Mini Cywilizacja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mig »

KubaP pisze:
mig pisze:
pattom pisze:
oj....
Przyłączam się do ojojowania... Gra pewnie jest całkiem fajna - w zasadzie wszystkie recenzje to potwierdzają, ale jej wygląd raczej odpycha niż zachęca... :?
Mig, hm. Dla mnie wygląd w tej grze to sprawa co najwyżej trzeciorzędna. Tu chodzi o szybkie zbudowanie silniczka. Zresztą może Wookie wzorował się na najlepszych? Niby TTA w starej odsłonie jest piękna? :D
No pewnie, że jest paskudna, podobnie jak kilka(set?) innych bardzo dobrych gier. Ale to przecież nie znaczy, że Mini Cywilizacja nie może być ładna/ładniejsza, prawda? Tutaj brzydota (o ile ta opinia będzie powszechna, bo są i tacy, którym wygląd TTA bardzo odpowiadał;) przecież żadnym atutem nie jest. Dla gry lepiej jak jest ładna a nie brzydka :P
Co oczywiście nie znaczy, że gra nie zdobędzie uznania i popularności. Po prostu będzie jej trudniej ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: CydPL »

Wookie pisze:Dlatego polecam zdobyć ( :D ), zagrać i sprawdzić. Na pewno idealnie nie jest, ale już po pierwszej partii wszystko jest czytelne dla nawet dla nowicjuszy, a grając po raz kolejny można zawiesić oko na ilustracjach.
Nie chcę hejtować.
Pomysł może i ciekawy ale jeśli gra nie łechce mojego oka, ciężko mi się za nią zabrać.
Jeśli natomiast gra kłuje mnie w oczy, to musiałbym się do tego wręcz zmusić, a przecież to ma być przyjemność. Z tego też powodu do dnia dzisiejszego nie udało mi się zagrać w Nations (i może już się nie uda, biorąc pod uwagę, że za miesiąc wyjdzie nowa, śliczna edycja mojej ulubionej gry cywilizacyjnej - TtA).
Poza tym nie sugerujesz chyba, że grafika nie może być ładna i czytelna jednocześnie?...
Dodatkowym minusem jest jej "kolekcjonerskość". Skoro musiałbym zrobić zakupy u Ciebie w sklepie, który jak się domyślam będzie droższy niż popularna konkurencja (i to raczej zrozumiałe) i dostać 10 losowych kart to co zrobię z powtórkami? Wrzuca się je razem z resztą, czy będą nieprzydatne? Różnica w cenie zakupów będzie więc ceną tych 10 kart. Bo jak rozumiem niezależnie od kwoty zakupów dostanę 10 kart? W efekcie może być to baaardzo droga gra, która wygląda, jak wygląda...
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Neoptolemos »

Idealnie by było, gdyby karty były w zestawach. "Zestaw do pierwszego zakupu", "do drugiego" itd.

Pożywiom, uwidim - zobaczymy jaki będzie się prezentował asortyment i ceny u Wookiego :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Mini Cywilizacja moim zdaniem nie jest paskudna (a właśnie trzymam ją w rękach), a nawet powiedziałbym że ładna.
Jest minimalistyczna, prosta, mało klimatyczna. Ale jest też czytelna, przejrzysta - a w tej grze patrzysz na kilkanaście budynków (które są w dwóch kierunkach) na raz i czytelność jest bardzo ważna.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 10:34 przez Wookie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: sqb1978 »

Ludzie zejdźcie na ziemię. Gra ma być dodawana za darmo. Już samo jej wyprodukowanie to jakaś inwestycja na start biznesu.
Jasne, że można zatrudnić lepszego grafika. Może w drugiej edycji grafikę zrobi sam Jony Ive, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Nie rozumiem jak można narzekać na coś czego ani nie musisz mieć, tym bardziej, że widać co na zdjęciach i nikt ci nie sprzedał kota w ładnym worku.

