This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

Jakie osoby stoją za polskim wydaniem (konkretnie) i kto za co odpowiada? Kto jest/będzie finalnym ilustratorem gry? Czy 11bit jest w ogóle zaangażowane w produkcję planszówki? Na razie wiem tylko, kim są autorzy (Moracz i J. Wiśniewski).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Czy jest jakaś prezentacja/gameplay po polsku (Rahdo oglądałem).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Za bankier.pl

Polski hit na Kickstarterze: zebrali 1 mln zł w 5 dni

Polska firma Awaken Realms, wywodząca się z Wrocławia, w ciągu zaledwie 5 dni zebrała w kampanii crowdfundingowej 174 670 funtów szterlingów. W przeliczeniu na polską walutę to prawie 1 mln zł. Portfele internautów otworzyły się na wizję wydania planszowej wersji popularnej gry polskiego dewelopera – 11bit Studios.

Projekt wydawniczy gry "This War of Mine" wsparło już 3115 darczyńców. Polskie Awaken Realms za cel obrało wsparcie na 40 000 funtów – po 5 dniach zebrali już ponad 4 razy więcej. To jednak jeszcze nie wszystko, bo do końca kampanii zostało 15 dni. Za wpłatę wynoszącą min. 50 funtów, darczyńca otrzyma kopię gry w wybranym przez siebie języku. Trzeba będzie jednak pokryć koszty wysyłki.

Z Marcinem Świerkotem, założycielem firmy Awaken Realms, rozmawiał Grzegorz Marynowicz: Polak w 24 godziny zebrał 100 tys. funtów na Kickstarterze. – Gra pokazuje dramat wojny i dylematy moralne, które w ciężkich czasach trzeba rozpatrywać. To naprawdę bardzo cieszy, że taki ambitny projekt spotkał się z tak ciepłym przyjęciem na Kickstarterze. Dużo osób bardzo mocno zaangażowała się w projekt i pomaga zespołowi w promowaniu projektu czy chociażby oferuje się, żeby za darmo przetłumaczyć grę – mówił Świerkot w wywiadzie dla MamBiznes.pl.

Wygląda na to, że polski tytuł czeka drugie życie i drugi sukces. This War of Mine zapewniło już 11bit Studios wypłynięcie na szerokie wody przemysłu gier komputerowych, teraz może pomóc Awaken Realms rozwinąć skrzydła i wzmocnić świadomość marki w głowach konsumentów z całego świata.

To nie byłby pierwszy sukces polskiej planszówki na Kickstarterze. Ponad 100 tys. dolarów udało się zebrać m.in. grze Galaxy of Trian czy Teomachii. To jednak niewielkie sumy, w porównaniu do niezamkniętego jeszcze wsparcia dla Awaken Realms. Polskie gry planszowe zdobywają także uznanie graczy spoza ojczyzny, którzy doceniają polskie tytuły na niemieckich targach planszówek – największej tego typu imprezie w Europie.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: WRS »

Jak na serwis bankowy, to te zwroty trochę niekonsekwentnie brzmią
bankier.pl pisze:Polska firma Awaken Realms, wywodząca się z Wrocławia, w ciągu zaledwie 5 dni zebrała w kampanii crowdfundingowej 174 670 funtów szterlingów.
bankier.pl pisze:To nie byłby pierwszy sukces polskiej planszówki na Kickstarterze. Ponad 100 tys. dolarów udało się zebrać m.in. grze Galaxy of Trian czy Teomachii. To jednak niewielkie sumy, w porównaniu do niezamkniętego jeszcze wsparcia dla Awaken Realms.
Dlaczego kwota ok. 2x mniejsza jest uznawana za niewielką?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szklo »

WRS. Nie rozumiem twojej wypowiedzi. 174 670 funtów to sporo więcej niż 100 tys. dolarów. Przynajmniej po dzisiejszym kursie.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

Jak to teraz wygląda z użytkowaniem Kickstartera z Polski? Bezproblemowo można się tam zarejestrować na polski adres i podpiąć tam kartę debetową? Czy trzeba mieć kredytówkę?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

No właśnie, moja debetowa nie wchodzi i ciekawi mnie czemu :D ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 481 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: yosz »

Karty działają w zależności od banku - niektóre na pewno się da podpiąć (takie które umożliwiają płatność przez internet po podaniu numeru) ale które nie mam pojęcia.

Na 100% zadziała kredytówka (taka prawdziwa, jak i "przezroczysta"-wirtualna doładowywana kasą).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

kamron6 pisze:No właśnie, moja debetowa nie wchodzi i ciekawi mnie czemu :D ?
Można mieć polski adres i kartę debetową/kredytową/walutową.

