Który LCG wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

Maxxx76 pisze:A poza HC? ;-)
Z poważniejszych tytułów to nie mam pojęcia. Podobne cechy noszą Zaklincze i Smash Up ;)
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: stan29 »

Podłączę się do tematu. Od jakiegoś czasu szukam karcianki. Do tej pory grałem w Android: Netrunner i wiele lat temu w Pokemon TCG. W ANR rozegrałem około 20 partii i mimo, że jest to ciekawa gra to stwierdziłem, że nie chcę w nią dalej inwestować. Motyw blefu do mnie nie przemawia. Przeczytałem wiele recenzji LOTR, GoT, SW, Warhammera. Nie jestem graczem turniejowym, ale chciałbym to zmienić lub przynajmniej mieć okazję pograć w innym gronie oraz lubię kolekcjonować dodatki. Lubię gry złożone, mózgożerne. Może to ma małe znaczenie, ale uwielbiam komputerową karciankę Hearthstone. Podobno SW jest dosyć skomplikowany, ale podstawka + 5 duże dodatki + 6 cykli to sporo. Z kolei GoT to fajny klimat, dosyć nowa gra, ale słaba mechanika? Wychodzi na to, że jedyna opcja to czekanie na L5R i ewentualnie zainteresowanie się LOTR?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

stan29 pisze:Lubię gry złożone, mózgożerne. Może to ma małe znaczenie, ale uwielbiam komputerową karciankę Hearthstone.
Sprzeczność wyczuwam, milordzie.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: stan29 »

Najwidoczniej czegoś innego oczekuję od karcianki komputerowej i niekomputerowej, a może to miłość do uniwersum Warcrafta. ;) Mimo iż Hearthstone nie jest mózgożerny to jednak ma wiele ciekawych mechanik. Liczyłem, że znajdę tutaj fana Hearthstone'a, któremu ANR nie podpasował. :P
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

stan29 pisze:Podłączę się do tematu. Od jakiegoś czasu szukam karcianki. Do tej pory grałem w Android: Netrunner i wiele lat temu w Pokemon TCG. W ANR rozegrałem około 20 partii i mimo, że jest to ciekawa gra to stwierdziłem, że nie chcę w nią dalej inwestować. Motyw blefu do mnie nie przemawia. Przeczytałem wiele recenzji LOTR, GoT, SW, Warhammera. Nie jestem graczem turniejowym, ale chciałbym to zmienić lub przynajmniej mieć okazję pograć w innym gronie oraz lubię kolekcjonować dodatki. Lubię gry złożone, mózgożerne. Może to ma małe znaczenie, ale uwielbiam komputerową karciankę Hearthstone. Podobno SW jest dosyć skomplikowany, ale podstawka + 5 duże dodatki + 6 cykli to sporo. Z kolei GoT to fajny klimat, dosyć nowa gra, ale słaba mechanika? Wychodzi na to, że jedyna opcja to czekanie na L5R i ewentualnie zainteresowanie się LOTR?
Czy dobrze odnoszę wrażenie że wersja pl robi różnicę? Jeżeli nie, to skojarzył mi się fakt że (przynajmniej w Krakowie) są gracze którzy lubią pomóżdżyć przy Doomtownie i dobrze się bawić przy Hearthstone. No ale jeżeli nie mieszkasz w Krakowie/Warszawie/Szczecinie to z graniem raczej kicha. A gra wybitna na 2 i mózgożer w multi :) Kolekcjonuje się dużo przyjemniej niż lcg.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Markus »

Jeśli ma być tanio i warhammer to polecam Warhamera Inwazję. Gra jest zamkniętą całością. Po zamknięciu gry przez FFG ludzie wyprzedawali za bezcen całe platsety. (do domowego grania ok)

Jeśli ma być turniejowo w żyjącą grę to polecan AGOT LCG 2 ed (obecnie najbardziej żywa) lub WARHAMMER 40k CONQUEST (też żywa turniejowo).

