[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: waffel »

Jeśli można rezerwację na W Cieniu Cesarza to poproszę. Jak już zajęte to nie ma sprawy, coś wymyślę :) Mam nadzieję, że w tym tygodniu dotrę, nie mam już żadnych dających się przewidzieć przeszkód. Oczywiście to te niedające się przewidzieć uderzają celnie i mocno :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: jax »

mefiug pisze: Jax przyniesiesz YINSH?? chciałem przetestowac bo ciekawie sie zapowiada
OK, dorzuce.
Trzeba niesc kaganek gier logicznych wsrod bractwa opetanego bez reszty eurogrami czy Starcraftem :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: mefiug »

kurde jestem chory :(
mam nadzje ze sie do jutra wylecze grrrrrrrrr
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Leo »

Będę ok. 17.30-18.00. Wezmę PR. Chętnie też zagrałbym we "W cieniu Cesarza".
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Filippos »

To ja mam takie pytanie: czy ktoś znający tytuł, lub mający czas aby wczytać się jeszcze dokładnie w instrukcję miałby ochotę zagrać w War of the Ring??? Jeśli tak to będę przed 17 i mógłbym przynieść. Proszę o poważne oferty :wink: tzn. znajomosć gry (chociażby teoretyczna) + przybycie ok. 17. W innym przypadku szanse na zakończenie rozgrywki do 22 widzę niewielkie.

Jeśli żaden tolikienomaniak się nie znajdzie, to przybędę z Elfenlandem i Mr. Jackiem i jestem otwarty na wszystko prócz Race for the Galaxy (wbrew ogólnej tendencji). :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Lim-Dul »

Wszyscy tak się umawiają i umawiają. Widzę, że to jakiś nowy (no, nie taki nowy, trend) - to dlatego tak trudno jest znaleźć wolnych graczy lub takich, którzy nie będą mówili "o 18 muszę zagrać w StarCrafta"...

Cóż - ja tam jak zwykle "coś" przyniosę - na pewno Ysa. Chętnie też zagram w cokolwiek, czego nie znam. Np. Race to the Galaxy, Galaxy Trucker. Może wezmę też jakąś grę, która mi się od dłuższego czasu kurzy na półce, ale pewnie i tak nikt w nią nie zagra. =)

P.S. Przyniosę też woreczki strunowe, jeżeli dojdą... Na razie nie doszły. :-(
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Filippos »

Jak dla mnie to umawianie na konkretne gry to wielki atut takiego OKA bo mogę np. znaleźć graczy do tytułu który w moim "codziennym" planszówkowym gronie nie chodzi. Zawsze możesz Lim-Dul umówić się z takimi którzy nie chcą się na nic umawiać :wink: Myślę że się znajdą.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Lim-Dul »

Tyle że ja wolę być spontaniczny. Nie wiem dokładnie co wszyscy przyniosą, ba, sam nie wiem co przyniosę. =)

Nie ukrywam, że powoli denerwuje mnie to bieganie po salach przez 10 minut, żeby skompletować graczy - myślę, że przez to spotkania stają się też bardziej hermetyczne, bo nowi naturalnie na nic się nie zapisali.

Pamiętam ostrą dyskusję na temat zapisów w wątku dotyczącym Smolnej. Ogólnie nie mam nic przeciwko zapisom na gry, w które gra się 5 godzin, ale na jakieś tytuły 45-90 minutowe? I to jeszcze na konkretną godzinę? :-\
Najwyraźniej wszyscy zmienili zdanie od czasów Smolnej...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: siepu »

Byłbym chętny na War od the Ring, zwłaszcza że bardzo poważnie rozważam kupno. Instrukcji jeszcze nie widziałem, aczkolwiek raz powinienem zdążyć przeczytać. Nie wiem tylko, czy taki mało doświadczony rywal cię interesuje ;)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Valmont »

Ja tam się nie zapisuję na jakieś konkretne gry. Ewentualnie zapisuję się na konkretnych współgraczy, jak np. w zeszłym tygodniu, kiedy zaklepałem sobie miejsce przy stoliku Pancha :D
Nie wiem czy jutro dotrę - ach te wyjścia do pubu. Postaram się wpaść choćby an chwilę coby spłacić lim-dula, bo galopująca skleroza nie pozwala mi zrobić przelewu jak już docieram do domu :D
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Don Simon »