Polski adres można mieć przynajmniej od kilku lat ;)

Co do karty - kredytowa powinna przejść bez problemu. Walutowa i debetowa MUSI mieć limit płatności internetowych inny niż 0zł. Inaczej nie będzie dało się jej podpiąć. Limity można zmienić w więkoszości banków we "właściwościach" karty.

Trzeba pamiętać że limit musi być przynajmniej równy kwocie za którą chcemy wesprzeć :)

Dodatkowo wiele kampanii wymaga potem zapłaty za wysyłkę przez paypala, trzeba o tym pamiętać. Do paypala można przypisać tą samą kartę i płacić też kartą, unikając prowizji paypala :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: DarkSide »

Banan2 pisze:Za wpłatę wynoszącą min. 50 funtów, darczyńca otrzyma kopię gry w wybranym przez siebie języku. Trzeba będzie jednak pokryć koszty wysyłki.
Proszę oto 50 funtów. Poproszę kopię gry w języku polskim. :twisted:

Pytania do FAQ:
1. W jaki sposób zamierzają uwzględnić osoby chcące zamówić polską wersję językową gry, które będą zamawiać grę spoza Polski? (Problem w zasadzie dotyczy zamówienia jakiekolwiek wersji nieanglojęzycznej)
2. Gdyby jakimś cudem udało się sfinansować podstawkę po polsku na KS, to może warto rozważyć wrzucenie dodatków po polsku na wspieram.to
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Poczekajmy co Michał Oracz powie po podpisaniu nowej umowy w tym tygodniu :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Zebrałem pytania, rozmawiałem już z Michałem i cześć odpowiedzi podamy wcześniej, ale cześć będzie musiał poczekać do zakończenia kolejnych ustaleń związanych z wersjami językowymi.

Michał z Kubą pracują obecnie na najwyższych obrotach (nawet już nie pisze do nich emalii, tylko dzwonię, bo skrzynki mają zawalone na maksa) i mają już prawie kawę podawaną dożylnie, bo to jedyna szansa na ogarnięcie wszystkich spraw, które teraz na nich spoczywają.

To nie jest tak, że lekceważą graczy polskich lub jakiś innych, oni po prostu nie mają już czasami jak śledzić wszystkich kanałów informacyjnych i wszędzie odpowiadać. Będę starł się wspólnie z ZP pomóc w przepływie informacji, tak żeby wszyscy dostali odpowiedzi na swoje pytania. Proszę jednak żebyście mieli trochę wyrozumiałości dla autorów i nie traktowali ich działań negatywnie. Znam Michała od lat i wiem, ze gry robi tylko i wyłącznie żeby dać coś fajnego graczom i żeby ich zadowolić. Sukces jaki odnosi teraz kampania TWoM jest po prostu przytłaczający, a doba niestety ma wciąż 24h.

Wszyscy chcemy żeby gra została wydana, żeby była po polsku i żeby wszyscy byli z niej zadowoleni. Tego się trzymajmy :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

A ja zadam jeszcze jedno pytanie.
Na KS jest informacja, że wysłane zostały prototypy do 50 recenzentów na świecie. Ktoś z Polski dostał? :wink:
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Zonexir »

Przez 6h na FB można głosować na kolejny SG :)

Obrazek

I przy okazji może wygrać Core Box'a :)
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kosternik »

Chłopaki rzeczywiście muszą być zarobieni po same pachy... ale to ma swój negatywny skutek.
Mianowicie: po przeczytaniu tego wątku (oraz odnośników np do wywiadu) w którym chciałem się dowiedzieć więcej na temat gry i jej polskiego wydania, co miało doprowadzić do wsparcia kampanii na KS czuję się bardzo zniechęcony. Po szczątkowych informacjach jakie przeciekają odnoszę wrażenie że twórcy wcale nie mają ochoty wydawać polskiej wersji. Nie ma żadnej recenzji po polsku, nie ma nawet informacji o tym, że się jakaś pojawi na wskutek otrzymania jednego z 50 egzemplarzy testowych przez któregoś z naszych recenzentów. Obserwuję wątki zamówień grupowych gdzie biedni ludzie na wskutek tej dezinformacji czają się ze wsparciem "bo co będzie jak nie uzbiera się tych XXX polskich chętnych". Nikt nic nie wie... czeski film.
Czy tak zachęca się potencjalnych dawców funtów?
Taki sposób komunikacji w przypadku mojej osoby przyniósł odwrotny skutek. Mam nadzieję, że hype innych graczy przeważył i mimo braku informacji wesprą w odpowiedniej liczbie kampanię tak by wersja PL się ukazała.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Gambit »

Kampania jest na Kickstarterze, dlatego mam wrażenie, że zdecydowana większość tych 50 prototypów pojechała do takich ludzi jak Rahdo, Undead Viking, czy Joel z DriveThrough. W Polsce może dostaną grę Wookie, Game Troll, Games Fanatic i Board Times.

