Avalon (Don Eskridge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kwiatosz »

Z jednej strony nie działa, ale z drugiej jeśli Parsifal może być, ale nie musi, wtedy Morgana może zaryzykować podszycie się pod niego. Albo Merlin może podszyć się pod Parsifala i próbować wykluczyć jednego czerwonego jako Morganę (której być nie musi). Z drugiej strony jeśli Parsifal się ujawni, to wtedy czerwoni mają jedną osobę mniej podejrzaną jako Merlina. Jeżeli może być Lancelot, to po karcie zmiany stron jeden czerwony może się "ujawnić" jako wcześniej zły, a teraz dobry - taki blef czasem pięknie wchodzi :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Avalon

Post autor: Lubel »

Świetny pomysł z tym plikiem, aczkolwiek, rzeczywiście przydałaby się także wersja "soft" dla grających tylko z podstawowymi graczami.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Avalon

Post autor: Lubel »

Jakiej firmy koszulki są najlepiej dopasowane do kart ? Chodzi o to żeby za bardzo koszulki nie odstawały bo wygodniej się tasuje. Sprawdzał ktoś, albo ma ktoś zakoszulkowane i podzieliłby się wiedzą ?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kwiatosz »

FFG 59x95 bodajże są niestety najlepsze. Dużo wystają w górę (nad kartę), ale druga opcja, czyli 57x89 powoduje, że karty się wyginają odrobinę i zamiast leżeć płasko masz niestabilny stosik - ale przynajmniej w górę nie wystają te koszulki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: powermilk »

Usa Chimera (pomarańczowy MayDay)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Avalon

Post autor: Jelithe »

Lubel pisze:Jakiej firmy koszulki są najlepiej dopasowane do kart ? Chodzi o to żeby za bardzo koszulki nie odstawały bo wygodniej się tasuje. Sprawdzał ktoś, albo ma ktoś zakoszulkowane i podzieliłby się wiedzą ?
Ja mam zakoszulkowane w FFG Standard European o wymiarach 59x92 i uważam że są bardzo dobrze dopasowane. Zresztą spójrz na załączone zdjęcie. Tak wygląda to w rzeczywistości. Owszem jest ich trochę więcej u góry, ale to zupełnie nie przeszkadza i bardzo dobrze się je tasuje.

Obrazek
gutek
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2015, 22:18

Re: Avalon

Post autor: gutek »

Ktos wie gdzie mozna kupic obecnie Avalona? Szukalem w sklepach i na allegro i polskiej wersji nie ma nigzie.

Ewentualnie ktos ma (w stanie idealnym) i chce sprzedac?
Ewentualnie ktos ma, nie chce sprzedac ale jest w stanie zrobic fotki kartom lub je zeskanowac tak zebym je sobie sam druknal?
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Andarist »

niedlugo dodruk ma byc, wiec poczekaj najlepiej :)
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
gutek
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2015, 22:18

Re: Avalon

Post autor: gutek »

A znamy jakies orientacyjne terminy? Czy bedzie to kilka tygodni, czy kilka miesiecy? Jakis wydawca to potwierdzil na 100%?
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Andarist »

Portal umiescil dodruk w planie na 1sze polrocze
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: jolietjake »

Gutek, jesli zalezy Ci na czasie i nie chcesz czekac na dodruk Avalona (jest potwierdzony, ale nie ma dokladniejszej daty niz "pierwsze polrocze") to wlasnie wychodzi dodruk Resistance. To wlasciwie identyczna gra i te same komponenty (ten sam autor i wydawca). Glowna mechanika i feeling gry jest identyczny. Roznica jest taka, ze Resistance ma szate graficzna sci-fi a nie Krola Artura (a imho szata graficzna w tej grze nie ma wielkiego znaczenia) oraz Avalon wprowadza postaci z dodatkowymi zdolnosciami, a Resistance zamiast tego wprowadza karty Intryg, ktore nadają graczom dodatkowe zdolnosci w trakcie gry.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Avalon

Post autor: Pan_K »

Ewentualnie mogę pozbyć się swojego egzemplarza Avalon. Rozpakowany, ale nie grany ani razu.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Avalon

Post autor: Epyon »

jolietjake pisze:Gutek, jesli zalezy Ci na czasie i nie chcesz czekac na dodruk Avalona (jest potwierdzony, ale nie ma dokladniejszej daty niz "pierwsze polrocze") to wlasnie wychodzi dodruk Resistance. To wlasciwie identyczna gra i te same komponenty (ten sam autor i wydawca). Glowna mechanika i feeling gry jest identyczny. Roznica jest taka, ze Resistance ma szate graficzna sci-fi a nie Krola Artura (a imho szata graficzna w tej grze nie ma wielkiego znaczenia) oraz Avalon wprowadza postaci z dodatkowymi zdolnosciami, a Resistance zamiast tego wprowadza karty Intryg, ktore nadają graczom dodatkowe zdolnosci w trakcie gry.
I warto dodać, że wyjdą w tym roku (II półrocze) dwa dodatki, które wprowadzają postaci z Avalona do Resistance i jeszcze kilka innych rzeczy dorzucają. :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2563 times

Re: Avalon

Post autor: Gizmoo »

W zeszły piątek rozegrałem swoje pierwsze partie w Avalon. Gra mnie absolutnie zachwyciła!

