Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Istnieje taka gra? Generalnie marzy mi się gra, że gramy sobie z dziewczyną, koksamy postacie i przechodzimy kolejne plansze (przeciwko pudełku). Interesuje mnie wersja PL. Istnieje coś takiego w ogóle?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: RunMan »

Pandemic Legacy, Magia i Myszy
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: siekan »

T.I.M.E. Stories - jeszcze nie mialem okazji zagrać, nie koksa się postaci ale jeżeli lubicie klimat starych komputerowych przygodówek to może być ciekawie
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: donmakaron »

Shadowrun: Crossfire - dość prosta karciana kooperacja (mechanicznie trochę w stylu Legendary) z rozwojem postaci (naklejanie nalepek na planszę bohatera). Trochę dodatków, ciekawy klimat fantasy-cyberpunka i przyjemny gameplay. Nie pamiętam czy jest polska wersja.

Władca Pierścieni LCG - król karcianych (i chyba nie tylko karcianych) kooperacji. Nie ma rozwoju postaci, ale rozwijamy własne talie przez dokupowanie dodatków,co potrafi dać podobne wrażenia (np. przez dwa scenariusze prowadzimy Arwenę do Rivendel, a w trzecim dostajemy ją jako grywalną postać!). Scenariusze układają się w ciąg fabularny, gramy znanymi z Śródziemia bohaterami, można nawet rozgrywać scenariusze na bazie Hobbita i Trylogii Tolkienga. Na dwie osoby z dziewczyną jak nalazł. Do tego nie wymaga tyle czasu na budowanie talii co inne LCG, można zasadniczo ciągle grać tą samą talią, lekko ją tylko modyfikując, gdy dostajemy nowe karty. Polecam!

Podane wcześniej TIME Stories też może w miarę podpasować. Na dwie osoby gorzej śmiga, nie ma rozwoju postaci, ale całość jako tako układa się w jedną wielką historię o przygodach grupy agentów cofających się w czasie aby zapobiec anomaliom czasowym. Przygodówka point & click na planszy. Świetne zagadki, świetny klimat, prosta mechanika. Wybitne dzieło, niestety bez polskiej wersji i nie pogracie w to codziennie.

Z bardzo prostych tytułów jest jeszcze Dungeoneer. 45 minut naparzania questów, potworów i siebie po mordach, z rozwojem postaci (w ramach jednej rozgrywki) i przyjemnymi, dość prostymi zasadami. Tutaj polecam najbardziej Kryptę Przeklętych, która zawiera najciekawszy zestaw kart. Raczej nie wciągnie jak poprzednie tytuły, ale można przyjemnie spędzić kawałek wieczoru i nie wydać fortuny jak na WP LCG czy TIME Stories.

Ktoś pewnie jeszcze poleciłby Mage Knighta (niech nazwa nie zwiedzie, jest polska wersja), ale to kobyła i w zasadzie suche euro, albo jakiegoś Descenta czy inne takie. Talizmana raczej odpuść, może jakiś Runebound? Ale tutaj błądzę po omacku. To są gry, które mi nie podpasowały albo w ogóle ich nie znam.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: detrytusek »

shadowrun crossfire mi przyszedł od razu do głowy.
W Runeboundzie i Talizmanie nie przechodzisz do "następnej planszy". Zaczynasz grę od nowa. Talizmana możesz rozbudowywać o nowe plansze czyli powiększasz świat. Runebound wymienia plansze główną na nową.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Maxxx76 »

Warhammer Quest w 2016 r. będzie wersja PL
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Dzięki za odzew. Szkoda, że nie sprecyzowałem, że interesuje mnie raczej jakaś figurowa gra.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: RE.Lee »

To pozostaje polować na starego Warhammer Questa - czasem można znaleźć na Allegro ;) Myślę, że i nowa karciana wersja od FFG daje podobny efekt, a figurki zawsze można sobie dokupić od GW.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Szkoda, że nic takiego się nie wydaje. Myślę, że to jest jakaś nisza.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: misioooo »

Przecież jest mnóstwo pozycji tego typu...
Shadows of Brimstone (są chyba 3 różne + dodatki jakieś) z figurkami, planszą, rozwojem postaci etc... Typowa przygodowa dundżeonkrałlerownia.
Descent (choć tutaj to będzie Ty vs kobieta więc nieco inaczej niż byś chciał)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Mnóstwo?

To znaczy tak: gier gdzie gram przeciwko żywemu graczowi faktycznie jest od groma. Sam posiadam Imperium Atakuje. Chodziło mi własnie o grę gdzie gramy przeciwko pudełku, przechodzimy LvLe i koksamy postacie grając razem w ekipie. Dlatego Decent odpada a Shadows of Brimstone jest w wersji ANG, choć bardzo mnie kusi.

