Kooperacja dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lynnzun
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:57

Kooperacja dla 2 osób

Post autor: lynnzun »

Cześć,

wspólnie z dziewczyną poszukujemy gry planszowej dla 2 osób.

Obecnie mamy:
- Listy z Whitechapel
- Pandemia
Pandemia bardzo się nam spodobała ze względu na motyw kooperacji.
Natomiast Listy kompletnie nie przypadły nam do gustu - ukryte ruchy jednej postaci były frustrujące i jako całość gra nie dawała satysfakcji.

Nawiązując do pytań pomocniczych:
- gra dla pary (25 lat)
- nie bierzemy pod uwagę karcianek
- klimat gry dowolny
- długość gry - fajnie by było powyżej 30-40 minut do 2h
- wydanie PL byłoby atutem

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem dla nas byłaby jakaś gra kooperacyjna. Znalazłem takie gry jak: Ognisty podmuch, Robinson Crusoe, ale nie umiem sam zdecydować więc proszę o pomoc. Podawajcie proszę wszystkie ciekawe gry kooperacyjne dla 2 osób.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Ognisty podmuch jest dosyć mocno podobny do Pandemii.
Dla nas hitem jest Legendary Encounters: Alien Deckbuilding Game. Gra opiera się na kartach, ale nie jest karcianką w stylu Magich the Gathering czy Race for the Galaxy. Jest mata do gry (plansza). Gra ma super klimat, działa od jednego do 5 graczy, mnóstwo emocji. Rozgrywka około godziny. Nas też nie ciągnęły karty wogóle, do tego małżonka nie lubi filmów o Obcym :) Ale gra - hicior.

Eldritch Horror - choć tutaj dwie godziny może być za mało czasami. Gra bardzo fajna, tematyczna i klimatyczna, napięcie non stop i częste porażki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: galthran »

Horror w Arkham / Eldritch Horror - kooperacja w świecie Lovecrafta, dłuższe tytuły na kilka godzin. Ten drugi z wygładzonymi zasadami i może trochę krótszy.
Znak starszych bogów - jak wyżej, z tym że kościanka i dużo prostsza, tak na godzinkę
XCOM - osadzona w świece znanym z gier komuterowych z wykorzystaniem aplikacji na telefon/tablet/komputer która steruje tym co się dzieje w grze (inwazje obcych, kryzysy do rozpatrzenia)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Robinson jest super, o ile nie straszna ci zlozonosc gry (jest dosyc trudna pod wzgledem regul). A tak poza tym Listy sa swietne ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: detrytusek »

Zdecydowanie Robinson.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: akahoshi »

Podpisuję się pod Arkham i Robinsonem.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: misioooo »

akahoshi pisze:Podpisuję się pod Arkham i Robinsonem.
Arkham? Toć to moloch jest. Dużo mikro zasad i pilnowania tego, co się dzieje/ma się zmienić na planszy i wokół niej. Miałem, grałem, sprzedałem, kupiłem Eldritch.
Arkham Horror to świetna gra jak dla mnie, ale... Ja nie miałem z kim grać, bo: za dużo zasad, za dużo zarządzania planszą pomiędzy swoimi kolejkami, za długie. W Eldritcha grywamy chętnie i często całą ekipą.
Eldritch sporo przyjemniejszy i sądzę, że w 2h spokojnie da się zagrać większość partii. Przy "złych" wiatrach rozgrywka potrwa ze 30min ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:
akahoshi pisze:Podpisuję się pod Arkham i Robinsonem.
Arkham? Toć to moloch jest. Dużo mikro zasad i pilnowania tego, co się dzieje/ma się zmienić na planszy i wokół niej. Miałem, grałem, sprzedałem, kupiłem Eldritch.
Arkham Horror to świetna gra jak dla mnie, ale... Ja nie miałem z kim grać, bo: za dużo zasad, za dużo zarządzania planszą pomiędzy swoimi kolejkami, za długie. W Eldritcha grywamy chętnie i często całą ekipą.
Eldritch sporo przyjemniejszy i sądzę, że w 2h spokojnie da się zagrać większość partii. Przy "złych" wiatrach rozgrywka potrwa ze 30min ;P
Eldritch jest lepszy od Arkham zdecydowanie choć monotonny.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: misioooo »

