Five Tribes / Pięć Klanów (Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Five Tribes

Post autor: sztefyn »

zakwas pisze: Sorry za duży rozmiar pliku, ale jeszcze nie ogarniam tworzenia pdfów w Inkscape w wystarczającym stopniu, a chciałem żeby to jakoś wyglądało. :)
Wybierz "Compress PDF" na stronie http://smallpdf.com/
Wynik: 12.68MB -> 2.41MB
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Five Tribes

Post autor: zakwas »

sztefyn pisze:
zakwas pisze: Sorry za duży rozmiar pliku, ale jeszcze nie ogarniam tworzenia pdfów w Inkscape w wystarczającym stopniu, a chciałem żeby to jakoś wyglądało. :)
Wybierz "Compress PDF" na stronie http://smallpdf.com/
Wynik: 12.68MB -> 2.41MB
Obadam w nowym roku i najwyżej wrzucę wersję 1.1. Pracuję na Linuxie i nie sprawdzałem online'owych rozwiązań, bo im z zasady nie ufam. :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Five Tribes

Post autor: zakwas »

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... bu-solo-pl

Poprawiłem rozmiar zatem i zaktualizowałem. :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Five Tribes

Post autor: rzaba »

Zagrałem 2 razy w 4 osoby: pierwszy z żoną i dzieciakami i wszystkim się spodobało - było szybko i przyjemnie. Trochę myślenia ale bez przesady. Drugi raz zagrałem z żona i znajomymi i.....mam dość tej gry. Kolega jak przysiadł do myślenia to dosłownie 15 minut na swoja ture!!! Siedział i jęczał: nie widzę tego ruchu, no nie widzę. Może tu, a może jednak nie tu?...To samo w czasie licytacji o pozycje w rundzie. Jezu...ta gra tak ma czy to tylko odosobniony przypadek? Kolega nie jest raczej typem myśliciela, a tutaj jego i jego dziewczynę po prostu przytkało...graliśmy chyba ponad 4 godziny! Na marginesie dodam, że myśliciel wygrał 133-118-113-101
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Five Tribes

Post autor: wirusman »

rzaba pisze:Zagrałem 2 razy w 4 osoby: pierwszy z żoną i dzieciakami i wszystkim się spodobało - było szybko i przyjemnie. Trochę myślenia ale bez przesady. Drugi raz zagrałem z żona i znajomymi i.....mam dość tej gry. Kolega jak przysiadł do myślenia to dosłownie 15 minut na swoja ture!!! Siedział i jęczał: nie widzę tego ruchu, no nie widzę. Może tu, a może jednak nie tu?...To samo w czasie licytacji o pozycje w rundzie. Jezu...ta gra tak ma czy to tylko odosobniony przypadek? Kolega nie jest raczej typem myśliciela, a tutaj jego i jego dziewczynę po prostu przytkało...graliśmy chyba ponad 4 godziny! Na marginesie dodam, że myśliciel wygrał 133-118-113-101
Zmień kolege:)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Five Tribes

Post autor: grabash4u »

wirusman pisze:
rzaba pisze:Zagrałem 2 razy w 4 osoby: pierwszy z żoną i dzieciakami i wszystkim się spodobało - było szybko i przyjemnie. Trochę myślenia ale bez przesady. Drugi raz zagrałem z żona i znajomymi i.....mam dość tej gry. Kolega jak przysiadł do myślenia to dosłownie 15 minut na swoja ture!!! Siedział i jęczał: nie widzę tego ruchu, no nie widzę. Może tu, a może jednak nie tu?...To samo w czasie licytacji o pozycje w rundzie. Jezu...ta gra tak ma czy to tylko odosobniony przypadek? Kolega nie jest raczej typem myśliciela, a tutaj jego i jego dziewczynę po prostu przytkało...graliśmy chyba ponad 4 godziny! Na marginesie dodam, że myśliciel wygrał 133-118-113-101
Zmień kolege:)
+1

Według mnie nie powinieneś wyciągać tej gry przy tym konkretny koledze. FT to naprawdę świetny tytuł, ale gdy ktoś zaczyna analizować wszystkie możliwe kombinacje (i ich konsekwencje), to już sam wiesz, że traci na tym czar ROZRYWKI. Daj mu może kostkę/monetę, niech siedzi w kącie i udowodni rozkład prawdopodobieństwa... ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2809
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 526 times

Re: Five Tribes

Post autor: kaszkiet »

Ostatnio po grze w Five Tribes mieliśmy refleksję, że zapewne ktoś dobry w tę grę by nas rozjechał, bo zazwyczaj dość nisko licytujemy. A po prostu przyjęliśmy, że jak nie widzimy za bardzo ruchu nie szukamy go nie wiadomo ile. Mam w grupie osobę, o której wiem, że w Five Tribes nie chciałbym z nią grać - nie wszystkie gry się nadają dla każdego, co jednak nie powinno być przypisywane im za wadę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Five Tribes