A design karty na pewno nie jest gorszy niż w RftG (pomijając ilustracje) :)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 10:29 przez sqb1978, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Pan_K »

sqb1978 pisze: Nie rozumiem jak można narzekać na coś czego ani nie musisz mieć, tym bardziej, że widać co na zdjęciach i nikt ci nie sprzedał kota w ładnym opakowaniu.
To proste - bierzesz i narzekasz, a potem narzekasz i bierzesz... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

sqb1978 pisze:Ludzie zejdźcie na ziemię. Gra ma być dodawana za darmo. Już samo jej wyprodukowanie to jakaś inwestycja na start biznesu.
Naprawdę wierzysz w to, że za darmo? Koszt zapewne będzie ujęty w cenach gier w jakimś tam %
+1 do oj ale jak okaże się fajna to nie takie już człowiek przeżył.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: mig »

sqb1978 pisze:Ludzie zejdźcie na ziemię. Gra ma być dodawana za darmo. Już samo jej wyprodukowanie to jakaś inwestycja na start biznesu.
Jasne, że można zatrudnić lepszego grafika. Może w drugiej edycji grafikę zrobi sam Jony Ive, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Nie rozumiem jak można narzekać na coś czego ani nie musisz mieć, tym bardziej, że widać co na zdjęciach i nikt ci nie sprzedał kota w ładnym worku.

A design karty na pewno nie jest gorszy niż w RftG (pomijając ilustracje) :)
Można potraktować to jako narzekanie niewdzięczników, którzy nie dość, że dostają coś "za darmo", to jeszcze marudzą, ale można potraktować jako feedback części potencjalnych użytkowników, mający na celu ulepszenie oferowanego produktu tak, żeby również wydawca miał z niego więcej korzyści. Po to są choćby zewnętrzne testy gier, bo autor niekoniecznie musi dostrzec wszystkie mankamenty. Mało kto ma za złe tym co wytykają błędy, że nie doceniają jego ciężkiej pracy. Więc też nie sądzę, że Łukasz jakoś bardzo niezadowolony będzie z tych krytycznych opinii.

To i tak jego decyzja co z tymi głosami zrobi, choć jak rozumiem Wookie jest z wyglądu zadowolony (a może i karty są już w druku), więc pewnie nic się nie zmieni.

A co rozdawania "za darmo", to daj spokój. Przecież to takie samo rozdawanie "za darmo" jak: "kupisz 2 książki to trzecią masz za darmo", albo "do każdego salcesonu musztarda gratis". Jasne jest, że ten koszt jest wliczony w cenę produktu za który się płaci.

Co nie zmienia faktu, że gry jestem bardzo ciekaw i chętnie w nią zagram (i obejrzę karty "na żywo" - może wtedy zyskują w odbiorze;). No i gratuluję fajnego pomysłu marketingowego :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Krytyka mile widziana :)

Dodam tylko, że 3 książka gratis zazwyczaj się po prostu nie sprzedaje, a gratisowa musztarda jest po terminie. A Mini Cywilizacja jest gratis, ale to gra, którą spokojnie można by sprzedawać w dużym pudełku za 79,95 zł :)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: CydPL »

Wookie pisze:A Mini Cywilizacja jest gratis, ale to gra, którą spokojnie można by sprzedawać w dużym pudełku za 79,95 zł :)
Nie wiem jak/czy w swoich recenzjach oceniasz stosunek cena/jakość (obejrzałem kiedyś może z kilkanaście i zupełnie nie przypadły mi do gustu), ale możesz przez to stwierdzenie stracić kilku subskrybentów ;]

Pozwolę sobie przygryźć język i nie powiedzieć wszystkiego co mam z tyłu głowy...
Powiem tylko, że sprzedawać można prawie wszystko... i "spokojnie" można sprzedawać w dowolnej cenie :)
Toster marki Technika na ten przykład, "spokojnie" można sprzedawać za 300zł a ja dorzucę go gratis osobie, która kupi ode mnie używany TV 32" Samsunga za 1300zł ;p

Pytanie jedynie ile osób zdecyduje się tyle zapłacić za niskiej jakości produkt. A według mnie gra z paskudną grafiką to produkt niskiej jakości (nawet jeśli mechanicznie byłaby błyskotliwa).
I w mojej subiektywnej opinii ta jest paskudna... podobnie jak Nations...
Nations odniosło sukces (pominę już przyczyny sukcesu) i Tobie również go życzę z Twoją "Mini Cywilizacją"...
Ja w każdym razie nie kupiłbym jej za 79,95 zł i nie skuszę się na nią również "GRATIS". Ot głos z publiki, z którym zrobisz co zechcesz...

