Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

Ale bedzie płacz, jak sie okaże ze jednak nic z tego. Ostatecznie takie było stanowisko. "Nie, ale może psim swędem wyjdzie...".
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Carmash »

Wtedy pozostanie zakup wersji angielskiej i zmniejszenie potencjalnego grona graczy :)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: crus221 »

To jak pokazanie dziecku paczki cukierków i zabranie z powrotem.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Brazol »

MisterC pisze:Jak to dobrze, że nie jesteśmy dziećmi :p
Nie? :(
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: crus221 »

Rebel czytając komentarze pewnie by się z tobą nie zgodził :P
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: berni »

Czy jest ustalony jakiś termin dodruku Cyklady: Hades?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kwiatosz »

Przy dodruku podstaki i Tytanów była informacja, żeby kupować też Hades, bo dodruk nie jest planowany.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marx »

Heh, i pomyśleć, że własnie miałem zapytać o Hades, bo podstawka sama trochę kuleje :wink:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Premiera wybuchowej mieszanki na połowę kwietnia aktualna?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------
TTR_1983 pisze:Premiera wybuchowej mieszanki na połowę kwietnia aktualna?
Tak, aktualna, lekko po tej "połowie", odbiór z fabryki planowany na 11 kwietnia doliczając czas dostawy będzie dostępna pewnie w tygodniu 18-22 kwietnia.
berni pisze:Czy jest ustalony jakiś termin dodruku Cyklady: Hades?
Tak, dodruk został zaplanowany na sierpień, najprawdopodobniej we wrześniu dodruk trafi na półki sklepowe.
crus221 pisze:To i ja dołożę cegiełkę na temat T.I.M.E Stories :) Kiedy można się spodziewać informacji o poinformowaniu o tym tytule.
Carmash pisze:A gawiedź czeka i czeka na jakąś drobinkę, okruszek informacji na temat T.I.M.E Stories :D Trzymam kciuki za szybkie liczenie! :D
Temat T.I.M.E Stories jest cały czas w toku. Czekamy na odzew z działu produkcyjnego wydawcy n.t. możliwości produkcyjnych dodatków według naszego pomysłu. Niestety nie mamy żadnego wpływu na przyspieszenie tej decyzji, możemy jedynie się im przypominać.
kudlacz135 pisze:W wątku o Alchemikach pojawiła się informacja z GAMY, że szykowany jest dodatek do tej gry. Jest szansa, żeby w Polsce pojawił się on w tym samym czasie co oryginalne wydanie?
Oczywiście, do tego dążymy. Wiele zależy jednak od tego czy dodatek zostanie przygotowany odpowiednio wcześniej. Na pewno wydamy go w pierwszym możliwym terminie, w którym do druku zostaną dopuszczone wydania zagraniczne. Liczymy na to, że będzie to równolegle z premierą angielskiej edycji. Uprzedzając pytanie, na razie nie wolno nam zdradzać żadnych informacji n.t. tego dodatku ;)
Bruno555 pisze:Czy są może jakieś informacje odnośnie wydania Galaxy trucker: another big expansion?
Oprócz tego, że jest w planach wydawniczych to na chwilę obecną nie ma dokładniejszych informacji.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Bóg zapłać za odpowiedź :) Jeśli dałoby się wyodrębnić w pierwszym poście bardziej szczegółowo II kw.2016 to byłoby super :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

TTR_1983 pisze:Bóg zapłać za odpowiedź :) Jeśli dałoby się wyodrębnić w pierwszym poście bardziej szczegółowo II kw.2016 to byłoby super :)
Da się, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Nie wszyscy zdążyli już wrócić do pracy po świętach, a niektórych nie będzie aż do piątku. Dopiero od poniedziałku komplet informacji wymagany do takiej aktualizacji będzie w pełni 'osiągalny' i 'weryfikowalny' :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