Post autor: rattkin »

rzaba pisze:Zagrałem 2 razy w 4 osoby: pierwszy z żoną i dzieciakami i wszystkim się spodobało - było szybko i przyjemnie. Trochę myślenia ale bez przesady. Drugi raz zagrałem z żona i znajomymi i.....mam dość tej gry. Kolega jak przysiadł do myślenia to dosłownie 15 minut na swoja ture!!! Siedział i jęczał: nie widzę tego ruchu, no nie widzę. Może tu, a może jednak nie tu?...To samo w czasie licytacji o pozycje w rundzie. Jezu...ta gra tak ma czy to tylko odosobniony przypadek? Kolega nie jest raczej typem myśliciela, a tutaj jego i jego dziewczynę po prostu przytkało...graliśmy chyba ponad 4 godziny! Na marginesie dodam, że myśliciel wygrał 133-118-113-101
Klepsydra. Bezstronna, sprawiedliwa, skuteczna, tania.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2809
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 526 times

Re: Five Tribes

Post autor: kaszkiet »

Ok, a jak upłynie czas na turę to co wówczas?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Five Tribes

Post autor: Trolliszcze »

kaszkiet pisze:Ok, a jak upłynie czas na turę to co wówczas?
No jak to co, wpier... znaczy, grzeczna reprymenda :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Five Tribes

Post autor: rattkin »

Strata kolejki jesli nie wykona ruchu w ciagu 5s.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: Five Tribes

Post autor: iapetus »

Rockas pisze:Wiadomo coś, kiedy dodruk trafi do sklepów?
Podbijam - w polskich sklepach brak zapasów. Czy spodziewany jest dodruk, czy raczej zamawiać z zagramanicy?
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Five Tribes

Post autor: wirusman »

Co to za różnica, instrukcje po polsku i tak będziesz miał na biało-czarnym papierze.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Five Tribes

Post autor: Harun »

Zagrałem sobie 2 razy w wersję solo. Jestem ciekaw waszych przemyśleń.

Szczerze pisząc ogranie Jazyda, czy jak mu tam, nie wydaje się trudne. Ale naprawdę nie mam pomysłów
skąd uciułać te 250 punktów. Moje wyniki w pierwszych dwóch grach były około 150.

I jeszcze pytanie. Rozumiem, że jak wylosuję dla Jazyda pustą płytkę to sam mu wybieram inną w kolumnie, wedlug własnego uznania? Najlepiej więc wybrać mu taką, gdzie weźmie mało i jeszcze nie postawi wielbłąda.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Five Tribes

Post autor: cezarr »

Harun pisze: I jeszcze pytanie. Rozumiem, że jak wylosuję dla Jazyda pustą płytkę to sam mu wybieram inną w kolumnie, wedlug własnego uznania? Najlepiej więc wybrać mu taką, gdzie weźmie mało i jeszcze nie postawi wielbłąda.
Tak jest.

Z ciekawostek, wczoraj doczytałem jeszcze, że wykorzystując kilerów możesz zabić Yazydowi jego wezyrów i białych (ale czerwonych - nie). Uzbrojony w te wiedzę nabiłem 237, 8) ale prawdę mówiąc, tylko dlatego, że miałem dużego farta na kościach: często wypadały puste płytki, więc wybierałem mu jakąś słabą. Tym sposobem udało się dograć do końca, tzn. aż się skończyły ruchy.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Five Tribes

Post autor: Coin22 »

Czy wersja angielska z polską instrukcją = wersja polska i gra jest rzeczywiście niezależna językowo?
Chce kupić ale polskiej już nie ma.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Five Tribes

Post autor: rattkin »

Komponenty zależne językowo nie są, ale plansze pomocy (dość pomocne, szczególnie listy djinnów) mają już tekst i to dużo.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Five Tribes

Post autor: zakwas »

Plansze pomocy do wydrukowania z BGG. ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Five Tribes

Post autor: mikeyoski »

Albo że strony Rebela :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Five Tribes

Post autor: idzi »

nowy mini dodatek
Five Tribes: The Thieves of Naqala

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ves-naqala
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Five Tribes

Post autor: Brodmen »

idzi pisze:nowy mini dodatek
Five Tribes: The Thieves of Naqala

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ves-naqala
Ciekawe kiedy w PL?
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Five Tribes

Post autor: Brodmen »

Harun pisze:Zagrałem sobie 2 razy w wersję solo. Jestem ciekaw waszych przemyśleń.
Czy w polskiej instrukcji jest coś napisane o wersji solo czy to pomysł graczy?
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Five Tribes

Post autor: wirusman »

Brodmen pisze:
Harun pisze:Zagrałem sobie 2 razy w wersję solo. Jestem ciekaw waszych przemyśleń.
Czy w polskiej instrukcji jest coś napisane o wersji solo czy to pomysł graczy?
Jest to oficialny wariant gry, wydany przez autora gry. Musisz wydrukować polską wersje z neta.
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Five Tribes

Post autor: idzi »

Europe seeing the release of this $6/€5 item in June 2016.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Five Tribes

Post autor: Zefireq »

Okej, to małe pytanko szybkie ode mnie: czy gra jest warta swojej ceny? Czy oferuje naprawdę solidną wartość za niemal 200zł? Czy może lepiej celować w inne tytuły, które regrywalność i przyjemność mają podobną, a cene niższą?
ODPOWIEDZ