This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: yosz »

Elemele pisze:
xelos80 pisze: Jakby wszyscy siedzieli cicho i mówili jakos to będzie w TIME Stories mielibysmy dodatki jako streach gole a tak mamy możliwośc kupna odrazu wszystkiego.
Lol, łaskawy ten Rebel. Nie chciał dać za darmo tylko umożliwił kupno. Po prostu deal roku ;-)
One nie miały być darmowe, a możliwość ich dokupienia miała być stretch goalem.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

misioooo pisze:Ależ Michał Oracz pisał w tym wątku - działają w temacie, mają jakąś nową umowę podpisać... Prosił o cierpliwość do końca tego tygodnia :) Poczekajmy i zobaczmy co tam autorzy zdziałali w kwestii wersji polskiej.
I własnie o to mi chodziło w poprzednim poście. Ludzie krzyczą i nagle moze jednak się okaze ze cos da się zrobić. Jakby nikt nic nie powiedział pewnie prób by wogóle nie było. I nawet jak się nie uda to wydawca będzie miał u mnie plusa za to że próbował.
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: robert89ns »

Ludzie spinacie się jak dzieci które nie dostały lizaka.

Michał obiecał to napisze, pisał środa może czwartek... Tak jak pisze Misioooo

Sam czekam na to co Michał napisze mam nadzieje ze będzie wersja po polsku gdy to bedzie potwierdzone to liczba backers-ów skoczy bo wiele osób na to czeka. A backersy z Polski też podbiją pule

Ciekawym rozwiązaniem było by uwzględnienie w kolejnych progach na KS kwoty która pomogła by dofinansować te wersje językowe które jeszcze nie są pewne w tym naturalnie polską ( niech progi będą przykładowo co 15 k GBP zamiast 10 k ale niech ta różnica wspiera wydania językowe)

A w ostateczności to każdy w dzisiejszych czasach zna język angielski.Gra nie jest wydawana dla dzieci....

Choć przyjemniej grało by się w ojczystym języku nie ukrywam.

Peace People

I czekamy na info od Michała
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

yosz pisze:
Elemele pisze:
xelos80 pisze: Jakby wszyscy siedzieli cicho i mówili jakos to będzie w TIME Stories mielibysmy dodatki jako streach gole a tak mamy możliwośc kupna odrazu wszystkiego.
Lol, łaskawy ten Rebel. Nie chciał dać za darmo tylko umożliwił kupno. Po prostu deal roku ;-)
One nie miały być darmowe, a możliwość ich dokupienia miała być stretch goalem.
Czyli gdy planowałeś kupic podstawke i wszystkie dodatki to ostatecznie mogłes zostac tylko z podstawką bo dodatki by się nie ufundowały. A wycofac się tutaj nie możesz. Czyli nawet gorzej niż wersja PL TWoM. Więc nic dziwnego ze ludzie się tam też zbuntowali i jednak wywaliczyli wszystko albo nic. Co jest juz uczciwe a poza tym daje szanse na ufundowanie. Bo poprzednia opcja gwarantowała porażkę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

xelos80 pisze:... Ludzie krzyczą i nagle moze jednak się okaze ze cos da się zrobić. Jakby nikt nic nie powiedział pewnie prób by wogóle nie było...
Mylisz się całkowicie, a w dodatku próbujesz to ubrać w fakt. To tak nie działa.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ramar »

Zaczynam mieć wrażenie, że dyskusja o możliwościach oraz domaganie się o otrzymanie klarownych informacji zderzyła się z głosem sponsorowanych obrońców projektu oraz osób, które uważają, że
1) Polacy gęsi, po co im swój język?!
2) Konsument to kłopot - kupuj to co jest lub tam są drzwi!
Poza tym, niektórzy chyba pomylili czym różni się krytyka od krytykanctwa.

Poczekamy i zobaczymy co powie nam autor gry (i co wynegocjuje), który przez całą dyskusję jest raczej chwalony. Natomiast dziwi brak głosu wydawcy.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kosternik »

ramar pisze:Zaczynam mieć wrażenie, że dyskusja o możliwościach oraz domaganie się o otrzymanie klarownych informacji zderzyła się z głosem sponsorowanych obrońców projektu oraz osób, które uważają, że
1) Polacy gęsi, po co im swój język?!
2) Konsument to kłopot - kupuj to co jest lub tam są drzwi!
Poza tym, niektórzy chyba pomylili czym różni się krytyka od krytykanctwa.