REBEL.pl pisze:
TTR_1983 pisze:Bóg zapłać za odpowiedź :) Jeśli dałoby się wyodrębnić w pierwszym poście bardziej szczegółowo II kw.2016 to byłoby super :)
Da się, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Nie wszyscy zdążyli już wrócić do pracy po świętach, a niektórych nie będzie aż do piątku. Dopiero od poniedziałku komplet informacji wymagany do takiej aktualizacji będzie w pełni 'osiągalny' i 'weryfikowalny' :)
Super, dzięki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

REBEL.pl pisze:Temat T.I.M.E Stories jest cały czas w toku. Czekamy na odzew z działu produkcyjnego wydawcy n.t. możliwości produkcyjnych dodatków według naszego pomysłu. Niestety nie mamy żadnego wpływu na przyspieszenie tej decyzji, możemy jedynie się im przypominać.
To poniekąd wyjaśnia w czym rzecz. Domyślam się, że Rebel nie chce/nie może wydawać TIME Stories w "normalnym" układzie, bo to by pewnie było nierentowne. Zaproponowano pewnie więc jakiś kombajn, paki 3 in 1, albo podstawka z 3 scenariuszami, itd., bo wyliczenia pokazały, że tylko wtedy jest o co kruszyć kopię na polskim rynku. Zważywszy na to, że pewnie i Space Cowboys jeszcze do końca nie wiedzą, jaki model zdominuje, to tego projektu nie odrzucili od razu, tylko czekają i zbierają dane z rynków. Chociaż, patrząc na to, jak się sprzedają pojedyncze pudła z scenariuszami, raczej pewnie trudno tam w środku znaleźć argumenty na "w innym modelu sprzeda się lepiej, a ten się nie sprawdza", bo chyba jednak się sprawdza, pomimo wstępnych utyskiwań.
keet
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2012, 10:22
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: keet »

Czy Rebel rozważa wydanie Forbidden Desert w tym roku?
gybefan
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:35

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: gybefan »

Hej, już drugi rok czekam na dodatek do Ucieczki - świątyni zagłady. Wybraliście już który będzie dostępny?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Vester »

Tak z ciekawości: jakim cudem nie opłaca się wydać Memoira44?! Nie znam innej gry, którą mógłbym polecić 10-latkowi, którego kręcą militaria. Są żołnierzyki, są proste zasady, są dodatki. Wielokrotnie proszono mnie o porady prezentowe i miałem tylko ten jeden typ. Ale upadał z braku wersji PL. I żeby była jasność. Mali powstańcy czy 303 to nie ta liga atrakcyjności.

Jakim cudem nie opłaca się wydać gry, która od lat nie ma konkurencji na rynku?

Nie kumam...
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Vester pisze:Tak z ciekawości: jakim cudem nie opłaca się wydać Memoira44?! Nie znam innej gry, którą mógłbym polecić 10-latkowi, którego kręcą militaria. Są żołnierzyki, są proste zasady, są dodatki. Wielokrotnie proszono mnie o porady prezentowe i miałem tylko ten jeden typ. Ale upadał z braku wersji PL. I żeby była jasność. Mali powstańcy czy 303 to nie ta liga atrakcyjności.

Jakim cudem nie opłaca się wydać gry, która od lat nie ma konkurencji na rynku?

Nie kumam...
Ja też nie rozumiem, ale podobno dlatego że jest stara i ma dużo dodatków. Dodatkowo Rebel ma monopol na DoW więc inny nie może.
Mnie też wielu znajomych pytało czy będzie to po polsku, stąd moje pytania tutaj w dziale.
Najciekawsze jest to, ze skoro nie ma wg wydawcy uzasadnienia ekonomicznego to czy nie można zrobić kampanii na wspieram.to? Najwyżej się nie uzbiera i wtedy będzie jasny sygnał, że nie ma miejsca dla tej gry na polskim rynku.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, 10:53 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: xelos80 »

No właśnie. Ja bym kupił gdyby była wersja pl.
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: tramwajaz »

TTR_1983 pisze:
Vester pisze:Tak z ciekawości: jakim cudem nie opłaca się wydać Memoira44?! Nie znam innej gry, którą mógłbym polecić 10-latkowi, którego kręcą militaria. Są żołnierzyki, są proste zasady, są dodatki. Wielokrotnie proszono mnie o porady prezentowe i miałem tylko ten jeden typ. Ale upadał z braku wersji PL. I żeby była jasność. Mali powstańcy czy 303 to nie ta liga atrakcyjności.