Mimo to dziękuję za próbę pomocy :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8765
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 2359 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Curiosity »

Kup Assault on Doomrock
Zagraj kilka razy
Zapłacz w bezsilności nad absurdalnym poziomem trudności
Graj dalej
Wygraj raz fuksem
Like a Boss 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Niestety, mimo, że gra wygląda ciekawie (co prawda nie ma figurek ale z tego co widzę, chyba to kryterium muszę sobie odpuścić), nie ma ważnego dla mnie elementu czyli rozwoju postaci między planszami i przechodzenie kolejnych plansz.

Tak więc kryteria opisane na samym początku okazują się zbyt wygórowane.
-Gra przeciwko pudełku
-Wersja PL
-Najlepiej na dwie osoby
-Rozwijanie postaci między etapami gry (kampania).
-Figurki
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Rocy7 »

Parias pisze:
Tak więc kryteria opisane na samym początku okazują się zbyt wygórowane.
-Gra przeciwko pudełku
-Wersja PL
-Najlepiej na dwie osoby
-Rozwijanie postaci między etapami gry (kampania).
-Figurki
Dungeon Saga Grobowiec Króla Kraslnoludów z tym, że do trybu kooperacji i awansów w kampanii potrzebujesz Adventurer Companion a jak narazie ten dodatek jest tylko po angielsku (z drugiej strony wystarczy, ze jedna osoba sie z nim zapozna i wyjasni drugiej).

Zombicide powinno pasowac, jest nawet wersja pl.

Jest wiekszy wybor tego typu gier jak chociazby D&D Temple of Elemental Evil , ale niestety nie w jezyku polskim.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: misioooo »

Parias pisze:Tak więc kryteria opisane na samym początku okazują się zbyt wygórowane.
-Gra przeciwko pudełku
-Wersja PL
-Najlepiej na dwie osoby
-Rozwijanie postaci między etapami gry (kampania).
-Figurki
Pandemia Legacy - działa na dwie osoby, pełna kooperacja, wersja PL, jest kampania, postacie się zmieniają, są pionki kolorowe... można zastąpić figurkami łatwo ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Pewnie na tym się skończy właśnie, choć nie jest to gra moich marzeń (zupełnie nieporywający klimat, grałem w stare Pandemic). Najbliżej a wręcz dokładnie to czego szukałem to jest to Shadows of Brimstone, niestety po angielsku tylko.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Rocy7 »

Parias pisze:Pewnie na tym się skończy właśnie, choć nie jest to gra moich marzeń (zupełnie nieporywający klimat, grałem w stare Pandemic). Najbliżej a wręcz dokładnie to czego szukałem to jest to Shadows of Brimstone, niestety po angielsku tylko.
Shadows nie jest bardzo zalezny jezykowo nie ma tak wielu kart z tekstem (duzo jest kart z ikonami), w zasadzie wystarczy by jedna osoba znala gre i tlumaczyla reszcie.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Ja to myślę tak: na razie odstaw gry, ożeń się z wybranką serca, sprokuruj potomka, a potem kup Magię i Myszy, bo nie dość, że wszystkie wymagania spełnia to i z progeniturą pograsz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: misioooo »

Gloomhaven? Tylko trzeba jeszcze poczekać... Może na święta w grudniu tego roku ;P
Figurki, modularna mapa, kampania w stylu "legacy" zmieniająca bohaterów jak i świat gry... Kampania nie wymaga grania scenariuszy po koleii - idziemy sobie na mapie gdzie chcemy i tam gramy odpowiedni scenariusz...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wirusman
Posty: 1976
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: wirusman »

Robinson + HMS Beagle :)
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: Parias »

Czarna Szyjo - Myszki zaliczone i nie ukrywam, że w tym kierunku bym czegoś szukał (z większym rozwojem postaci, mniejsza losowością - ale nie wybrzydzam ;))

Gloomhaven bardzo fajne, jak wyjdzie w naszym języku to napisze Ci wrażenia, czyli zapewne w roku 2021 ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: misioooo »

Parias pisze:Czarna Szyjo - Myszki zaliczone i nie ukrywam, że w tym kierunku bym czegoś szukał (z większym rozwojem postaci, mniejsza losowością - ale nie wybrzydzam ;))

Gloomhaven bardzo fajne, jak wyjdzie w naszym języku to napisze Ci wrażenia, czyli zapewne w roku 2021 ;)
Nie bądź taki pewien tego roku... Dzięki wspieram.to widzę szansę na 2017 ;)

Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: akahoshi »

Misoooo, czyzbys posiadal jakies tajne informacje w temacie wydania Gloomhaven? 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwie osoby, kooperacyjna z kampanią?

Post autor: misioooo »

Tak tylko plotki rozsiewam na lewo i prawo... Może jakiś wydawca tu zajrzy i przemyśli temat :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