Poczekamy i zobaczymy co powie nam autor gry (i co wynegocjuje), który przez całą dyskusję jest raczej chwalony. Natomiast dziwi brak głosu wydawcy.
+1
Moja mała kolekcja, a myślę o...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xelos80 »

robert89ns pisze: A w ostateczności to każdy w dzisiejszych czasach zna język angielski.Gra nie jest wydawana dla dzieci....
Ale mnie to stwierdzenie wkurza. Najgłupszy argument jaki jest podawany gdy jest mowa wersji PL jakiejkolwiek gry. Ja cos umiem to inni też na pewno umieją.
Nie wszyscy znają angielski w stopniu zeby grac w angielskie gry. Ja nie mam z tym problemów ale moja żona i jej znajoma z kórymi zawsze grywam juz nie znają go dobrze. Po to są wogóle polskie wersje gier bo grając w 4 osoby wystarczy 1 co nie zna języka i juz nie można w to grac. No chyba ze wtedy mówisz ze sorry trzeba było się jezyków uczyć, możesz popatrzeć jak my gramy.
Tycjan pisze:
xelos80 pisze:... Ludzie krzyczą i nagle moze jednak się okaze ze cos da się zrobić. Jakby nikt nic nie powiedział pewnie prób by wogóle nie było...
Mylisz się całkowicie, a w dodatku próbujesz to ubrać w fakt. To tak nie działa.
Dobrze ze jestes optymistą ale tak jednak wszystko działa. Spójrz na politykę. Tylko jak krzyczysz to cos wywalczysz, i to w dodatku mniejszość krzycząca najgłośniej. Nie mówie też ze zawsze się cos wywalczy, mówie tylko ze siedzenie cicho na pewno tego nie zrobi. I czasem trzeba ponarzekać/skrytykować bo na pewno nie zaszkodzi a moze coś pomoże. Jeszcze chyba się nie zdarzyło zeby ktos powiedział, klienci narzekaja wkurza nas to więc zróbmy im jeszcze gorzej. Jak nie walczysz o to czego oczekujesz to tego nie dostaniesz.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: palladinus »

Czy można ten wątek o kampanii wyciąć i przenieść do dedykowanego działu? (Finansowanie społecznościowe)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: woytas »

Powiedzmy, że uzbierało by się 500 chętnych na polską wersję gry. SG niestety pozostają nie przetłumaczone. Czy jest możliwość, że do nie przetłumaczonych elementów gry autorzy udostępniliby pliki PDF z przetłumaczoną zawartością do wydrukowania? Była by to chyba jakaś opcja dla mniej znających angielski.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

woytas pisze:Powiedzmy, że uzbierało by się 500 chętnych na polską wersję gry. SG niestety pozostają nie przetłumaczone. Czy jest możliwość, że do nie przetłumaczonych elementów gry autorzy udostępniliby pliki PDF z przetłumaczoną zawartością do wydrukowania? Była by to chyba jakaś opcja dla mniej znających angielski.
Wiedziałem, że zapomniałem się o coś spytać :D !

Czy można dodatkowo ujawnić listę 50 wybrańców z prototypami, aby wiedzieć u kogo spodziewać się recenzji lub po prostu jakaś informacja u kogo powinna w najbliższym czasie pokazać recenzja?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Tycjan pisze:
xelos80 pisze:... Ludzie krzyczą i nagle moze jednak się okaze ze cos da się zrobić. Jakby nikt nic nie powiedział pewnie prób by wogóle nie było...
Mylisz się całkowicie, a w dodatku próbujesz to ubrać w fakt. To tak nie działa.
Trochę tak działa. Sam autor stwierdził, że gdyby nie shitstorm, to, zawalony pracą, nie zauważyłby problemu. Wwłaśnie ten "krzyk" może wskazywać na problem, którego autor/wydawca nie zauważył.
ramar pisze:Poza tym, niektórzy chyba pomylili czym różni się krytyka od krytykanctwa.
Niektóre głosy tutaj już tę granicę przekroczyły. Tak samo jak niektóre argumenty "sponsorowanych obrońców projektu" (swoją drogą, to określenie też jest przegięciem...) są słabe (co zauważyłeś), tak niektóre z uwag forumowiczów do organizatorów są "kiepskiej jakości".

