Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pattom »

splocki pisze:Kostki z przejrzystego plastiku
Marzyciel :-)
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: gyro »

Piettrucha pisze:
Skywarden pisze:Czy jest szansa, że w kampanii zostanie Od rash ufundowane wydanie dodatku?

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, więc odpowiem w dwojaki sposób. :mrgreen:

1. Rozmawiamy z Rio Grande na temat dodatku. Nie jest to fałszywa skromność, ale spodziewaliśmy się, że do poniedziałku 2.11 będziemy mieć w kampanii połowę tego co mamy na chwilę obecną- kiedy to piszę, jest prawie 39 tys.
Rio przyznaje szczerze, że żaden Europejski partner do tej pory nie zgłaszał zainteresowania wydaniem dodatku, więc nie mają gotowej wyceny. Zarówno oni jak i my, pracujemy nad tym żeby w ciągu 7-10 dni wiedzieć na czym stoimy. Jeśli pojawi się opcja na wydanie dodatku - nie ukrywam że jesteśmy tym zainteresowani.
Prywatnie mogę dodać, że dzięki uprzejmości Yosza (dzięki Marcinie) który pożyczył nam egzemplarz, mieliśmy możliwość zagrać kilka partii z dodatkiem. Dodatek jest super dobry. Chcielibyśmy go wydać, ale Rio nie uruchomi print runu tylko dla nas. :(

2. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy chodzi o hipotetyczną sytuację, kiedy uzbiera się baardzo duża kwota i każdy wspierający otrzyma dodatek w ramach nagród które są na chwilę obecną w kampanii? Jeśli chodzi o to- to takiej możliwości nie ma. Gdybyśmy mogli sprzedawać podstawkę oraz dodatek za 150,00 zł brutto (pamiętajcie, że musimy tę kwotę pomniejszyć o marżę wspieram.to, podatki, koszty paczkomatów, kartonów do wysyłki, tłumacza, DTPowca, transport palet z Niemiec... :P ) to musielibyśmy sporo dopłacić. :P

natomiast

Jeśli Rio zaproponuje możliwość produkcji w tym samym cyklu produkcyjnym co podstawki Roll, ceny będą dla nas do udźwignięcia, terminy oddania plików również, zakładam możliwość dodania kolejnych nagród do tej, już istniejącej kampanii. Ale kolejny raz podkreślę- wszystko w rękach Rio Grande Games. :( Jeśli ich oferta będzie brzmieć "zrobimy dodatek w wakacje" zakładam, że uruchomimy na dodatek(a może dodatki? ;) ) osobną kampanię.


Widzimy, że gra przyjęła się bardzo dobrze w świadomości graczy. Pobijamy kampanią rekordy wspieram.to. Sami jesteśmy graczami- wiemy jak frustrujące może być nagłe zaprzestanie kontynuowania linii dodatkami, kolejnymi grami w serii etc. Crowdfunding stwarza bardzo dobre warunki do tego, żeby te dodatki jednak wydawać - i tego będziemy się trzymać.

Za jakiś czas ujawnimy wam kolejne plany dotyczące Dominiona- mam nadzieję, że wtedy gracze nam zaufają pod względem dodatków. :mrgreen:
Zastanawiam się czy przy takim tempie wpływów środków na ową grę i tak długim czasem oczekiwania na nią (marzec) nie jesteście wstanie dogadać się z RGG o owy dodatek po uprzedniej dopłacie do niego(równoległa kampania powiązana z tą) przez nas odpowiedniej ilości pieniędzy - przecież dysponujecie listą wpłacających i tych którzy będą chcieli dodatek to dopłacą a co ci nie chcą to oleją to - a wy tylko powiążecie wpłaty z tymi osobami. Chodzi mi ze owy dodatek kiedy będzie wydawany za jakiś czas może różnić się znacznie od podstawki (strzelam już teraz jest inna plansza graczy i tor punktów a może i w najbliższym czasie inne elementy będą inne i owy dodatek będzie odbiegał jakością a przez to u graczy wywoła małą niechęć co do tego). Jest tyle czasu ze RGG może uruchomić jednocześnie produkcje gry i dodatku w takiej samej jakości :). Wiem niektórzy podniosą krzyki żę chcą czasu na ogranie podstawki i takie tam - ja im powiem to odtwórzcie dodatek jak ogracie a do tego czasu połóżcie go bezpiecznie na półce, przykryjcie ściereczką aby sie nie kurzył i niech czeka np. do wakacji :).
Co do kolejnego celu to rozważcie to z głową i z myślą perspektywiczną - nie zmieniajcie gry na tyle ze po dodaniu dodatków w świetlanej przyszłości owa gra będzie różnić się jakościowo. Nie wyobrażam sobie ze grając w karcianego RFTG z tGS, RvI i TBoW ten ostatni ma inne elementy i skazuje go na .....
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Epyon »

