Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Alwirin »

RUNner pisze:https://boardgamegeek.com/filepage/90035/plansza-gracza

Jak rozłożę grę to wstawię real foto.
RUNner naprawdę fajne, tylko brakuje mi jeszcze miejsca na karty wyrzucone (rozpadem/maksymalnym efektem/treningiem). No i (na czepliwego :wink: ) pól na żetony dowodzenia mogłoby być o jeden więcej, bo może ich zabraknąć - dla Norowasa bądź kogoś z chorągwią dowodzenia z LL. Rozumiem że kupowałeś kilka mat, po jednej na gracza, tak?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Nie moja zasługa, bo to nie jest mój projekt. Kupiłem używaną grę z wydrukowaną na papierze taką matą i postanowiłem ją zrealizować na profesjonalnym materiale. Kupiłem 1 sztukę do gry solo, bo dla wszystkich graczy to już za duży wydatek.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gromb »

Wydruk na podkładce pod myszkę 3 mm format 49,5 x 38 cm to 25PLN. Na formacie 36x29 cm to 18PLN. Oba to nie A3 i wymagają przeskalowania, ale za taką kasę efekt co najmniej zadowalający.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Exee
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2015, 17:12
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mage Knight

Post autor: Exee »

Siema, jak myślicie będzie dodruk PL Mage Knight? wie ktoś coś czy trzeba spamować Lacerte?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

Exee pisze:Siema, jak myślicie będzie dodruk PL Mage Knight? wie ktoś coś czy trzeba spamować Lacerte?
Było już wcześniej, ale wkleję jeszcze raz:
aktualizacja na stronie Lacerty, 5 sierpnia 2015 pisze:- Mage Knight: w tym tygodniu otrzymaliśmy definitywną odpowiedź z WizKids (właściciela praw autorskich gry Mage Knight). Firma oświadczyła, że zaostrza politykę dotyczącą współpracy międzynarodowej. Drukowanie tak małych nakładów jak w przypadku Polski nie jest dla nich uzasadnione ekonomicznie. Otrzymaliśmy wymagania, które mówią o tym, że minimalny nakład produkcji dowolnego pojedynczego tytułu (np. samego dodatku Lost Legion) wynosi więcej niż do chwili obecnej sprzedaliśmy w Polsce egzemplarzy gry podstawowej. Interweniowaliśmy u autora gry (Vlaada Chvatil). Otrzymaliśmy jednak informację, że zasada ta została wymierzona również w jego kraj, w związku z tym Lost Legion nie był i nie będzie drukowany również w czeskiej wersji językowej. Między innymi z tego powodu autor gry zerwał współpracę z WizKids i nie będzie opracowywał kolejnych dodatków do Mage Knighta. W tej sytuacji nie możemy drukować ani dodatków, ani nawet podstawowej wersji gry. W magazynie mamy ostatnie sztuki wersji podstawowej. Jeśli ktoś wahał się z zakupem, to jest to ostatni moment, w którym jeszcze można kupić poską wersję językową.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

RUNner pisze:Nie moja zasługa, bo to nie jest mój projekt. Kupiłem używaną grę z wydrukowaną na papierze taką matą i postanowiłem ją zrealizować na profesjonalnym materiale. Kupiłem 1 sztukę do gry solo, bo dla wszystkich graczy to już za duży wydatek.
Czekam na real foto :) Brzmi zachecajaco :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: klema »

Gromb pisze:Wydruk na podkładce pod myszkę 3 mm format 49,5 x 38 cm to 25PLN. Na formacie 36x29 cm to 18PLN. Oba to nie A3 i wymagają przeskalowania, ale za taką kasę efekt co najmniej zadowalający.

Jakbyście potrzebowali jakiegoś przeskalowania tych mat to dajcie znać, mogę je dopasować pod wydruk.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Oto foty maty na stole:
https://www.dropbox.com/s/3tf3nxgs4drq6 ... D.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/es5pkqlpc98b5 ... D.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/dxgnrgzrlqqmj ... D.JPG?dl=0
Zdjęcia są prześwietlone, w rzeczywistości mata jest ciemniejsza i moim zdaniem warto by było jej projekt nieco rozjaśnić.

Materiał piankowy to chyba najlepszy jaki może być użyty dla maty wykorzystywanej tam, gdzie są karty. Pianka jest elastyczna więc karty łatwo się podnosi z maty, nic się po niej też nie ślizga.

edycja:
Żona uszyła mi woreczki (10cm x 10cm) do losowania żetonów i gra zyskała na "przygodowości" w niektórych miejscach. Rozwścieczeni wrogowie i Draconum zawsze pojawiają się w formie odkrytej na planszy, ale inne jednostki potrafią się ukryć pod osłoną nocy. Musiałem trochę zmodyfikować zasady gry i gdy odkrywam teren z Basztą, Wieżą Magów czy Ruiny to od razu nie losuję wrogów. Robię to dopiero wtedy gdy pojawi się możliwość identyfikacji przeciwnika.
W ten sposób odrzuceni wrogowie mają szansę być wylosowani, za każdym razem, a nie tylko przy tworzeniu nowego stosu żetonów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Paczka z poprawionymi żetonami/kartami z Tezli dotarła. I to jest dobry prezent pod choinkę :)

Kolor rewersów kart jest zdecydowanie poprawiony. Żetony mają odpowiednią wielkość, chociaż ich rewersy (kolor) nie są idealnie zgodne z podstawką. Ale różnica jest na tyle mała, że da się ją zignorować. Ogólnie mówiąc: jest dobrze.

