Prophecy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Prophecy

Post autor: Stax »

Jesli mial ktos okazje zagrac, to prosze o kilka slow.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Prophecy

Post autor: kolderek »

Też bym się chętnie czegoś dowiedział na temat tej gry. Szczególnie czy jest tam rozwijanie postaci poziomami jak to ma miejsce w rpg-ach? :-)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Prophecy

Post autor: Pancho »

Tu macie krótki opis z naszego forum, który wzbudził we mnie duże zainteresowanie grą swego czasu :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ecy#p74797
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Prophecy

Post autor: kolderek »

Pancho pisze:Tu macie krótki opis z naszego forum, który wzbudził we mnie duże zainteresowanie grą swego czasu :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ecy#p74797
Czytałem to. Ale nie ma tam nic o tym czy postaci zdobywają poziomy :-)
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Prophecy

Post autor: westwood »

Tele pisze:Trzeba jak najlepiej (najefektywniej) gospodarować zasobami (w tym wypadku: czas, cechy, złoto i doświadczenie)
Jest wyraźnie napisane, że postacie zdobywają doświadczenie [czyli ma miejsce rozwój jak w RPG] :)
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Prophecy

Post autor: Tele »

Nie ma poziomów. Za doświadczenie, generalnie, kupuje się umiejętności. Na planszy (w świecie) jest 5 gildii (stosów zakrytych umiejętności posegregowanych wg gildii), w każdej postać może się nauczyć umiejętności (czyli kupić za podaną wartość doświadczenia kartę umiejętności z opisem, co dana karta robi: +1 do broni dwuręcznej, o 1 mana tańsze wchodzenie w walkę mentalną/magiczną z fizycznej, itp itd. i cieszyć się jej beneficjami. Max dwie karty leżą odkryte na stosiku i z nich się wybiera) przy czym każda postać należy do dwóch gildii, w pozostałych też może kupować ale poza doświadczeniem płaci także złotem. Ważne jest podnoszenie atrybutów siły i magii (zwał jak zwał), robi się to najczęściej z kart przygód, albo po zabiciu potwora albo ze spotkania po prostu, każdorazowo zasady opisane są na karcie.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Prophecy

Post autor: Pastorkris »

Mało dość wieści jeśli mowa o najlepszej (wg. Scott'a) grze przygodowej, która posiada ciekawy rozwój postaci i nie losowy rodzaj poruszania się...
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Prophecy

Post autor: Klos »

Pewnie dlatego, ze malo osob ja posiada. Ja posiadam i jestem bardzo zadowolony z tego faktu :)
Zwlaszcza, ze autorem jest Vladaa :D
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Prophecy

Post autor: Megamaniac »

Plansza z żółtym morzem, które przypomina pustynię, skutecznie mnie od gry odstrasza.
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Prophecy

Post autor: aZiss »

Megamaniac pisze:Plansza z żółtym morzem, które przypomina pustynię, skutecznie mnie od gry odstrasza.
No jak Ciebie plansza z żółtym morzem odstrasza, ehhh ... gdybym tak selekcjonował to wiele fajnych tytułów by mnie ominęło. Akurat w tej grze na stosunkowo małej planszy, jak "powchodzą" karty to i tak niewiele widać z tego morza.
Trochę o samej grze.
Ostatnie wydanie z-man jest solidnie wykonane (takie posiadam). Sama gra to mocno luźna przygodówka. Luźna, bo postacie nie mają odgórnie ustalonych umiejętności. Tutaj kupuje się je w gildiach za "zarobione" punkty doświadczenia. Walka rozstrzygana jest klasycznie dla gatunku, poprzez porównanie statystyk + rzut kośćmi, po jednej dla atakującego i broniącego. Statystyki modyfikuje się kartami. "Karty przygód" wchodzą globalnie. Każdy przed ruchem losuje kartę, którą może być jakiś event, albo konieczność uzupełnienia (do dwóch) kart przykładowo na wszystkich równinach. Ruch nie polega na rzucie kostkami. Jeden obszar ruszamy się darmowo, możemy opłacić podróż na koniu o dwa obszary, statkiem, albo poprzez "magic gate". Można znaleźć przedmioty (latający dywan), lub posiąść "umiejętności gildiowe" wpływające na zdolnośc ruchu. Postacie to archetypy przygodówek (spellblade, mercenary, scout, warrior, itp.). Żadnych wymysłów typu "kosmiczny łowca", "poborca podatków", "inkwizytor" itp. co sobie akurat cenię. Cała gra jest lepiej kontrolowana aniżeli protoplasta - Talisman. Każdy wie gdzie iść, co zrobić. Czas rozgrywki również można elastycznie regulować ponieważ zakończenie jest mocno umowne (do finalnej PvP, lub jedynie do 2 artefaktów). Z ciekawostek: zdrowie odpowiada tutaj poziomowi siły i analogicznie mana poziomowi magii. Za przegraną walkę tracimy 1 punkt zdrowia i tym samym siły. Stąd w miarę odnoszonych ran jesteśmy coraz słabsi. Podobnie rzucane czary obniżają nam poziom magii.
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Prophecy

Post autor: Pastorkris »

Ma ktoś ową grę może do sprzedania? :)
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Prophecy

Post autor: fantazyn »

Z tego co widze, to gra jest aktualnie trudno dostepna.

Wiecie moze czy jest jakas opcja gry online lub wersja PnP?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Prophecy

Post autor: Pastorkris »

Nic mi o tym nie wiadomo. I szczerze bym wątpił, gra jest mało znana, mimo, ze wg. mnie dużo lepsza od innych przygodówek.
Ja całkiem niedawno upolowałem jeden egzemplarz wraz ze smoczym dodatkiem :D Choć trochę mnie to kosztowało... ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Prophecy

Post autor: janekbossko »

W planszomanii za 99 zl jest/bylo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Prophecy

Post autor: fantazyn »

janekbossko pisze:W planszomanii za 99 zl jest/bylo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bylo (przy okazji w bardzo dobrej cenie)... : /
ODPOWIEDZ