--- edit ---
Dodam jedynie że kiedyś kupiłem grę Twojego autorstwa - "Król i Zabójcy". W prawdzie ją później sprzedałem, bo nie miałem z kim w nią zagrać, ale kupiłem :) (więc nie psioczę dlatego że jestem do Ciebie osobiście uprzedzony)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

Raczej chciałem podkreślić, że to nie jest gratis "bo i tak leżało", ale moim zdaniem gratis wysokiej jakości. Także mam nadzieję, że jednak nie stracę tym stwierdzeniem kilku subskrybentów :)

Gra moim zdaniem paskudna nie jest, ale nie ma co dyskutować o gustach.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

CydPL pisze: Pytanie jedynie ile osób zdecyduje się tyle zapłacić za niskiej jakości produkt. A według mnie gra z paskudną grafiką to produkt niskiej jakości (nawet jeśli mechanicznie byłaby błyskotliwa).
No to produktem niskiej jakości jest Agricola, TTA, Glory to Rome (ang), Le Havre i jeszcze kilka innych. Mogę Ci pokazać mnóstwo brzydkich gier ze świetną mechaniką, które odniosły sukces. Pokaż mi jedną, która ma świetną mechanikę, a przepadła przez oprawę graficzną.
CydPL pisze: Nations odniosło sukces (pominę już przyczyny sukcesu).
Hmm z tego co wiem to Nations odniosło na tyle duży sukces, że wznowienia nie będzie, a Rebel wyprzedawał ją ostatnio z bardzo dużą zniżką.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: CydPL »

detrytusek pisze:
CydPL pisze: Pytanie jedynie ile osób zdecyduje się tyle zapłacić za niskiej jakości produkt. A według mnie gra z paskudną grafiką to produkt niskiej jakości (nawet jeśli mechanicznie byłaby błyskotliwa).
No to produktem niskiej jakości jest Agricola, TTA, Glory to Rome (ang) i jeszcze kilka innych. Mogę Ci pokazać mnóstwo brzydkich gier ze świetną mechaniką, które odniosły sukces. Pokaż mi jedną, która ma świetną mechanikę, a przepadła przez oprawę graficzną.
CydPL pisze: Nations odniosło sukces (pominę już przyczyny sukcesu).
Hmm z tego co wiem to Nations odniosło na tyle duży sukces, że wznowienia nie będzie, a Rebel wyprzedawał ją ostatnio z bardzo dużą zniżką.
Agricola (2007) - Board Game Rank: 6; Strategy Game Rank: 6
Through the Ages: A Story of Civilization (2006) - Board Game Rank: 4; Strategy Game Rank: 4
Glory to Rome (2005) - Board Game Rank: 94; Strategy Game Rank: 70
--edit-- dane oczywiście z BGG, aktualne na dzień dzisiejszy :)

Co je łączy?... Data wydania...
Wiesz jaki sukces odniósł film "Godzilla" z 1954?! ;p
Poszedłbyś teraz do kina na nowy film akcji z równie powalającymi efektami specjalnymi?