Każdy żeton występuje w dwóch egzemplarzach, czyli jest ich więcej niż trzeba (niektórzy wrogowie powinni być pojedyńczy).

edit: Realizacja reklamacji zajęła im tylko 8 dni. Super.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pinata pisze:Paczka z poprawionymi żetonami/kartami z Tezli dotarła. I to jest dobry prezent pod choinkę :)
...
Realizacja reklamacji zajęła im tylko 8 dni.
Właśnie się zastanawiam nad zakupem Tezli ale nie wiem jak wygląda reklamacja.
Zrobiłem sobie już konto na wizkids systems i teraz pytania: czy muszę zaznaczać wszystkie elementy wadliwe czy mają jakąś jedną opcję "wyślij wszystkie źle wydrukowane", drugie pytanie czy trzeba skan paragonu?
Jeżeli chodzi o długość oczekiwania to odpowiedź jest podana zanim padło pytanie :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

c08mk pisze:
pinata pisze:Paczka z poprawionymi żetonami/kartami z Tezli dotarła. I to jest dobry prezent pod choinkę :)
...
Realizacja reklamacji zajęła im tylko 8 dni.
Właśnie się zastanawiam nad zakupem Tezli ale nie wiem jak wygląda reklamacja.
Zrobiłem sobie już konto na wizkids systems i teraz pytania: czy muszę zaznaczać wszystkie elementy wadliwe czy mają jakąś jedną opcję "wyślij wszystkie źle wydrukowane", drugie pytanie czy trzeba skan paragonu?
Jeżeli chodzi o długość oczekiwania to odpowiedź jest podana zanim padło pytanie :)

Gdzieś w tym wątku było napisane (albo innym o MK?), że nie trzeba robić spisu, bo WizKids ma to przygotowane jak składasz reklamację. :D
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

c08mk pisze:[...] czy muszę zaznaczać wszystkie elementy wadliwe czy mają jakąś jedną opcję "wyślij wszystkie źle wydrukowane", drugie pytanie czy trzeba skan paragonu?
1. Wystarczy zaznaczyć instrukcję (ostatni element na liście, SoT080 o ile dobrze pamiętam).
2. Skan/zdjęcie paragonu jest wymagane. W czasie składania reklamacji jest możliwość jego załączenia.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pinata pisze:
c08mk pisze:[...] czy muszę zaznaczać wszystkie elementy wadliwe czy mają jakąś jedną opcję "wyślij wszystkie źle wydrukowane", drugie pytanie czy trzeba skan paragonu?
1. Wystarczy zaznaczyć instrukcję (ostatni element na liście, SoT080 o ile dobrze pamiętam).
2. Skan/zdjęcie paragonu jest wymagane. W czasie składania reklamacji jest możliwość jego załączenia.
Dzięki wielkie.

Tezla dziś doszła i mam jeszcze jedno pytanie.

Lista komponentów wymienia "site description card". To ma być karta z opisem nowych miejsc typu Nekropolia? Nie mogę się doliczyć tego jednego elementu i chciałbym się upewnić zanim wyślę requesta o standardową wymianę.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

c08mk pisze:Lista komponentów wymienia "site description card". [...] Nie mogę się doliczyć tego jednego elementu
Things changed around a bit near the end, and the site description card was removed (as in, it was agreed that it wasn't needed), but back of box wasn't updated.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: arqueek »

Ja w zamian za brak site description card dostałem dodatkową kartę Kranga :)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

Jakby ktoś był zainteresowany to FantasyWelt wysyła LostLegion. Pewnie otrzymali zamówienie
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Z niewiadomych powodów dostałem drugą paczkę poprawkową do Shades of Tezla.

Oddam potrzebującemu - proszę pisać PW. Nieaktualne.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 00:04 przez pinata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Mage Knight

Post autor: uyco »

to teraz pytanie, do kogo nie dotrze :wink:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

Ja jestem z Kato, co prawda SoT bede dopiero zamawiac bo czekalem az w sklepach beda sprzedawac ta poprawiona juz wersje, ale jakby byla opcja otrzymania poprawek w Kato to zamowilbym nawet ta zepsuta edycje
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Dopiero teraz doczytałem informację na BGG, że pakiet poprawkowy do Shades of Tezla ma błąd: żeton "Vampiric Dragon" nie ma ikonki "Vampiric". Na oryginalnych (tych za małych) żetonach była.

Wizkids...
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Dla wszystkich, którzy szukali nawet zagranicą:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1295/ ... egion.html

Rebel sprowadził 10 sztuk - ja już kupiłem jedną :) Z Rabatem dzięki uprzejmości:

rajgildia :D :D :D
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Jak długo czekaliście na części zamienne do Tezli po złożeniu zamówienia?
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

c08mk pisze:Jak długo czekaliście na części zamienne do Tezli po złożeniu zamówienia?
8 dni
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Ja złożyłem przed świętami i jak na razie nic nie dostałem
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Sokoov pisze:Ja złożyłem przed świętami i jak na razie nic nie dostałem
Do mnie Tezla doszła na świętach i wtedy pisałem reklamacje. Na razie też nic. To czekamy : )
ODPOWIEDZ