Przypominam, że SG są oprócz podstawowych elementów, a nie zamiast. :) Więc żadnych problemów z kompatybilnością bym się nie spodziewał...
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bartek_mi »

MisterC pisze:Tak powszechne w SG dodatkowe kafelki, zasłonki, żetoniki, figurki i pierdółki to zawsze koszt rzędu kilku tysiaków (głupi wykrojnik ileż kosztuje). Nikt by się faktycznie nie obraził, gdyby jednym ze SG był atak na jakość, czyli wydanie takich pieniędzy, żeby pokazać tłumaczenie korektorowi z doświadczeniem, wydrukować spolszczone prototypy (choćby w jakości prototypów) i posadzić do gry kilka grup geeków, którzy mają przeczytać instrukcję, zrozumieć po swojemu i rozgrywać partie pod obserwacją redagujących instrukcję i teksty na elementach.
E tam. Gracze wola figurke rodem z jajka z niespodzianka niz brak bledow na zetonach :)
Z drugiej strony to sie jednak ludzimy, ze to co opisales ma miejsce (taaa.....)
Dice Hate Me :(
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

E tam. Gracze wola figurke rodem z jajka z niespodzianka niz brak bledow na zetonach :)
Z drugiej strony to sie jednak ludzimy, ze to co opisales ma miejsce (taaa.....)
Nie tylko my, ale pewnie większość wydawców w Polsce, płaci profesjonalnym tłumaczom, ludziom, którzy zawodowo się tym zajmują. Do korekty też wybiera się profesjonalistów. Niestety błędy ludzkie się czasem zdarzają, ot cała proza życia.

W każdym razie jak tylko będziemy mieli wersje instrukcji, którą możemy się podzielić do sprawdzenia to to zrobimy :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: gyro »

Epyon pisze:Przypominam, że SG są oprócz podstawowych elementów, a nie zamiast. :) Więc żadnych problemów z kompatybilnością bym się nie spodziewał...
Wiem ale jak już raz się dotknie tego lepszego :) te w gorsze się nie chce już wchodzić :( - zakładam że z góry skazałbym to na porażkę :)
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Stan »

wsparte :) dzięki i trzymam kciuki :)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

pattom pisze:
splocki pisze:Kostki z przejrzystego plastiku
Marzyciel :-)
Akurat kostki preferuje nieprzezroczyste.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: costi »

splocki pisze:Kostki z przejrzystego plastiku
Nie!
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ramar »

Banan2 pisze:
Curiosity pisze: Chyba, że jakiś sklep wesprze akcję, ale to też nie będą duże ilości.
Oczywiście. Jak dotąd wspierały/kupowały więc myślę, że będzie OK. Zwłaszcza, że mogą poczekać do końca kampanii.
Pozdrawiam
Wychodzę z założenia, że jednak środki ze wsparcia po odliczeniu pośredników (wspieram.to) trafiają jednak bezpośrednio do podmiotu wydającego grę. Pewnie dużej różnicy nie ma, lecz pewna premia za podjęcie ryzyka i wydanie gry, co do której chętny się wcześniej nie znalazł, należy się GFP.
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Hobold »

Nie ciśnijmy tak chłopaków o te SG. Niech zarobią jak najwięcej, a ta kampania niech da im masę energii i motywacji na kolejne odważne lokalizacje :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: hutriel »

ramar pisze: Wychodzę z założenia, że jednak środki ze wsparcia po odliczeniu pośredników (wspieram.to) trafiają jednak bezpośrednio do podmiotu wydającego grę. Pewnie dużej różnicy nie ma, lecz pewna premia za podjęcie ryzyka i wydanie gry, co do której chętny się wcześniej nie znalazł, należy się GFP.
Jeżeli jakiś sklep jest w stanie zdecydować się na 10zł marży to trudno, ich wybór. W moim przypadku to raczej forma "przybicia piątki" wydawcy za ich politykę wyboru tytułów.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pattom »

costi pisze:
splocki pisze:Kostki z przejrzystego plastiku
Nie!
Tak :-)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: hutriel »

pattom pisze:
costi pisze:
splocki pisze:Kostki z przejrzystego plastiku
Nie!
Tak :-)
Nie! Przejrzyste mają być zasłonki! :wink:
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Iesthir »

MisterC pisze:
pattom pisze:
costi pisze:Nie!
Tak :-)
Połowa!
Tak!

Pod warunkiem, że byłyby to kostki dodatkowe, OPRÓCZ tych z podstawki. Jeżeli kostki z przeźroczystego plastiku miałyby ZASTĄPIĆ kostki z podstawki to wtedy:

Nie!
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Skywarden »

Jako, że poruszyłem kwestię dodatku...