--- edit2 --- No i nie mogę Ci wskazać takiej, która ma świetną mechanikę ale przepadła przez słabą grafikę bo prawdopodobnie w nią nie grałem ;p
Jeśli przepadła to pewnie nawet o niej nie słyszałem :)
Strzelam że jest ich masa... Podejrzewam że jakbyś pograł w gry powyżej 40 strony na BGG sortując po game ranku znalazłbyś niejedną mechaniczną perełkę...
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 12:49 przez CydPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

CydPL pisze:
Agricola (2007) - Board Game Rank: 6; Strategy Game Rank: 6
Through the Ages: A Story of Civilization (2006) - Board Game Rank: 4; Strategy Game Rank: 4
Glory to Rome (2005) - Board Game Rank: 94; Strategy Game Rank: 70
--edit-- dane oczywiście z BGG, aktualne na dzień dzisiejszy :)

Co je łączy?... Data wydania...
Wiesz jaki sukces odniósł film "Godzilla" z 1954?! ;p
Poszedłbyś teraz do kina na nowy film akcji z równie powalającymi efektami specjalnymi?
Te gry do tej pory się sprzedają zastanawiałeś się czemu?. Ranking BGG nie dzieli gier wedle lat wydania i są tam tak wysoko bo mają świetną mechanikę (tylko tyle i aż tyle). Śliczniutkie gry powinny przecież te brzydkie czyli "niskiej jakości" zjeść bez przepity. Tylko jakoś tak się nie dzieje i się nie zadzieje bo po prostu mechanika jest istotniejsza. Grafika dobrze jak jest ładna ale to tylko dodatek.
To tak jakbyś wolał mieć Ferrari, które na każdym skrzyżowaniu traci kółka i wszystkie płyny albo słuchania shitowatej muzy ze względu na teksty. Lekki masochizm.
edit: Poza tym nie przesadzajmy, że gra z 2006 roku to jak film z 1954.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: MonsterCookie »

No tak można się przerzucać teraz tytułami brzydkich gier które wpłynęły na szerokie wody, Suburbia czy angielskie Zamki Szalonego Ludwika to gry gorzej niż brzydkie i nie pochodzą wcale z innej planszówkowej epoki :), tylko co to ma do rzeczy :D.
Jak dla mnie świetny, nowatorski sposób na promocję sklepu i fajna koncepcja na "związanie" klienta z konkretnym Sprzedawcą, zwłaszcza jeżeli gra okaże się dobra. Jeżeli ceny nie będą znacząco odbiegać od innych sprzedawców (jak o mnie chodzi to raczej nie dołożę więcej niż 5-7 zl na zamówieniu), to chętnie wypróbuję :).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

MonsterCookie pisze:No tak można się przerzucać teraz tytułami brzydkich gier które wpłynęły na szerokie wody, Suburbia czy angielskie Zamki Szalonego Ludwika to gry gorzej niż brzydkie i nie pochodzą wcale z innej planszówkowej epoki :), tylko co to ma do rzeczy :D.
Jak dla mnie świetny, nowatorski sposób na promocję sklepu i fajna koncepcja na "związanie" klienta z konkretnym Sprzedawcą, zwłaszcza jeżeli gra okaże się dobra. Jeżeli ceny nie będą znacząco odbiegać od innych sprzedawców (jak o mnie chodzi to raczej nie dołożę więcej niż 5-7 zl na zamówieniu), to chętnie wypróbuję :).
No właśnie o to chodzi. Jest to fajny sposób promocji wejścia na rynek pod warunkiem, że ceny innych gier nie ucierpią przez to. Z pewnością gra nie staje się produktem o niskiej jakości tylko dlatego, że komuś się grafiki nie podobają. Nikt tu nikomu półkownika nie upycha jak tej przeterminowanej musztardy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: CydPL »

I dałem się wciągnąć w bezsensowną dyskusję... ;p
Nigdy nie powiedziałem, że mechanika nie jest ważna :)
Ale tak samo jak nie kupisz ładnego samochodu z odpadającymi kołami, tak samo raczej nie wydasz pieniędzy na jeżdżącą szkaradę...
"Poza tym nie przesadzajmy, że gra z 2015 to jak Ferrari z nieodpadającymi kółkami" ;p

Te gry o których wspominasz sprzedają się do dziś bo wyrobiły sobie renomę dawno temu...
Myślisz że stara cywilizacja poprzez wieki będzie się równie dobrze sprzedawać po wydaniu nowej? :)
I po co w ogóle CGE postanowiło wydawać tę grę na nowo, tylko ładną?! Przecież to sprawa trzeciorzędna (najwyżej) ;p
Dlaczego Portal zaczął wydawać gry ładne?... Dlaczego nie wydali po prostu reedycji 51 stanu zamiast ładnych Osadników?
Dlaczego Rebel zdecydował się wydać po polsku Szeryfa z Nottingham? Nie lepiej Robin Hooda z 2011?... Dlaczego w ogóle nie słyszałem o Robin Hoodzie skoro to niemalże ta sama gra?