Lim-Dul pisze: Pamiętam ostrą dyskusję na temat zapisów w wątku dotyczącym Smolnej. Ogólnie nie mam nic przeciwko zapisom na gry, w które gra się 5 godzin, ale na jakieś tytuły 45-90 minutowe? I to jeszcze na konkretną godzinę? :-\
Najwyraźniej wszyscy zmienili zdanie od czasów Smolnej...
Ja nie zmienilem. Uwazam, ze listy sa niepotrzebne, a jesli juz to tylko jako luzna forma, zebym wiedzial, czy mam np. Starcrafta przynosic.

Sam tylko sie zapisuje na 18, bo o tej godzinie przychodze i nie chce mi sie siedziec godzine i czekac az ktos skonczy jakas rozgrywke, ktor zaczl 5 minut przed moim przyjsciem (mimo, ze sie umawial na 18)...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Konrad »

melee pisze:U mnie plany to:
Perykles 8)
W 80 dni dookoła świata
Race for the Galaxy
Galaxy Trucker
To ja bym się z chęcią pisał na Peryklesa. :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon napisał:
Ja nie zmienilem. Uwazam, ze listy sa niepotrzebne, a jesli juz to tylko jako luzna forma, zebym wiedzial, czy mam np. Starcrafta przynosic.
Czyli można wprowadzić zasadę, że listy robimy tylko na gry, które trwają powyżej np. 3 godzin albo ważą ponad 5 kilogramów
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Filippos »

siepu pisze:Byłbym chętny na War od the Ring, zwłaszcza że bardzo poważnie rozważam kupno. Instrukcji jeszcze nie widziałem, aczkolwiek raz powinienem zdążyć przeczytać. Nie wiem tylko, czy taki mało doświadczony rywal cię interesuje ;)
W gadanie o "mało doświadczonym rywalu" po naszej zeszłotygodniowej partii Shoguna nie uwierzę :wink:
Natomiast faktycznie musisz się wgryźć choć raz w tę instrukcję no i pytanie jak stoisz z angielskim. Kart jest dużo z dużą ilościa tekstu. Jeśli i z tym nie będzie problemu to gramy od 17.00. Potwierdź proszę bo to ciężka gra a ja tramwajami podróżuję i wolałbym na darmo nie taszczyć.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Geko »

Mam nadzieję się jutro pojawić, o ile będę miał jeszcze siłę po ciężkim tygodniu w pracy. W każdym razie nic ze sobą nie biorę ale chętnie zagram w zasadzie we wszystko.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: siepu »

Filippos pisze:
siepu pisze:Byłbym chętny na War od the Ring, zwłaszcza że bardzo poważnie rozważam kupno. Instrukcji jeszcze nie widziałem, aczkolwiek raz powinienem zdążyć przeczytać. Nie wiem tylko, czy taki mało doświadczony rywal cię interesuje ;)
W gadanie o "mało doświadczonym rywalu" po naszej zeszłotygodniowej partii Shoguna nie uwierzę :wink:
Natomiast faktycznie musisz się wgryźć choć raz w tę instrukcję no i pytanie jak stoisz z angielskim. Kart jest dużo z dużą ilościa tekstu. Jeśli i z tym nie będzie problemu to gramy od 17.00. Potwierdź proszę bo to ciężka gra a ja tramwajami podróżuję i wolałbym na darmo nie taszczyć.
Dobra, instrukcję przeczytałem, nie masz już odwrotu. Jak ta gra wygląda mniej więcej już wiem, choć raczej będziesz musiał pilnować szczegółów. Aha, i rezerwuję sobie tych dobrych ;)
Co do Shoguna - gdybym był doświadczonym graczem, to bym to wygrał bez żadnych problemów. Miałem mnóstwo szczęścia przy losowaniu i tylko to utrzymałem (przy wsparciu raczej solidnej dyplomacji niż umiejętności). No i byłem zdecydowanie zbyt pasywny, miękkie serce znów przypomniało o sobie (powinienem dużo szybciej wyeliminować fioletowego oraz przeprowadzić inwazję na półwysep, nie wspominając już o tej czerwonej prowincji na m :P).
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Sztefan »