EDIT.
O ile się orientuję na 99% Game Troll dostał jeden prototyp.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 17:50 przez Gambit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Wiesz, wysłali 50 egzemplarzy i na razie otrzymali tylko recenzję od Rahdo, tą drugą sami chyba sklecili ;)

Powiedzieli, że postarają się o lepsze warunki i czekamy co powiedzą, może późno odpowiedzieli, ale jak sam zauważyłeś mają pełno roboty.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ChlastBatem »

Kosternik pisze:Chłopaki rzeczywiście muszą być zarobieni po same pachy... ale to ma swój negatywny skutek.
Mianowicie: po przeczytaniu tego wątku (oraz odnośników np do wywiadu) w którym chciałem się dowiedzieć więcej na temat gry i jej polskiego wydania, co miało doprowadzić do wsparcia kampanii na KS czuję się bardzo zniechęcony. Po szczątkowych informacjach jakie przeciekają odnoszę wrażenie że twórcy wcale nie mają ochoty wydawać polskiej wersji. Nie ma żadnej recenzji po polsku, nie ma nawet informacji o tym, że się jakaś pojawi na wskutek otrzymania jednego z 50 egzemplarzy testowych przez któregoś z naszych recenzentów. Obserwuję wątki zamówień grupowych gdzie biedni ludzie na wskutek tej dezinformacji czają się ze wsparciem "bo co będzie jak nie uzbiera się tych XXX polskich chętnych". Nikt nic nie wie... czeski film.
Czy tak zachęca się potencjalnych dawców funtów?
Taki sposób komunikacji w przypadku mojej osoby przyniósł odwrotny skutek. Mam nadzieję, że hype innych graczy przeważył i mimo braku informacji wesprą w odpowiedniej liczbie kampanię tak by wersja PL się ukazała.
+1
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Gambit pisze:Kampania jest na Kickstarterze, dlatego mam wrażenie, że zdecydowana większość tych 50 prototypów pojechała do takich ludzi jak Rahdo, Undead Viking, czy Joel z DriveThrough. W Polsce może dostaną grę Wookie, Game Troll, Games Fanatic i Board Times.

EDIT.
O ile się orientuję na 99% Game Troll dostał jeden prototyp.
Zgadza się. Zapraszam w niedzielę na kanał :D
Po pierwszych partiach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Laskos pisze:
Gambit pisze:Kampania jest na Kickstarterze, dlatego mam wrażenie, że zdecydowana większość tych 50 prototypów pojechała do takich ludzi jak Rahdo, Undead Viking, czy Joel z DriveThrough. W Polsce może dostaną grę Wookie, Game Troll, Games Fanatic i Board Times.

EDIT.
O ile się orientuję na 99% Game Troll dostał jeden prototyp.
Zgadza się. Zapraszam w niedzielę na kanał :D
Po pierwszych partiach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Masz wersję polską?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

misioooo pisze:
Laskos pisze:
Gambit pisze:Kampania jest na Kickstarterze, dlatego mam wrażenie, że zdecydowana większość tych 50 prototypów pojechała do takich ludzi jak Rahdo, Undead Viking, czy Joel z DriveThrough. W Polsce może dostaną grę Wookie, Game Troll, Games Fanatic i Board Times.

EDIT.
O ile się orientuję na 99% Game Troll dostał jeden prototyp.
Zgadza się. Zapraszam w niedzielę na kanał :D
Po pierwszych partiach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Masz wersję polską?
Wątpię żeby taka istniała na obecnym etapie prac.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Laskos pisze:Wątpię żeby taka istniała na obecnym etapie prac.
Czyli na etapie tworzenia prototypów nie było wersji polskiej? Hmmm... Ciekawe...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: gaseki »

Szczególnie, że ponoć rahdo miał polską książkę skryptów
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Jeśli autor(zy) skryptu nie są biegli w angielskim (i to bardzo) to oczywiście tworzyli go w języku ojczystym. Co innego karty, tutaj musieliby pomnożyć sobie robotę, zwłaszcza, że nie jest to takie zwykłe kopiuj wklej na pustą kartę ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Może istnieje gdzieś jakiś zakurzony prototyp PL.
Ja otrzymałem dobrej jakości "prototyp" (niektórzy wydają gorszej jakości gry) w wersji ENG i na pewno teksty pisał ktoś bardzo dobrze operujący językiem.
ODPOWIEDZ