Doomtown - fajny system ale martwy w Polsce. Trochę szkoda.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: stan29 »

Obejrzałem tutorial od FFG do Gry o Tron oraz Warhammera. ANR to przy tym arcydzieło, na prawdę... Szkoda, ze tak szybko zrezygnowałem z ANR, ale niestety nie moj klimat. Chyba poczekam na L5R, a w międzyczasie zainteresuje sie LOTR jako solo karcianka.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: pattom »

stan29 pisze:Obejrzałem tutorial od FFG do Gry o Tron oraz Warhammera. ANR to przy tym arcydzieło, na prawdę... Szkoda, ze tak szybko zrezygnowałem z ANR, ale niestety nie moj klimat. Chyba poczekam na L5R, a w międzyczasie zainteresuje sie LOTR jako solo karcianka.
W sumie bardzo dobra decyzja. Żaden LCG nie ma szans równać się z ANR, o SW i Podboju już nie wspomnę (to są żenujące próby z marnymi skutkami).
L5R może się udać. ANR to nie dzieło FFG więc podobnie może być z L5R :-)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

pattom pisze:
stan29 pisze:Obejrzałem tutorial od FFG do Gry o Tron oraz Warhammera. ANR to przy tym arcydzieło, na prawdę... Szkoda, ze tak szybko zrezygnowałem z ANR, ale niestety nie moj klimat. Chyba poczekam na L5R, a w międzyczasie zainteresuje sie LOTR jako solo karcianka.
W sumie bardzo dobra decyzja. Żaden LCG nie ma szans równać się z ANR, o SW i Podboju już nie wspomnę (to są żenujące próby z marnymi skutkami).
L5R może się udać. ANR to nie dzieło FFG więc podobnie może być z L5R :-)
Dużo łatwiej było poprawić ccgowego Netrunnera i przerobić go na lcg, niż naprawić L5R i jej wielkość upchnąć w wąskie ramy lcg.
Albo będzie to ewolucja lcg do nowego poziomu - na to liczę, albo marna podróba pierwowzoru i naśladownictwo ecg.
I lepiej nie śledzić plotek i przecieków w tym temacie, takie teorie latają że szopka...
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: aryss »

@patton z całym szacunkiem ale nie jesteś dobrą osobą do rekomendowania/odradzania. Co pare miesięcy zakładasz temat z nową "najlepszą" gierka która zachwalasz/rozkręcasz scene turniejową i po jakimś czasie nastaje cisza :P

A co do oceniania na podstawie filmików imo średnio, lepiej zagrać bo taki CQ np jest dużo bardziej rozbudowany niżli ten filmik przedstawia ( szczególnie że w końcu asmodee się zabrało za ffg i mamy normalne tempo wydawania i pula kart oraz kombinacji deckow znaczaco wzrsla ).
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: pattom »

aryss pisze:@patton z całym szacunkiem ale nie jesteś dobrą osobą do rekomendowania/odradzania. Co pare miesięcy zakładasz temat z nową "najlepszą" gierka która zachwalasz/rozkręcasz scene turniejową i po jakimś czasie nastaje cisza :P
:-)

Bo ludzie nie mają otwartych umysłów na nowości i tylko wojna i pożoga im w głowach :-).
Zresztą mało mnie to już interesuje co się obecnie dzieje z LCGami i scenami różnych gier.

No i lepiej doradzić grę dobrą niż marny Podbój :-)
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: stan29 »

Chciałbym wypróbować wszystkie LCG... niestety dziewczynę irytuje kupowanie nowych gier, testowanie ich i sprzedawanie... może uda mi się znaleźć kogoś w Łodzi ze wspomnianymi grami. :)

Zastanawia mnie kwestia dodatków do LOTR LCG, podstawka to tylko 3 scenariusze... mam wrażenie, że to trochę mało? Dodatki zapewniają dużo więcej rozgrywki czy tylko przechodzenie jednego scenariusza na wiele różnych sposobów?

O grze L5R usłyszałem dopiero 2 tygodnie temu, wcześniej nie byłem zainteresowany karciankami. Oczywiście to wszystko teorie i spekulacje, ale uważacie, że L5R LCG odniesie podobny, a nawet większy sukces od Netrunnera (bo rozumiem, że L5R CCG był bardziej kultową karcianką niż Android?)? Z drugiej strony FFG wydało w tamtym roku GoT, które jest ok, ale czytałem wiele opinii, że daleko w tyle za Netrunnerem. Ciekawe kto będzie autorem, ponieważ Lang chyba skończył współpracę w FFG?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Maxxx76 »

Kup podstawkę Władcy, dwie części sagi Hobbita a później sagę Władcy i będziesz miał tyle przygód, że naprawdę wiele wieczorów przed Tobą :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Legendy są przede wszystkim dla fanów legend. Jesli nie grałeś w Legendy CCG, to raczej nie jesteś targetem. Owszem, format się zmieni, itd., ale to wciąż pewnie będzie ta sama gra i ten sam klimat. Ja osobiście bardzo wątpię, by Legendy w wydaniu FFG odniosły duży sukces. Muszą konkurować z całkiem dobrze działającą i żyjącą karcianką CCG, a tam scena jest spora i oni tak chętnie mogą nie chcieć przeskakiwać. To raz, a dwa, że format LCG powoli zaczyna się przecierać i ukazywać swoje słabe strony (problemy z rotacją, remake agot, itd.) i ten początkowy boom chyba już ostygł.

