TANIE gry z dużą ilością figurek

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
woi-tek
Posty: 26
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:48

TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: woi-tek »

Na wstępie zaznaczam, że NIE JEST to wątek pt. "Czy prawdziwy gracz powinien patrzeć na cenę" ani "Czy tanie gry są dobre i opłaca się je kupować" ani "Czy warto kupować planszówki", więc proszę nie zbaczać z tematu.

Chciałbym, abyśmy razem stworzyli listę gier, na które warto zwrócić uwagę przede wszystkim ze względu na ich niską cenę i jednocześnie oferujących dużą ilość figurek.
Ustalmy górną granicę ceny na poziomie max 100-110 zł.

Moja propozycja to:
Attack! Maksymalne ryzyko - cena nowej gry od 85-90 zł (jeszcze niedawno widywałem za 73 zł) a w środku mamy 678 (!!!) figurek żołnierzy, czołgów, samolotów i dział artyleryjskich. 90 zł / 678 figurek = 13 gr za figurkę :D

Jestem ciekawy, czy znajdą się również ciekawe propozycje m.in. w tematyce fantasy lub science fiction :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: rastula »

Sztuka wojny w cenie poniżej 50 złotych oferuje prawie 50 ładnych figurek

Często używane Ryzyko w różnych wersja można też za małe pieniądze kupić na aukcjach różnych.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: barni132 »

woi-tek pisze:Na wstępie zaznaczam, że NIE JEST to wątek pt. "Czy prawdziwy gracz powinien patrzeć na cenę" ani "Czy tanie gry są dobre i opłaca się je kupować" ani "Czy warto kupować planszówki", więc proszę nie zbaczać z tematu.

Chciałbym, abyśmy razem stworzyli listę gier, na które warto zwrócić uwagę przede wszystkim ze względu na ich niską cenę i jednocześnie oferujących dużą ilość figurek.
Ustalmy górną granicę ceny na poziomie max 100-110 zł.

Moja propozycja to:
Attack! Maksymalne ryzyko - cena nowej gry od 85-90 zł (jeszcze niedawno widywałem za 73 zł) a w środku mamy 678 (!!!) figurek żołnierzy, czołgów, samolotów i dział artyleryjskich. 90 zł / 678 figurek = 13 gr za figurkę :D

Jestem ciekawy, czy znajdą się również ciekawe propozycje m.in. w tematyce fantasy lub science fiction :wink:
Hej! Apropo Attack! Maksymalne ryzyko, jako że nie wiem czy można podlinkowywać allegro, wejdź i zobacz jest fajna aukcja z licytacją tej gry ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: Piehoo »

Mogę dodać Conquest of Empire. Kupowałem dawno temu poniżej 100zł, a pudło wypchane figurkami.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Arcus
Posty: 37
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: Arcus »

woi-tek pisze:Jestem ciekawy, czy znajdą się również ciekawe propozycje m.in. w tematyce fantasy lub science fiction :wink:
Drako - może w pudle nie ma oszałamiającej ilość figurek, ale można dostać dość tanio, zwłaszcza z drugiej ręki (mi się udało za 35zł + przesyłka)

Też jestem ciekaw czy jest coś z fantastyki/science fiction z większą ilością figurek do 100zł.
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: easy »

Arcus pisze:Też jestem ciekaw czy jest coś z fantastyki/science fiction z większą ilością figurek do 100zł.
Może trochę ponad 100 (wg i-szop ceny zaczynają się od 105) Eclipse Ship Pack One
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: costi »

easy pisze:
Arcus pisze:Też jestem ciekaw czy jest coś z fantastyki/science fiction z większą ilością figurek do 100zł.
Może trochę ponad 100 (wg i-szop ceny zaczynają się od 105) Eclipse Ship Pack One
Tylko że to pakiet statków do Eclipse, a nie samodzielna gra. A podstawka to dobrze ponad 200zł.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: TANIE gry z dużą ilością figurek

Post autor: easy »

costi pisze:
easy pisze:
Arcus pisze:Też jestem ciekaw czy jest coś z fantastyki/science fiction z większą ilością figurek do 100zł.
Może trochę ponad 100 (wg i-szop ceny zaczynają się od 105) Eclipse Ship Pack One
Tylko że to pakiet statków do Eclipse, a nie samodzielna gra. A podstawka to dobrze ponad 200zł.
Tu racja, może źle zrozumiałem intencję autora wątku. To raczej taki tip dla osób które potrzebują figurek SF (niekoniecznie do grania w Eclipse)
ODPOWIEDZ