Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Wiracha »

W moim towarzystwie widzę, że takie gry jak Neuroshima mają największą popularność.
Ich cechą wspólną jest duża ilość interakcji między graczami.

Może to być zarówno rywalizacja, współpraca. Najlepiej strategiczna. I regrywalna.
Jakie tytuły proponujecie?
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: genek »

gra o tron
trochę mało informacji, zeby dać jakis tytuł
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Pixa »

Summoner Wars - najlepiej Master Set, Cyklady, Kemet, Gra o Tron.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: misioooo »

Z eurasów keyflower.
Z amerasów Nexus Ops.
Obie świetnie się skalują już od 2 graczy. Keyflower do 6, Nexus do 4.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: uday »

Z eurasów jeszcze Helvetia, raczej na 3 i 4 niż na 2 osoby.
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Wiracha »

genek pisze:gra o tron
trochę mało informacji, zeby dać jakis tytuł
A jakich jeszcze potrzebujesz?

Może taka, że lepiej 4 gracze wzwyż mogli grać równocześnie. Kryterium głównym jest duża ilość interakcji, koniecznosć myślenia w grze (żeby nie była zbyt losowa). Można było grać w nią wiele razy.

Dobrze by było, żeby gra miała polską wersję językową i była do kupienia za jakieś normalne pieniadze. czyli do 150zł
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: metyu »

Chaos w starym świecie, podstawka do 4 osób, z dodatkiem do 5 osób, ale wtedy robi się już ponad 200 zł. Mythotopia, ale to na max cztery osoby, nie ma polskiej wersji. Spartacus, nie ma polskiej wersji, ale na bgg jest tłumaczenie wszystkich elementów. W roku smoka, gra jest niezależna językowo, do pudełka dokładają polską instrukcję, z tym że to raczej taka euro interakcja, chociaż spora i nawet bolesna bym powiedział. Jak dla mnie Steam ma sporo interakcji, jak na euro, ale chyba nie da się za 150 zł kupić. Poza tym poczytaj o Imperial, Tash-kalar, Szogunie.
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Wiracha »

Dzięki za propozycję. W wątku kupowania już wstawiłem wątek, że zakupię grę o tron . Znajomi się strasznie podniecają serialem więc to będzie najlepszy wybór na dzis.

Co do reszty propozycji Szogun, Cyklady, Imperial, Kemet też bardzo fajne. I prędzej czy później będę na nie polował.
Chętnie jednak wysłucham kolejnych propozycji.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: genek »

tylko wiesz w gre o tron można grać tylko w 5-6 graczy i trwa to trochę, więc lepiej miej to na uwadze kupując grę
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: nasamspam »

Jeżeli Gra o Tron na 4 osoby to rozważ zakup dodatku Uczta dla Wron.
Gra z tym dodatkiem nabiera rumieńców, jest bardziej konfliktowa, więcej się dzieje niż w podstawce. Dodaje dodatkowe cele rodów (jawne) oraz karty celów (ukryte), które dają punkty, a cel gry zmienia się ze zbierania zamków na zbieranie punktów.
Obecnie ze znajomymi gramy tylko z tym dodatkiem.
http://m.rebel.pl/product.php/2,1295/28 ... -wron.html
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Wiracha »

Pisałem, że 4 osoby wzwyż. Więc jeśli gra będzie na 5 osób czy 6 to nie jest problem. Większym problemem byłoby gdyby optymalnie grało się na 7 osób w góre. Ale takich gier jest niewiele.

Aczkolwiek, rzeczywiście dodatek uczta dla wron z tego co czytam rzeczywiście byłby dobrym pomysłem.

Poki co tylko nikt nie chce mi sprzedać egzemplarza. Bo nowa trochę przekracza aktualny budżet na planszówki.
Niedawno zamówiłem sobie Magnatów i czekam jeszcze na rozgrywkę:)
szczudel
Posty: 1433
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: szczudel »

nasamspam pisze:Jeżeli Gra o Tron na 4 osoby to rozważ zakup dodatku Uczta dla Wron.
Gra z tym dodatkiem nabiera rumieńców, jest bardziej konfliktowa, więcej się dzieje niż w podstawce. Dodaje dodatkowe cele rodów (jawne) oraz karty celów (ukryte), które dają punkty, a cel gry zmienia się ze zbierania zamków na zbieranie punktów.
Obecnie ze znajomymi gramy tylko z tym dodatkiem.
http://m.rebel.pl/product.php/2,1295/28 ... -wron.html
Nie słuchaj!!
Ten dodatek wprowadza niepotrzebną losowość. Może być ostrzej a może wyjść z GoTa pobiednia gra rodzinna.
Pograj w podstawkę a jak już będziesz miał parcie na dodatek to Storm of Swords z 1 edycji pasuje do 2 i też ma wariant 4mosobowy.

