
http://pl.q-workshop.com/p/4/661/zestaw ... kosci.html
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

awawa pisze:Ta cała seria kości jest od q-workshop na licencji od ffg - wszelkie wątpliwości powinno rozwiać opakowanie o ile je jeszcze posiadasz. l
Górną część opakowań przerobiłem na przekładki do kart w Eldritchu, resztę wyrzuciłem.

[edycja]

Przyszły zestawy na wymianę plus dodatkowa jedna zielona i jedna niebieska. Jednak producent to Q-Workshop wbrew temu co podają trolle na swojej stronie.
Z tego co już widzę z jednej farba na dzień dobry zaczyna odpadać. Reszta mam nadzieję że jednak się będzie trzymać. Przyjdą Góry Szaleństwa to będzie czas więcej potestować.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

mam takie szybkie pytanie do osob ktore juz graly (czyli glownie do osob z angielska wersja). zasady przeczytalem tylko pobieznie.

czy to prawda, ze dodatkowej planszy i kart nie uzywa sie caly czas?
dopiero jak gramy odpowiedni scenariusz albo gdy walczymy przeciwko odpowiedniemu przedwiecznemu??

wydaje mi sie to troche bez sensu. czy naprawde nie ma mozliwosci dodania planszy i kart nawet podczas zwyklej rozgrywki? co to zmienia
bo jesli mam byc szczery to nie bardzo widze rozdzielanie kart i znacznikow po kazdej grze.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

Morsereg pisze:mam takie szybkie pytanie do osob ktore juz graly (czyli glownie do osob z angielska wersja). zasady przeczytalem tylko pobieznie.

czy to prawda, ze dodatkowej planszy i kart nie uzywa sie caly czas?
dopiero jak gramy odpowiedni scenariusz albo gdy walczymy przeciwko odpowiedniemu przedwiecznemu??

wydaje mi sie to troche bez sensu. czy naprawde nie ma mozliwosci dodania planszy i kart nawet podczas zwyklej rozgrywki? co to zmienia
bo jesli mam byc szczery to nie bardzo widze rozdzielanie kart i znacznikow po kazdej grze.
Prawda, fragment z instrukcji
Dodatkową planszę Antarktydy, karty Spotkań w Bazie, karty Spotkań w Górach, karty Antarktycznych Spotkań Badawczych i sześć Wskazówek oraz trzy Bramy powiązane z polami dodatkowej planszy Antarktydy wykorzystuje się wyłącznie podczas rozgrywki, w której Przedwiecznym jest Powrót Starszych Istot albo jeśli podczas przygotowania do gry dobrano kartę Preludium „Prorok zagłady z Antarktydy”. W każdym innym wypadku wszystkie wymienione elementy należy odłożyć do pudełka.
BRW... Info od galakty... Góry Szaleństwa już mają na magazynie... niebawem będzie można się zmierzyć z Przedwiecznym na skutej lodem, mroźnej Antarktydzie...
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

no wlasnie o to mi chodzilo.

ale pytanie jest czy nawet bez 'powrotu starszych istot' czy tego preludium, nie mozna grac z nowa plansza.
bo to troche slaba opcja z mozliwoscia dodatkowej planszy tylko i wylacznie w dwoch opcjach.
co jak beda dochodzily nowe plansze? dokladamy je tylko i wylacznie jak jeden z warunkow bedzie spelniony? czyzby nie mialo byc mozliwosci grania z wszystkimi dodatkowymi planszami na raz?

dlatego pytam, czy jesli gram na inne preludium czy przedwiecznego, to wbrew instrukcji, nadal mozna by dolaczyc dodatkowa plansze i karty.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

A kto Ci na to odpowie? jak zechcesz to sobie dołączysz :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Mnie akurat pomysł z maksymalnie jedną planszą dodatku na raz bardzo odpowiada. Kto próbował grać w Arkham z większą liczbą dodatków, ten wie, o co chodzi...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Trolliszcze pisze:Mnie akurat pomysł z maksymalnie jedną planszą dodatku na raz bardzo odpowiada. Kto próbował grać w Arkham z większą liczbą dodatków, ten wie, o co chodzi...
Zgadza się. 1 maly + 1 duży to aż nadto na raz.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Morsereg pisze:ale pytanie jest czy nawet bez 'powrotu starszych istot' czy tego preludium, nie mozna grac z nowa plansza.
bo to troche slaba opcja z mozliwoscia dodatkowej planszy tylko i wylacznie w dwoch opcjach.
co jak beda dochodzily nowe plansze? dokladamy je tylko i wylacznie jak jeden z warunkow bedzie spelniony? czyzby nie mialo byc mozliwosci grania z wszystkimi dodatkowymi planszami na raz?
dlatego pytam, czy jesli gram na inne preludium czy przedwiecznego, to wbrew instrukcji, nadal mozna by dolaczyc dodatkowa plansze i karty.
Ujmijmy to tak: A kto ci zabroni?