Może pogódźmy się, na te 2 dni, że świat nie kręci się wokół nas, a na wydaniu gry wydawcy chcą zarobić (albo przynajmniej nie ponieść strat).
Postarajmy się uwierzyć, że autorzy starają się jak mogą, ale nie wszystko są w stanie przeskoczyć. No i też są ludźmi - a zatem bywają zmęczeni i popełniają błędy.
Komunikacja nie jest najlepsza i postarajmy się zwrócić uwagę na fakt, że chcielibyśmy uzyskać więcej informacji. Pamiętajmy, że panowie mają mnóstwo pracy. Mówmy, co można by, naszym zdaniem, zrobić lepiej, ale nie wieszajmy psów na autorach za zawiedzione nadzieje. (Da radę zrobić część drugą, @Tycjan? Ktoś może przetłumaczy i wrzuci na BGG? Pewnie tam też ludzie by chcieli się więcej dowiedzieć, a przypuszczam, że większość odpowiedzi dotyczy również pozostałych wersji językowych)

Mi też zależy na wersji PL (ENG nie wezmę) i będę rozczarowany jeśli się nie uda, ale wiem, że jeśli do tego dojdzie, to nie będzie to wina autorów.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

Sledze kampanie i ten watek od poczatku. Zeby nadrobic dzisiejsze posty musialem poswiecic 10 minut zycia..
Niestety w opcji 500sztuk jest ten problem, ze czesc ludzi potencjalnie zainteresowanych taka gra nie wchodzi na portal KS a nawet jesli wejdzie to boi sie wesprzec projekt (bo to nie dla nich). Bez reklamy projektow na KS w Polsce jest raczej slabo. Szczegolnie, ze sytuacja wymaga od nas zmobilizowania sie.
Wiem to ze swojego doswiadczenia i obserwacji w gronie znajomych.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wspieram.to »

Nie wiem czy zauważyliście jedną ciekawą statystyczną rzecz, która być może wpłynie na ilość wspierających (w tym z Polski). Da porównania This War of Mine i Dark Souls 3. Ilość wsparć odpowiednio 31 tys i 3,5 tys. Ilość osób które wsparła po raz pierwszy odpowiednio 9,5 tys. i 250. Procentowo: 31% i 7%. Jeżeli przyjmiemy założenie, że w obu przypadkach duża cześć nowych wspierających to gracze PC, którzy zarejestrowali się właśnie dla akcji to wyjdzie nam, że TWoM jest bardzo słabo reklamowane w mediach growych.

Być może jakby tutaj zwiększyć nakłady reklamowe również w Polsce (gry-online, cd-action, gamezilla, polygamia etc etc) to ilość graczy skłonna zaryzykować i zakupić planszówkę wzrosłaby. Być może jednak jak dołożymy do tego minusy (nie pewna wersja polska gry, tłumaczenie jak działa KS i czemu to kosztuje tyle) to nic z tego nie wyjdzie i dalej będziemy w punkcie 0 :roll:
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Night wolf »

@Wspieram.to
Nie możesz porównywać z grą która jest na rynku od 2009 roku i wydano jej już 5 części. Tutaj kampania się sama nakręca gdyby TWoM miał tyle części i równie dobrych albo budowanej na tej samej mechanice w podobnych realiach to można założyć że wyglądało by to bardzo podobnie :)
Awatar użytkownika
xjonc
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, 17:00
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: xjonc »

Czy można ten wątek o kampanii wyciąć i przenieść do dedykowanego działu? (Finansowanie społecznościowe)
+1

Powyższa kilkunastostronicowa "dyskusja" nie wnosi NIC do wątku o samej grze. W tym wątku oczekiwałbym informacji o samej grze a nie płacz, że gra droga, że nie PL itp.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Też byłbym za tym rozwiązaniem
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

warran pisze:... Da radę zrobić część drugą, @Tycjan?
Oczywiście. Powtarzam to tutaj już nie raz, że wszystkie informacje, które uda nam się otrzymać od autorów umieścimy na ZP lub na naszym FB. Damy oczywiście znać i tu :) Na razie nie było pytań, które na tę chwilę nie mają odpowiedzi.