Niestety jedna rzecz jest na minus - jakość komponentów wygląda dużo gorzej w porównaniu do wersji angielskiej i dodatkowo (sprawa, która mnie absolutnie wyprowadza z równowagi) wszystkie karty mają ohydne białe ramki. W wersji angielskiej karty w ogóle nie posiadają ramek. Natomiast widziałem na BGG, że karty w polskiej edycji posiadają ramki czarne. Jak to w końcu jest? Czy jest edycja czarnoramkowa i się czymś odróżnia?

Białe ramki nie podobają mi się do tego stopnia, że dałem ogłoszenie o chęci zakupu wersji angielskiej, ale jeżeli jest na rynku dostępna wersja polska z czarnymi - to wolałbym polską. Pomóżcie!

P.S. Na BGG znalazłem taki retheming:

https://www.boardgamegeek.com/image/261 ... nce-avalon

Gdyby ktoś to wydał, to kupiłbym bez wahania!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Avalon

Post autor: ChlastBatem »

Stare polskie wydanie, które już się skończyło miało czarne ramki (mój egzemplarz takie ma, a zakupiłem parę dobrych lat temu). Natomiast nowe portalowe wydanie (dodruk) ma białe ramki i jakieś kosmetyczne zmiany.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2563 times

Re: Avalon

Post autor: Gizmoo »

ChlastBatem pisze:Natomiast nowe portalowe wydanie (dodruk) ma białe ramki i jakieś kosmetyczne zmiany.
To te kosmetyczne zmiany są IMHO na minus. :lol:

Jest szansa dorwać gdzieś stare wydanie, czy pozostaje mi kupić angielskie? Bo serio nie mogę zdzierżyć tych białych ramek.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Avalon

Post autor: ChlastBatem »

Gizmoo pisze:
ChlastBatem pisze:Natomiast nowe portalowe wydanie (dodruk) ma białe ramki i jakieś kosmetyczne zmiany.
To te kosmetyczne zmiany są IMHO na minus. :lol:

Jest szansa dorwać gdzieś stare wydanie, czy pozostaje mi kupić angielskie? Bo serio nie mogę zdzierżyć tych białych ramek.
Nie orientuje się. Raczej musiałbyś szukać po sklepach (bo okładce da się chyba rozróżnić).
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Avalon

Post autor: Hipke »

Gizmoo popytaj ludzi na forum lub FB- pierwsze, pierwsze wydanie gry było wadliwe, tj. wg informacji Portalu, było wydrukowane nieprawidłowo co mogło powodować szybsze ścieranie się kart (chodzi oczywiście o te z czarnymi ramkami). W ślad za tą informacją Portal postanowił wysłać poprawioną talię do wszystkich, którzy zamówili pierwsze wydanie, zupełnie bezpłatnie.
Zatem jestem pewien, ze większość z tych ludzi ma obydwie talie. Sam mam i szczerze mówiąc nie wiem, która jest która... Może ktoś jednak je sobie oznaczył, rozdzielił i tej wadliwej nie potrzebuje... Ja póki co się wstrzymuje, ale jak nie znajdziesz chętnego do sprzedania talii, to się jakoś dogadamy ;-)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kamil018 »

I jak z tymi nagraniami fazy Ujawnienia? komuś się udało, czy jesteśmy dalej skazani na syntezator?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Avalon

Post autor: misioooo »

Jakie nagrania? Jeden gracz po kolei mówi co i jak i tyle.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Avalon

Post autor: kamil018 »

jak się gra z wszystkimi postaciami i dochodzą do tego % to naprawdę ciężko ogarnąć całą formułkę, na Bgg jest syntezator, który wszystko mówi co i jak, dodatkowo ludzie nie nabierają podejrzeń do osoby mówiącej, że to za krótko czekał czy za długo, na ujawnienie na tej podstawie, że jest zły lub dobry. No i wcześniej w temacie ludzie się wypowiadali, że będą coś próbować, nagrać w własnym zakresie, żeby robota nie słuchać, ale widać nikomu się nie udało.
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Avalon

Post autor: glocked »

Czy to nie zabija ducha całej zabawy ?

Grałem w Avalon pierwszy raz wczoraj (kilka partii), gra jest super. Faktycznie po kilku piwach przy jakichś dodatkowych postaciach ludziom się myliło w formułce :P ale bez przesady :D
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: Avalon

Post autor: dr_Fell »

Zamówiłem właśnie Avalon. Tak dla pewności - na rynku nie ma już chyba starych wersji, które miały problemy z lakierem?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 469
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 93 times

Re: Avalon

Post autor: Zaan84 »

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu i dostałem nową wersję.
ODPOWIEDZ