Dlaczego ktoś w ogóle grafików zatrudnia? Zwolnić ich wszystkich! ;p Od dziś będziemy grać tylko gry, z grafiką pochodzącą z Clipartów w Wordzie!

A tak wracając na Ziemię... Jak już kiedyś powiedziałem w wątku o Nations...
Moim skromnym zdaniem można śmiało ludzi podzielić na tych, którym wszystko jedno jak gra wygląda i na tych którym wszystko jedno nie jest ;]
Oczywiście każdemu z nas bliżej do którejś z tych grup...
Skoro tym, którym jest wszystko jedno i tak jest wszystko jedno... to nie lepiej zadbać o jednych i drugich? :)

I zgadzam się że jest to fajny sposób na promowanie sklepu... z tym że mnie nie zachęcił i zapewne nie tylko mnie... a powód w moim przypadku to brzydki layout ;p
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: detrytusek »

CydPL pisze:I dałem się wciągnąć w bezsensowną dyskusję... ;p
Nigdy nie powiedziałem, że mechanika nie jest ważna :)
można wywnioskować, że powiedziałeś. Skoro wymienione wcześniej świetne tytuły obniżyłeś do produktów niskiej jakości tylko dlatego, że mają brzydką grafikę tzn że mechanika za dużego wpływu na Twoją ocenę nie miała.
CydPL pisze: Ale tak samo jak nie kupisz ładnego samochodu z odpadającymi kołami, tak samo raczej nie wydasz pieniędzy na jeżdżącą szkaradę...
Gdybym miał tylko te 2 wybory to oczywiście, że kupię
CydPL pisze:Te gry o których wspominasz sprzedają się do dziś bo wyrobiły sobie renomę dawno temu...
Myślisz że stara cywilizacja poprzez wieki będzie się równie dobrze sprzedawać po wydaniu nowej? :)
I po co w ogóle CGE postanowiło wydawać tę grę na nowo, tylko ładną?! Przecież to sprawa trzeciorzędna (najwyżej) ;p
Dlaczego Portal zaczął wydawać gry ładne?... Dlaczego nie wydali po prostu reedycji 51 stanu zamiast ładnych Osadników?
Dlaczego Rebel zdecydował się wydać po polsku Szeryfa z Nottingham? Nie lepiej Robin Hooda z 2011?... Dlaczego w ogóle nie słyszałem o Robin Hoodzie skoro to niemalże ta sama gra?

Dlaczego ktoś w ogóle grafików zatrudnia? Zwolnić ich wszystkich! ;p Od dziś będziemy grać tylko gry, z grafiką pochodzącą z Clipartów w Wordzie!
No właśnie wróćmy na ziemię. Nigdzie nie napisałem, że grafika jest nieważna. Napisałem tylko, że jest to dodatek do mechaniki (czyli jest mniej ważna). I oczywiście, że lepsza wersja to gdy gra jest i świetna i ładna niż tylko świetna ale brzydka. I oczywiście, że odświeżona wersja świetnej gry będzie się lepiej przez to sprzedawać gdyby nie były odświeżane też by się nadal sprzedawały, a teraz tknij cokolwiek w mechanice in minus przy okazji tego odświeżania i zobacz jaka będzie reakcja ludzi.
Ponawiam pytanie o świetną grę, która jest paskudna i przez to nie odniosła sukcesu. Ja mogę rzucić w zamian kolejnym tytułem - Wiedźmin. Grafiki ma bardzo ładne ale choćby i sam Matejko je malował to nic by to nie dało.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 13:28 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: sqb1978 »

CydPL podchodzisz do tej sprawy nie od tej strony co trzeba... stąd cała dyskusja.
W przypadku takiej promocji celem nie jest wydanie gry żeby zarabiać na jej sprzedaży, tylko użycie jej do promocji. Robi się to przy określonym budżecie. Dobry ilustrator wziąłby za wypasione rysunki kilka razy więcej, co nie wpłynęłoby na grywalność gry, czy jej sprzedawalność (ponieważ będzie dodawana za darmo do zamówień). Ale podniosłoby mocno koszty tej promocji i być może autor by się na nią wtedy nie zdecydował.