Podstawowe 3 scenariusze LOTR to niewiele, ale na początek wystarczy - już 2 i 2 wymagają od gracza solidnego pomyślunku przy deckbuildingu. Dodatki zapewniają po prostu kolejne scenariusze i nowe karty.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

rattkin pisze:Legendy są przede wszystkim dla fanów legend. Jesli nie grałeś w Legendy CCG, to raczej nie jesteś targetem. Owszem, format się zmieni, itd., ale to wciąż pewnie będzie ta sama gra i ten sam klimat. Ja osobiście bardzo wątpię, by Legendy w wydaniu FFG odniosły duży sukces. Muszą konkurować z całkiem dobrze działającą i żyjącą karcianką CCG, a tam scena jest spora i oni tak chętnie mogą nie chcieć przeskakiwać. To raz, a dwa, że format LCG powoli zaczyna się przecierać i ukazywać swoje słabe strony (problemy z rotacją, remake agot, itd.) i ten początkowy boom chyba już ostygł.
Tutaj się nie zgodzę. Legenda to przede wszystkim niesamowite uniwersum. Absolutnie genialny świat, opisany bardzo szczegółowo, z wciąż, na bieżąco rozwijającą się fabułą i historią. Swoisty ewenement. Zasadniczo nie ma gier w takich klimatach (z tak sprawnym połączeniem dalekowschodnich klimatów w konwencji fantasy) i pojawienie się legendy ponownie w formie lcgowej będzie wg mnie dużym powiewem świeżości (i zrobić to może gra z 20-letnim stażem na rynku ;) ). Warto zaznaczyć ze następuje cały reset świata i jego historii, a FFG będzie miało możliwość wprowadzać graczy "od początku" w świat i jego historię. Będą także wydawać rpga.
To przecież i rgp i karcianka (z głównych produktów bo pobocznych mniej udanych typu figurkowego bitewniaka, czy dyskowej wersji nie liczę). A o jej "elitarności" decydował przede wszystkim format ccg, dowalając spory próg finansowy. Próbowałem grać i wiem coś o tym. I jedno co mi zostało to kupa pięknej makulatury ;), zafascynowanie światem i mechaniką gry.
Krótko mówiąc koncepcja L5R DLA KAŻDEGO jest tym na co czekałem, jak również i wiele osób które gra fascynowała ale próg był zaporowy.
Co do nowego formatu, to jednak wolałbym żeby Alderac jednak wydał sam legendę w formacie ECG, w którym już świetnie prowadzi Doomtowna, gdzie jak na format a'la lcg prowadzi w ciekawy sposób rozwój fabuły i historii, jak i również w samej koncepcji gry robi to ciekawiej niż FFG swoje elcegi.
I faktycznie o ile lcg zaczyna się zużywać to właśnie legenda, która sama w sobie wymusza na FFG zmianę formatu w kierunku ecg, lub szukaniu swoich rozwiązań. Warto zaznaczyć że FFG chciało równocześnie z legendą odkupić od Alderaca Doomtowna, z całym know-how na ecg (ile było zapędów monopolistycznych, a ile była to kwestia przejęcia chronionego prawem formatu - pewnie gdzieś po środku). Krótko mówiąc muszą wymyślać coś nowego. Bo legenda w starej konwencji lcg bo bieda byłaby przeokropna, żeby nie powiedzieć że o profanację by się ocierało. Oni to wiedzą. Znają oczekiwania graczy. I z tego co wiadomo pozatrudniali ciekawych ludzi do tego projektu.
Niestety nie pocieszają takie wieści (te bardziej oficjalne) że najprawdopodobniej zmiana mechaniczna ruszy same podstawy gry, czyli koniec z dwoma deckami, wszystko ma się zmieścić w jednym. Oj blisko profanacji. I tylko dlatego że rachunek ekonomiczny ich nie puszcza.
Nie wiem na ile będą szli w tym kierunku, ale Alderacowi udało się stworzyć niesamowite środowisko graczy, totalnie zaangażowanych w grę i jej kreację (format ccg bardziej temu sprzyjał). Chciałbym tego doświadczyć w wersji FFG ;)