A co do "sponsorowanych obrońców projektu", to nie ma potrzeby być uszczypliwym i wymyślać nowe epitety, bo wystarczy "przedstawiciel patrona medialnego" (jakim jest ZnadPanszy.pl), a którymi ja i Yosz jesteśmy.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

A ja sobie wypraszam bo żadnym sponsorowanym obrońcą projektu nie jestem tylko to jest kawał porządnej gry a na forum jak zwykle głównie narzekanie :P
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Elemele »

Laskos pisze:A ja sobie wypraszam bo żadnym sponsorowanym obrońcą projektu nie jestem tylko to jest kawał porządnej gry a na forum jak zwykle głównie narzekanie :P
Haha, to tak jak ja. Chyba, że zaczną nas nazywać pożytecznymi idiotami ;)

Moim zdaniem to też będzie super gra, a patrząc na to, że obecnie na KS grę wspiera 3573 osoby w tym 138 z Polski, to sam fakt, że twórcom chce się odpowiadać na nasze pytania i wyrażają chęć zrobienia wersji PL zasługuje na szacun. Mogliby zlać nas totalnie, ale jakoś im się chce.
Nie wiem, może ta moja radocha polega na tym, że crowfunding odkryłem niedawno (poprzez Pola Arle) i podoba mi się jak to funkcjonuje. A poziom intensywności akcji TWoM na KS jest jak dla mnie zabójczy ;)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kisun »

Przeczytałem dokładnie to co odpowiedział MO. Wniosek 1 - będzie wersja pl, wniosek 2 - sg też pl, wniosek 3 - wydawca, jemu zapewne znany ale nie chcący być na razie znany, sfinansuje wersje pl 1000 lub wiecej do zwyklej sprzedaży w sklepach oraz przy okazji obsługi tych co wsparli i chcą wersji pl. Przeciez kasa z ks nie musi być jedyną do wydania gry, prawda? Wydawca kalkuluje, obserwuje zainteresowanie i przelicza. Druk byłby pojedynczy, tak powiedział. Marek czeka by coś wiecej powiedzieć, bo i wie przecież dużo więcej ale nie może wprost bo to nie on przecież wyda tę grę. I tyle. Proste? Bardzo proste :) Ale był by szum na tym forum gdyby to GFP wydało albo Portal ;)
"Errare humanum est"
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Tycjan pisze:Na razie nie było pytań, które na tę chwilę nie mają odpowiedzi.
To ja mam, ale pewnie trzeba je zadać dopiero jak MO wróci z nowymi numerkami.
1. Jaka jest ostateczna data, kiedy dowiemy się, czy wersja PL zostanie wydana? Tydzień przed zakończeniem kampanii? 3 dni, a może ostatni dzień?
2. Odpowiedzi na które pytania dotyczą pozostałych wersji językowych, a nie tylko PL? - tu pytam, bo, zgodnie z tym co pisałem, mogę to przetłumaczyć i wrzucić na BGG, tylko nie chcę rozsiewać dezinformacji.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Memories jako addon... o rany. Jeszcze chwila i wyjdzie, że ta gra kosztuje 500 pln. Dziwna kampania. Raz różnica między figurkami to 15k (między czterema), drugi raz 20k (między trzema). Typowy amok Kickstarterowy. Zaraz się okaże, że w grze będzie fęfnaście różnych rozszerzeń (wymyślonych naprędce na kolanie). Niby więcej contentu = dobrze, ale czy zawsze?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

Też mnie to zbiło z tropu. Nie można by wrzucić "Wspomnień" do celów? Oczywiście odpowiednio wycenionych, ale wciąż celów.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: MichalStajszczak »

palladinus pisze:Czy można ten wątek o kampanii wyciąć i przenieść do dedykowanego działu? (Finansowanie społecznościowe)
Jak zbierzesz 500 osób wspierających ten wniosek, to wątek zostanie przeniesiony :mrgreen:
ODPOWIEDZ