Kto wie, może jeśli za rok gra okaże się sukcesem (jak również sam sklep) to będzie reedycja na wypasie :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: kamron6 »

Mnie np. odrzucają na starcie figurki w grach, już wolę plastikowe żetony na stojakach, ale nie zaśmiecam takimi dyskusjami forum :twisted:
To jest sprawa gustu i tyle.

Pytanie do gry: gdzie wideo-instrukcja :D I jak różnią się karty: one tworzą kompletną całość czy są podzielone na 4 losowe budynki?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: piton »

wpadłem poczytać o nowej grze - o intrygującym dla wielu tytule - a tu dzieje się...

nowy sposób na promocję to jest bezsprzecznie, gratuluję pomysłu, ale co z ludźmi, którzy grą gratisem nie będą zainteresowani?
Wątek poczytałem, poczytałem i zobaczyłem recenzję gry - mi się nie podoba. Nie jestem estetą dla mnie mechanika jest najważniejsza, grafik zazwyczaj i tak nie zauważam. Taka karcianka mi(nam) nie podejdzie, czadu nie ma.

Na zakupy nie wybiorę się po gratis, którego i tak nie chcę, to zastanawiam się czym sklep będzie przyciągał takich ludzi jak ja?
Sklep to inny temat, ale skoro żyje w symbiozie z minicywilizacją, to taki wrzut zrobiłem.

trzecia strona medalu - to skoro to będzie dobra gra, o którą ludzie będą zabiegać, to może jednak warto ją wydać w pudle i puścić na obce rynki?
czekam na premierę sklepu i powodzenia :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: cezarr »

Świetny pomysł z tym dodawaniem gry do zamówień! Mam nadzieję, że się sprawdzi i zapoczątkuje nową modę i parę innych sklepów też "przygarnie" jakichś projektantów gier i zrobią coś podobnego. :)

Może do tego, np. raz na kwartał przy okazji jakichś konwentów, sklep organizowałby turnieje w tę "Mini Cywilizację"? :) Do wygrania byłyby, oczywiście, ;) karty do "Mini Cywilizacji" - jakieś specjalne. Takie jakich nie można dostać składając zamówienia.

Powodzenia ze sklepem!
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: TTR_1983 »

Na jedno podstawowe pytanie Wooki nie odpowiedział. co ze zdublowanymi kartami?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:Na jedno podstawowe pytanie Wooki nie odpowiedział. co ze zdublowanymi kartami?
Pewnie to samo co w innych kolekcjonerskich karciankach.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini Cywilizacja

Post autor: Wookie »

piton pisze: trzecia strona medalu - to skoro to będzie dobra gra, o którą ludzie będą zabiegać, to może jednak warto ją wydać w pudle i puścić na obce rynki?
czekam na premierę sklepu i powodzenia :)
może w przyszłości :)
mulek18 pisze:Na jedno podstawowe pytanie Wooki nie odpowiedział. co ze zdublowanymi kartami?
Można korzystać z maksymalnie 2 zdublowanych kart. Ale zalecam po prostu wymieniać się ze znajomymi :)
kamron6 pisze: Pytanie do gry: gdzie wideo-instrukcja :D I jak różnią się karty: one tworzą kompletną całość czy są podzielone na 4 losowe budynki?
Będzie wideo instrukcja.
4 budynki na każdej karcie są po postu różne, tak dobrane, żeby karty jak najlepiej dało się łączyć
ODPOWIEDZ