Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Tutaj nie budujesz talii.
Setup jest dość krótki, a sam rozgrywka spokojnie zamyka się w godzince :) W jeden wieczór można nawet całą kampanię machnąć :)
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: pendzik »

Fruczak Gołąbek pisze:@RUNner


Jak myślicie do zwykłego pogrania, bez większych ambicji, w domu gra się nada??
Nada się. Mam podstawkę lotra i wq i jakoś na wq mam ochotę, a na władcę nie za bardzo. WQ to dla mnie taki luźniejszy, casualowy, bardziej losowy Mistfall. I wychodzi mu to na dobre.
sanitariusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:53

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sanitariusz »

A jak porównanie WQ:CG do karcianego Space Hulka?
Ma ktoś/grał ktoś w obie i może porównać?
Satyrius
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2015, 09:07
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Satyrius »

Ogólnie Space Hulk bardzo mi się podoba i uwielbiam w niego grać. Jest wymagający czym przedstawia bardzo brutalny świat WH40k i jest identyczny w porównaniu do Warhammer Questa. Obie gry piorą Cię niemiłosiernie ale jakoś mi to nie przeszkadza ( zwycięstwo smakuje lepiej :)). Zdecydowanie na plus WHQ jest klimat, który moim skromnym zdaniem aż wylewa się z kart opisując nam co się dzieje. Przy 1 scenariuszu wchodzimy do kanałów w poszukiwaniu źródła zatrucia miasteczka Schompf i możemy być zmuszeni przedzierać się przez oblepione pajęczynami korytarze, które dodatkowo nas męczą (zmuszając do wyczerpania kolejnej akcji). Wiadomo trzeba trochę wyobraźni bo jak ktoś nie czuje klimatu to nic nie zrobisz. Uważam, że tego nie ma w Space Hulku w ogóle. Są praktycznie te same korytarze, drzwi itp.
Kolejna sprawa jest taka, że w WHQ Twoja postać się rozwija cały czas niezależnie od tego czy się wygra czy przegra co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem. Ciężko trochę to porównywać bo SH nie jest grą typowo przygodową a raczej 1 razowym scenariuszem w której składy marines nic nie zdobywają - umiejętności ciągle te same, pojęcie ekwipunku nie występuje.
Oczywiście różnorodność jeżeli chodzi przeciwników jest zawsze taka sama w przypadku SH (chyba że zakupi się dodatek który wprowadza tyranidów). W WHQ nie ma też niewiadomo jakiego wyboru (jak na podstawkę), jednak każda gra jest inna. Występuje również podział na elity i zwykłe stwory co zaliczam zdecydowanie na plus. Główni bossowie? Również wygrywa WHQ.
Kasa jaką musimy dać za SH jest połowę niższa ( jak była przynajmniej dostępna w sprzedaży) co jest jej atutem.
W obie nie odmawiam gry ale zdecydowanie wolę WHQ.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

Jak to mówią, zaczynam się "jarać jak flota Stanisa"? ;)
Mimo to czekam na polską wersję. Zresztą budżet do końca roku zamrożony, więc mimo że ciśnienie rośnie, łatwiej mi będzie przetrwać te kilka miesięcy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Olgierdd »

A mi jednak ciśnienie nieco spadło. Gra wygląda dobrze i obiecująco, fajne połączenie mechanik Władcy Pierścieni LCG i Death Angela, ale ponieważ mam już w swojej kolekcji Pathfindera, to raczej zakup odpuszczę.
W każdym razie będę obserwował rozwój gry :)
Satyrius
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2015, 09:07
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Satyrius »

Pathfinder (którego również mam i lubię) jednak gaśnie przy Warhammerze. Zwłaszcza poziom trudności Pathfindera (mówimy o Raise of The Runelords ) jest mało wymagający. Cieszy tam naprawdę fajny system rozwoju postaci jednak w tej pierwszej części nie rozwijało się nic oprócz głównej cechy do ataku (co miało ulec zmianie w Skulls and Shakles - ale nie grałem to nie wiem).
Dziś będę grał ostatnie 2 części kampanii i przebieram nogami :> a dawno tak nie czekałem na rozłożenie gry:)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Mam podobnie. Ostatnio zajarałem się tak Magią i Mieczem ćwierć wieku temu :-D
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: godpuppet »

Mieszanka LoTRa i SH:DA w świecie Warhammera? Kooperacja, solo, z rozwojem postaci? Szybka rozgrywka, bez deckbuildingu? Czuję, że ta gra może być dla moich dzieci tym, czym "Labirynt Śmierci" był dla mnie - czyli bramą do innych światów :D

A i ja się odnajdę komfortowo. Czekam na polską wersję i łykam jak młody pelikan.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