Oczywiście myślałem o płatnej wersji. Jest jedna rzecz, która nie dla wszystkich jest oczywista. Otóż w dodatku są naklejki na zasłonki graczy. Stąd było moje zainteresowanie - byłbym baaardzo zainteresowany gdyby zamiast naklejek od razu były poprawione zasłonki w podstawce. Wogóle wolałbym mieć za dopłatą dodatek od razu w jednym pudełku. A to w moim wyobrażeniu mogłoby pomóc kampanii :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Bardzo rozsądny pomysł.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

Skywarden pisze:Jako, że poruszyłem kwestię dodatku...

Oczywiście myślałem o płatnej wersji. Jest jedna rzecz, która nie dla wszystkich jest oczywista. Otóż w dodatku są naklejki na zasłonki graczy. Stąd było moje zainteresowanie - byłbym baaardzo zainteresowany gdyby zamiast naklejek od razu były poprawione zasłonki w podstawce. Wogóle wolałbym mieć za dopłatą dodatek od razu w jednym pudełku. A to w moim wyobrażeniu mogłoby pomóc kampanii :)
Dodajmy naklejki koszmarnie badziewne ;/ Wiem, bo sam musiałem je wczoraj nakleić.
Naklejka ma aktualizować tabelkę, niestety jest zbyt przejrzysta, co powoduje przebijanie oryginalnych cyfr, a to nie wygląda dobrze.

Ogólnie dodatek bardzo fajny, tylko cena zaporowa - zważywszy na zawartość.
Jako posiadacz ANG wydania trochę zazdroszczę Wam tego WT, a raczej 2x nie kupię.

btw. Zawartość dodatku, bez specjalnego kombinowania, mieści się w pudełku gry podstawowej i to przy zachowaniu wypraski.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 14:51 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 3 razy.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

Skywarden pisze:Jako, że poruszyłem kwestię dodatku...

Oczywiście myślałem o płatnej wersji. Jest jedna rzecz, która nie dla wszystkich jest oczywista. Otóż w dodatku są naklejki na zasłonki graczy. Stąd było moje zainteresowanie - byłbym baaardzo zainteresowany gdyby zamiast naklejek od razu były poprawione zasłonki w podstawce. Wogóle wolałbym mieć za dopłatą dodatek od razu w jednym pudełku. A to w moim wyobrażeniu mogłoby pomóc kampanii :)
Myślę, że jak na razie tempo kampanii pokazuje coś innego. Przy obecnej szybkości zbiórki wkomponowanie dodatku do podstawki nie jest wcale konieczne aby akcja zakończyła się powodzeniem. Co więcej, pomysł z zasłonkami można spokojnie wrzucić jako SG do kampanii dotyczącej dodatku - jeżeli takowa będzie miała miejsce. Wtedy osoby wspierające otrzymają przedrukowane zasłonki razem z informacjami z dodatku naniesionymi na nie.

Nie chce tutaj torpedować pomysłów dotyczących dodatku, ale pamiętajcie, że te gry mają później trafić również do sklepów i nie mogą być wydane w jednym pudle - podstawka+dodatek. Siłą rzeczy muszą to być rozdzielne produkty a to generuje koszta.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: donPedro »

To może poprawione zasłonki jako następny SG?
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: flowerus »

Skywarden pisze: Otóż w dodatku są naklejki na zasłonki graczy. Stąd było moje zainteresowanie - byłbym baaardzo zainteresowany gdyby zamiast naklejek od razu były poprawione zasłonki w podstawce.
Z tego co pamiętam, w dodatku reguły prezentowane na zasłonce nieco się zmieniają (czarna kość na start), więc raczej wprowadzałoby to zamieszanie.
Jak najbardziej zgadzam się, że dobrej jakości zasłonki zamiast naklejek powinny być dopiero jako SG kampanii dodatku, a nie podstawki.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Obrazek


Mały update przed kolejnymi progami!

Wiele osób, z którymi rozmawialiśmy podczas gry w kawiarni HEX w sobotę 31 października zwracało nam uwagę, że tekstu z zasłonek się nie da przeczytać inaczej niż podnosząc je.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

To jest bardzo fajny pomysł - zastanawiałem się oglądając recenzje czy łatwo się czyta z tych zasłonek. Ostatecznie stwierdziłem iż gra jest na tyle intuicyjna, że zasady przyswaja się w miarę szybko więc nie myślałem o tym więcej. Karty pomocy to powinien być fajny SG.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Harth »

Pierwsze SG były co 5k ostatni jest po 7,5k. Musicie się pośpieszyć z tymi SG bo za szybko ludzie wspierają projekt i będziemy przez to stratni :roll:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Harth pisze:Pierwsze SG były co 5k ostatni jest po 7,5k. Musicie się pośpieszyć z tymi SG bo za szybko ludzie wspierają projekt i będziemy przez to stratni :roll:
Pierwszy SG był +10K, drugi +5k, trzeci +7,5k.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