Przepraszam za offtop, ale chciałem tylko powiedzieć, że nie do końca się z Tobą zgadzam Rattkin ;) Temat jest duży,a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na to co pokarze FFG na Genconie 2017.
Dżizas to jeszcze ponad rok... Podobno jeszcze playtestów nie zaczęli....
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

Maxxx76 pisze:Kup podstawkę Władcy, dwie części sagi Hobbita a później sagę Władcy i będziesz miał tyle przygód, że naprawdę wiele wieczorów przed Tobą :)
Bardzo zły pomysł m.in. ze strony ekonomicznej. :P Na początek spokojnie wystarczy Ci sama podstawka. Masz tam 2 grywalne scenariusze na "pure solo" i jeden, w który niestety trzeba grać na "dwie ręce", czyli dwoma taliami. Jak już się ograsz trochę, to należy wydrukować 6 scenariuszy NinjaDorg, które korzystają z kart podstawki i zapewniają jej świetne uzupełnienie (są IMO lepsze niż oficjalne scenariusze z pierwszego cyklu) przy dosłownie minimalnym wkładzie własnym (drukujesz jedynie kilkanaście kart przygód, wycinasz i wkładasz w koszulki). Jak już ograsz te 8-9 scenariuszy to będziesz wiedział, czy chcesz wchodzić głębiej w ten tytuł, czy to nie dla Ciebie. Mimo, że kusi kupno kilku dodatków od razu z podstawką (bo taniej za przesyłkę ;) ), to zdecydowanie odradzam ten krok.
stan29 pisze: Zastanawia mnie kwestia dodatków do LOTR LCG, podstawka to tylko 3 scenariusze... mam wrażenie, że to trochę mało? Dodatki zapewniają dużo więcej rozgrywki czy tylko przechodzenie jednego scenariusza na wiele różnych sposobów?
Mało i dużo. Zależy jak podchodzisz do rozgrywki. Jeżeli interesuje Cię jedynie granie w scenariusz do pierwszego sukcesu, to faktycznie mało. Jeżeli natomiast lubisz bawić się w deck-building, kombinować, testować różne strategie, to same scenariusze z podstawki zapewnią Ci min. 50 rozgrywek (sam natłukłem jedynie w pierwszy scenariusz ponad 60 rozgrywek). Dodatki to generalnie więcej tego samego. Nowe scenariusze, karty dla własnych talii, niekiedy też lekkie zmiany w mechanice.

