Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Qnnrad »

To nie ważne ile % się zgadza, ważna jest prawdziwość informacji.
Jeśli masz trzecią edycję to jedyne zauważalne jej braki to plansza, która nie leży równo na stole (było to problemem polskiego wydania Zimnej Wojny od edycji pierwszej). Ponadto trochę kwiatków jest, poczytaj ten wątek, znajdziesz wiele sugestii poprawnego tłumaczenia z angielskiego na polski i z "polskiego" na polski, które Bard nie zawsze uwzględnia :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Szaweł »

Kyuzo pisze:To nie ważne ile % się zgadza, ważna jest prawdziwość informacji.
Jeśli masz trzecią edycję to jedyne zauważalne jej braki to plansza, która nie leży równo na stole (było to problemem polskiego wydania Zimnej Wojny od edycji pierwszej). Ponadto trochę kwiatków jest, poczytaj ten wątek, znajdziesz wiele sugestii poprawnego tłumaczenia z angielskiego na polski i z "polskiego" na polski, które Bard nie zawsze uwzględnia :D
You made my day :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: azz »

No i chyba wczoraj zaczęli wysyłać. Wczoraj PP mnie poinformowała o przesyłce z Krakowa, a jedyne, co mi przychodzi na myśl, to właśnie Bard.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: skadam »

azz pisze:No i chyba wczoraj zaczęli wysyłać. Wczoraj PP mnie poinformowała o przesyłce z Krakowa, a jedyne, co mi przychodzi na myśl, to właśnie Bard.
U mnie podobnie.
Jack Daniel's
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2015, 12:41

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Jack Daniel's »

Szaweł pisze:
Wydaje mi się, że Kyuzo napisałeś dokładnie to samo, co Jack Daniel's tylko od drugiej strony :)
Ja tylko użyłem skrótu myślowego :P
piotrow
Posty: 34
Rejestracja: 18 lut 2015, 12:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: piotrow »

Przed chwilą był u mnie listonosz i przyniósł dwie karty, poprawioną "Kulminacja napięć w Europie" i dodatkową "Lata ołowiu" :)
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Cairine »

piotrow pisze:Przed chwilą był u mnie listonosz i przyniósł dwie karty, poprawioną "Kulminacja napięć w Europie" i dodatkową "Lata ołowiu" :)
U mnie też był dobrą chwilę temu :)
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Monk »

O szczęście niepojęte. W końcu mam kompletną grę!
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: klpt12 »

Kyuzo pisze:To nie ważne ile % się zgadza, ważna jest prawdziwość informacji.
Jeśli masz trzecią edycję to jedyne zauważalne jej braki to plansza, która nie leży równo na stole (było to problemem polskiego wydania Zimnej Wojny od edycji pierwszej). Ponadto trochę kwiatków jest, poczytaj ten wątek, znajdziesz wiele sugestii poprawnego tłumaczenia z angielskiego na polski i z "polskiego" na polski, które Bard nie zawsze uwzględnia :D
czy plansza leży już równo na stole? Słyszałem o IV edycji już różne opinie, a może poczekać na V?
MasterDash
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2015, 00:45

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: MasterDash »

Chciałbym się zapytać czy ktoś ma może polskie skany kart z III edycji do wysłania, ponieważ chciałem przeprowadzić tą grę na pewnym forum. Proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Orris »

Mam Zimną Wojnę, drugą edycję po polsku. Jak mogę zdobyć karty wydane z najnowszą edycją, czyli Stan Wojenny i Pakt Bagdadzki?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gafik »

klpt12 pisze:czy plansza leży już równo na stole? Słyszałem o IV edycji już różne opinie, a może poczekać na V?
Bardzo dobre pytanie! Ktoś? Coś?
Awatar użytkownika
neotom
Posty: 95
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: neotom »

Mam IV edycję polską kupioną w tym miesiącu i plansza leży prosto na stole. Na upartego można się przyczepić, że przy rozkładaniu nie zachowuje się w 100% swobodnie, ale jakieś tam minimalne napięcie pozostaje i dopiero po chwili jest w zasadzie idealnie, czyli płasko. Ale pewnie gdybym się nie naczytał o wadach planszy na forach i w recenzjach, to bym pewnie w ogóle nie zwrócił na to uwagi, a jestem pedantem.