Przy czym można by to porównać do podejścia "Czy mogę wymieszać karty wszystkich Przedwiecznych? To trochę słaba opcja, że kart Cthulhu używam tylko przy jednym Przedwiecznym". Nikt nie zabroni, grać się będzie dało nadal, tyle że gra straci oś tematyczną i będziemy mieli fabularny bigos. Moim zdaniem to kiepski pomysł, bo zwartość fabularna to jeden z istotniejszych powodów, dla których chętniej sięgam po Eldritch niż po Arkham.
Morsereg pisze:wydaje mi sie to troche bez sensu. czy naprawde nie ma mozliwosci dodania planszy i kart nawet podczas zwyklej rozgrywki? co to zmienia bo jesli mam byc szczery to nie bardzo widze rozdzielanie kart i znacznikow po kazdej grze.
To osobne talie kart z własnymi rewersami, odłożenie ich niczym nie różni się od odłożenia kart Przedwiecznych, którzy nie biorą udziału w grze. W przypadku wskazówek (6) i bram (3) wcale nie trzeba ich specjalnie rozdzielać, jeśli w trakcie gry wylosuje się żeton z planszy Antarktydy, to nie problem go odłożyć i wylosować kolejny.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Tak jak pisze sirafin, do rozdzielania jest tylko klika żetonów. Całą resztę kart się wtasowuje w odpowiednie talie, a karty Antarktydy mają inne rewersy więc ich rozdzielać nie trzeba.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

chcialem wprowadzic tylko:
- plansze - dla dodatkowych pol
- bramki na ta plansze - dla wiekszej ilosci bramek (yog-sothoth by sie ucieszyl ;) )
- karty spotkan w bazie oraz w gorach - no bo mimo wszystko cos by tam warto robic ;)

nic wiecej.
myslalem, ze katy spotkan 'badan antakrktycznych' (i karty przygod) wprowadzaja dodatkowa fabule (i tych nie chcialem dodawac do wszystkich rozgrywek).
no chyba, ze plansza jest scisle powiazana z badaniami antyrktycznymi i bez nich nie ma mozliwosci nic na tej planszy zrobic.

dopiero jutro bede mogl sie wczytac w pola na planszy oraz instrukcje.
ale skoro mowicie, ze slabo, no to ok. w sumie to i tak sporo sie dzieje na glownej planszy a bedzie jeszcze wiecej z drugim malym dodatkiem ;)

swoja droga, czy dobrze zauwazylem? badanie ekspedycyjne w rzymie?
jesli tak to bardzo milo :)


--- edit ---
doczytalem instrukcje. dowiedzialem sie, ze wskazowki to wlasnie badania antarktyczne. tak wiec problem juz chyba sie sam rozwiazal ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Ok pograliśmy i jest bardzo dobrze.

Na plus:
+ wszystkie karty z dodatku są spójne tematycznie, co świetnie wpływa na klimat gry
+ katy przedmiotów unikatowych wprowadzają mini zadania trzymane w ekwipunku, które niejednokrotnie radykalnie wpływają na rozgrywkę. Np. kolekcjonowanie bram pozwala w sposób alternatywny wypełnić aktualną kartę tajemnicy.
+ obszary dodatkowej planszy posiadają bardzo przydatne akcje do wykonania
+ wprowadzono karty Preludium - zmieniające elementy przygotowania, co wpływa na kształt zabawy
+ dodano karty przygód, nowe możliwości popychania misji głównej do przodu oraz "cofacze" zagłady
+ nowi przedwieczni mają grube talie kart, z ciekawymi zadaniami
+ znacznie wzrosła liczba sposobów na zdobycie i wydanie wskazówek, zaś funkcję żetonu dla przerzutu przejęło skupienie.
+ nowe postacie ciekawe, szczególnie pani geolog/podróżnik
+ świat płonie, jest zalewany monstrami, ogólnie ciśnienie wzrosło.
+ nowe karty ogólnie są znacznie bardziej złożone w działaniu
+ dodano 4 miniściągi przebiegu rundy

- wydłuża rozgrywkę
- nie wyobrażam sobie gry w zestawie większym niż 1 mały + 1 duży dodatek, co oznacza potrzebę wyjmowania kart w przyszłości.