Jak już się zdecydujesz na kupno to odezwij się na wątku WP, dostaniesz tam "pakiet startowy" do Władcy. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Darboh pisze: Tutaj się nie zgodzę. Legenda to przede wszystkim niesamowite uniwersum. Absolutnie genialny świat, opisany bardzo szczegółowo, z wciąż, na bieżąco rozwijającą się fabułą i historią. Swoisty ewenement. Zasadniczo nie ma gier w takich klimatach (z tak sprawnym połączeniem dalekowschodnich klimatów w konwencji fantasy) i pojawienie się legendy ponownie w formie lcgowej będzie wg mnie dużym powiewem świeżości (i zrobić to może gra z 20-letnim stażem na rynku ;) ). Warto zaznaczyć ze następuje cały reset świata i jego historii, a FFG będzie miało możliwość wprowadzać graczy "od początku" w świat i jego historię. Będą także wydawać rpga.
To przecież i rgp i karcianka (z głównych produktów bo pobocznych mniej udanych typu figurkowego bitewniaka, czy dyskowej wersji nie liczę). A o jej "elitarności" decydował przede wszystkim format ccg, dowalając spory próg finansowy. Próbowałem grać i wiem coś o tym. I jedno co mi zostało to kupa pięknej makulatury ;), zafascynowanie światem i mechaniką gry.
Krótko mówiąc koncepcja L5R DLA KAŻDEGO jest tym na co czekałem, jak również i wiele osób które gra fascynowała ale próg był zaporowy.
Co do nowego formatu, to jednak wolałbym żeby Alderac jednak wydał sam legendę w formacie ECG, w którym już świetnie prowadzi Doomtowna, gdzie jak na format a'la lcg prowadzi w ciekawy sposób rozwój fabuły i historii, jak i również w samej koncepcji gry robi to ciekawiej niż FFG swoje elcegi.
I faktycznie o ile lcg zaczyna się zużywać to właśnie legenda, która sama w sobie wymusza na FFG zmianę formatu w kierunku ecg, lub szukaniu swoich rozwiązań. Warto zaznaczyć że FFG chciało równocześnie z legendą odkupić od Alderaca Doomtowna, z całym know-how na ecg (ile było zapędów monopolistycznych, a ile była to kwestia przejęcia chronionego prawem formatu - pewnie gdzieś po środku). Krótko mówiąc muszą wymyślać coś nowego. Bo legenda w starej konwencji lcg bo bieda byłaby przeokropna, żeby nie powiedzieć że o profanację by się ocierało. Oni to wiedzą. Znają oczekiwania graczy. I z tego co wiadomo pozatrudniali ciekawych ludzi do tego projektu.
Niestety nie pocieszają takie wieści (te bardziej oficjalne) że najprawdopodobniej zmiana mechaniczna ruszy same podstawy gry, czyli koniec z dwoma deckami, wszystko ma się zmieścić w jednym. Oj blisko profanacji. I tylko dlatego że rachunek ekonomiczny ich nie puszcza.
Nie wiem na ile będą szli w tym kierunku, ale Alderacowi udało się stworzyć niesamowite środowisko graczy, totalnie zaangażowanych w grę i jej kreację (format ccg bardziej temu sprzyjał). Chciałbym tego doświadczyć w wersji FFG ;)

Przepraszam za offtop, ale chciałem tylko powiedzieć, że nie do końca się z Tobą zgadzam Rattkin ;) Temat jest duży,a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na to co pokarze FFG na Genconie 2017.
Dżizas to jeszcze ponad rok... Podobno jeszcze playtestów nie zaczęli....
Myślę, że pomimo tego, że napisałeś, że się nie zgadzasz, to jednak z Twojego posta wychodzi, że potwierdzasz te same obawy - więc nie wiem jak to rozumieć :).

Gwoli ścisłości, ja Legendy znam i wiem, że to bardzo fajna gra. Ba, wiem, że są ludzie, którzy do dzisiaj sobie w to grają. Natomiast nie wiem, czy FFG będzie chciało transformować model wydawniczy stricte dla jednej karcianki - i czy w ogóle im to wyjdzie. Z drugiej strony, jakby im nie zależało, to by ich nie wykupywali, więc coś w tym jest. W pewnym sensie, oni są teraz zmuszeni wydawać nowe karcianki co chwilę, bo tylko wtedy mają jakiś surge - ludzie kupują podstawki, nowe, itd. Potem z czasem to wszystko idzie pewnie coraz słabiej, więc trzeba to wspierać jakąś znów nową karcianką. No, ale to niebezpieczna droga. Swoją opinię podtrzymuję, Legendom życzę sukcesu, ale z racji tego, że trzeba na niego poczekać conajmniej rok, mam obawy, że to może być już nie to. Chyba, że, tak jak mówisz, zmienią zupełnie format wydawniczy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Bary pisze: Bardzo zły pomysł m.in. ze strony ekonomicznej. :P Na początek spokojnie wystarczy Ci sama podstawka.
Problemem podstawki jest znikoma ilość kart i nieco kulawy przez to deckbuilding a w konsekwencji balans (talia < 50). Ja proponuję po prostu kupić podstawkę, zagrać parę razy i zobaczyć czy chwyci. I jak chwyci to jechać dalej z dodatkami, od początku, w tempie zależnym od własnego uznania i portfela.