Przy okazji. Co do kart, to dostałem od razu w pudełku poprawioną kartę Kulminacji w Europie oraz Lata Ołowiu.
Z wad stwierdzanych na pierwszy rzut oka, to żetony są nieco nierówno wydrukowane i na niektórych napisy zachodzą na krawędź żetonów.
Poza tym karty są marnej jakości- bez koszulek się nie obejdzie
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

Czy są już jakieś plany w kwestii organizacji III MP w Zimną Wojnę?
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Czy ktoś się bawi w beta testy wersji digital?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Valarus »

prezestomek pisze:Czy ktoś się bawi w beta testy wersji digital?
Ja. Brzydkie to okropnie w tej chwili i niestety słabo czytelne, szczególnie na mniejszych ekranach. Ale na stacjonarnym gra mi się całkiem przyjemnie.
Fuser.exe
Posty: 739
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 25 times
Been thanked: 18 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Fuser.exe »

A na 10 calach da sie grac?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Valarus »

Zdecydowanie bym odradzał. Jeżeli się nie mylę, to są tylko dwa poziomy przyblizenia - albo cała mapa (która w dodatku jest dziwnie wykadrowana) i wtedy wszystko słabo widać, albo taki zoom, że widać tylko jeden kraj. Jeżeli da się to jakoś inaczej ustawić, to na laptobie bez myszki nie udało mi się tego zrobić, muszę jeszcze dokładniej się temu przyjrzeć na stacjonarnym, bo tam na 22 calach wszystko widać ok i nie sprawdzałem, czy da się zblizenie zrobić.

Na moich 15 calach zdarzyło mi się już kilka razy pomylić 2 z 3, na 10 calach musiałbyś pewnie grać na ciągłym zoomie, czyli w ogóle słabo z ogarnianiem mapy.

Jeżeli ktoś chce ogólniejsze podsumowanie - całość wygląda zdecydowanie bardziej jak alfa niż beta. UI jest bardzo nieczytely, mapa też tak sobie, ciągle wyskakują bugi, gra kilka razy całkowicie zawiesiła mi system... Długo mógłbym tak wymieniać, bo praktycznie wszystko oprócz samych zasad trzeba tam poprawić;) Nie spodziewałbym się premiery jeszcze długo, nie ma szans, żeby to wypuścili w takiej formie.

Edit: Okazuje się, że można przybliżać i oddalać używając myszki, aczkolwiek widziałem też komentarz, że bywa to zbugowane i czasami nie działa - mój błąd zatem.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 11:14 przez Valarus, łącznie zmieniany 1 raz.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: hancza123 »

mam pytanie czy ta gra będzie do kupienia dla każdego? czy tylko dla tych którzy wspierali projekt wpłacając jakąś kasę jako przedpłatę? straszenie długo oni to robią..
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:mam pytanie czy ta gra będzie do kupienia dla każdego? czy tylko dla tych którzy wspierali projekt wpłacając jakąś kasę jako przedpłatę? straszenie długo oni to robią..
Powinno być dostępne dla wszystkich, ale kiedy to nie wie nikt.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: hancza123 »

Valarus pisze:
hancza123 pisze:mam pytanie czy ta gra będzie do kupienia dla każdego? czy tylko dla tych którzy wspierali projekt wpłacając jakąś kasę jako przedpłatę? straszenie długo oni to robią..
Powinno być dostępne dla wszystkich, ale kiedy to nie wie nikt.
jaką zatem korzyść mają ci którzy rok temu wpłacili im kasę w stosunku do tych którzy czekają na gotowy produkt tak jak ja?

nie znam się jak działają te kick startery..

ciekawe jaka będzie cena, mam nadzieję że 30 USD maks...
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: azz »

Za 30$ na Kickstarterze dostaje się:
  • Dostęp do gry w wersji cyfrowej
  • Chyba jakieś vouchery na wstęp na turnieje
  • Fizyczną wersję specjalnego dodatku do TS - "What if?" (KS exclusive artwork)
  • Cyfrową wersję powyższego dodatku (KS exclusive artwork)
  • Kupon na 15$ zniżki na zakupy w gmtgames.com na produkty spoza P500
Tragedii nie ma.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: hancza123 »

byle dopracowali produkt, to co pisze Valarus optymistycznie nie wygląda...

dla mnie najważniejsza jest przejrzystość, aby mieć dobry wgląd w sytuację na planszy, ten zoom stopniowalny bardzo ważny! no i aby nie było baboli jak u Barda
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Valarus »

Żeby nie było - ta gra tam jest, działa i gra mi się w nią bardzo przyjemnie mimo tych wszystkich problemów. Jednocześnie zdecydowanie brakuje szlifu i do ostatecznej wersji jeszcze daleko. Trochę się pośpieszyli wypuszczając to jako beta wersję, bo ludzią się kojarzy, że beta to już prawie gotowy produkt. Jak na moje oko jeszcze z rok im jest potrzebny. Chyba, że zrobią to co teraz robi większość firm, wypuszczą niedokończony produkt i będa patchować.

Z tym zoomem to już się hancza poprawiłem w poście powyżej - on tam jest, ale potrzebna jest myszka której przy laptopie nie mam (touchpadem nie chciało mi zadziałać w żaden sposób).
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: ronin »

Jak już o tym mowa, to jak ONI chcą to sportować na PS4 czy X1? Nie mam pojęcia :D
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
ODPOWIEDZ