Z tego co czytałem na BGG to Rumble in the South jest fajnym wariantem na 4p. Warianty opisane w instrukcji zarówno ma 4p i 5p są beznadziejne. BGG również i w tym przypadku służy pomocą proponując lekko zmodyfikowane wariantu (Martele zamiast GJ w 5p itp).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Bea »

Może Cyklady?
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: nasamspam »

szczudel pisze: Nie słuchaj!!
Ten dodatek wprowadza niepotrzebną losowość. Może być ostrzej a może wyjść z GoTa pobiednia gra rodzinna.
Heh. Ile osób tyle opinii.

Wg mnie losowość jest wręcz mniejsza, m.in. ze względu na przeliczanie zaopatrzenia na bieżąco zamiast okazjonalnego z kart.

Ukryte cele natomiast dodają odrobinę tajemniczości, dodatkową możliwość blefu i element zaskoczenia (np. zajęcie Kings Landing daje Starkom 4 punkty, a kto by się spodziewal że akurat tam wyladują ;) ).

Ponadto zwróć uwagę, że dodatek ten od samego początku tworzy konflikt ze względu na podobne cele rodów Baratheon i Lannister. Jest też więcej wojska na mapie od pierwszej tury.

Zgadzam się natomiast z tym, że warto najpierw ograć podstawkę oraz zastanowić się nad ewentualnymi scenariuszami fanowskimi.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: uday »

Z dyskusją o GoT proponuję się przenieść do odpowiedniego wątku. Autorowi też zresztą radzę poczytać o wariantach na 4/5 osób, bo są o wiele lepsze (w szczególniści wspomniane Rumble in the South) niż proponowane przez instrukcję.
szczudel
Posty: 1433
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: szczudel »

@nasamspam - :). Ladnie powiedziane. Zasadniczo wszystko co piszesz to prawda ale niestety potrafi być różnie i to co na papierze wygląda świetnie później zawodzi. Co powiesz na zwycięstwo gracza bez rozegrania jednej bitwy? Może i Sun Tzu byłby dumny ale pozostali gracze raczej poczują się oszukani ( miałem nieprzyjemność uczestniczyć w takiej grze).
BTW - zaopatrzenie liczone na bieżąco to kapitalny patent. Można strategicznie odciąć zaopatrzenie i osłabić największą armie.

Podpisuje się rękami i nogami pod tym iż rzucenie Lannich i Barasiów sobie do gardeł to świetny pomysł. Błędem chyba było że nie wprowadzono takiej zależności między Starkami a Arrynami. Parę aspektów możnaby poprawić - pousuwać defensywo-bierne karty celów i zostawić tylko te konfliktowe.

F4C to sympatyczny dodatek ale z ostrym jego graniem to raczej poczekam aż mi synowie podrosną, będę w to grał wtedy jak sympatyczną Euro-gre.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Wassago »

Jeżeli szukacie też "luźnej" gry z dużą negatywną interakcją, to polecam Munchkina - najlepszy jest zwykły, w klimatach Fantasy, bo ma dużo kart do wrednych kart oraz takich z którymi można kombinować.

Ze strategicznych to tak jak pisano, Cyklady i Kemet :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3646
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: gafik »

Wassago pisze:Jeżeli szukacie też "luźnej" gry z dużą negatywną interakcją, to polecam Munchkina...
Nie. Kolega chce sobie kupić grę, a nie wyrób gropodobny, od którego można mieć co najwyżej "luźny" stolec... W Muhchkinie nie ma mowy o kombinowaniu - to jest w zasadzie gra w wojnę. Przykro mi, jak ktoś proponuje tego typu gry (chyba, że chodzi o imprezę mocno zakrapianą).

Popatrz jeszcze na Pan Lodowego Ogrodu (też na podstawie prozy - Grzędowicza). Ja przy GOT denerwuję się bardzo i jak mam wybór to PLO jest u mnie wyżej. Ale jak ziomki są na prozę Martina nakręceni to GOT podejdzie. Pamiętajcie tylko że to dłuuuuży się czasem niemożebnie...

Summoner Wars słabiutkie.

Można oblookać:
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island
Battlestar Galactica
Legendary: A Marvel Deck Building Game
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gra z dużą ilością interakcji między graczami

Post autor: Assaultmarine »

Uważam że Munchkin jest fatalnie zły ale nadal zagram prędzej niż w Agricolę czy to oznacza, że Agricola jest wyrobem gropodobnym?

Masz 2 osoby do gry(łącznie z Tobą):
Konwój
Strife


Masz 4 osoby(łącznie z Tobą)
Chaos in the Old World

Masz dużo wolnego czasu i nadmiar gotówki:

Forbiden Stars

Wszystkie te gry żyją z negatywnej interakcji
ODPOWIEDZ