[Sea3d] Pytanie ! Tworzenie nowej gry

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
szugiel
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2007, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

[Sea3d] Pytanie ! Tworzenie nowej gry

Post autor: szugiel »

Cześć, gram ostatnio w Sea3D (wersja online osadników z Catanu) i spotkałem się z problem, którego nie potrafię „przeskoczyć”. Chodzi o utworzenie gry dostępnej dla wszystkich. Problem, jaki się pojawia to, że gra utworzona przeze mnie, jest widoczna, ale nie jest „dostępna”, czyli nie można do niej dołączyć.

Łącze to neostrada, bez żadnego modemu z wbudowanym routerem, bez firewall`a, etc. Nie wiem czy moje łącze nie pozwala mi na to, czy może zależy to od konfiguracji (programu).

Może ktoś z Was miał podobny problem i potrafi mi pomóc?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gorigon
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gorigon »

Na neo, są z tym problemy. Jak masz rutera to spróbuj odblokować port.
Ja tez tak mam z ruterem tyle ze mam netie ale to jeden szatan cytując prezydenta.
szugiel
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2007, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szugiel »

No właśnie, nie mam rutera (jak pisałem wyżej), czyli nie mam co "odblokować". Nie wiem, gdzie może leżeć przyczyna :-/ Ehh...
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

szugiel pisze:No właśnie, nie mam rutera (jak pisałem wyżej), czyli nie mam co "odblokować". Nie wiem, gdzie może leżeć przyczyna :-/ Ehh...
a firewalla masz jakiegoś zainstalowanego?
na czas gry wyłącz wszystkie firewalle (jeśli masz windowsa, to tego systemowego też) i wtedy próbuj zagrać - jeśli się uda to później tylko w firewallu odblokujesz sea3d (porty lub program w zależności od firewalla)
Retorian
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2007, 19:23
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Retorian »

Witam, mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda ;)
Otóż mam mały problemik i nie wiem co z tym zrobić, jednym słowem nie radzę sobie..

Mam Radiówkę do 1,5mBita i ostatnio zewnętrzne IP, problem polega na tym że gdy chce hostować w sea3d to gra rozpoznaje moje wewnętrzne IP przez co host jest nie widoczny, wie ktoś gdzie zmienić ustawienia IP żeby gry rozpoznawały IP zewnętrzne ?? thx za pomoc
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: zephyr »

Albo masz wewnętrzne albo zewnętrzne (chyba)

Ekspertem od sieci nie jestem, ale adres masz jeden...

Czy chodzi Ci o problemy z Routerem?
Jeśli jest to kwestia routera to musisz pogrzebać w jego konfiguracji i ustawić przekierowanie połączeń na twój komputer, jeśli dowiesz się na jakim porcie chodzi gra ustaw w routerze przekierowanie (forwarding chyba), żeby wszystkie sygnały odnośnie gry router wysyłał do ciebie, a nie gubił nie wiedząc co z nimi zrobić.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Retorian
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2007, 19:23
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Retorian »

Nie mam routera, nie jest mi potrzebny, mam radiówkę, a sygnał odbieram z nadajnika przez antenę, IP mam nadane zewnętrzne o danym nr i wewnętrzne(sieciowe) i właśnie nie wiem dlaczego gry wykrywają to wewnętrzne :/
ODPOWIEDZ