Jakim cudem nie opłaca się wydać gry, która od lat nie ma konkurencji na rynku?

Nie kumam...
Ja też nie rozumiem, ale podobno dlatego że jest stara i ma dużo dodatków. Dodatkowo Rebel ma monopol na DoW więc inny nie może.
W końcu wydali Wsiąść do Pociągu, jakby nie było grę, która ma pełno dodatków i jest już długo na rynku, co więcej jest bardziej niezależna językowo. Jedna z lepszych pozycji do grania ojciec z synem moim zdaniem. Wydawałoby się, że łatwo sprzedać, łatwo wypromować, a tak bez wersji PL to nie dostaniemy tego w Empiku, czy innych stacjonarnych sklepach, gdzie ludzie by kupili pudło z żołnierzykami tak jak kupują pudło z figurkami z Hobbita czy Gwiezdnych Wojen. Dziwne, ale to oni podejmują decyzję, pewnie jakby to był złoty interes to by już wydali :).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rastula »

Wszyscy są specjalistami od cudzych pieniędzy...:)

Chciałem tyko przypomnieć, że forum pasjonatów w żaden sposób nie jest miarodajnym źródłem co do popytu rynku na gry planszowe - Rebel o tym wie - a wy nawet nie wiecie ile DoW chce za udostępnienie licencji, a już wydajecie wyrok o opłacalności ... ech , ekonomy domorosłe :D...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Munchhausen »

Skoro wydawanie starocia się nie opłaca, to może warto dogadać się z wydawnictwem i wypuścić na polski rynek lekko zmodyfikowaną wersję? Taką z najważniejszymi polskimi bitwami z okresu II wojny światowej - drugi Campaign Book posiadał w końcu kampanię "Fall of Poland", więc od tego można zacząć. Sami Żołnierze Wyklęci to interesujący materiał na scenariusze poświęcone działaniom w partyzantce.

Osobiście mam podstawkę i większość dodatków (i to nawet często w dwóch sztukach), ale fajnie byłoby zachęcić dzieciaki do poznawania historii, a tego typu tytuł idealnie się do tego nadaje :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kaszkiet »

Poważnie prowadzona kampania wspierania społecznościowego to nie jest bezkosztowe "najwyżej się nie uzbiera".
Już przed kampanią należałoby przygotować tłumaczenie gry, zaplanować logistycznie kwestie druku, wymyślić progi, zaplanować, a później przeprowadzać promocję takiej kampanii i pewnie jeszcze mnóstwo innych rzeczy, które nie przychodzą mi do głowy.
W mojej ocenie nie ma chyba bardziej kompetentnego wydawnictwa w Polsce niż Rebel, które mogłoby stwierdzić, czy coś im się kalkuluje czy nie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

Jestem tego samego zdania.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: karawanken »

Też bym chetnie kupił po polsku M44 ale widzę kilka problemów które są pewnie nie do przeskoczenia. Po pierwsze nakład pewnie musiał by być spory. (gdzieś widziałem informacje, że DoW nie zgadza się na małe nakłady). Duży nakład rodzi pytanie kto to kupi. Spora część na tym forum, którzy byli zainteresowani, już tę grę mają (w końcu jest polskie tłumaczenie) nie kupili by drugo raz tego samego. Po drugie jesli cena będzie wieksza od angielskiego wydania (z powodu mniejszego nakładu) to reszta geeów, którzy jeszcze nie mają tej gry nawet nie spojrzy na polskie wydanie obawiając się o wydanie dodatków. Faktycznie była by to idealna gra do polecania zakupów zwłaszcza dla gier ojciec kontra syn :).





Skoro nie M44 to może I wojnę światową na tej samej mechanice wydacie :D.
Zablokowany