Dzisiaj widziałem, że akurat ktoś sprzedaje w dobrej cenie taki zestaw - viewtopic.php?f=53&t=40651
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

rattkin pisze: Problemem podstawki jest znikoma ilość kart i nieco kulawy przez to deckbuilding a w konsekwencji balans (talia < 50).
Czy kart jest mało czy dużo, to kwestia czysto subiektywna. Sam nie odczuwałem jakiegokolwiek braku. Bynajmniej, ilość kart, jaka znalazła się w podstawce, pozwoliła mi lepiej poznać różne mechaniki związane z dostępnymi kartami i opanować ich synergię. Fakt, na początku skupiamy się na taliach 30-40 kart (50 kart nie jest zresztą narzuconym wymogiem), ale czy przez to kuleje balans to już temat na inną dyskusję. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

rattkin pisze: Myślę, że pomimo tego, że napisałeś, że się nie zgadzasz, to jednak z Twojego posta wychodzi, że potwierdzasz te same obawy - więc nie wiem jak to rozumieć :).
Na końcu napisałem że prawie się z Tobą nie zgadzam ;)
Chodziło mi bardzo o Twoje bardzo kategoryczne podejście do możliwości sukcesu L5R. Sam mam obawy ale ciesze się że więcej ludzi będzie miało okazję poznać Rokugan i okolice :) bo po 20 latach ciągle ma duży potencjał.
Wszystko w rękach FFG. Z jednej strony cieszą przecieki o kadrach przy projekcie (jeden z oryginalnych autorów, gość zaprawiony w tworzeniu fabuły do L5R, czy grono najlepszych grafików współpracujących z AEG, w tym nasz NightKriss :) ), z drugiej strony pewne plotki pośrednio potwierdzone przez gości z FFG odnośnie mechaniki smucą.
Faktycznie FFG strasznie taśmowo podeszło teraz do lcg, ale mam nadzieję że za L5R zapłacili na tyle dużo że taśmowe podejście im się nie opłaci ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Darboh pisze: Chodziło mi bardzo o Twoje bardzo kategoryczne podejście do możliwości sukcesu L5R.
To tylko przypuszczenia/projekcje, oparte na i tak niewielu danych. W żadnym wypadku kategoryczne. Pożyjemy, zobaczymy. Mam zdecdydowanie mniej zaufania do FFG dziś, niż kilka lat temu.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Marx »

Mam pytanie, które może być sprzeczne samo w sobie. Otóż zastanawiam się nad jakimś LCG of FFG, ale zależałoby mi, aby suma wydatków na podstawkę i dodatki nie osiągnęła jakiejś niebotycznej kwoty. Rozgrywki turniejowe mnie nie interesują, i wolałbym także uniknąć kupowania kilku core setów. Czy poradzicie coś?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

Marx pisze:Mam pytanie, które być może być sprzeczne samo w sobie. Otóż zastanawiam się nad jakimś LCG of FFG, ale zależałoby mi, aby suma wydatków na podstawkę i dodatki nie osiągnęła jakiejś niebotycznej kwoty. Rozgrywki turniejowe mnie nie interesują, i wolałbym także uniknąć kupowania kilku core setów. Czy poradzicie coś?
Tani LCG to faktycznie oksymoron. ;) Tak na szybko to bardzo dużą regrywalność daje podstawka Inwazji wraz z pierwszym dużym dodatkiem. Na pewno odpuść sobie za to Grę o Tron. Pytanie, czy żadne inne kryteria (ilość osób, tematyka, wersja językowa) nie wchodzą w grę?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Marx pisze:Otóż zastanawiam się nad jakimś LCG of FFG, ale zależałoby mi, aby suma wydatków na podstawkę i dodatki nie osiągnęła jakiejś niebotycznej kwoty.
Nie ma czegoś takiego. Nawet jeśli nie będize kosztować aż tak dużo na chwilę obecną, to sam format LCG sprawi, że za rok już i tak dobije do dużych sum. Inwazji nie polecam, to dla mnie zdecydowanie najsłabsza karcianka FFG. Zobacz raczej na Summoner Wars / Ashes.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: mat_eyo »

Marx pisze:Mam pytanie, które może być sprzeczne samo w sobie. Otóż zastanawiam się nad jakimś LCG of FFG, ale zależałoby mi, aby suma wydatków na podstawkę i dodatki nie osiągnęła jakiejś niebotycznej kwoty. Rozgrywki turniejowe mnie nie interesują, i wolałbym także uniknąć kupowania kilku core setów. Czy poradzicie coś?
Jeśli do grania "domowego" i na początek na samej podstawce to zdecydowanie Android: Netrunner.
Asymetryczność dająca praktycznie dwie gry, z jednej strony barykady 4, a z drugiej 3 frakcje do wypróbowania. Wystarczy kupić jedną podstawkę z powiedzmy kompletem tzw. dwójek (~30 zł) i można grać do upadłego ;)
ODPOWIEDZ