detrytusek pisze:
misioooo pisze:
akahoshi pisze:Podpisuję się pod Arkham i Robinsonem.
Arkham? Toć to moloch jest. Dużo mikro zasad i pilnowania tego, co się dzieje/ma się zmienić na planszy i wokół niej. Miałem, grałem, sprzedałem, kupiłem Eldritch.
Arkham Horror to świetna gra jak dla mnie, ale... Ja nie miałem z kim grać, bo: za dużo zasad, za dużo zarządzania planszą pomiędzy swoimi kolejkami, za długie. W Eldritcha grywamy chętnie i często całą ekipą.
Eldritch sporo przyjemniejszy i sądzę, że w 2h spokojnie da się zagrać większość partii. Przy "złych" wiatrach rozgrywka potrwa ze 30min ;P
Eldritch jest lepszy od Arkham zdecydowanie choć monotonny.
Tak czekałem na Ciebie kolego forumowy :)
Dlaczego E jest "lepsze" od A? Dla mnie A jest lepsze od E, bo jest bardziej złożone, więcej się dzieje na planszy i jest wg mnie ciekawiej... Choć zdecydowanie trudniej z zasadami i dużo dłużej.
Dlaczego E jest monotonny? Dla całej mojej grupy Eldritch jest fajny i trzymający w lekkim/dużym napięciu cały czas minimalizując "zarządzanie planszą" obecne w Arkham. Dlatego mojej grupie E się podoba, a w A nie zagrają.

Z kooperacyjnych na dwie godzinki to jeszcze Alien Uprising (było ostatnio w mega promocji w planszostrefie - za 99zł bodajże, normalna cena w sklepach to coś około 180zł). Kosmici wyłażą z każdej dziury i nory i non stop napierają co tworzy fajny klimat osaczenia (w końcu rozbiliśmy się na obcej planecie i próbujemy po prostu się wydostać). Grałem jeden raz we 3 osoby, nikt z nas wcześniej nie grał i nie czytał instrukcji/oglądał filmów. Po półtora godziny z instrukcją w łapkach byliśmy blisko... przegranej ;) Jednak pomimo "gry treningowej z manualem w łapie" podobało się mi bardzo, nikt się nie nudził i zagramy raz jeszcze na pewno. W grze są kostki, ale ich wyniki można modyfikować na kilka sposobów, więc losowość nie jest typowa dla "turlanki" - powiedziałbym, że w 60% jest kontrolowalna... Poza hordami obcych pojawiającymi się co turę ;) Nigdy tak do końca nie wiemy gdzie przylezą, kto przyjdzie i co na imprezę przyniesie... Ani nie wiemy co zrobi - może nas będzie chciał bić, a może po prostu pogadamy sobie na spokojnie bez jatki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Dlaczego E jest monotonny? Dla całej mojej grupy Eldritch jest fajny i trzymający w lekkim/dużym napięciu cały czas minimalizując "zarządzanie planszą" obecne w Arkham. Dlatego mojej grupie E się podoba, a w A nie zagrają.
Zgadzam się, z Twoimi znajomymi, którzy nie chcą grać w A bo ma za dużo mikro zasad i jest przekombinowany. Też bym nie grał :) . Próbowałem i się zniechęciłem. E jest jego uproszczoną wersją i to krok w dobrą stronę. Czemu E. jest monotonny? Bo w kółko robisz to samo. Ciągniesz kartę, czytasz tekst (fajny, klimatyczny) i robisz test umiejętności tzn turlasz i porównujesz swoją umiejętność z celem. Idziesz dalej ciągniesz kartę, która już odnosi się do Twojej innej umiejętności. Turlasz, porównujesz i idziesz dalej. Czas zrobić coś innego - ciągniesz kartę i zgadnij...no tak turlasz porównujesz inną cyferkę i tak w kółko. Widzę zalety tej gry szczególnie jak się jest fanem Lovecrafta ale widzę i wady i znam lepsze coopy.

Bardzo się cieszę, że na mnie czekałeś:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
lynnzun
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:57

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: lynnzun »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Skłaniałbym się ku Eldritch Horror. Tylko w żadnym sklepie internetowym nie mogę znaleźć tej gry na stanie. Znacie może jakiś sklep który ma tę grę?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: Rune »

Próbowałeś przez wyszukiwarkę i-szop.pl?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
lynnzun
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:57

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: lynnzun »

Dziękuję za link do wyszukiwarki. Dostępna tylko w 1 miejscu w cenie 230zł - wydaje się dość dużo. Wysłałem maile z zapytaniem o dostępność. Jeśli nie będzie na stanie, chyba wybiorę inną grę.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: sirafin »

Sporo, sugerowana cena detaliczna to chyba 200 zł, a sklepy często dają jeszcze zniżki. Będzie dodruk, ale dopiero pod koniec roku.

http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: misioooo »

I masz jeszcze forumowy dział "sprzedam" :) Wierz mi - od stałych bywalców forum gry są w stanie praktycznie jak nówki. Nawet lepiej - posegregowane, poukładane, customowe wypraski, woreczki etc :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: akahoshi »

Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: Pixa »

--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: srokaplotkara »

Moja propozycja gry kooperacyjnej to Zakazana wyspa.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: lesar »

A moja propozycja to Pandemic Lekarstwo lekka dynamiczna fajnie się turla lekkie banowanie
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Kooperacja dla 2 osób

Post autor: AiS »

Z wymienionych - Ognisty Podmuch

Warto jeszcze się zastanowić nad grą Yggdrasil (nie ma polskiej wersji, ale gra jest całkowicie niezależna językowo i z polską instrukcją też nie ma problemu)
ODPOWIEDZ