Lim-Dul pisze: myślę, że przez to spotkania stają się też bardziej hermetyczne, bo nowi naturalnie na nic się nie zapisali.
Nie dość, że nie czytasz wątków innych miast, to nawet nie czytasz wątku OKA ;)

Dyskusja z zeszłego tygodnia:
Don Simon pisze:
vder pisze:Witam, jestem tu dość nowy, ale chciałbym przyjść i sobie w coś zagrać (rozumiem, że termin to piątek 16:00+). W związku z tym mam pytanie czy mam szansę się do jakiejś gry doczepić skoro: a) nikogo nie znam b) raczej nie będę włąścicielem żadnej z gier ;)
Dzięki za info

Termin sie zgadza. Mozesz sie doczepic bez problemu zarowno mimo (a), jak i (b).
Nie przejmuj sie tylko, jesli chwilowo nie bedzie miejsc wolnych - trzeba czekac na rozpoczynanie sie rozgrywek i BYC ASERTYWNYM i smialo pytac.

Mam nadzieje, ze siepu sie nie zrazil glupimi zartami przy Blefie - nowy, nie nowy - miejsce sie znajdzie :-).

Pozdrawiam
Szymon
Filippos pisze:
vder pisze:Czy w takim razie ja też mogę sobie zabookować jedno miejsce na shoguna???
jasne
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Lim-Dul »

Że tak powiem, powyższe cytaty tak naprawdę niczego nie udowadniają, wręcz przeciwnie. Nowy użytkownik jest ostrzegany przed brakiem miejsc (bo wszyscy się umawiają wcześniej), a potem sam musi się zapisać na rozgrywkę. :-P

A co z osobami, które nie śledzą forum?
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Wilk »

Forever pisze:Postaram się być koło 16
Dobra, to ja tez tak bede celowal (zaznaczam jednak, ze juz niejednokrotnie nieco sie spoznialem, bedzie to zalezec od stopnia zakorkowania). ;)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Pancho »

Będę około 17, mam ze sobą Age of Discovery, Walhalle i jako rezerwę Im Jahr des Drachen. Chętny jestem na Canalmanię (Draco) i Alchemika (Lim-Dul), jak możecie to przynieście. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: mst »

Pancho pisze:Chętny jestem na Alchemika (Lim-Dul)
Miło zobaczyć, że ktoś jest zainteresowany Alchemikiem także poza Gliwicami i Knurowem :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: ragozd »

Ja nie bede, a moja znajoma miala spore obawy czy sie zjawic czytajac o tych ustawkach ;) Mam nadzieje ze sie nia dobrze zaopiekujecie jesli sie pojawi :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Don Simon »

ragozd pisze:Ja nie bede, a moja znajoma miala spore obawy czy sie zjawic czytajac o tych ustawkach ;) Mam nadzieje ze sie nia dobrze zaopiekujecie jesli sie pojawi :)
Mam nadzieje, ze zartujesz piszac o tych obawach?
Umawia sie moze z 5 osob, na 1 gre, a wszystkich bywalcow jest ze 30. Na pewno nie bedzie problemu ze znalezieniem gry i graczy.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: bazik »

1. upewniam sie ze dzis oko a nie to drugie miejsce (cos tydzien temu czytalem chyba ze to byl ostatni raz juz w oku).

2. czy ktos ma miasta i rycerze z catanu? jesli tak bardzo chetnie zagram / ew jesli ktos sklonny byc tak mily chetnie pozycze. w zeglarzy zagralem raz, wiec tym razem wole przetestowac przed zakupem

3. jesli ktos ma jakas polska premiere z grudnia i nie przynosi bo wie ze nie znajdzie chetnych to oglaszam wszem i wobec ze jeden chetny sie znajdzie :-D

4. ew. chetnie przetestuje canalmanie...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: bazik »

a odnosnie umowiania sie na gry - juz nie raz pisalem ze to tworzy klimat dla tych co by chcieli wpadac nie tak czesto ze nie ma co przychodzic bo nic sie nie znajdzie bo wszystko jest porezerwowane. tlumaczcie sie ze to nie tak w realu wyglada, i tak wydzwiek czytajac forum jest odstraszajacy.
ODPOWIEDZ