[Kraków] Twilight Imperium 3

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

[Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Są jacyś chętni na grę? Mogę wziąć swoją całkowicie spolszczoną wersję, z kartami pomocy dla nowych graczy jeśli tacy by przyszli. Miejsce do omówienia ale może najlepiej 2 stoliki w Hexie? Termin do ustalenia, pytam na razie orientacyjnie. Preferowane 6 osób :)
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Naprawdę nie ma w tym mieście fanów tej gry? :(
Ramiris
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2015, 09:54

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: Ramiris »

Hej :) choć piszę prawie równy rok po Twoim poście, liczę na odpowiedź. Planuję kupić chłopakowi właśnie TI, choć obawiam się, że zbieranie ludzi może być ciężkie, w czym nie pomaga fakt, że gra może się toczyć z 13 godzin... Nie do końca jestem przekonana do kupna z tych właśnie powodów, jednak cały splendor TI sprawia, że jestem nią nieźle podjarana :D Jakby co, można się kiedyś zgadać w Krakowie :)
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lighting »

Ramiris pisze:Hej :) choć piszę prawie równy rok po Twoim poście, liczę na odpowiedź. Planuję kupić chłopakowi właśnie TI, choć obawiam się, że zbieranie ludzi może być ciężkie, w czym nie pomaga fakt, że gra może się toczyć z 13 godzin... Nie do końca jestem przekonana do kupna z tych właśnie powodów, jednak cały splendor TI sprawia, że jestem nią nieźle podjarana :D Jakby co, można się kiedyś zgadać w Krakowie :)
Oh nagrałem się w TI3 z 10 razy. Ostatnie 2x w Hexie. Niestety największym problemem tej gry to 6-8h żeby ukończyć (bez rozszerzeń), więc znaleźć co najmniej te 4 osoby na taki czas jest trudno, szczególnie gdy się już pracuje.

Gdyby ktoś jednak był chętny do rozgrywki w Krakowie, z przyjemnością się przyłączę. :)
lighting
Ramiris
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2015, 09:54

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: Ramiris »

Super :D Jak tylko opanujemy mechanikę gry to zapraszam na granie :) myślę, że we wrześniu już na pewno.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Niekoniecznie 13 godzin. jak się nie będzie debatowało nad jedną ustawą po godzinę i każdy opanuje zasady dobrze to 6 osobowa gra powinna zająć max 7 godzin. tylko trzeba ludzi ogarniętych i zywo zainteresowanych światem gry:) W swoim egzemplarzu z dodatkami który będę miał zaraz cały spolszczony robię jeszcze pomoce dla graczy, wydruki drzewka technologii, opisu funkcji lidrów i paru innych rzeczy i plastikowe organizery na Strefę Gracza żeby zajmować mało miejsca i nic nie "latało" po stole. To powinno tez trochę przyspieszyć grę. Także we wrześniu zapraszam będę w hexie pisał a jak znajda się chętni to u mnie w domu można robić jakies spotkania od czasu do czasu ;) Mozna tez założyć grupe na fejsie dla osób które chciałyby co jakiś czas spotkac się na partyjkę
I proponowałbym grac od razu z dodatkiem shattered impeirum, naprawdę balansuje tę grę. Z drugiego dodatku to mi osobiście podobaja sie jedynie okręty falogwe i Intryga polityczna.
maximus
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2012, 00:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: maximus »

Ja chętnie zagram, będę miał czas w drugiej połowie września
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Hej, hej żyjecie? :) Ustawiamy się w którąś sobotę?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: Błysk »

Cześć, żyjemy. Niedawno się sprowadziłem do Krakowa i powoli się aklimatyzuję.
Awatar użytkownika
ZYGZAK PUB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2015, 17:42
Kontakt:

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: ZYGZAK PUB »

Jeśli do tej pory nie udało Wam się rozegrać partyjki (a raczej całej zmiany przy planszy! ;p) bądź planujecie powtórkę, zapraszamy do Zygzaka na Długą 47 (https://www.facebook.com/ZygzakPub/).
Twilight Imperium 3 pomimo dwóch miesięcy pubu na karku, nadal leży na półce nietknięty. Jak widać, nie znalazł się do tej pory żaden odważny. Może na Was pora? :)
Everred
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:29

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: Everred »

Witam!

Chętnie zagrałbym kiedyś w tą grę, zastanawiam się nawet nad kupnem, ale nauczony doświadczeniem wolałbym najpierw zagrać sam, a najlepiej z moimi planszówkowymi znajomymi zanim wydam blisko 800zł na grę i dodatki, które mogą się nie spodobać mnie lub osobom, z którymi często grywam. Oczywiście najchętniej w bardziej prywatnej atmosferze bo nigdy nie grałem w nic w pubie, ale może też przez to sporo straciłem. Niestety ani ja, ani moi planszówkowi znajomi nie znamy kompletnie zasad, a podejrzewam, że przedarcie się przez instrukcję bez patrzenia na elementy, plansze itp. będzie mało skuteczne, dlatego przydałby się ktoś do pomocy znający zasady, bo jak to zwykle bywa tłumaczone w trakcie gry zasady są kilkukrotnie bardziej przyswajalne niż przeczytane choćby 10 razy.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Everred pisze:Witam!

Chętnie zagrałbym kiedyś w tą grę, zastanawiam się nawet nad kupnem, ale nauczony doświadczeniem wolałbym najpierw zagrać sam, a najlepiej z moimi planszówkowymi znajomymi zanim wydam blisko 800zł na grę i dodatki, które mogą się nie spodobać mnie lub osobom, z którymi często grywam. Oczywiście najchętniej w bardziej prywatnej atmosferze bo nigdy nie grałem w nic w pubie, ale może też przez to sporo straciłem. Niestety ani ja, ani moi planszówkowi znajomi nie znamy kompletnie zasad, a podejrzewam, że przedarcie się przez instrukcję bez patrzenia na elementy, plansze itp. będzie mało skuteczne, dlatego przydałby się ktoś do pomocy znający zasady, bo jak to zwykle bywa tłumaczone w trakcie gry zasady są kilkukrotnie bardziej przyswajalne niż przeczytane choćby 10 razy.
Jeżeli lubicie takie gry, to mogę nauczyć. My już mamy stałą grupę fejsbukową i gramy u mnie na dużym stole regularnie co 2-3 tygodnie od 6 do 8 osób.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: Pynio »

Ja z przyjemnością poznałbym Twilight Imperium. Eclipse + 2 dodatki bardzo mi się spodobały. Niestety nie znam zasad TI3.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Twilight Imperium 3

Post autor: lukasz88 »

Mogę nauczyć nie ma problemu. Sam się uczyłem grając od razu z dośw. graczami i teraz mamy regularną grupę do gry. jedna dwie partie i będziesz znał zasady. Mam swoją grupę na fb mogę Cię dodać ewentualnie w hexie można kiedyś zarezerwować duży stolik i przy okazji nauczyć jeszcze kogoś.
Jak wolisz.
ODPOWIEDZ