Labirynt Śmierci :D Łza się w oku zakręciła, ale pamiętam te "epickie" przygody i walki z Bezimiennym!
Co do Warhammera, to wydaje mi się że ten świat jest dość przyjazny od strony fabularnej dla nowych graczy i karcianka może się przyjąć. Przynajmniej na to liczę, bo żona nie przepada za Tolkienem ("z kim związał się mój biedny syn??" ;)), ale na "młotka" chyba bardziej się otworzy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Osoby odpowiedzialne za wstawki fabularne w podstawce Warhammer Quest na pewno lubią czarny humor, czytając wprowadzenia do misji, albo opisy kart akcji, człowiek nie raz zaśmieje się pod nosem :mrgreen:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Tzw czarny humor :-)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Elrond »

RUNner pisze:Labirynt Śmierci :D Łza się w oku zakręciła, ale pamiętam te "epickie" przygody i walki z Bezimiennym!
Moja pierwsza poważna gra i numer 1 z dzieciństwa :) Najbardziej miło wspominam Gerrudira i walkę ze "swarmem" Kronków hehe. Pamiętam też, że w 6 - osobowym składzie było trzech bohaterów i 3 uczniów ale trochę naginało się zasady i brało się 6 herosów. Ehh co to była za gra :)
Satyrius
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2015, 09:07
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Satyrius »

Ahh skończona kampania :)

O dziwo wygraliśmy wszystkie scenariusze ale mieliśmy szczęście do legendarnych przedmiotów - czarodziej kolegium ognia otworzył skrzynkę pełną artefaktów :D ( 2 legendarne ) co tak dopakowało go, że szok. W zasadzie sam szerzył pożogę i zniszczenie w szeregach orków w ostatnim scenariuszu. Dodatkowo pułapka Elfki i Księga Uraz Krasnoluda robiły swoje lekko podszczypując Garroka w każdej prawie rundzie :)

Wrażenia co do całości kampanii bardzo pozytywne i co najważniejsze pomimo tylko 5 scenariuszy ma się ochotę rozłożyć grę na nowo i łupać, łupać, łupać!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Jeszcze dobrze nie ograłem podstawki a już czekam na dodatki :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Rafal75 »

Można gdzieś obejrzeć przykładową rozgrywkę?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Na YouTube pewnie coś znajdziesz :-)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: uday »

Na BGG już ludzie coś powrzucali.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Darboh »

Rafal75 pisze:Można gdzieś obejrzeć przykładową rozgrywkę?
https://www.youtube.com/watch?v=Vsmx6D1IXpE
GEG chyba z 4 filmiki z WHQ nakręcił :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

Obejrzałem film z rozgrywki i powiem tak - nieźle to wygląda. Jak tylko pojawi się wersja polska, od razu kupuję. Gra ma potencjał, a skoro dojdą dodatki to będzie już tylko lepiej. Ciekawe czy FFG zarżnie w tym momencie WP LCG? Dla dwóch gier kooperacyjnych chyba miejsca nie będzie... Sam po sobie widzę, że po cyklu Angmar Awakened już raczej nic nie kupię. W tej chwili przygód i kart jest cała masa. Ciężko to przerobić finansowo i mentalnie. Tematyka jest mi bliska ale wszystko ma swój kres i coś czuję, że FFG wyda jeszcze nowo zapowiadany cykl po czym zawiesi projekt. Ale to taka dygresja.
Warhammer Quest ma sporo tekstu na kartach więc cieszy mnie polonizacja.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Kiedyś muszą skończyć Władcę, ale pewnie nie wcześniej niż skończą sagę :-)
A na Warhammera warto czekać :-)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kamron6 »

Władca i tak ma coraz bardziej "odjechane" pomysły ;) Został chyba tylko wschód do wykorzystania :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: c08mk »

Władca Pierścieni może jeszcze być kontynuowany latami biorąc pod uwagę szczegółowość z jaką pisał Tolkien. Na razie LotR LCG to jest kura która znosi złote jaja więc FFG nie zrezygnuje z tego tytułu tylko dlatego, że jest wydawany już parę lat. Musiałaby znacząco spaść sprzedaż (i nie mówimy tu o rynku polskim).

Z kolei Warhammer Quest jest karcianką ale nie jest grą kolekcjonerską. Na tyle dodatków co do WP nie ma co liczyć zwłaszcza, że jest to tytuł mocno obwarowany licencjami. W zasadzie już mogłyby być jakieś zapowiedzi dodatków, a na razie jest cisza.

Sam raczej bym się spodziewał, że szybciej zakończą linię produkcyjną WH:Q niż LotR LCGa. Zobaczymy co czas przyniesie.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Rafal75 »

A ja stawiam na to że zakończą jakiś cykl lcg i będą rozwijać warhammera. Pamiętać trzeba ze na początku przyszłego roku wydadzą Legendę lcg...
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Darboh »

Rafal75 pisze:A ja stawiam na to że zakończą jakiś cykl lcg i będą rozwijać warhammera. Pamiętać trzeba ze na początku przyszłego roku wydadzą Legendę lcg...
Niestety nie na początku :( Premiera ma być na GenConie 2017.
ODPOWIEDZ