+/- ilość elementów przekroczyła już gabaryty pudełka z podstawki.

Świetny dodatek. Nie wprowadza wielu zasad, a mocno ubarwia rozgrywkę.
Kupować!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Dopiero rozpakowałem i połączyłem dodatek z podstawką.
Gra z jednym małym i jednym dużym dodatkiem sprawia wrażenie "kompletnej", tzn. że w taliach jest tyle kart ile powinno być od początku w podstawce
Całość gry można luźno trzymać w pudełku z podstawki plus pudełku z dużego dodatku co jest wygodniejsze niż upychanie wszystkiego w jednym pudełku.

Wracając o kilka postów wcześniej dotyczących używania planszy Antarktydy.
Reguły gry pozwalają nam się "teleportować" na Antarktydę za 2 sukcesy wpływu. Grając z przygodą na Antarktydzie lub z antarktydzkimi przedwiecznymi to ma sens. W każdej innej grze może to być duże ułatwienie np. Cthulhu "operuje" w tamtym rejonie co by pozwoliło się szybko przemieszczać z drugiego końca świata akurat tam gdzie chcemy. Osobiście bym nie używał planszy Antarktydy po za przygodami/Starszymi Istotami, żeby nie ułatwiać sobie gry.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

pan_satyros pisze: - nie wyobrażam sobie gry w zestawie większym niż 1 mały + 1 duży dodatek, co oznacza potrzebę wyjmowania kart w przyszłości.

+/- ilość elementów przekroczyła już gabaryty pudełka z podstawki.
ale te karty i tak sa inne i oddzielone od reszty.
tak jak pisal sirafin:
To osobne talie kart z własnymi rewersami, odłożenie ich niczym nie różni się od odłożenia kart Przedwiecznych, którzy nie biorą udziału w grze. W przypadku wskazówek (6) i bram (3) wcale nie trzeba ich specjalnie rozdzielać, jeśli w trakcie gry wylosuje się żeton z planszy Antarktydy, to nie problem go odłożyć i wylosować kolejny.
Świetny dodatek. Nie wprowadza wielu zasad, a mocno ubarwia rozgrywkę.
Kupować!
zgadzam sie ;)
W każdej innej grze może to być duże ułatwienie np. Cthulhu "operuje" w tamtym rejonie co by pozwoliło się szybko przemieszczać z drugiego końca świata akurat tam gdzie chcemy.
przyznam szczerze, ze nawet nie wpadlem na takie rozwiazanie :D
ale juz zaniechalem dolaczania tej planszy do kazdej gry. sadze, ze w przyszlosci i tak pojawia sie nowe karty przygod, ktore beda umozliwialy uzywanie antarktydy.

ja swoja wersje spakowalem w pudla po podstawce i duzym dodatku.
w jednym mam plansze, instrukcje i wszystkie zetony, w drugim trzymam wszystkie karty. chyba bede musial sobie zrobic swoja wypraske/card holdery.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Morsereg pisze:
pan_satyros pisze: - nie wyobrażam sobie gry w zestawie większym niż 1 mały + 1 duży dodatek, co oznacza potrzebę wyjmowania kart w przyszłości.

+/- ilość elementów przekroczyła już gabaryty pudełka z podstawki.
ale te karty i tak sa inne i oddzielone od reszty.
tak jak pisal sirafin:
To osobne talie kart z własnymi rewersami, odłożenie ich niczym nie różni się od odłożenia kart Przedwiecznych, którzy nie biorą udziału w grze. W przypadku wskazówek (6) i bram (3) wcale nie trzeba ich specjalnie rozdzielać, jeśli w trakcie gry wylosuje się żeton z planszy Antarktydy, to nie problem go odłożyć i wylosować kolejny.
Jasne. Mam na myśli spęczniałe talie podstawowe - przedmiotów itp.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Ktoś podawał kiedyś świetną muzykę do Lovecrafta. Znam już Nox Arcana, znam Musica Cthulhiana, ale było coś jeszcze i na śmierć zapomniałem co ...
Pamiętacie może?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

ODPOWIEDZ